Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:confused:Γεια σε ολους! Θελω να αλλαξω καρτα μνημης στο neo v, με ποιον τροπο μπορω να περασω ολες τις εφαρμογες στην αλλη καρτα? Ευχαριστω!:confused:

 

copy απο την παλια καρτα ο,τι εχεις μεσα, στο πισι. Και με τον ιδιο τροπο απο το πισι paste στην νεα καρτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

copy απο την παλια καρτα ο,τι εχεις μεσα, στο πισι. Και με τον ιδιο τροπο απο το πισι paste στην νεα καρτα

Ευχαριστω πολυ!:) Δεν το περιμενα τοσο ευκολο!

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχασα αυτο το theme/wallpaper (φαινεται πισω απο το widget, αυτο με το νερο και τις πετρες): http://i.imgur.com/6AMRk.png μηπως το εχει κανεις να μου το ανεβασει; μου αρεσε και το ξαναθελω και δεν το βρισκω πουθενα! ευχαριστω!

 

εδώ είσαι:

Edited by rodi
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έβαλα την codename 9.0 και όλα λειτουργούν ρολόι.Έβαλα και τα add-ons ''xperia s music with clear bass'' και για τα ''live wallpapers''.Κάτι όμως που με στεναχώρησε είναι πως στην κάμερα δεν έχει πλέον την επιλογή να τραβήξω πανοραμική φωτογραφία.Καμιά ιδέα πως να το κάνω?Δε θέλω να κατεβάσω άλλη εφαρμογή,απλά θέλω όπως ήταν στην κανονική.

 

Ξέρει κανείς να απαντήσει???

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να απαντήσει???

 

Δεν την ξερω αυτην την ρομ..Αλλα υπαρχει μια εφαρμογη στο Market που ειναι πολυ ελαφρια και τραβαει πολυ καλυτερο πανπραμα απο αυτο της μαμας!Ειναι και μικρη σε χωρο.

https://play.google.com/st...=order_history

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να απαντήσει???

 

Η απάντησή μου μάλλον δεν σε κάλυψε ε; :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

@soulfunkdjx

 

είχα δοκιμασει παλιοτερα να απεγκατστησω το SemcCamera3D.apk, και είχα ως αποτελεσμα να χαλάσει και το panorama mode.

όταν το έκανα restore δούλεψε πάλι.

 

 

στo ανεβασα εδώ,

http://www.sendspace.com/file/dpnx68

 

δοκιμασε να το εγκαταστησεις και πες μας αν δουλεψε.

στο rar έβαλα και αλλα 2 apk που βρισκονται στο φακελο system/app και φαινεται να εχουν σχεση με την καμερα

 

μαζί έβαλα και αλα 2 app που βρήκα σχετικα με καμερα στο φακελο system/app:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα,

 

Έχω εγκατεστημένο το android 4.1 και έχω την εντύπωση πως η μπαταρία καταναλώνεται πιο γρήγορα, ενώ που και που τρώει κωλύματα:(

 

Από την εμπειρία σας θέλω να μου πείτε ποια είναι η πιο σωστή ( πέρα από θέμα γούστου )

version για αυτή τη συσκευη δηλ. Να μην το ζορίζεΙ...να κάθεται γάντι που λέμε

 

Ευχαριστώ

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

@soulfunkdjx

 

είχα δοκιμασει παλιοτερα να απεγκατστησω το SemcCamera3D.apk, και είχα ως αποτελεσμα να χαλάσει και το panorama mode.

όταν το έκανα restore δούλεψε πάλι.

 

 

στo ανεβασα εδώ,

http://www.sendspace.com/file/dpnx68

 

δοκιμασε να το εγκαταστησεις και πες μας αν δουλεψε.

