Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχει δοκιμάσει κανεις την ultimate hd 4? μπορεί κάποιος να μου στείλει το link μαζί με το wifi module (αν έχει)? ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

θέλουν 2 εργάσιμες. λογικά την τετάρτη θα το παρω

 

Νόμιζα μόνος θα το κάνες!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

@giannhsd87

Την κατεβάζεις εδώ στην δική μου περίπτωση το wifi λειτούργησε χωρίς κανένα πρόβλημα δεν χρειάστηκα wifi modules, από μπαταριά θέλει καμιά 7 φορές πλήρες φόρτιση για να στρώσει, αποκεί και μετά με μέτρια χρήση gps κειστό πάντα επιλογή στο GSM 3-4 μέρες της βγάζει.

 

@giannhsd87

Δεν ξέρω περί wifi modules.

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

@giannhsd87

Την κατεβάζεις εδώ στην δική μου περίπτωση το wifi λειτούργησε χωρίς κανένα πρόβλημα δεν χρειάστηκα wifi modules, από μπαταριά θέλει καμιά 7 φορές πλήρες φόρτιση για να στρώσει, αποκεί και μετά με μέτρια χρήση gps κειστό πάντα επιλογή στο GSM 3-4 μέρες της βγάζει.

 

άμα χρειαστώ τα modules που θα τα βρω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...τελικα πια ειναι η καλυτερη?

 

για μενα η ICS. Τις δοκιμασα ολες, ολες κολανε κι οχι μονο

 

άμα χρειαστώ τα modules που θα τα βρω?

 

αν βαλεις την ultimate HD 4 δεν θελεις modules wifi

σ εενημερωνω ομως οτι ειναι πολυ βαρια και το κινητο σερνεται τουλαχιστον το δικο μου κι ενος φιλου που την εβαλα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

όχι. έχει εγγύηση γι αυτο το πηγα

 

Προσωπικά δε θα τους το πήγαινα κ ας έχω εγγύηση.Δουλειά 5' λεπτών θέλουν 2 μέρες:confused:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω το Facebook από το να μην επανέρχεται στο background λίγα λεπτά αφ'ότου έχω διακόψει την εφαρμογή? Μάλλον μονο με root ε :worry:
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω το Facebook από το να μην επανέρχεται στο background λίγα λεπτά αφ'ότου έχω διακόψει την εφαρμογή? Μάλλον μονο με root ε :worry:

 

Με root είναι η σίγουρη λύση!

Για δοκίμασε μέσα από τις ρυθμίσεις εφαρμογές κ κάνε αναγκαστική διακοπή στο fb

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εκανα φορματ στον υπολογιστη, εγκατεστησα και το sony pc companion αλλα δεν μπορει το προγραμμα να αναγνωρισει το κινητο όταν το συνδεω με τον υπολογιστη... καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε θα τους το πήγαινα κ ας έχω εγγύηση.Δουλειά 5' λεπτών θέλουν 2 μέρες:confused:

 

δίκιο έχεις όμως δεν το κατεχω και τοσο

 

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω το Facebook από το να μην επανέρχεται στο background λίγα λεπτά αφ'ότου έχω διακόψει την εφαρμογή? Μάλλον μονο με root ε :worry:

 

σε ics είσαι ?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εκανα φορματ στον υπολογιστη, εγκατεστησα και το sony pc companion αλλα δεν μπορει το προγραμμα να αναγνωρισει το κινητο όταν το συνδεω με τον υπολογιστη... καποια λυση?

 

τι σου λεει οταν συνδεεις το τηλεφωνο?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

αρχικα οταν συνδεω το κινητο μου εμφανιζει το ακολουθο κατω δεξια στην οθονη: http://imageshack.us/photo/my-images/571/m9jy.png/

 

στη συνεχεια παταω εκινηση του sony pc companion και δεν μου το αναγνωριζει οπως φαινεται εδω: http://imageshack.us/photo/my-images/812/rfid.png/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Είμαι rooted / ultimate HD 2.0 /locked bootloader & έχω κάνει partition με link2sd

Θα ήθελα να ρωτήσω, εάν φλασάρω άλλη rom με CWM τι γίνεται με το partition και τις εφαρμογές που είναι εκεί εγκατεστημένες;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Είμαι rooted / ultimate HD 2.0 /locked bootloader & έχω κάνει partition με link2sd

Θα ήθελα να ρωτήσω, εάν φλασάρω άλλη rom με CWM τι γίνεται με το partition και τις εφαρμογές που είναι εκεί εγκατεστημένες;

 

Θα κανεις απο το cwm φορματ και το sd-ext και οταν ξαναεγκαταστησεις τις εφαρμογες θα τις ξαναμεταφερεις με το Link2sd

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος είναι ο καλύτερος kernel για gingerbread roms..? Επίσης τι προτείνετε για διαχειριστή και Ι/Ο στις ρυθμίσεις CPU?
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Θα κανεις απο το cwm φορματ και το sd-ext και οταν ξαναεγκαταστησεις τις εφαρμογες θα τις ξαναμεταφερεις με το Link2sd

 

Thanks για την άμεση απάντηση, επομένως το partition μένει κανονικά και απλά μετά το φλασάρισμα τα εγκαθιστώ όλα από την αρχή...

Οκ, άλλη ερώτηση:

το αντίγραφο ασφαλείας από CWM ουσιαστικά ισχύει μόνο για την ρομ που είχαμε όταν το κάναμε;

Νέα ρομ - νέο αντίγραφο;

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την άμεση απάντηση, επομένως το partition μένει κανονικά και απλά μετά το φλασάρισμα τα εγκαθιστώ όλα από την αρχή...

Οκ, άλλη ερώτηση:

το αντίγραφο ασφαλείας από CWM ουσιαστικά ισχύει μόνο για την ρομ που είχαμε όταν το κάναμε;

Νέα ρομ - νέο αντίγραφο;

 

ναι νεα ρομ νεο αντιγραφο, αυτο να καταλαβεις το backup με το cwm ειναι κατι σαν κλωνος του κινητου, επαναφερεις οπως ηταν

με αλλη ρομ αλλο backup

μπορεις να παρεις backup και με το titanioum κι εκει ειναι οι εφαρμογες και τις μεταφερεις μετα οποια και ρομ να εχεις

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

μια φιλη εχει το Νeo V και με ρωτησε τι μπορει να φταιει και ανοιγει μονο του το WiFi....

εχει κανεις ιδεα;

να φταιει καποια εφαρμογη ή εχει φρικαρει το κινητο;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

μια φιλη εχει το Νeo V και με ρωτησε τι μπορει να φταιει και ανοιγει μονο του το WiFi....

εχει κανεις ιδεα;

να φταιει καποια εφαρμογη ή εχει φρικαρει το κινητο;

καντου μια επιδιορθωση με το service update και ισως στρωσει αλλα θα χασεις τα παντα, πρεπει να παρεις backup

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

που βρισκω το service update?

δεν εννοεις επαναφορα;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

που βρισκω το service update?

δεν εννοεις επαναφορα;

 

περιπου επαναφορα, εδω θα γινει επιδιορθωση αν ειναι κατι του λογισμικου θα στρωσει

γι αυτο λεω backup ολα, αν εισαι ροοτ με το cwm η με το titanium τις εφαρμογες

επαφες μηνυματα. το sony service update το βρισκεις αν κανεις αναζητηση στο google πολυ ευκολα ή

απο το site της sony

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...