Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες σύμφωνα με αυτη την πηγή( http://www.techrj.com/2012/10/jelly-bean-updated-devices/ )θα πάρουμε την JB τελικά!Για να δούμε...

 

:-D με τους ρυθμούς που θα τη δουλέψει η Sony για να κάνει implementation καλή άνοιξη 2013..

 

Η λογική με τα τωρινά δεδομένα είναι πως από την ομάδα των Xperia ο captain § vice-captain δλδ s και p θα την έχουν αλλά πότε;

Έχει 45-50 μέρες μόλις με ics το ίδιο διάστημα που στο nexus s έμπαινε η jb

 

Οπότε καλό 2013

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια.. Ζω στη γερμανια οπου εδω η συσκευη στοιχιζει 300 ευρω. Θα ηθελα απο την εμπειρια σας πιστευετε οτι αξιζει τα λεφτα της κ οταν θα ηταν μια καλη αγορα η εχετε να με προτεινετε καποιες αλλες αντιστοιχες συσκευες? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Είναι μια πολύ καλή συσκευή γενικά...στα χρήματα που δίνεις παίρβεις καλά χαρακτηριστικά αλλά και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής..Το έχω μήνα και δεν έχω μετανοιώσει καθόλου την αγορά του.Απλά η μπαταρία κρατάει λίγο λιγότερο απο κάποια άλλο ανταγωνιστικά μοντέλα,αυτο είναι το μόνο μειωνέκτιμά του κατα τη γνώμη μου..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. Ζω στη γερμανια οπου εδω η συσκευη στοιχιζει 300 ευρω. Θα ηθελα απο την εμπειρια σας πιστευετε οτι αξιζει τα λεφτα της κ οταν θα ηταν μια καλη αγορα η εχετε να με προτεινετε καποιες αλλες αντιστοιχες συσκευες? ευχαριστω πολυ

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλήσαντα, αλλά έχω να προσθέσω και τι θες

 

Αν θες να δώσειςγύρω στο €300 από πλευράς δυνατοτήτων αν βρεις μέχρι €30 ακριβότερο το nexus απλά χτύπα το!

 

Αν όμως σε ενδιαφέρουν και κάποια άλλα όπως design, ποιότητα υλικων, ομορφιά τότε δεν υστερεί τσε τίποτε μάλιστα νομίζω στην κατηγορία του είναι καλό value for money

Link to comment
Share on other sites

Το nexus εχουν εδω στα 319, δεν ειναι δηλαδη τεραστια η διαφορα. Εχω ενα iphone 3gs 16G το οποιο τα εχει φαει τα ψωμια του κατα πολυ αφου το εχω 3μιση περιπου χρονια. θα ηθελα ενα σχετικα δυνατο κινητο που αν ειναι δυνατον να με βγαλει παλι δυο τρια χρονακια ικανοποιητικα. Σε αθτη τη περιπτωση προτεινετε περισσοτερο το nexus;
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι το sony είναι ποιοτικά ανώτερο και πιο διαχρονικό!Επειδή και 'γω δυο τρία χρονάκια θέλω να με βγάλει το προτίμησα!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

ε ναι νομίζω ότι ποιοτικα το xperia P είναι πολύ καλύτερο από το nexus και σίγουρα θα σου δώσει και 2-3 ποιοτικά χρόνια λειτουργίας!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως κάποιος γνωρίζει πως ρυθμίζουμε την αρίθμηση στην φωτογραφική μηχανή.

Δηλαδή κάθε φορά που βγάζω φωτογραφία ξεκινάει DSC 001, 002 αν την χρησιμοποιήσω την επόμενη ή μετά από μέρες η αρίθμηση ξεκινάει πάλι από DSC 001, 002 αντί να συνεχίσει DSC 003, 004.

Υπάρχει ρύθμιση? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αφού διάβασα όλο το θρεντ για το συγκεκριμένο κινητό, αποφάσισα πως θα το αγοράσω και θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με κάποια ιντερνετικά καταστήματα, αν είναι όντως αξιόπιστα... Τα καταστήματα είναι τα: http://www.kinitomania.com, http://www.mobilehellas.com και http://funbazaar.skroutzstore.gr/shop/products.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αφού διάβασα όλο το θρεντ για το συγκεκριμένο κινητό, αποφάσισα πως θα το αγοράσω και θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με κάποια ιντερνετικά καταστήματα, αν είναι όντως αξιόπιστα... Τα καταστήματα είναι τα: http://www.kinitomania.com, http://www.mobilehellas.com και http://funbazaar.skroutzstore.gr/shop/products.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Φιλε εγω το αγορασα απο το κινιτομανια.Το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι το κινητο ειναι γερμανικης αντιπροσωπειας.

Οχι οτι αυτο σε πειραζει σε περιπτωση σερβις,η εγγυηση λειτουργει κανονικα.

Το μονο θεματακι που ειχα στο κινητο ειναι με την καμερα.Χαλια φωτογραφιες σε κλειστους χωρους και ιδιως με χαμηλο φωτισμο.Και το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζουν αλλα 2 ατομα που εχουν αγορασει το xperia p οπως εγω.Δηλαδη εισαγωμενο απο γερμανικη αντιπροσωπεια.