στο rar έβαλα και αλλα 2 apk που βρισκονται στο φακελο system/app και φαινεται να εχουν σχεση με την καμερα

 

μαζί έβαλα και αλα 2 app που βρήκα σχετικα με καμερα στο φακελο system/app:

 

Πολύ ωραία σε ευχαριστώ.Μόλις έκανα εγκατάσταση το SemcCamera3D.apk βγήκε στην καμερά μου η επιλογή για πανοραμική φωτό αλλά όταν πήγα να βγάλω φωτό...έκλεισε.Τα απεγκατέστησα όλα και προσπάθησα να τα ξαναεγκαταστήσω αλλά δυστυχώς δεν ανοίγουν.Μήπως δεν τα εγκαθιστώ καλά?Μήπως θέλει σαν zip φιλε να τα βάλω μέσω του cwm?Αν ξέρει κάποιος κάτι ας απαντήσει παρακαλώ!!!

Link to comment
Share on other sites

οχι...κανονικο micro hdmi θα παρεις

 

Πήρα ένα HDMI --> micro HDMI αλλά εξωτερικούς υπότιτλους ακόμα και με το bsplayer ενώ τους δείχνει στο κινητό στην τηλεόραση δεν δείχνει τίποτα. Καμιά για να μπορώ να βλέπω εξωτερικούς? Έχω την 4 έκδοση περασμένη.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον mxplayer.εμένα παίΖει κανονικά με αυτόν και είναι μακράν ο καλύτερος player για μένα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα,

 

Έχω εγκατεστημένο το android 4.1 και έχω την εντύπωση πως η μπαταρία καταναλώνεται πιο γρήγορα, ενώ που και που τρώει κωλύματα:(

 

Από την εμπειρία σας θέλω να μου πείτε ποια είναι η πιο σωστή ( πέρα από θέμα γούστου )

version για αυτή τη συσκευη δηλ. Να μην το ζορίζεΙ...να κάθεται γάντι που λέμε

 

Ευχαριστώ

gingerbread 2.3.4

αν θες, δες εδω τον οδηγο του lousou76 και κανε τα βηματα 1-2-3-4

Edited by aDo
Link to comment
Share on other sites

εδώ είσαι:

 

σε ευχαριστω πολυ!!! :)

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Η απάντησή μου μάλλον δεν σε κάλυψε ε; :p

 

Φυσικά και με κάλυψε και με βοήθησε κιόλας!!!!ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ!!! Πήγα σε original 2.3.4 και αντέγραψα τα semccamera.apk & semccamera3d.apk στην κάρτα μνήμης.Έκανα restore στην codename 9 και έσβησα με το titanium backup την κάμερα. Εγκατέστησα τα apk's της 2.3.4 και όλα λειτουργούν ρολόι!!!!Τώρα ένα τελευταίο.Στα Xperia Home preferences ότι αλλαγή και να κάνω δεν πιάνει.Παράδειγμα του λέω στην επιφάνεια εργασίας να έχει μία αρχική εικόνα αλλά αυτό παραμένει σταθερά στις 5.Καμιά ιδέα???Όποιος θυμάται έχω Xperia Neo V με Codename 9.0 Rom.

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος καποια λυση με το θεμα που γεμιζει συνεχεια η μνημη και δεν μπορω ουτε update στο facebook να κανω???? βελτιωνουμε κατι αν βαλουμε custom rom? αν ναι εχει βαλει καποιος καποια ρομ που να ειναι αξιοπιστη?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....είχα την ICS 4 ρουταρισμένη σύμφωνα με τον οδηγό από αυτό το Forum (συγχαρητήρια στους δημιουργούς) και το τηλέφωνο δούλευε μια χαρά. Ξαφνικά άρχισε να συμπεριφέρεται περίεργα το touch όπως του φίλου εδώ αλλά ακόμη χειρότερα, έχω πρόβλημα και στην πλοήγηση του κινητού για παράδειγμα όταν πάω να κάνω κύλιση στις επαφές παίρνει τηλέφωνο. Στην αρχή πίστεψα και ΄γω ότι είναι πρόβλημα του update αλλά όταν το έκανα downgrade σε 2.3 το πρόβλημα παρέμεινε...Υπέθεσα ότι είναι πρόβλημα hardware και ήμουν έτοιμος να το στείλω στο service όταν διάβασα αυτό το θέμα. Τελικά τι γίνεται υπάρχει κάποιος που με την 2.3 έλυσε το πρόβλημα η με κάποιον άλλο τρόπο; η πρέπει να το στείλω στο service?΄

 

 

 

Κάποιος από αυτούς τους "άλλους" το έλυσε το πρόβλημα; Η 4.0 προσωπικά με βόλεψε πολύ και ας είναι λίγο πιο αργό το κινητό....

