Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mr_47 Είσαι σίγουρος για αυτό? Ή το λες για τον λόγο ότι είναι παροχος?

 

Καλημέρα παίδες, απο που με συνιστάτε να το πάρω για να είναι καθαρό απο εφαρμογές παρόχων.

Απο Wind ήσως ? . Το Sole που πήρα από κι δεν είχε τίποτα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θαρραλέα η απόφαση σου να στάξεις, την σήμερον ημέραν, τα 399 ευρώ σου για Xperia P! Νομίζω ότι μπορείς να κάνεις καλύτερη τηλεπικοινωνιακή επένδυση!

Γιατί το λες αυτό και με κόβεις τώρα ? Τι με συνιστάς να πάρω ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια..

εδω κ 2 μερες παρατηρησα οτι η οθονη του κιν μου αναβοσβηνει για λιγα δευτερολεπτα,ενω ειναι σε κατασταση αναμονης!δεν ξερω αν μου το εκανε κ πιο πριν κ δεν το ειχα δει.προχθες ειχα καποια μηνυματα αδιαβαστα στη μνημη κ υπεθεσα οτι για αυτο αναβε η οθονη.σημερα ομως με το που το ανοιξα,χωρις να εχω καποιο αδιαβαστο μνμ παλι τα ιδια!ειναι για service?εχει κανεις αλλος παρομοιο προβλημα?

το κινητο το εχω εδω κ 2 μηνες περιπου,αγορασμενο απο καταστημα ΟΤΕ κ χωρις ακομη να εχω λαβει αναβαθμιση ICS:(

ΥΓ:μια κ εγινε λογος εδω μεσα,εγω με τις φωτος της καμερας δεν εχω κανενα προβλημα,βγαζει πολυ καλες!:D

 

Μπορει να ειναι καποια εφαρμογη που που κατεβασες απο το μαρκετ να το κανει πχ σε μενα το εκανε ο εκατομμυριουχος και απλα το εβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό, χρυσό, δυό φορές το είχα, αλλά το να το πληρώσεις σε φούλ τιμή στα καταστήματα λιανικής δεν το θεωρώ καλή αγορά. Το τι να πάρεις είναι άλλο θέμα που δεν είναι το κατάλληλο thread για να το συζητήσουμε.

Εντάξει φίλε θα το ψάξω και αλλού για την τιμή. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι καποια εφαρμογη που που κατεβασες απο το μαρκετ να το κανει πχ σε μενα το εκανε ο εκατομμυριουχος και απλα το εβγαλα.

 

φιλε darkstan7 πως μπορω να καταλαβω ποια εφαρμογη ειναι?:O

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

mr_47 Είσαι σίγουρος για αυτό? Ή το λες για τον λόγο ότι είναι παροχος?

 

Επειδή είναι πάροχος το λέω. :) Εδώ το Samsung Omnia W πήρα από το Πλαίσιο ( που τους τα είχε δώσει η Vodafone ) και έχει το σήμα της Vodafone στην εκκίνηση και έχει και μια εφαρμογή Vodafone Hub στο μενού..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τότε, έχει διαφορετικό "product code" ( τουλάχιστον αυτό άλλαζε στα Nokia, ανάλογα με τον πάροχο και τη χώρα ). Στα Sony ίσως αλλάζει κάποιο άλλο αναγνωριστικό, πάνω στο οποίο βασίζεται και βγάζει τις διαφορετικές εκδόσεις ενημερώσεων/αναβαθμίσεων. :)

 

Άρα ποια είναι η λύση; Η αναμονή;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι πάροχος το λέω. :) Εδώ το Samsung Omnia W πήρα από το Πλαίσιο ( που τους τα είχε δώσει η Vodafone ) και έχει το σήμα της Vodafone στην εκκίνηση και έχει και μια εφαρμογή Vodafone Hub στο μενού..

Ναι σε μερικα τηλεφωνα η vodafone βαζει τη σαβουρα της :mad:

Τον Μαιο πηραν δυο γνωστες μου απο ενα Lumia 800 το ενα απο cosmote και το αλλο απο vodafone, το cosmote εχει μεσα τη σαβουρα και το vodafone ειναι καθαρο.

Θα ελεγα οτι ειναι αναλογα με το τι συμφωνιες κανουν οι εταιρειες με τους παροχους. :)

 

Ελατε βρε παιδια.... δεν το εχει παρει καποιος απο vodafone να πει και σε εμας ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος έκοψα το καλώδιο από τα Hands Free γνωρίζει κανένας από που μπορώ να πάρω άλλα? έψαξα και βρήκα μόνο τα παρακάτω αλλά δεν ξέρω αν κάνουν και για συνομιλία.

 

http://www.intomobilephones.co.uk/Sony-Xperia-P-Stereo-Headset-Black-accessory-5189-2976.php

Link to comment
Share on other sites

φιλε darkstan7 πως μπορω να καταλαβω ποια εφαρμογη ειναι?:O

 

Δεν ξερω να σου πω με σιγουρια αλλα απο προσωπικη εμπειρια η καποιο Live wallpaper η καποια 'Ελληνικη' εφαρμογη η καποια οχι και τοσο 'γνωστη' στο μαρκετ.Καμια φορα διαβαζε τα comments καθε εφαρμογης πριν την κατεβασεις γιατι βοηθανε!!Ελπηζω να σε βοηθησα.:)

Link to comment
Share on other sites

Άρα ποια είναι η λύση; Η αναμονή;

 

