Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη τελευταια υπαρχουν αναφορες για την καμερα,τελικα πιστευετε οτι οντως υπαρχει θεμα μικρο ή μεγαλο ?

 

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με την κάμερα. άψογη όπου κι αν την χρησιμοποίησα και με πολύ καλό βίντεο ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας και απο μένα Μετα απο 2 μήνες κατοχος έκανα την αλλαγή σε ics σήμερα αλλά έχω θέμα με τις εικόνες.Η εφαρμογή συλλογή μετονομάστηκε σε αλμπουμ και οταν πατάω να ανοίξει μαυρίζει και επανέρχεται στο μενου.Το ίδιο γίνεται και με εφαρμογή Ταινίες.Υπάρχει δυνατότητα να δω τις φωτο απο αστρο μανατζερ αλλά χωρίς ζουμ ή κάποια αλλα μετατροπή.οταν βγάζω μια φωτο αποθηκεύεται κανονικά και οταν πάω να την ανοίξω συμβαίνει το ίδιο πάλι(δεν ανοίγει το Αλμπουμ)

Ελπίζω να βοηθήσετε..

Τελος χάθηκαν κάποιες εφαρμογές που υπήρχαν στο κινητο!!!απο την αγορά του οπως flash settings -camera 3d.Η πρώτη θα μου χρειαστεί (δεν την είχα ανοίξει ποτέ -έβλεπα

καλα τις ιστοσελίδες).Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα Μετα απο 2 μήνες κατοχος έκανα την αλλαγή σε ics σήμερα αλλά έχω θέμα με τις εικόνες.Η εφαρμογή συλλογή μετονομάστηκε σε αλμπουμ και οταν πατάω να ανοίξει μαυρίζει και επανέρχεται στο μενου.Το ίδιο γίνεται και με εφαρμογή Ταινίες.Υπάρχει δυνατότητα να δω τις φωτο απο αστρο μανατζερ αλλά χωρίς ζουμ ή κάποια αλλα μετατροπή.οταν βγάζω μια φωτο αποθηκεύεται κανονικά και οταν πάω να την ανοίξω συμβαίνει το ίδιο πάλι(δεν ανοίγει το Αλμπουμ)

Ελπίζω να βοηθήσετε..

Τελος χάθηκαν κάποιες εφαρμογές που υπήρχαν στο κινητο!!!απο την αγορά του οπως flash settings -camera 3d.Η πρώτη θα μου χρειαστεί (δεν την είχα ανοίξει ποτέ -έβλεπα

καλα τις ιστοσελίδες).Ευχαριστω

 

Φιλαρακι ποτε σου ηρθε η αναβαθμιση ????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με την κάμερα. άψογη όπου κι αν την χρησιμοποίησα και με πολύ καλό βίντεο ...

 

Dual sun συνεχίζεις να έχεις θέμα με τη μπαταρία??

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Dual sun συνεχίζεις να έχεις θέμα με τη μπαταρία??

 

Ναι συνεχίζω. Μπορεί να βελτιώθηκε η μπαταρία με το ICS αλλά 1 μέρα δεν μου βγάζει με τίποτα ... επίσης έχω απότομες μεταπτώσεις πχ από 17% σε 0% με 3 λεπτά ομιλίας ... ή από 45% σε 30% με 1 ώρα αναμονή ...

 

Συνήθως μου βγάζει 16-18 ώρες με περίπου 3,5 ώρες χρήσης κυρίως Whatsapp και sms και 3-10 λεπτά ομιλία.

 

Αλλά έτσι κι αλλιώς πλέον είμαι αποφασισμένος να πάρω ή iPhone5 ή το Razr i οπότε απλά κάνω υπομονή

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τελευταια υπαρχουν αναφορες για την καμερα,τελικα πιστευετε οτι οντως υπαρχει θεμα μικρο ή μεγαλο ?

 

Οπως ανεφερε ο rotsikas, ειμαι ο έτερος που αντιμετωπιζει προβλημα με την καμερα και η συκευη ειναι απο Γερμανια, αν αυτο τελικα λεει κατι. Το προβλημα εμφανιζεται με χρηση σε χαμηλο φωτισμο, ΑΛΛΑ θα ηθελα να προσθεσω, και σε υψηλό φωτισμο ειδικα σε εξωτερικο χωρο κατω απτο φως του ηλιου. Το καλο ειναι οτι αυτο διορθωνεται με manual ρυθμιση σε "Party" mode, θυσιαζοντας βεβαια λιγο τα χρωματα αφου παιρνουν μια μπλε αποχρωση. Και ειναι κριμα γιατι ενας απ'τους σημαντικοτερους παραγοντες που το επέλεξα έναντι του Nexus, ήταν η καμερα και το dedicated shutter button αυτης.

