Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκίνησα αυτό που στο Netflix το έχει σαν "Locked up" Πολύ καλό θα έλεγα,παίζει και η Ναιρομπι!!Τελικά πολύ έξυπνες σειρές οι Ισπανοί,δε το περίμενα..
Link to comment
Share on other sites

Marvels Agents of S.H.I.E.L.D[season 5]

agents-of-SHIELD-banner.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt2364582/episodes?season=5&ref_=tt_eps_sn_5

 

Ακομα μια πολυ καλη σεζον οπως μας εχει συνηθισει η συγκεκριμενη σειρα. Δραση δραμα μυστηριο χιουμορ η σειρα τα εχει ολα. Η τεταρτη σεζον μας ειχε αφησει με ενα πολυ μεγαλο cliffhanger το οποιο χειριστηκαν αψογα. Το πρωτο μισο της σεζον σαφως καλυτερο στο τελος επεσε λιγο εκει που το πηγαν. Οι ηθοποιοι οπως τους εχουμε αγαπησει ολα αυτα τα χρονια ο καθενας με τον χαρακτηρα του και τα συναισθηματα που βγαζει προς τα εξω. Το τελος θα μπορουσε να ειναι και οριστικο αλλα εχει ηδη βγει εκτη σεζον και ετοιμαζετε και εβδομη που οπως λενε θα ειναι η τελευταια. Μπραβο που καταφερνουν μετα απο τοσα χρονια να κρατησουν αμειωτο το ενδιαφερον του θεατη χωρις να βαρεθει. 8/10

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε και TITANS 2h Season

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα αυτό που στο Netflix το έχει σαν "Locked up" Πολύ καλό θα έλεγα,παίζει και η Ναιρομπι!!Τελικά πολύ έξυπνες σειρές οι Ισπανοί,δε το περίμενα..

 

Πολύ καλό. Δε βλέπω σειρές ιδιαίτερα. Αυτή την έβαλα τυχαία και με κράτησε. Τη ξεκίνησα την Πέμπτη που μας πέρασε και σήμερα έχω φτάσει στο 7ο επισοδειο της 2ης σεζόν. Το παρακάνουν λίγο θα έλεγα μερικά σημεία για να δέσουν την πλοκή και να σε κρατήσει περισσότερο, όμως παρολαυτα δε σε νευριάζει σε σημείο να το κράξεις και πετυχαίνουν το σκοπό τους, να έχεις δηλαδή ανυπομονησία για να δεις το επόμενο.

 

ΥΓ: Αν δεν έχεις δει τα Ισπανικά έργα, el cuerpo και contratiempo, δες τα, είναι αρκετά καλά.

Edited by stratigos24
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό. Δε βλέπω σειρές ιδιαίτερα. Αυτή την έβαλα τυχαία και με κράτησε. Τη ξεκίνησα την Πέμπτη που μας πέρασε και σήμερα έχω φτάσει στο 7ο επισοδειο της 2ης σεζόν. Το παρακάνουν λίγο θα έλεγα μερικά σημεία για να δέσουν την πλοκή και να σε κρατήσει περισσότερο, όμως παρολαυτα δε σε νευριάζει σε σημείο να το κράξεις και πετυχαίνουν το σκοπό τους, να έχεις δηλαδή ανυπομονησία για να δεις το επόμενο.

 

ΥΓ: Αν δεν έχεις δει τα Ισπανικά έργα, el cuerpo και contratiempo, δες τα, είναι αρκετά καλά.

Πολύ σωστός...
Link to comment
Share on other sites

Marvels Agents of S.H.I.E.L.D[season 6]

Screenshot-2019-03-02-at-19-47-10.png

 

https://www.imdb.com/title/tt2364582/episodes?season=6&ref_=tt_eps_sn_6

 

Ρε τους κεραταδες τι φαντασια εχουν? Πραγματικα εκει που λες οτι δεν παει παραπερα το πανε σε τελειως αλλο επιπεδο και σε κρατανε κολλημένο 6 σεζον μετα. Μιλαμε για time travel/resurrection/space travel και στο τελος βαλαμε και λιγο απο walking dead μεσα. Πραγματικα τα μετωπα που μπορουν και ανοιγουν σε καθε σεζον εχουν τρομερη ποικιλομορφία χωρις να κανουν τον θεατη να βαρεθει λεπτο. Τα 13 επεισοδια της σεζον βοηθησαν αρκετα σε αυτο χωρις να κανει κοιλια κρατοντας τους συναισθηματισμους παραλληλα με αρκετο μυστηριο και δραση μεχρι το τελος. Το τελευταιο 5λεπτο κλασικα χαμος με νεες πληροφοριες και μας προετοιμαζει για την εβδομη και τελευταια σεζον οπως εχουν πει. Μπραβο στους σεναριογραφους. Μπορει να ξεκινησε σαν μια κακη σειρα στην πρωτη σεζον αλλα εξελιχθηκε σαν το καλο κρασι. 8.3/10

Link to comment
Share on other sites

Μαριαν.

