Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόλαβα και ξεκλείδωσα τον bootloader μεχρι να δω την απάντηση, πέρασα μάλιστα και την Lupus Kernel!!! Το μόνο πρόβλημα είναι οτι το κινητό δεν ανοίγει...χαχαχα!!! Βοήθεια παιδιά!!! Ανοίγω το κινητό, μου βγάζει το λογότυπο της Lupus αλλα δεν συνεχίζει καθόλου... Σαν κατι να μην πάει καλα!!!

 

κατι δεν εκανες καλα

τωρα παλι απο την αρχη κανε επιδιορθωση με service update και επανεφερε το

και παψε να τρωγεσαι να το ξεκλειδωσεις, σου εγραψα πιο πανω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

CMW δεν μπορώ να μπω και στο service update λεει πως εχω τροποποιιμένω λογισμικό(άκου πράματα...) και δεν με παίρνει στα σοβαρά! Θα δοκιμάσω να φλασάρω κάποια stock kernel και βλέπουμε!
Link to comment
Share on other sites

CMW δεν μπορώ να μπω και στο service update λεει πως εχω τροποποιιμένω λογισμικό(άκου πράματα...) και δεν με παίρνει στα σοβαρά! Θα δοκιμάσω να φλασάρω κάποια stock kernel και βλέπουμε!

 

μα σου ειπα να βλασαρεις οτιδηποτε με το flashtool

κι αν βαλεις παλι την ICS θα πρεπει να καναπερασεις το CWM

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς MIUI rom; Εντυπώσεις;

 

την 5 ΜIUI(JB) την κρατησα 3 μερες την πρωτη ρομ,και αλλη μια 2 μερες.δυστυχως προβληματα,κολημματα και με τις 2 ρομ.τωρα σκεφτομαι επειδη πραγματακι μαρεσαν σαν gui,λειτουργιες να δοκιμασω GB MIUI εκδοση.Γενικα τελευταια εχω γυρισει στις GB ρομ.Δυστυχως JB ,μην πω και ics δεν ειναι για αυτο το κινητο.γνωμη μου παντα...

Link to comment
Share on other sites

την 5 ΜIUI(JB) την κρατησα 3 μερες την πρωτη ρομ,και αλλη μια 2 μερες.δυστυχως προβληματα,κολημματα και με τις 2 ρομ.τωρα σκεφτομαι επειδη πραγματακι μαρεσαν σαν gui,λειτουργιες να δοκιμασω GB MIUI εκδοση.Γενικα τελευταια εχω γυρισει στις GB ρομ.Δυστυχως JB ,μην πω και ics δεν ειναι για αυτο το κινητο.γνωμη μου παντα...

 

Τελικώς έβαλα αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2221798, μέχρι στιγμής είναι μια χαρά δεν κολλάει ιδιαίτερα και έχω βάλει καμία 25 εφαρμογές από το play store...Θα την κρατήσω για την ώρα γιατί μου αρέσει πάρα πολύ το ui!

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Τελικώς έβαλα αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2221798, μέχρι στιγμής είναι μια χαρά δεν κολλάει ιδιαίτερα και έχω βάλει καμία 25 εφαρμογές από το play store...Θα την κρατήσω για την ώρα γιατί μου αρέσει πάρα πολύ το ui!

 

εγω τρωω γερα κοληματα με την zelly ουτε μηνυμα στο facebook manager μπορω να γραψω κολαει

ουτε στα μηνυματα του κινητου ενω γραφω ξαφνικα χανεται η εφαρμογη λεω να πειραματιστω με

την VIPER 6 και βλεπουμε. χμ το βλεπω εγω τελικα θα γυρισω την ics

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Τελικώς έβαλα αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2221798, μέχρι στιγμής είναι μια χαρά δεν κολλάει ιδιαίτερα και έχω βάλει καμία 25 εφαρμογές από το play store...Θα την κρατήσω για την ώρα γιατί μου αρέσει πάρα πολύ το ui!

αυτη ειχα 3 μερες,οχι φιλε μου,εχει προβληματα ,κολλήματα,δεν ειναι για το κινητο μας.εβαλα atrium kai fb messenger,κολλαγε τρελα στην χρηση τους(τρωνε πολύ μνημη).

σημερα εγκατεστησα αυτη όπως είπα πιο πριν.για την ωρα την λετρευωωω.....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1599516

 

εγω τρωω γερα κοληματα με την zelly ουτε μηνυμα στο facebook manager μπορω να γραψω κολαει

ουτε στα μηνυματα του κινητου ενω γραφω ξαφνικα χανεται η εφαρμογη λεω να πειραματιστω με

την VIPER 6 και βλεπουμε. χμ το βλεπω εγω τελικα θα γυρισω την ics

 

h viper είναι πολύ καλη φίλε μου.εκτος απο GB rom αυτη θα εβαζα..