Φυσικα οπως λεει ο DualSun δεν εχει θεμα με την καμερα του, αρα μπορουμε να υποθεσουμε οτι προκειται για ελλατωματικες συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Η εμφάνιση είναι πολύ όμορφη πινελιά μπαρ κρύσταλλο καλή εμφάνιση είναι ένα κυριώτερο σημείο της οθόνης λειτουργεί ομαλά είναι πολύ λεπτή ακανόνιστη δεν βλέπω να παίξετε το παιχνίδι σύντομα αν και STMicroelectronics επεξεργαστή, αλλά είναι αρκετά φωτεινή οθόνη μαγεία από αυτά τα πράγματα μεγάλη μπαταρία 1300 για τον αρκετά με το πώς να μην αναγκάσει το πρωί έχω να ακούτε μουσική για να ακούσει το βράδυ δεν ήταν ηλεκτρική ενέργεια από ό, τι μπορώ να χρησιμοποιήσω μύγες πριν εξοικονόμησης ενέργειας lt18i

 

Που σημαίνει ??? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά είναι λογικό που (μετά από 2 μήνες σχεδόν που έχει κυκλοφορήσει η ICS για το Xperia P), το κινητό μου να συνεχίζει να δείχνει ότι είναι "ενημερωμένο" και δε μου δίνει τη δυνατότητα να το αναβαθμίσω, ούτε με το PC Companion ούτε με το Update Service, ούτε μέσω του site της SONY; :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Η εμφάνιση είναι πολύ όμορφη πινελιά μπαρ κρύσταλλο καλή εμφάνιση είναι ένα κυριώτερο σημείο της οθόνης λειτουργεί ομαλά είναι πολύ λεπτή ακανόνιστη δεν βλέπω να παίξετε το παιχνίδι σύντομα αν και STMicroelectronics επεξεργαστή, αλλά είναι αρκετά φωτεινή οθόνη μαγεία από αυτά τα πράγματα μεγάλη μπαταρία 1300 για τον αρκετά με το πώς να μην αναγκάσει το πρωί έχω να ακούτε μουσική για να ακούσει το βράδυ δεν ήταν ηλεκτρική ενέργεια από ό, τι μπορώ να χρησιμοποιήσω μύγες πριν εξοικονόμησης ενέργειας lt18i

 

Κακή μετάφραση από κάποιο Site. καλό θα ήταν να μην χρησιμοποιείς αυτόματο μεταφραστή

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά είναι λογικό που (μετά από 2 μήνες σχεδόν που έχει κυκλοφορήσει η ICS για το Xperia P), το κινητό μου να συνεχίζει να δείχνει ότι είναι "ενημερωμένο" και δε μου δίνει τη δυνατότητα να το αναβαθμίσω, ούτε με το PC Companion ούτε με το Update Service, ούτε μέσω του site της SONY; :rolleyes:

 

Οντως ακουγεται κουλο. Εγω με το που το αγορασα, πριν 2 βδομαδες περιπου, μου εβγαλε αμεσως την ενημερωση για την αναβαθμιση. Απο που το αγορασες το κινητο? Επικοινωνησες με το Support της Sony?

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα τον περασμένο Ιούνιο από ένα κατάστημα Γερμανού.

Είχα επικοινωνήσει τηλεφωνικά με το support της Sony πριν κάνα μήνα και αυτό που μου είχαν πει ειναι πως το update δεν έρχεται σε όλους ταυτόχρονα. ΟΚ να το δεχτώ αυτό, αλλά τόσο μεγάλη καθυστέρηση; Είναι λογικό;

Link to comment
Share on other sites

Απο την εμπειρια μου, συνηθως τα κοσμοτε branded παιρνουν τις αναβαθμισεις πιο αργα συνηθως.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο την εμπειρια μου, συνηθως τα κοσμοτε branded παιρνουν τις αναβαθμισεις πιο αργα συνηθως.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί να συμβαίνει αυτό...

Ίδια κινητά είναι ουσιαστικά, με ίδιο hardware, ίδιο software τρέχουν, γιατί να υπάρχει διαφορά στα updates;

Link to comment
Share on other sites

Απο την εμπειρια μου, συνηθως τα κοσμοτε branded παιρνουν τις αναβαθμισεις πιο αργα συνηθως.