 

το ίδιο έκανε και έμενα το touch ,το είχα κάνει root και το έκανα φορματ μέσο του SEUS άλλα τίποτα.

κοίταξα το google και είναι hardware πρόβλημα που το παθαίνουν τα Neo και τα Arc .Το πήγα στο services και περιμένω θέλουν πάνω από μηνά για αντικατάσταση. ένας γνωστός μου πήγε για services ένα Vivaz και του το αντικατέστησαν με το xperia S !!!

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις καρτα 16 gb κ αν ναι ποια;

ισως να υπαρχει η απαντηση καπου αλλα αν και εχω διαβασει παααααααααρα πολυ εσω δεν μπορεσα να βρω κατι.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει δει κανένας ταινία στην τηλεόραση από το κινητό μας με καλώδιο HDMI?

έχει κάποιο θέμα το κινητό? ζεσταίνεται πολύ η κάτι τέτοιο? ]

ευχαριστώ.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα,

 

Έχω εγκατεστημένο το android 4.1 και έχω την εντύπωση πως η μπαταρία καταναλώνεται πιο γρήγορα, ενώ που και που τρώει κωλύματα:(

 

Από την εμπειρία σας θέλω να μου πείτε ποια είναι η πιο σωστή ( πέρα από θέμα γούστου )

version για αυτή τη συσκευη δηλ. Να μην το ζορίζεΙ...να κάθεται γάντι που λέμε

 

Ευχαριστώ

 

2.3.4 δηλαδη η αρχικη του

 

το κινητο πεταει με αυτην την εκδοση

 

 

 

κανενα νεο για jellybean εχουμε?

 

 

εχει βαλει κανεις καρτα 16 gb κ αν ναι ποια;

ισως να υπαρχει η απαντηση καπου αλλα αν και εχω διαβασει παααααααααρα πολυ εσω δεν μπορεσα να βρω κατι.....

 

εχω μια transcend class 4 κανενα προβλημα ουτε εγω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει δει κανένας ταινία στην τηλεόραση από το κινητό μας με καλώδιο HDMI?

έχει κάποιο θέμα το κινητό? ζεσταίνεται πολύ η κάτι τέτοιο? ]

ευχαριστώ.

 

έχω δει πολλές ταινίες με το HDMI και το κινητό φτάνει μέχρι και 45 βαθμούς, τίποτα ανησυχητικό όμως. Θέλω να ρωτήσω με τη σειρά μου (το ρώτησε και ποιο πάνω κάποιος άλλος) γιατί σε ορισμένες ταινίες (συνήθως σειρές avi) οι υπότιτλοι φαίνονται στο κινητό αλλά δεν φαίνονται στην τηλεόραση (χρησιμοποιώ τον MX Player).

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει πάθει το ημερολόγιο και δεν αποθηκεύει τα συμβάντα που του βάζω.Δοκίμασα και άλλα ημερολόγια από το play store και τίποτα.Έχει κανείς καμιά ιδέα;:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω ενα backup γενικο του τηλεφωνου για να αλλαξω ρομ.Θα το παρω με το τιτανιουμ αλλα θελω να μου πειτε αν με την νεα ρομ θα φτιαχτουν και οι οθονες οπως πριν με το go luncher η θα πρεπει να τις φτιαξω?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Θα τις φτιάξεις πάλι μόνος σου.Το titanium παίρνει μεμονωμένα backups.Αν θες backup όλου του κινητού θα πρέπει να το κάνεις με το cwm.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...