Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Πιθανότατα θέμα λογισμικού. Ίσως μελλοντική αναβάθμιση ή επιδιόρθωση να λύσει το πρόβλημα.

2) Μάλλον φταίει το κανάλι του router οπότε αυτό που γράφεις μεταξύ αστείου και σοβαρού περί μίσους μάλλον ισχύει!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το 1)βαλε και την επιλογη μονο GSM γιατι η κοτε γενικα δεν φημιζεται για το...σημα καμπανα της..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Νέο Firmware κυκλοφόρησε 6.0.B.3.184. καλές αναβαθμίσεις

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

1. Αντιμετωπίζω όμως κατά καιρούς 1 πρόβλημα που δε το είδα πουθενά να αναφέρεται: σε άγνωστο χρόνο για άγνωστο λόγο χάνει το σήμα

 

Μήπως έχει να κάνει με το Death Grip (τον τρόπο που το κρατάς δηλαδή) νομίζβω είναι γνωστό πρόβλημα στα Ρ.

http://asia.cnet.com/death-grip-affects-the-sony-xperia-p-62215279.htm

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Νέο Firmware κυκλοφόρησε 6.0.B.3.184. καλές αναβαθμίσεις

 

Μην βιαζεσαι ασε να το κανουν αλλοι και βλεπουμε μετα ;)

παλι προβληματα θα εχει η αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Μην βιαζεσαι ασε να το κανουν αλλοι και βλεπουμε μετα ;)

παλι προβληματα θα εχει η αναβαθμιση

 

Τα προβλήματα είναι σχετικά. Εγώ έχω την .162 και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Στο μόνο που ελπίζω ειναι καλύτερο power management και consumption

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

επισεις κανενα προβλημα με τη 154

και κατι ακομη πως κανουμε αναβαθμιση?

απο μονο του δεν γινεται με ρυθμισεις και ενημερωση λογισμικου

 

Περιμενουμε νεα απο την αναβαθμιση αν την εκανε κανεις

αν ειναι ολα οκ

Edited by Dimis39
Link to comment
Share on other sites

επισεις κανενα προβλημα με τη 154

και κατι ακομη πως κανουμε αναβαθμιση?

απο μονο του δεν γινεται με ρυθμισεις και ενημερωση λογισμικου

 

δεν γινονται ολες οι αναβαθμισεις ΟΤΑ.Μεσω pc companion ή SEUS δοκιμασε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισεις κανενα προβλημα με τη 154

και κατι ακομη πως κανουμε αναβαθμιση?

απο μονο του δεν γινεται με ρυθμισεις και ενημερωση λογισμικου

 

Περιμενουμε νεα απο την αναβαθμιση αν την εκανε κανεις

αν ειναι ολα οκ

 

Η ερώτησή σου είναι όλα τα λεφτά ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

δεν γινονται ολες οι αναβαθμισεις ΟΤΑ.Μεσω pc companion ή SEUS δοκιμασε.

 

Η ερώτησή σου είναι όλα τα λεφτά ...

 

Ναι βεβαια, ετσι πρεπει κανεις να ρωταει :D

περιμενω πιο πολυ νεα απο εσενα, σε βλεπω να την εχει κανει κιολας την αναβαθμιση :p εως τοτες ασχολουμε με τον Γαλαξια, γελαω με τα κουφα που εχει κανει η Samsung:lol:

αυριο τον αλλαζω με ενα χειροτερο τηλεφωνο Iphone 4s απο το οικογενειακο μου περιβαλον δεν τα καταφερνουνε με εκεινη την πατατρακα και κανουμε ανταλαγη ε οικογενεια ξερεις .

θελω να πω εχω απασχοληση μεχρι το Παγωτο δεν κανω πειραματα

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλε κανεις την 184??

