Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να τα ξαναπεις δεν καταλαβα τιποτα :lol:

 

Ευχαριστω, περιμενω το παγωτο καλυτερα μιας και το κινητο μου κατα την γνωμη μου δεν μου κανει κολπα

μου εγινες εφιαλτης :D παω για υπνο και χρειαζετε δεν χρειαζετε το φορτιζω και ας εχω τον επαναφορτιζομενο εκεινον απο την Γερμανια

μηπως και το πρωι πηγαινοντας στην δουλεια μου κανει ΤΣΑΦ οπως λες και σβησει το ΣΟΝΥ

 

Αφου γνωριζεις τοσα πολλα κανε μονος σου μια ICS και περασετην μην περιμενης την ΣΟΝΥ

 

φυσικα δεν με παρεξηγεις μιας και δεν γνωριζεις αν μιλαω σοβαρα η κανω πλακα

και τελειωνοντας... ψαχνε εσυ εγω θα τα βρω ετοιμα :D:D

 

καλο καλοκαιρι σε ολους μας παντα με υγεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις πήρα κι εγω το xperia P.

 

Καινουριος και στο android, δεν μπορω να στειλω/λαβω mms.

 

Επικοινωνησα με τον παροχο και η υπηρεσια mms στη γραμμη μου ειναι ενεργοποιημενη. Μου εστειλαν και τις ρυθμισεις, εκανα την εγκατασταση, την επαννεκινηση, αλλα τιποτε...

 

Καμμια βοηθεια κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα κι εγω το xperia P.

 

Καινουριος και στο android, δεν μπορω να στειλω/λαβω mms.

 

Επικοινωνησα με τον παροχο και η υπηρεσια mms στη γραμμη μου ειναι ενεργοποιημενη. Μου εστειλαν και τις ρυθμισεις, εκανα την εγκατασταση, την επαννεκινηση, αλλα τιποτε...

 

Καμμια βοηθεια κανεις;

 

Όταν έβαλες την Sim card Και το άνοιξες ... στην διαδικασία εγκατάστασης δεν σε ρώτησε αν θες να λάβεις τις ρυθμίσεις για MMS ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένα ενεργά οκ

APN:

Vodafone Mobile INTERNET (επιλεγμένο)

Vf MMS1 (δεν εχει δυνατοτητα επιλογης)

 

Για να το κανεις manual, δεν ειναι οτι πιο εύκολο! βρές απο τις εφαρμογες σου το 123 - Οδηγός Ρύθμισης και ακολούθησε τα βήματα!

Aν δεν δουλεψει πάλι please try this:

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2421

Αν δεν δουλέψει και αυτό τότε μιλάμε πάλι. hope that helps :happy:

 

Γειά σας και από μένα. Παρακολουθώ το thead από την αρχή καθώς αγόρασα το xperia P από Πλαίσιο τέλος Μαίου, θεωρώντας το για την εποχή του value for money. Γενικά είμαι ευχαριστημένη, παρόλα όσα και αν έχουν κατά καιρούς γραφτεί εδώ, σχετικά με τη μπαταρία του που δε κρατάει πάνω από μέρα (σε ποιό smartphone με κανονική χρήση κρατάει;).

Τη γνώμη σας τώρα για τα παρακάτω:

1. Αντιμετωπίζω όμως κατά καιρούς 1 πρόβλημα που δε το είδα πουθενά να αναφέρεται: σε άγνωστο χρόνο για άγνωστο λόγο χάνει το σήμα και για να το ξαναβρώ πρέπει να κάνω επανακίνηση (δε ξαναβρίσκει σήμα ούτε με την επιλογή λειτουργίας πτήσης). Αναγκάζομαι έτσι πολύ συχνά να το τσεκάρω καθώς έχω βρεθεί στη δυσάρεστη θέση να μην έχω κινητό εντος δικτύου ενώ είναι ανοικτό, αλλά να μη το γνωρίζω. Στην αρχή δεν έδωσα σημασία, τελικά νομίζω ότι συμβαίνει 1-2 φορές την εβδομάδα (έχω cosmote -αν έχει σημασία το δίκτυο- και μιλάμε πάντα για λεκανοπέδιο Αττικής).

