Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χωρις να εχεις πειραξει τιποτα εγινε αυτο ή αλαξες κατι τις τελευταιες μερες

ενοειται πως εχεις καποιο πακετο MB απο την εταιρια σου ετσι?

 

 

χωρίς να έχω πειράξει απολύτως τίποτα!ναι, έχω πακέτο mb!για ένα μήνα δούλευε χωρίς κανένα πρόβλημα καθημερινά μέχρι που έληξε το πακέτο..έκανα ανανέωση των mb κ το 3g δεν ανταποκρίνεται κ δεν έχω πρόσβαση στο internet..με wifi μπαίνει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ένα χρόνο κλείνει το κινητό στα χέρια μου σε ένα μήνα έχοντας φάει πολλές τούμπες, χωρίς να το προσέχω καθόλου (ούτε θήκη, ούτε screen protector) και είναι σε καλή κατάσταση. Αν ξεφλουδίζουν τα πλαστικά σου μπορείς να αγοράσεις καινούρια και να τα αντικαταστήσεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μαγγες εχω ακομη την εκδοση 2,3,4 και ειναι ολα κομπλε. Βλεπω την αναβαθμιση της ics ομως και πλεον αρχιζουν οι ζηλιες. Επειδη ειναι απειρα τα posts και δυσκολα βγαζω ακρη σε αυτο τον ωκεανο(!!) , μπορει καποιος να βοηθησει και εμενα? Υπαρχει καποια εκδοση (custom rom παντα) που να ειναι εξισου σταθερη και γρηγορη με την 2,3,4 ?:worry:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι

τωρα που περασε την ρομ 587 και εγινε ροοτ με την κερνελ 587 μου λετε σας παρακαλω με το titanium θελω να παρω back ups

το υπαρχων back up πο εχω θα σβιστει και θα περαστει το καινουργιο>? (ετσι θελω να γινει) οποιος ξερει ας μου απαντησει

ευχαριστω

 

παιδια γεια σας

 

θελω να σας πω οτι οταν βαζω ξυπνητηρι και χτυπαει τις περισσοτερες φορες οτι και να κανω δεν σταματαει ουτε απο το

πλαινο κουμπι ουτε απο το ξυπνητηρι οταν παω να ξετικαρω την επιλογη, μονο με επανεκινηση στρωνει, τι να φταιει?

μου το εκανε απο οταν ειχα την 2.3 ρομ και τωρα που εβαλα την 4 παλι τα ιδια και εχω κανει και επιδιορθωση με το seus

οποιος εχει αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα ας γραψει να δω τι θα κανω, και με οποιαδηποτε εφαρμογη ξυπνητηριου οχι μονο της μαμας εταιρειας

ευχαριστω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καινούριος εδώ και με μερικές απορίες

Έχω αγοράσει και 'γω το κινητό απο τέλη Δεκεμβρίου αλλα έχω 2 προβληματάκια

1)Προχθες ξεφλούδισε λιγο το χρώμα πάνω αριστερά ακριβώς πάνω απο την οθόνη.. Απ ' ότι είδα υπάρχουν front cases για αντικατάσταση αλλα το θεμα ειναι δεν ξέρω πως να βγάζω τη βγάλω για να την αντικαταστήσω με καινούρια :P

http://imageshack.us/a/img222/1345/sonyericssonxperianeovm.jpg

 

2)Από τότε που έκανα update σε ICS το κινητό ψιλο σέρνεται.. Κολλάει(ειδικά όταν αγγίζω την εντολή "Κινητό") και γενικά το scrolling "κολλάει".. Ιδέες; Να του κάνω downgrade ή να κάνω φορματ σε μνημη τηλεφώνου μπας και ισιώσει;

 

Αυτά.. Ευχαριστώ...

Edited by giannakis9
Link to comment
Share on other sites

χωρίς να έχω πειράξει απολύτως τίποτα!ναι, έχω πακέτο mb!για ένα μήνα δούλευε χωρίς κανένα πρόβλημα καθημερινά μέχρι που έληξε το πακέτο..έκανα ανανέωση των mb κ το 3g δεν ανταποκρίνεται κ δεν έχω πρόσβαση στο internet..με wifi μπαίνει κανονικά!

 

Μήπως έχεις την εφαρμογή elixir?