Δυστυχώς, ναι. :( Όμως, αν ξέρεις από rootάρισμα και να περνάς custom rom, θα γλυτώσεις την αναμονή. :)

 

P.S.: Δεν ξέρω από root για Android... Μόλις πάρω τη συσκευή, θα μάθω. :P

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι έτοιμος να αγοράσω το Xperia P αλλά με προβληματίζει αρκετά το θέμα της μπαταρίας. Βλέπω ότι κάποιοι είναι ευχαριστημένοι και κάποιοι όχι. Η χρήση που κάνω είναι sync ανά 30 λεπτά με gmail, 15 λεπτά περίπου τηλέφωνα, 1-2 sms και κάποιες φορές στέλνω mail ή μνμ στο gtalk. Ξέρει κάποιος να μου πει πόσο βγάζει η μπαταρία κάτω από αυτές τις συνθήκες? Επίσης αν χρειαστεί αλλαγή η μπαταρία αλλάζει ή πρέπει να την πας στο service?
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν αφαιρείται. Αναγκαστικά πας σε service center. 'Οσο για την χρήση, καλύτερα να μιλήσουν παιδιά με προσωπική εμπειρία...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να αλλαξεις Μπαταρία βασικα;;

 

Σκέφτομαι ότι ίσως κάποια φάση (μετά από 1 χρόνο) πέσει η απόδοση και χρειαστεί αλλαγή... τι κάνουμε τότε, το πετάμε? :p

 

Με τη χρηση που θα το κανεις θα βγαζεις ανετα 2 μερες

 

Αν είναι έτσι είναι ΟΚ, είσαι σίγουρος ότι θα βγάζει τόσο? Sorry, αλλά έχω τρομάξει με τα όσα διαβάζω!

Link to comment
Share on other sites

Ιδιαίτερα αν το 3G είναι κλειστό και το δουλεύεις κυρίως με WiFi η αυτονομία της συσκευής αυξάνεται πάρα πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Ιδιαίτερα αν το 3G είναι κλειστό και το δουλεύεις κυρίως με WiFi η αυτονομία της συσκευής αυξάνεται πάρα πολύ!

 

Δεν θα το έλεγα ... αυτό που καταναλώνει σαν τρελό την μπαταρία είναι η οθόνη και όχι τα Data ή το Wi-Fi . Η διαφορά που θα δεί είναι της τάξεως των 2-3 ωρών ΤΟ ΠΟΛΥ

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να σου πω με σιγουρια αλλα απο προσωπικη εμπειρια η καποιο Live wallpaper η καποια 'Ελληνικη' εφαρμογη η καποια οχι και τοσο 'γνωστη' στο μαρκετ.Καμια φορα διαβαζε τα comments καθε εφαρμογης πριν την κατεβασεις γιατι βοηθανε!!Ελπηζω να σε βοηθησα.

 

χμμ,τωρα που το λες μαλλον καποιο live wallpaper ειναι απο αυτα που κατεβασα..δεν το παρατηρησα παντως παλι οποτε μαλλον δεν ειναι σοβαρο το προβλημα,οποτε λεω να μην τα σβησω.οπως κ να εχει σε ευχαριστω φιλε μου,βοηθησες παραπολυ!:lol::D

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα πλήκτρα αφής είναι το ίδιο ευαίσθητα σε εσάς?Μου φαίνεται οτι το κεντρικό πιάνει με το που το ακουμπάς,ενω στα δύο ακριανά πρέπει να πατήσει καλά το δάχτυλο πάνω,ειδικά στο αριστερό..με ψιλοπροβληματίζει αυτο..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η διάρκεια της μπαταρίας έιναι πολύ υποκειμενικό θέμα και εξαρτάται από ένα κάρο πράγματα που έχει διαφορετικά ο καθένας μας στη συσκευή του. Το P πάντως έχει βραβευτεί και για την αυτονομία του οπότε βγάλε τα συμπερασματα σου!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Εχει βραβευτεί για τη διάρκεια αναμονής του,οταν το χρησιμοποιείς όμως,καταναλώνει σαν τρελό!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η διάρκεια της μπαταρίας έιναι πολύ υποκειμενικό θέμα και εξαρτάται από ένα κάρο πράγματα που έχει διαφορετικά ο καθένας μας στη συσκευή του. Το P πάντως έχει βραβευτεί και για την αυτονομία του οπότε βγάλε τα συμπερασματα σου!

 

Έχει βραβευτεί ΜΟΝΟ για την οθόνη του.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα πλήκτρα αφής είναι το ίδιο ευαίσθητα σε εσάς?Μου φαίνεται οτι το κεντρικό πιάνει με το που το ακουμπάς,ενω στα δύο ακριανά πρέπει να πατήσει καλά το δάχτυλο πάνω,ειδικά στο αριστερό..με ψιλοπροβληματίζει αυτο..

 

Φιλε μου οπως ειναι γνωστο τα πλήκτρα αυτα χρησημοποιουν capacitive coupling -> capacitive sensing που σημαινει οτι οποιοδηποτε

ερεθισμα αντιδρα με τις συγκριτικες τιμές, βάση αμεσότητας την επαφής, θέσης ακομα και θερμοτητας/υγρασίας. Μπορει ελαχιστη σκονη, και μη "καθαρο δακτυλο" μπορει να δωσει λαθος πυκνωτικες τιμες επομενως ms(μs) καθυστερησης. Και εμενα μου το εχει κανει μερικες φορες και απλα καθαριζω με ενα πανακι το trasparent-bar και ειναι οκ! Οποτε no worries at all!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...