Δεν ξερω αν το συγκεκριμενο μαγαζι πουλαει ακομα -γερμανικα- αλλα θα σου συνιστουσα ενα ελληνικης αντιπροσωπειας.

Ειχα γραψει παλαιοτερα για το θεματακι της καμερας,αλλα ο μονος που αντιμετωπιζε παρομοιο προβλημα ηταν ενα παλικαρι που το ειχε αγορασει το κινητο οπως εγω.

 

Υ.Γ. Ο σκοπος του μηνυματος μου ειναι καθαρα φιλικος και συμβουλευτικος

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω το αγορασα απο το κινιτομανια.Το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι το κινητο ειναι γερμανικης αντιπροσωπειας.

Οχι οτι αυτο σε πειραζει σε περιπτωση σερβις,η εγγυηση λειτουργει κανονικα.

Το μονο θεματακι που ειχα στο κινητο ειναι με την καμερα.Χαλια φωτογραφιες σε κλειστους χωρους και ιδιως με χαμηλο φωτισμο.Και το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζουν αλλα 2 ατομα που εχουν αγορασει το xperia p οπως εγω.Δηλαδη εισαγωμενο απο γερμανικη αντιπροσωπεια.

Δεν ξερω αν το συγκεκριμενο μαγαζι πουλαει ακομα -γερμανικα- αλλα θα σου συνιστουσα ενα ελληνικης αντιπροσωπειας.

Ειχα γραψει παλαιοτερα για το θεματακι της καμερας,αλλα ο μονος που αντιμετωπιζε παρομοιο προβλημα ηταν ενα παλικαρι που το ειχε αγορασει το κινητο οπως εγω.

 

Υ.Γ. Ο σκοπος του μηνυματος μου ειναι καθαρα φιλικος και συμβουλευτικος

 

Το ότι δε θα είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας δε με πειράζει και τόσο, αφού - απ' ό,τι έχω καταλάβει - δεν τίθεται κάποιο θέμα όσον αφορά τις γλώσσες στο Android. Χμ. Δηλαδή μόνο τα γερμανικά αντιμετωπίζουν το συγκεκριμένο θέμα. Όχι ότι περιμένω εντυπωσιακές φωτογραφίες από κινητό με led φλας ( έχω το N8 σαν μέτρο σύγκρισης ). Άλλη πρακτικότητα ( αν υπάρχει αυτή λέξη ) έχει το φλας Ξένου και άλλη το led. Σ' ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντησή σου. :) Όσο για το Υ.Γ., μην αγχώνεσαι. Δεν είμαι από τα άτομα που παρεξηγούν εύκολα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

2 ειμαστε που παραπονιουμαστε σε αυτο το φορουμ για την ποιοτητα της καμερας και οι 2 εχουμε γερμανικης αντιπροσωπειας.Μπορει να ειναι συμπτωση,δεν ξερω...

Οσον αναφορα τις γλωσσες,πληκτρολογιο και τετοια ειναι ακριβως τα ιδια.

Κατα τ αλλα ειναι υπεροχο κινητο,ιδιαιτερα σε ασημι...στεναχωριεσαι να του βαλεις θηκη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αφού διάβασα όλο το θρεντ για το συγκεκριμένο κινητό, αποφάσισα πως θα το αγοράσω και θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με κάποια ιντερνετικά καταστήματα, αν είναι όντως αξιόπιστα... Τα καταστήματα είναι τα: http://www.kinitomania.com, http://www.mobilehellas.com και http://funbazaar.skroutzstore.gr/shop/products.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Έχεις pm!!!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

2 ειμαστε που παραπονιουμαστε σε αυτο το φορουμ για την ποιοτητα της καμερας και οι 2 εχουμε γερμανικης αντιπροσωπειας.Μπορει να ειναι συμπτωση,δεν ξερω...

Οσον αναφορα τις γλωσσες,πληκτρολογιο και τετοια ειναι ακριβως τα ιδια.

Κατα τ αλλα ειναι υπεροχο κινητο,ιδιαιτερα σε ασημι...στεναχωριεσαι να του βαλεις θηκη :lol:

 

Κι εγώ έχω θέμα με την κάμερα, αλλά και όλοι οι υπόλοιποι κάτοχοι. Αν βέβαια μιλάμε για το "...χάλια σε χαμηλό φωτισμό και κλειστούς χώρους...".