μετα θα διαλεγα την Super Jelly Bean 5.5 Neo V,και επειτα jelly cream.

αλλα εγω ξαναλαεω (χωρις να αναζηταω κοντρες) το τηλεφωνο ειναι για GB.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

αυτη ειχα 3 μερες,οχι φιλε μου,εχει προβληματα ,κολλήματα,δεν ειναι για το κινητο μας.εβαλα atrium kai fb messenger,κολλαγε τρελα στην χρηση τους(τρωνε πολύ μνημη).

σημερα εγκατεστησα αυτη όπως είπα πιο πριν.για την ωρα την λετρευωωω.....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1599516

 

Με ποιον kernel την πέρασες;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

μα σου ειπα να βλασαρεις οτιδηποτε με το flashtool

κι αν βαλεις παλι την ICS θα πρεπει να καναπερασεις το CWM

 

Όλα καλά!! Φλάσαρα μια στοκ ρομ, μετά τον custom kernel lupus κσι μετα την custom rom... Ευτυχώς όλα δουλεύουν ρολόι και το κινητο πάει σφαίρα!! Μετά την ultimate HD 3.0.2 πάντως πιστεύω ότι δύσκολα θα την συνηθίσω αυτή, είναι ένα επίπεδο πιο κάτω σε θέμα εμφάνισης... Ίσως σκεφτώ σοβαρά να ξαναγυρίσω σε ultimate!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αξιοτιμοι συνφορουμιτες,

καποιες φορες οταν βαζω το κινητο για φορτιση μετα απο ωρες ενω εχει φορτισει κανονικα η ενδειξη της μπαταριας παραμενει στα επιπεδα που ηταν πριν φορτιστει. ο μονος τροπος για να λυθει αυτο, ειναι η επανεκκινηση του τηλεφωνου. υπαρχει καποιο αλλος τροπος;

 

Μη φοβασαι, απλα δεν ενημερώνεται ο δείκτης! ΑΠλα ειναι σπαστικο!

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,κατεβάζω το flashtool από εδώ http://developer.sonymobile.com/services/flash-tool/ για να περάσω τον .562.Αφού εγκαθιστώ και ακολουθώ τις οδηγίες το ανοίγω,συνδέω το κινητό και..τίποτα.Δεν αναγνωρίζει κάποια συσκευή συνδεδεμένη.Τι λάθος κάνω?Στο pdf με τις οδηγίες λέει ότι πρέπει να έχω ξεκλείδωτο bootloader και κάτι τέτοιο δε νομίζω να συμβαίνει..Εν πάση περιπτώσει,θέλω να περάσω τον .562 για να γίνω root.Κάποια βοήθεια?
Nokia 5120 - Nokia 6600 - Nokia 6120 - Nokia 5000 - Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

^ @Kastrato11

Το ζητούμενό σου δηλαδή είναι μόνο να γίνεις root στην ICS? Αν, να υπάρχει πολύ ευκολότερος τρόπος.

Μπες στο link που έχω στην υπογραφή μου, και δες την ενότητα "ROOT"

Link to comment
Share on other sites

@maximus20gr

Εγώ μετά την Ultimate HD 3, δοκίμασα και custom GB και ICS, αλλά σε ομορφιά μου φαίνονταν όλες υποδεέστερες.

Βγήκε στο καπάκι και η Ultimate HD 4, οπότε να'μαστε :)

Ultimate HD 4 & Suave kernel.

Μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας, αλλά από εμφάνιση και χρήση, φυσάει!

Και καμία σχέση με την HD 3 που είχε τα κοληματακια της μεταξύ μας...

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

@maximus20gr

Εγώ μετά την Ultimate HD 3, δοκίμασα και custom GB και ICS, αλλά σε ομορφιά μου φαίνονταν όλες υποδεέστερες.

Βγήκε στο καπάκι και η Ultimate HD 4, οπότε να'μαστε :)

Ultimate HD 4 & Suave kernel.

Μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας, αλλά από εμφάνιση και χρήση, φυσάει!

Και καμία σχέση με την HD 3 που είχε τα κοληματακια της μεταξύ μας...

 

 

+1 .......................................

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...τελικα πια ειναι η καλυτερη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

@maximus20gr

Εγώ μετά την Ultimate HD 3, δοκίμασα και custom GB και ICS, αλλά σε ομορφιά μου φαίνονταν όλες υποδεέστερες.