ενα διαμαντακι απ τη γαλλια και στο νετφλιξ φυσικα.Σειρα που θα θυμισει πολυ εντονα στηβεν κινγ .αν και στο πρωτο επ με εφερε λιγο απ το IT ιδιως η σκηνη με το σπιτι,περιμενα ο πενιγουαις να πεταχτει.:)

εχει καπια μικρα jumpscares και ωραια ατμοσφαιρα .

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Μαριαν.

ενα διαμαντακι απ τη γαλλια και στο νετφλιξ φυσικα.Σειρα που θα θυμισει πολυ εντονα στηβεν κινγ .αν και στο πρωτο επ με εφερε λιγο απ το IT ιδιως η σκηνη με το σπιτι,περιμενα ο πενιγουαις να πεταχτει.:)

εχει καπια μικρα jumpscares και ωραια ατμοσφαιρα .

 

Επιβεβαιώνω!

Και δεν έχει ακουστεί καθόλου γενικά.

Είναι σαν να πήραν το haunted hill (την σειρά) και να πέταξαν μέσα κλασικές σκηνές από ταινίες τρόμου.

Παίζει να έχει επεισόδια που είναι πιο δυνατά και απο stand alone ταινίες τρόμου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Marianne είναι pure τρόμος! Τρομερή horror σειρά!

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχετε να προτείνετε καποια καλη αγγλικη σειρα ;

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχετε να προτείνετε καποια καλη αγγλικη σειρα ;

 

τι ειδος θες;

αστυνομικο: αν αρχισω δε θα σταματαω :lol:

ιστορικο: 37 days(μινι σειρα)

ρομαντικο δραμα: Parade's End

Link to comment
Share on other sites

τι ειδος θες;

αστυνομικο: αν αρχισω δε θα σταματαω :lol:

ιστορικο: 37 days(μινι σειρα)

ρομαντικο δραμα: Parade's End

 

Κυριως αστυνομικα

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχετε να προτείνετε καποια καλη αγγλικη σειρα ;
The wire

 

Τέλος

Η καλύτερη αστυνομική

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω παρακολουθησει, το βαζω στο πρόγραμμα.

Εχω δει:

Broadchurch

Line of duty

Luther

Ολες πολύ καλες για τα γουστα μου. Εχουν πλοκη και ανατροπες και δεν είναι αμερικανιες.

Να διευκρινίσω εδώ ότι ενδιαφέρομαι για παραγωγες Αγγλιας και όχι γενικα αγγλόφωνες. Αν καποιος εχει παρακολουθησει καποια από τις αναφερομενες θα καταλαβει τι εννοω.

Edited by apogee

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησα και εγω με την σειρα μου την marianne,ειδα δυο επεισοδια και μπορω να πω οτι ειναι πολυ δυνατη σειρα ,δεν θυμαμαι αλλη σειρα με τοσο horror σκηνες! ευτηχως που την ξεκινησα μεσημερι και οχι τωρα το βραδυ στην δουλεια να δω την γρια(τρομερη) και να χεστω πανω μου!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω παρακολουθησει, το βαζω στο πρόγραμμα.

Εχω δει:

Broadchurch

Line of duty

Luther

Ολες πολύ καλες για τα γουστα μου. Εχουν πλοκη και ανατροπες και δεν είναι αμερικανιες.

Να διευκρινίσω εδώ ότι ενδιαφέρομαι για παραγωγες Αγγλιας και όχι γενικα αγγλόφωνες. Αν καποιος εχει παρακολουθησει καποια από τις αναφερομενες θα καταλαβει τι εννοω.

 

Δες το πολύ καλό Wire in the blood.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω παρακολουθησει, το βαζω στο πρόγραμμα.

Εχω δει:

Broadchurch

Line of duty

Luther

Ολες πολύ καλες για τα γουστα μου. Εχουν πλοκη και ανατροπες και δεν είναι αμερικανιες.

Να διευκρινίσω εδώ ότι ενδιαφέρομαι για παραγωγες Αγγλιας και όχι γενικα αγγλόφωνες. Αν καποιος εχει παρακολουθησει καποια από τις αναφερομενες θα καταλαβει τι εννοω.

Wire και Shield

Είναι οι καλύτερες αστυνομικές που υπάρχουν.

Αλλά είναι αμερικανικές.

Αγγλική πέρα από το Luther δεν πλησιάζει.

 

Αν θες αποκλειστικά Αγγλική, δες και το Bodyguard. Έχει ενδιαφέρον

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχετε να προτείνετε καποια καλη αγγλικη σειρα ;
Δες όλα τα James Bond πράκτορ 007 τόσα που είναι... Χαχαχ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...