Θέλω να πω ότι δεν είναι μόνο της δικής σου συσκευής θέμα, αλλά του μοντέλου.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τώρα τελευταία χρησιμοποιουν τα google maps 35% μπαταρία και 25-40% το λειτουργικο android...το αποτέλεσμα είναι μερικές φορές στην κατανάλωση να εμφανίζονται πριν την οθόνη και η μπαταρία να κρατάει καμιά 10αριά ώρες...εχει συμβεί σε κάποιον άλλο?Σκέφτηκα να ξαναπεράσω clean το λογισμικό,αλλά είνβαι πολλές οι εφαρμογές και τα αρχεία που πρέπει να ξαναμπούν... :-/

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τώρα τελευταία χρησιμοποιουν τα google maps 35% μπαταρία και 25-40% το λειτουργικο android...το αποτέλεσμα είναι μερικές φορές στην κατανάλωση να εμφανίζονται πριν την οθόνη και η μπαταρία να κρατάει καμιά 10αριά ώρες...εχει συμβεί σε κάποιον άλλο?Σκέφτηκα να ξαναπεράσω clean το λογισμικό,αλλά είνβαι πολλές οι εφαρμογές και τα αρχεία που πρέπει να ξαναμπούν... :-/

 

Το google maps αν εχεις την ics μπορεις να το παγωσεις μεσα απο τις ρυθμισεις-εφαρμογες-καρτελα ολα. Βρες την και πατα απενεργοποιηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριτώ,θα το δοκιμάσω...Είναι πολύ περίεργο να τρέχει κατι απο πίσω και να χρησμιμοποιεί και μεγάλη επεξεργαστική ισχύ..τ να πω!Ούτε τους παγκόσμιους χάρτες να φόρτωνε..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τώρα τελευταία χρησιμοποιουν τα google maps 35% μπαταρία και 25-40% το λειτουργικο android...το αποτέλεσμα είναι μερικές φορές στην κατανάλωση να εμφανίζονται πριν την οθόνη και η μπαταρία να κρατάει καμιά 10αριά ώρες...εχει συμβεί σε κάποιον άλλο?Σκέφτηκα να ξαναπεράσω clean το λογισμικό,αλλά είνβαι πολλές οι εφαρμογές και τα αρχεία που πρέπει να ξαναμπούν... :-/

 

Το google maps αν εχεις την ics μπορεις να το παγωσεις μεσα απο τις ρυθμισεις-εφαρμογες-καρτελα ολα. Βρες την και πατα απενεργοποιηση

Για αυτον τον λογο που γραφει ο orfeas16speedy το σουταρα απο το τηλεφωνο.

Αν θελω να ''χαζεψω'' λιγη ωρα στο τηλεφωνο σε χαρτες εχω το earth https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.earth&hl=el

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό!Δεν ήξερα οτι είχε βγεί στο google play!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό!Δεν ήξερα οτι είχε βγεί στο google play!

Ειναι αρκετο καιρο, νομιζω ομως οτι εχουν σταματησει την αναπτυξη της εφαρμογης.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν θελω να ''χαζεψω'' λιγη ωρα στο τηλεφωνο σε χαρτες εχω το earth https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.earth&hl=el

 

δεν ειναι συμβατο για το P ρε συ...

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν είναι,αλλά το κατέβασα απο το 4shared και δούλεψε κανονικά...μάλιστα ρύθμισα και ποιότητας εικόνας στην καλύτερη δυνατή!!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Για αυτον τον λογο που γραφει ο orfeas16speedy το σουταρα απο το τηλεφωνο.

Αν θελω να ''χαζεψω'' λιγη ωρα στο τηλεφωνο σε χαρτες εχω το earth https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.earth&hl=el

 

παντα με αγχωνε το θεμα με την google και τις !@$!%!@ που κοτσαρει στο τηλεφωνο.Και με το ρουτ δεν πειραζα ο,τι εχει να κανει με αυτην.Οπως χαρτες και λοιπα.Οποτε εσυ φιλε Θαναση που εσβησες τους χαρτες, δεν εχεις παρατηρησει καποιο δυσλειτουργια στο τηλ ε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι συμβατο για το P ρε συ...

Στο βγάζει μη συμβατό γιατί δεν είναι διαθέσιμο για κατέβασμα. Όπως έγραψα και πριν νομίζω έχει σταματήσει η ανάπτυξη του και απλά το εμφανίζει.

Κάτι στο δικό μου τηλέφωνο μέσα στο play ''οι εφαρμογές μου'' δεν την εμφανίζει.

Η τελευταία έκδοση είναι η 7.0.0.7386

 

παντα με αγχωνε το θεμα με την google και τις !@$!%!@ που κοτσαρει στο τηλεφωνο.Και με το ρουτ δεν πειραζα ο,τι εχει να κανει με αυτην.Οπως χαρτες και λοιπα.Οποτε εσυ φιλε Θαναση που εσβησες τους χαρτες, δεν εχεις παρατηρησει καποιο δυσλειτουργια στο τηλ ε;

Κράτησε ένα backup κάτι μετά διέγραψε τους.

Γενικά θα έλεγα ότι είμαι ''επιθετικός'' με τη διαγραφή εφαρμογών, έσβησα τη μαμισια εφαρμογή για τα sms τον browser, face unlock, συλλογή, τον μαμισιο launcher, κάτι εφαρμογές Walkman, ταινίες, ραδιόφωνο, φωτογραφίες και βίντεο, όλα τα social, φωνητική κλήση, πληκτρολόγιο xperia. Για όλα αυτά που γράψω όμως έχω backup, στο σύνολο έχω διαγράψει πάνω από 70 εφαρμογές που δεν κράτησα backup και δεν θυμάμαι καν ποιες ήταν.

Δοκιμάζεται με δική σας ευθύνη.

 

Edit δεν έχω το P.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...