 

Εως πολυ αργα:confused:

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Ίδια κινητά είναι ουσιαστικά, με ίδιο hardware, ίδιο software τρέχουν, γιατί να υπάρχει διαφορά στα updates;

 

Ίδια κινητά ναι, ίδιο hardware ναι, ίδιο software όχι ακριβώς.. Όταν το πήρες είχε προεγκατεστημένες εφαρμογές της Cosmote μέσα και στην εκκίνηση της συσκευής εμφανίζεται το σήμα του Cosmote Live ή MyView ( δε θυμάμαι πώς λέγεται ); :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήρες είχε προεγκατεστημένες εφαρμογές της Cosmote μέσα και στην εκκίνηση της συσκευής εμφανίζεται το σήμα του Cosmote Live ή MyView ( δε θυμάμαι πώς λέγεται ); :)

 

Ναι...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά να ρωτήσω κάτι, αν το πάρω απο τη Vodafone θα έχει μέσα εφαρμογές της Vodafone ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι...:rolleyes:

 

Τότε, έχει διαφορετικό "product code" ( τουλάχιστον αυτό άλλαζε στα Nokia, ανάλογα με τον πάροχο και τη χώρα ). Στα Sony ίσως αλλάζει κάποιο άλλο αναγνωριστικό, πάνω στο οποίο βασίζεται και βγάζει τις διαφορετικές εκδόσεις ενημερώσεων/αναβαθμίσεων. :)

 

Γεια σας παιδιά να ρωτήσω κάτι, αν το πάρω απο τη Vodafone θα έχει μέσα εφαρμογές της Vodafone ?

 

Ναί... :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά να ρωτήσω κάτι, αν το πάρω απο τη Vodafone θα έχει μέσα εφαρμογές της Vodafone ?

 

Ναί... :)

mr_47 Είσαι σίγουρος για αυτό? Ή το λες για τον λόγο ότι είναι παροχος?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOSssssssss!!Σημερα παρατηρησα οτι η μπαταρια πεφτει απτομομα πχ. απο 42 στο 30!!!Κατι εχω καταλαβει τον τελευταιο καιρο αλλα δεν εδωσα σημασια και σημερα ειδα αυτο!!!Το προβλημα το εχουν οπως λενε και καποια P!!Οποιος μπορει να δοκιμασει και να μου πει αμα το κανει το δικο του...Σε απουλτο σκοταδι οταν το βαζω στην φορτιση το πορτοκαλι λαμπακι μια αναβει ελαχιστα και μετα αποτομα φωτιζει παρα πολυ και παλι απο την αρχη...!!Το πρωτο μου sole ειχε το ιδιο προβλημα.Μολις το ειχα αγορασει πηγα να το βαλω να φορτώσει και οταν εσβηνε η οθονη εσβηνε και το κινητο και δεν φορτιζε!!Το πηγα πισω και μου το αλαξανε!!Τωρα ομως τι να κανω??Παιδια Help Edited by darkstan7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμια φορά(σπάνια)δν ανταποκρινεται ευκολα η και καθολου το αριστερο πληκτρο αφης..μετα απο λιγη ωρα φτιάχνει μόνο του..εχει τυχει σε κανέναν σας?καμια φορα σκεφτομαι μήπως λερώνεται η διάφανη μπάρα κλπ. καισυμβαίνει αυτό..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια..

εδω κ 2 μερες παρατηρησα οτι η οθονη του κιν μου αναβοσβηνει για λιγα δευτερολεπτα,ενω ειναι σε κατασταση αναμονης!δεν ξερω αν μου το εκανε κ πιο πριν κ δεν το ειχα δει.προχθες ειχα καποια μηνυματα αδιαβαστα στη μνημη κ υπεθεσα οτι για αυτο αναβε η οθονη.σημερα ομως με το που το ανοιξα,χωρις να εχω καποιο αδιαβαστο μνμ παλι τα ιδια!ειναι για service?εχει κανεις αλλος παρομοιο προβλημα?

το κινητο το εχω εδω κ 2 μηνες περιπου,αγορασμενο απο καταστημα ΟΤΕ κ χωρις ακομη να εχω λαβει αναβαθμιση ICS:(

ΥΓ:μια κ εγινε λογος εδω μεσα,εγω με τις φωτος της καμερας δεν εχω κανενα προβλημα,βγαζει πολυ καλες!:D

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...