 

Εγώ . Δεν βλέπω καμιά διαφορά μέχρι τώρα . Για την διάρκεια της μπαταρίας θα δω αύριο που θα το φορτίσω 100% και θα έχω μπροστά μου μια φουλ μέρα

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω. Παίζουν και σε αυτό κιτρινίλες στην οθόνη οπως στο S;
Nokia 3310 - Nokia 5210 - Nokia 7610 - Sony ericsson w880 - Sony ericsson w715 - Sony ericsson Aino - Iphone 4 - Ipad mini - Iphone 6 plus...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω. Παίζουν και σε αυτό κιτρινίλες στην οθόνη οπως στο S;

 

οχι

 

 

αναβαθμισα και εγω το δικο μου στην 184

 

εντυπωσεις το απογευμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ . Δεν βλέπω καμιά διαφορά μέχρι τώρα . Για την διάρκεια της μπαταρίας θα δω αύριο που θα το φορτίσω 100% και θα έχω μπροστά μου μια φουλ μέρα

 

Εκτος απο την μπαταρια ,που δεν ξερω αν θα δεις διαφορα

διαφερει σε τιποτα αλλο κανει τιποτα καινουργιο?

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο την μπαταρια ,που δεν ξερω αν θα δεις διαφορα

διαφερει σε τιποτα αλλο κανει τιποτα καινουργιο?

 

Τι εννοείς αν κάνει τίποτα καινούργιο ? :!:

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

κανοντας αναβαθμηση τι μπορει να αλλαξει εκτος την αυτονομια του?

μετα την αναβαθμιση σβηνουνε οτι εχει πανω του?

Edited by Dimis39
Link to comment
Share on other sites

κανοντας αναβαθμηση τι μπορει να αλλαξει εκτος την αυτονομια του?

μετα την αναβαθμιση σβηνουνε οτι εχει πανω του?

 

Ειναι αναβαθμιση για bug fixes.Οποτε δεν θα δεις κατι διαφορετικο.Πολυ πιθανον δεν θα καταλαβεις καν αν αλλαξε κατι.

Οχι δεν χανεις κατι με την αναβαθμιση.Αλλα παντα σαυτες τις περιπτωσεις παιρνουμε back ups!ΠΑΝΤΑ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αναβαθμιση για bug fixes.Οποτε δεν θα δεις κατι διαφορετικο.Πολυ πιθανον δεν θα καταλαβεις καν αν αλλαξε κατι.

Οχι δεν χανεις κατι με την αναβαθμιση.Αλλα παντα σαυτες τις περιπτωσεις παιρνουμε back ups!ΠΑΝΤΑ.:)

 

Και πως γινεται η αναβαθμιση?

παραδειγμα με το Sony PC Companion δεν βγαζει τιποτα μονο οτι το τηλεφωνο εχει την τελευταια ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

Και πως γινεται η αναβαθμιση?

παραδειγμα με το Sony PC Companion δεν βγαζει τιποτα μονο οτι το τηλεφωνο εχει την τελευταια ενημερωση

 

Οι αναβαθμισεις δεν ερχονται σε ολους ταυτοχρονα.Υπομονη και θα την παρεις και συ.Παρολα αυτα κατεβασε και το SEUS και ψαξε και μεσω αυτου,γιατι το PC companion παραπεει λιγο.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και πως γινεται η αναβαθμιση?

παραδειγμα με το Sony PC Companion δεν βγαζει τιποτα μονο οτι το τηλεφωνο εχει την τελευταια ενημερωση

 

καντο manual φιλε μου.... θα περιμενεις πολυ καιρο να σου ερθει μεσω του companion...

Link to comment
Share on other sites

καντο manual φιλε μου.... θα περιμενεις πολυ καιρο να σου ερθει μεσω του companion...

 

Λογικά σε λίγο θα πέσει η ερώτηση πως γίνεται manual αναβάθμιση .... :ninja:

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Λογικά σε λίγο θα πέσει η ερώτηση πως γίνεται manual αναβάθμιση .... :ninja:

 

Σας ευχαριστω ολους :D

Εσυ εξυπνε καλε μου φιλε που τα ξερεις ολα :p

αντι να πεις αυτο που ειπες γιατι δεν απαντησες κατευθειαν το πως γινεται η manual αναβάθμιση για να μην ρωταω?

ειδες? δεν ρωτησα

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους :D

Εσυ εξυπνε καλε μου φιλε που τα ξερεις ολα :p

αντι να πεις αυτο που ειπες γιατι δεν απαντησες κατευθειαν το πως γινεται η manual αναβάθμιση για να μην ρωταω?