2. Με το ασυρματο δίκτυο δεν είχα εντοπίσει κάποιο πρόβλημα αλλά τώρα -σε οικογενειακές διακοπές- διαπίστωσα το εξής παράδοξο: laptop, tablet και ένα 2ο κινητό Samsumg Galaxy Nexus βρίσκουν ωραιότατο σήμα και συνδέονται στο ασύρματο δίκτυο του ξενοδοχείου, το Xperia αρνείται πεισματικά. Τι χειροκίνητα πέρασα ρυθμίσεις, τι επανεκκίνηση έκανα, τίποτα: λες και δεν υπάρχει wifi (στο δωμάτιο στις υπόλοιπες συσκευές παίζει 2 με 3 μπάρες/5). Καμμιά ιδέα πλην ότι το μισεί το ρούτερ;

 

Για να μην τα ξανάφραφω πάλι και γεμίζει ολο το forum σε παρακαλώ δες το παρακάτω post που ειχα κανει για παρομοια περιπτωση

και αν δεν βοηθήσει μου λες:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4196341#post4196341

 

p.s: Για πιο εύκολο concept σου εστειλα και το content-x-html μηνυμα στο inbox σου :happy:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Έχω το xperia p και ήθελα να δοκιμάσω την λειτουργία usb otg. Έχω 3 usb stick (2 8gb , 1 16gb) και από αυτά μόνο με ένα 8αρι δούλεψε στα άλλα 2 μου έβγαζε μήνυμα πως η συσκευή usb καταναλώνει πολύ ρεύμα και δεν τα εμφάνιζε. Έχουν τόσο μεγάλη κατανάλωση τα stick?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το xperia p και ήθελα να δοκιμάσω την λειτουργία usb otg. Έχω 3 usb stick (2 8gb , 1 16gb) και από αυτά μόνο με ένα 8αρι δούλεψε στα άλλα 2 μου έβγαζε μήνυμα πως η συσκευή usb καταναλώνει πολύ ρεύμα και δεν τα εμφάνιζε. Έχουν τόσο μεγάλη κατανάλωση τα stick?

 

Φιλε μου φαντάζομαι οτι τα 2-usb-sticks που εχεις ειναι ενσωματωμενα με το body ολου του stick! Aυτο που θελω να πω ειναι οτι το jumper

με τον controller του ειναι ολα unibody και αυτο επιτρεπει σε ~0.0001 - 3 mV να ρεουν (κατα μια ένοια μαγνητικο πεδιο) γυρω απο το stick και δινουν σφάλμα

κατανάλωσης! Δεν θα σε ζαλισω αλλο, απλα αν μπορεις δοκιμασε με καποιο usb-stick που ειναι extended-pin και αν σου βγάλει το ιδιο προβλημα

τοτε μπορει να ειναι το OTG - Dual-Role Controller λογω του RSP που χρησημοποιει. Δοκιμασε, και μας λες παλι οποτε μπορεις!

Edited by Programmer
Link to comment
Share on other sites

Τι εστι "usb extended-pin" και οταν λές "OTG - Dual-Role Controller λογω του RSP" λες για το καλώδιο OTG ή τον controler του κινητού?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Τι εστι "usb extended-pin" και οταν λές "OTG - Dual-Role Controller λογω του RSP" λες για το καλώδιο OTG ή τον controler του κινητού?

1.- "usb extended-pin" ειναι το usb-stick στο οποιο τα pin βγαινουν ξεχωριστα "έξω" χωρις να αγγιζουν το υπολοιπο body του stick.