Η' την ειχες παλαιοτερα;

Link to comment
Share on other sites

Eirk

 

τσεκαρε μηπως εχεις ενεργοποιησει σε καποια mobile data usage εφαρμογη π.χ. 3g watchdog να ''κοβει'' μονη της την ενεργοποιηση των δεδομενων εαν εχεις ξεπερασει το οριο που ειχες θεσει.Εαν εχεις ICS κοιταξε τον περιορισμο δεδομενων παρασκηνιου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το service της arvato ειναι για τα κλαματα απλα.. :mad: για 4η φορα το παω και με παιρνουν τηλεφωνο και μου λενε οτι δεν ειχε κανενα καμενο πιξελ και οτι απλως ξανακαναν update..Ο γερμανος ειναι για κλαματα επισης.. 2 κινητα εχω παρει ΚΑΙ τα 2 εχουν χαλασμενα πιξελ και μαλιστα το U την πρωτη φορα που το πηγα το αλλαξαν με νεο το οποιο ειχε και αυτο καμενα πιξελ...Το ξαναπαω και το κανουν απλο update.Το παω ξανα και μου λεει οτι σε 10 μερες θα ειναι ετοιμο...Και την 10η μερα παιρνω τηλεφωνο την Sony και μου λενε οτι δεν ειναι εκει γιατι πολυ απλα το ειχε κρατησει το καταστημα και ετσι καθομαι εγω για 1 μηνα + χωρις κινητο και με ξαναπηραν για να μου πουν οτι δεν ειναι χαλασμενο... Αμα ειναι ετσι θα αγορασω απο εξωτερικο οπου ειναι πιο συνεπεις στα καθηκοντα τους.. :chair: :whip:
Link to comment
Share on other sites

Eirk

 

τσεκαρε μηπως εχεις ενεργοποιησει σε καποια mobile data usage εφαρμογη π.χ. 3g watchdog να ''κοβει'' μονη της την ενεργοποιηση των δεδομενων εαν εχεις ξεπερασει το οριο που ειχες θεσει.Εαν εχεις ICS κοιταξε τον περιορισμο δεδομενων παρασκηνιου.

τα έχω ήδη ελέγξει όλα όσα αναφέρεις..δεν είναι κάτι από αυτά δυστυχώς..ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

τα έχω ήδη ελέγξει όλα όσα αναφέρεις..δεν είναι κάτι από αυτά δυστυχώς..ευχαριστώ.

 

Υποθέτω πως τσέκαρες και το Juice Defender (αν το έχεις).

Είχα βάλει την Pro έκδοση, αλλά παρόλο που είχα απενεργοποιημένη την δυνατότητα να πειράζει τα δεδομένα, αυτό το βιολί του. Το απεγκατέστησα και ως δια μαγείας είχα και πάλι internet.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το neo v μου ξεφλουδιζει! Μα τι απαράδεκτο σα κατασκευή. Στις πάνω 2 γωνίες εκεί που τελειώνει η οθόνη φεύγει το χρώμα! Δε λέω δεν ήταν ούτε ακριβό ούτε φτηνό όταν το πήρα, κάνα 6μηνο το έχω, αλλά σίγουρα απαιτούσα να αντέξει πιο πολύ αφού από τη πρώτη στιγμή του έχω βάλει θήκη... Τώρα φαίνεται λες κ το έχω 10 χρόνια χρησιμοποιημένο, τέλος για μένα τα Sony. Απορία: και τα δικά σας έτσι γίνανε;;;

 

τι εννοεις ξεφλουδιζει...εμενα εχει ενα μαυρακιι σημαδιι πανω στο ασπροο αλλα μαλλον ειναι απο τουμπα

 

 

εμενα τα 3 ασιμενια κουμπια μπροστα ξεφλουδισαν κ γινοντε χαλκινα ελεος κ το προσεχω παρα πολυ :(

 

και σε μενα το ιδιο...απο το πολυ πατημα..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες καμμένο,έχει πχ ένα πράσινο πιξελάκι σε μαύρη οθόνη??Δεν θα σε έλεγα άτυχο,μιας και σε οθόνες sony το έχω συνατήσει πολλές φορές.Το satio που είχα πρίν είχε ένα,όπως και το vaio μου μετά την αλλαγή της οθόνης,αλλά και σε καινούριο vaio γνωστού...Μόνο στο p που πήρα πρόσφατα δεν εχω βρει ακόμα κανένα...Θέλω να σου πω οτι είναι κάτι αρκετά συνηθισμένο σε προιόντα sony,αλλά απο την άλλη καταλαβαίνω απόλυτα πόσο έχεις ξεβερώει γιατί το έχω περάσει!Το καλύτερο είναι να πας σε ένα άλλο υποκατάστημα γερμανού,να δείξεις στον τεχνικό που βρήσκονται τα καμμένα pixel και εκείνος θα γράψει το πρόβλημα στο χαρτί που συνοδεύει τη συσκευή.Έτσι έχεις πιο πολλές πιθανότητες να βγάλεις μια άκρη αν και η sony στην πολιτική της εγγύησης αποδέχεται έναν αριθμό pixel ανάλογα με την ανάλυση...να σκεφτελις οτι στο vaio που έχει full hd οθόνη,μέχρι και προβληματικα pixel θεωρούνται αποδεκτά...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως τσέκαρες και το Juice Defender (αν το έχεις).