ειδες? δεν ρωτησα

 

Γιατί εγώ ο "έξυπνος που τα ξέρει όλα" και παλεύει να δει πως που γιατί το κινητό και το software έχει πρόβλημα, που παραπονιέται για τα Bugs , την μπαταρία και την καθυστέρηση του ICS update , είχα την εντύπωση πως κι εσύ τα ξέρεις αυτά αφού είναι BASICS για κάποιον που "παίζει" με το Galaxy III και ανακαλύπτει τις πατάτες της Samsungs ... Όπως επίσης με τις απαντήσεις που έδινες κατα καιρούς στην "γκρίνια¨μου για την μπαταρία και το ICS update , είχα την εντύπωση πως ήξερες 4-5 βασικά πράγματα αφού μπορούσες να κρίνεις ότι εγώ άδικα παραπονιέμαι και χαλιέμαι για τη διάρκεια της μπαταρίας.... και πως δεν έγινε και τίποτα αν δεν πάρουμε το ICS αφού είναι το ίδιο πράγμα με το GB (Ics = icecream a.k.a Android 4 και GB = gingerbread a.k.a Android 2.3) - φαντάζομαι δεν ξέρεις ότι το GB που τρέχει η συσκευή μας ΔΕΝ υποστηρίζει κανονικά 2 πυρήνες ε ? (η συσκευή μας έχει επεξεργαστή με 2 πυρήνες ).

 

Κλείνοντας επειδή σε προηγούμενο Post σου είχες αναφέρει "Αν δεν εμπενες φιλες μου σε αυτο το φορουμ και εσυ και εμεις ισως να μην γνωριζαμε τι ειναι Ics και να ειμασταν ευχαριστημενοι με το κινητο και με την αυτονομια του" εδώ είναι το λάθος σου. Και να μην έμπαινα σε αυτό το φόρουμ θα γνώριζα τι είναι το ICS και θα συνέχιζα να μην είμαι ευχαριστημένος με την αυτονομία του. Ξέρεις γιατί ? 1ον γιατί δεν είναι το μοναδικό φόρουμ που μπαίνω , 2ον γιατί στη ζωή μου έχω μάθει πως αν δεν ψάξεις κάτι δεν πρόκειται ποτέ να το αξιοποιήσεις 100% και 3ον γιατί όταν έχεις περάσει από 4 κινητά που η αυτονομία τους ήταν σχεδόν διπλάσια , δεν μπορείς να είσαι ικανοποιημένος με ένα κινητό με την μισή αυτονομία με μόνο 200mah διαφορά στην μπαταρία από τα προηγούμενα 4 και με το κινητό να διαφημίζεται κι όλας με οθόνη και επεξεργαστή POWER EFFICIENT.

 

ΥΓ : Καλά κάνεις και ρωτάς γιατί αν δεν ρωτάς δεν μαθαίνεις αλλά όταν δεν κατέχεις κάτι καλό θα είναι να μην κρίνεις αυτούς που κατέχουν 3-4 πράγματα παραπάνω . Γιατί κι εγώ όταν είχα πάρει το OMNIA 2 με Windows 6.5 και όλοι παραπονιόντουσαν για την διάρκεια ζωής της μπαταρίας στο Omniacs , εγώ αντί να τους κράξω (το δικό μου ήταν νορμάλ) κάθισα και το έψαξα ... και βρήκα ότι το ελληνικό Software είχε bug και κατανάλωνε την μπαταρία και τους προέτρεπα να πάνε στο service για αναβάθμιση .

 

ΥΓ2: Λοιπόν για να κάνεις manual Update πρέπει να βρεις πρώτα τη Rom σε αρχείο .Ftf ( ακόμα υπάρχει μόνο η γερμανική Rom στο νετ οπότε αν εσύ τρέχεις ελληνική ή βαλκανική θα σου έλεγα να μην το κάνεις ). Αφού βρεις την ROm και την κατεβάσεις , κατεβάζεις και το αρχειάκι flashtool-0.8.0.0-windows. Είναι ένα πρόγραμμα που Flashάρει χειροκίνητα ROMs στα XPERIA κινητά . Μετά η διαδικασία είναι απλή. Φορτώνεις την ROM στο πρόγραμμα και ακολουθείς τις οδηγίες. Πρόσεχε γιατί ανάλογα τι θα έχεις τικαρισμένο μπορεί να κάνει ολικό Wipe των δεδομένων της συσκευής σου - Προσωπικά δεν θα σου συνιστούσα να κάνεις κάτι τέτοιο καθώς δεν διαθέτεις την απαιτούμενη εμπειρία.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...