Βγήκε στο καπάκι και η Ultimate HD 4, οπότε να'μαστε :)

Ultimate HD 4 & Suave kernel.

Μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας, αλλά από εμφάνιση και χρήση, φυσάει!

Και καμία σχέση με την HD 3 που είχε τα κοληματακια της μεταξύ μας...

 

Πολυ μεγάλη κατανάλωση ομως... Δεν λέει να το φορτίζεις κάθε μέρα!! Με μέτρια χρηση 1.5 μέρα!! Δεν ξέρω αν με suarve kernel θα εχει κάποια βελτιωση η μπαταρία βέβαια... Είμαι σε δίλημμα!!!

Έχουμε link για την ultimate HD 4 να της ρίξω μια ματιά? πώς πάει από μπαταρία?

Edited by maximus20gr
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις? Εγώ το φορτίζω κάθε μέρα από τη στιγμή που το αγόρασα :)

Αν με 1,5 μέρα διάρκεια μπαταρίας δεν είσαι ικανοποιημένος με στοκ κερνελ, καλύτερα μη μπεις στον κόπο να τον αλλάξεις με οποιοδήποτε custom κερνελ, γιατί πίστεψε με θα απογοητευτείς.

Με τον Suave βγάζω 1 μέρα με το ζόρι, αλλά με full χρήση.

Αυτά που γράφουν οι τύποι στο XDA για να λανσάρουν τον δικό τους κερνελ ο καθένας, ότι δήθεν κρατάει η μπαταρία 2 και 3 μέρες, εγώ προσωπκά δεν το είδα να συμβαίνει με καμία ΡΟM και κανένα κερνελ με full χρήση...

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τα widget της Sony που έχει όλες τις ρυθμίσεις για WiFi κτλ;όσους έχω δοκιμάσει κανείς δε τα χει.Power toggles κ κάνεις δουλίτσα[/QUOT

 

φοβερο προγραμματακι +1.κατεβασα και το Zeam Launcher που ειναι και πολυ ελαφρυ καθως δεν θελω πολλα φρουφρου κ.α και ειμαι super.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν από λίγο προσπάθησα να ξεκλειδώσω τον kernel αλλά δεν είμαι σίγουρος αν έχει γίνει unlocked...τι πρέπει να μου γράφει στο identify στο s1tool..?

 

επίσης ποιον kernel μου προτείνετε για να τον συνδυάσω με gin2jellybean 2.4 ??

 

ευχαριστώ και καλά μπάνια :D

 

παιδια πριν από λίγο προσπάθησα να ξεκλειδώσω τον kernel αλλά δεν είμαι σίγουρος αν έχει γίνει unlocked...τι πρέπει να μου γράφει στο identify στο s1tool..?

επίσης ποιον kernel μου προτείνετε για να τον συνδυάσω με gin2jellybean 2.4 ??

 

ευχαριστώ και καλά μπάνια :D

 

edit: τελικά μετά από 3 ώρες τα κατάφερα(γιατί υπήρξε ένα θέμα με τους drivers και για να κάνει reboot το pc αργεί πάρα πολύ) και πέρασα lupus...αυτή τη στιγμή είμαι στα 1.4gHz, δουλεύουν όλα κομπλέ (και το wifi με τα modules), ενώ στο antutu από 4500-500 τώρα έδωσε σχεδόν 7500 !!! Ελπίζω τώρα να τα πάει καλά και με την μπαταρία και θα είμαι υπερευχαριστημένος!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

@tsourakis13

Σήμερα και εγώ τον ξεκλείδωσα τον bootload sony official, είχα περασμένη την ultimate hd 4 μετά το ξεκλείδωμα έγινε reset σαν να την πέρασα ξανά, δεδομένα τηλ σβήστηκαν της SD κάρτας παραμείναν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν οσοι έχετε προβλήματα με την ICS και δεν θελετε να την αποχωρηστητε καντε root το κινητό και κατεβαστε απο το playstore το greenify..Θα παει σφαίρα μετα ;)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν οσοι έχετε προβλήματα με την ICS και δεν θελετε να την αποχωρηστητε καντε root το κινητό και κατεβαστε απο το playstore το greenify..Θα παει σφαίρα μετα ;)

 

τέλος με το ics! το άφησα σήμερα στην sony να το γυρίσουν στο 2.3.7 καλητερα.

Link to comment
Share on other sites

τέλος με το ics! το άφησα σήμερα στην sony να το γυρίσουν στο 2.3.7 καλητερα.

 

Άντε επιτέλους!!Εντυπώσεις!:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...