Είχα βάλει την Pro έκδοση, αλλά παρόλο που είχα απενεργοποιημένη την δυνατότητα να πειράζει τα δεδομένα, αυτό το βιολί του. Το απεγκατέστησα και ως δια μαγείας είχα και πάλι internet.

 

δεν το έχω..:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, τα τρία ασημένια κουμπάκια ξεβάφουν σιγά σιγά και γίνονται... χάλκινα.

Απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου αν και δεν ξέρω πόσο αντέχουν άλλες μάρκες με τα ίδια χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες καμμένο,έχει πχ ένα πράσινο πιξελάκι σε μαύρη οθόνη??Δεν θα σε έλεγα άτυχο,μιας και σε οθόνες sony το έχω συνατήσει πολλές φορές.Το satio που είχα πρίν είχε ένα,όπως και το vaio μου μετά την αλλαγή της οθόνης,αλλά και σε καινούριο vaio γνωστού...Μόνο στο p που πήρα πρόσφατα δεν εχω βρει ακόμα κανένα...Θέλω να σου πω οτι είναι κάτι αρκετά συνηθισμένο σε προιόντα sony,αλλά απο την άλλη καταλαβαίνω απόλυτα πόσο έχεις ξεβερώει γιατί το έχω περάσει!Το καλύτερο είναι να πας σε ένα άλλο υποκατάστημα γερμανού,να δείξεις στον τεχνικό που βρήσκονται τα καμμένα pixel και εκείνος θα γράψει το πρόβλημα στο χαρτί που συνοδεύει τη συσκευή.Έτσι έχεις πιο πολλές πιθανότητες να βγάλεις μια άκρη αν και η sony στην πολιτική της εγγύησης αποδέχεται έναν αριθμό pixel ανάλογα με την ανάλυση...να σκεφτελις οτι στο vaio που έχει full hd οθόνη,μέχρι και προβληματικα pixel θεωρούνται αποδεκτά...

Σε υποκαταστημα το πηγα απο την 2η φορα και μετα αλλα ουτε και κει τιποτα.. :kill:Τα πιξελ οταν λεω καμενα ενοω οτι σε μαυρο φοντο φαινεται μια ασπρη κουκιδα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :όποιο game χρειάζεται επιπρόσθετη λήψη δεδομένων (παραπάνω απο 1gb)με τη χρήση wifi..ενώ το κατεβάζει κανονικά ,και είτε κολλάει είτε όταν το ανοίγω με πετάει..το χω 9 μήνες το κινητό ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη ,μπορεί να βοηθήσει κανείς??Καθε βοήθεια θα ναι πολύτιμη..Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας

 

θελω να σας πω οτι οταν βαζω ξυπνητηρι και χτυπαει τις περισσοτερες φορες οτι και να κανω δεν σταματαει ουτε απο το

πλαινο κουμπι ουτε απο το ξυπνητηρι οταν παω να ξετικαρω την επιλογη, μονο με επανεκινηση στρωνει, τι να φταιει?

μου το εκανε απο οταν ειχα την 2.3 ρομ και τωρα που εβαλα την 4 παλι τα ιδια και εχω κανει και επιδιορθωση με το seus

οποιος εχει αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα ας γραψει να δω τι θα κανω, και με οποιαδηποτε εφαρμογη ξυπνητηριου οχι μονο της μαμας εταιρειας

ευχαριστω

 

καποιος ν απαντησει και σε εμενα αν ξερει

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να αλλάξεις τον ήχο ξυπνητηριού και βάλε το να δουλέψει μια φορά χωρίς την κάρτα μνήμης.Αν δε πιάσει και αυτό...δεν ξέρω τι άλλο παίζει.Μετά βάζεις άλλο ξυπνητήρι από το play store.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι όντως καμμένο και φαίνεται..αν είχε χρώμα όπως σου είπα πιο πάνω θα θεωρούνταν κολλημένο sub pixel.Τέσπα,μικρή σημασία έχει αυτό.Είναι κάτο που φαίνεται,τι σου λένε στο Γερμανό?Οτι δεν είναι τπτ?Οτι είναι φυσιολογικό?Δεν χάνεις τίποτα να το πας και σε ένα υποκατάστημα omnitech..μέχρι πρίν λίγο καιρό είχε το service της sonyericsson και λογικά τώρα της sony..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα εχω κανει και με οποιοδηποτε εφαρμογη ξυπνητηριου εκτος της μαμισιας

 

και η καρτα μνημης τι φταιει? δεν ξερω τι να πω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...