2.- Ναι το OTG - Dual-Role Controller οπως ορθα καταλαβες ειναι για το OTG (εφοσον κανει αμφιδρομη δουλεια) και το RSP ειναι το

protocol -> Role Swap Protocol.

Επειδή βλεπω οτι ψάχενσαι και το εχεις!, μπορεις να ριξεις μια ματιά στο ιντερνετ να καταλαβεις την λειτουργεια και θα δεις γιατι συμβαινει

σε μερικα usb, το "φαινομενο" που περιγραφει ο tiger13 sorry αλλα δεν μπορω να γραψω περισσοτερα γιατι ειναι ηδη off-topic το θεμα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Με post στην σελίδα στο facebook της Sony Ινδίας ανακοίνωσαν ότι η αναβάθμιση στην ινδία σε ICS θαγίνει την εβδομάδα 19 με 25 Αυγούστου για το XPERIA P

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Με post στην σελίδα στο facebook της Sony Ινδίας ανακοίνωσαν ότι η αναβάθμιση στην ινδία σε ICS θαγίνει την εβδομάδα 19 με 25 Αυγούστου για το XPERIA P

 

Άντε να δούμε, μακάρι μέχρι τέλος του μήνα να το χουμε κ μείς .. καιρός του ήταν...

Link to comment
Share on other sites

Το εχουν χεσει βασικα.... Αλλοι εχουν παρει το jelly και εμεις στο περιμενε...

 

Μονο τα nexus εχουν παρει jb.

 

Παιδια,αφου αγχωνεστε με τις αναβαθμισεις,γιατι δεν παιρνετε googleοφωνα να βρειτε την υγεια σας;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μονο τα nexus εχουν παρει jb.

 

Παιδια,αφου αγχωνεστε με τις αναβαθμισεις,γιατι δεν παιρνετε googleοφωνα να βρειτε την υγεια σας;

 

δεν θα το λεγα αγχος, απλα πιστευω το up to date το δικαιουμαστε με αυτην την συσκευη... δλδ να μην μιλαμε καθολου κ ολα μια χαρα? δεν την καταλαβαινω αυτην την λογικη....

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το λεγα αγχος, απλα πιστευω το up to date το δικαιουμαστε με αυτην την συσκευη... δλδ να μην μιλαμε καθολου κ ολα μια χαρα? δεν την καταλαβαινω αυτην την λογικη....

 

Πες τα ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδι μου μαζι σου.αλλα το να γκρινιαζουμε σε ενα φορουμ δεν αλλαζει κατι.

Το καλυτερο που χεις να κανεις αν δεν σαρεσει ειναι να μην ξαναπαρεια sony και τελος..;)

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδι μου μαζι.αλλα το να γκρινιαζουμε σε ενα φορουμ δεν αλλαζει κατι.

Το καλυτερο που χεις να κανεις αν δεν σαρεσει ειναι να μην ξαναπαρεια sony και τελος..;)

 

Για μένα είναι το μόνο σίγουρο.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Η αποψη μου ειναι αυτη.μαυριστε τις εταιριες μεχρι να βαλουν μυαλο!μην χαλατε τη ζαχαρενια σας..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Επειδη εχω ψαξει ωρες και δεν εχω βρει κατι, που μπορω να βρω stock ftf roms για το xperia p?Εχω καποια θεματα με το κινητο και θελω να ξαναβαλω το official 564 firmware.
Link to comment
Share on other sites

Μην γκρινιαζετε :D

απο εχθες τελικα εχω και το Iphone 4s και αυτο για τα σκυλακια θα παει να ακονιζουνε τα δοντια τους

εχουμε το καλυτερο κινητο το ΣΟΝΥ και δεν το ξερουμε

το Iphone 4s ρε παιδια τι πατατρακα ειναι αυτη καλο μεν Design αλλα κατα τα αλλα αστα να πανε

οσο για το παγωτο δεν ανησυχω εχει ακομη ζεστη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...