Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σευχαριστω για την απαντηση σου.

κατι ακομα,μπορω να κανω unroot με ενα κλικ παλι χωρις να πειραζω ρομ ( μιας και μονο ροοτ θελω) και διαφορα αλλα που εχω διαβασει?

το cwm που το βρισκω? :O

 

Με το e-root γίνεται επίσης one click UNroot! Τουλάχιστον όταν το είχα δοκιμάσει, δούλεψε.

Αν δεν δουλεύει με το e-root, δοκίμασε με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ (μέσω flashtool δηλαδή αλλά χωρίς να κάνεις εγκατάσταση νέας ROM κλπ).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με το e-root γίνεται επίσης one click UNroot! Τουλάχιστον όταν το είχα δοκιμάσει, δούλεψε.

Αν δεν δουλεύει με το e-root, δοκίμασε με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ (μέσω flashtool δηλαδή αλλά χωρίς να κάνεις εγκατάσταση νέας ROM κλπ).

 

Σοβαρά??? Ειλικρινά δεν το ήξερα μιας και δε χρειάστηκε ποτέ να κάνω unroot...Thanks for the info...

:respect:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο το greenify το ψαχνω στο Play store του κινητου μου για να το εγκαταστησω αλλα δεν το εμφανιζει.ενω στον υπολογιστη μου το βγαζει!

πως γινεται αυτο?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να μπλοκαρω τις εργοστασιακες υπηρεσιες!

Πχ fun & downloads,adobe reader,wisepilot κλπ

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει root και θελω προς το παρον να της παγωνω...

Αλλα δεν εχω βρει κανα καλο προγραμμα μεχρι τωρα που να παγωνει μια εφαρμογη αλλα και να μπορω να την χρησιμοποιω οποτε θελω εγω.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανεις πως μπορώ να αποθηκεύσω μια διαδρομή από το viamichelin? σε πιο φάκελο μπαίνει? έχω το navigon

 

Κανείς δεν ξέρει;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα..

θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση. στο sony ericsson neo v οταν παω να κανω ενημερωσεις στις διαφορες εφαρμογες συνεχως μου βγαζει μυνημα οτι δεν υπαρχει αποθηκευτικος χωρος ενω φαινεται οτι υπαρχει αρκετος .εχω μπει στη διαδικασια να σβησω αρκετες η να μεταφερω καποιες στην καρτα αλλα δυστυχως δεν γινεται κατι. μηπως μπορειτε να μου πειτε τι ενεργειες πρεπει να κανω για να διορθωθει το συγκεκριμενο προβλημα?

 

Ευχαριστω πολυ

 

επειδη το ειχα παθει κι εγω αυτο, θελω να μου πεις αν εισαι ροοτ και αν εχεις το τιτανιουμ για μπακ απ

αν ειναι ετσι υπαρχεει ενα αρχεειο στο τιτανιουμ com. keramidas λεγεται σβηστο κι ολα θα φτιαξουν

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει εγκατασταση το xparts.τωρα πως κανω backup?κανω επαννεκινηση και παταω στην οθονη συνεχεια μεχρι να μου βγαλει καποιο μενου οπου θα επιλεξω backup η πρεπει να κνω και κατι αλλο?γιατι μεσα στο xparts ειδα μια επιλογη Install cwm..
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα σε μπαταρία και WiFi??? Πάντως τότε που την δοκιμάσαμε όλοι σχεδόν εδώ πέρα, είχαν το καλύτερο σήμα και πολύ δυνατό και η μπαταρία κρατούσε παρά πολύ με suave kernel. Μην ξεχνάς ότι η μια είναι βασισμένη σε gb και η άλλη σε ics.

 

2 μερες την ειχα πανω,δεν εμεινα ευχαριστημενος..

εγω το ξαναλεω το κινητο ειναι για GB.μαρεσει να δοκιμαζω ρομ ,καθε 3-4 μερες αλαζω,αλλα μεχρι τωρα η πιο ομορφη,παραμετροποιησιμη ,γρηγορη ειναι η miui v2.απο μπαταρια τα λεει ολα η εικονα.ειχα μιλησει 1' 56 δ στο τηλ..

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει εγκατασταση το xparts.τωρα πως κανω backup?κανω επαννεκινηση και παταω στην οθονη συνεχεια μεχρι να μου βγαλει καποιο μενου οπου θα επιλεξω backup η πρεπει να κνω και κατι αλλο?γιατι μεσα στο xparts ειδα μια επιλογη Install cwm..

 

θα πατησεις εκει που λεει install cwm και θα γινει η εγκατασταση και μετα οταν κλεισεις το κινητο και το ξανα ανοιξεις, την ωρα της δονησης που ανοιγει πατα συνεχεεια το πληκτρο πισω και θα σε παει στο περιβαλον του cwm κι εκει θα επιλεξεις backup & restore/backup

ή στην οθονη πατας συνεχεια αναλογα......αφου εχεις κανει εγκατασταση το cwm θα σε παει στο περιβαλλον του cwm

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Για το φίλο που θέλει να παγώνει εφαρμογές,

μπορείς να το κάνεις με το link2sd που είναι και δωρεάν εφαρμογή.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Για το φίλο που θέλει να παγώνει εφαρμογές,

μπορείς να το κάνεις με το link2sd που είναι και δωρεάν εφαρμογή.

 

να σαι καλα :D

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ψάχνω να αγοράσω ένα κινητό Αndroid μέχρι 150 ευρώ. Η τιμή του U είναι πλέον σε αυτά τα επίπεδα. Μου το προτείνετε; Είμαι μεταξύ αυτού και του VODAFONE SMART III,που ειναι στα 129 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ψάχνω να αγοράσω ένα κινητό Αndroid μέχρι 150 ευρώ. Η τιμή του U είναι πλέον σε αυτά τα επίπεδα. Μου το προτείνετε; Είμαι μεταξύ αυτού και του VODAFONE SMART III,που ειναι στα 129 ευρω.

 

δες κ το samsung galaxy s duos με λιγη περισσοτερη ραμ απο τα 2

Link to comment
Share on other sites

δες κ το samsung galaxy s duos με λιγη περισσοτερη ραμ απο τα 2

 

το smart 3 δεν ξέρω καλύτερα όχι λόγο που είχα το smart 2 και δεν την πάλευε κ πολύ. όμως θα συμφωνήσω για το samsung γιατί κ εγώ το U το πήρα εδώ και 3 εβδομάδες αλλά κάπου με χαλάει λίγο. μαλον λάθος που δεν πήρα το samsung.

Link to comment
Share on other sites

το smart 3 δεν ξέρω καλύτερα όχι λόγο που είχα το smart 2 και δεν την πάλευε κ πολύ. όμως θα συμφωνήσω για το samsung γιατί κ εγώ το U το πήρα εδώ και 3 εβδομάδες αλλά κάπου με χαλάει λίγο. μαλον λάθος που δεν πήρα το samsung.

εγω(η γυναικα μου δλδ)ειχε το u κ δεν μπορουσε να παιξει ουτε fairway solitaire...so το πουλησαμε κ πηραμε galaxy core...ομως πριν απ αυτο τσεκαρα το σ duo που το εχει φιλος κ ηταν μια χαρα χωρις κολληματα παρα μονο καποια μικρα θεματακια λογο δικαρτου...τιποτα σπουδαιο καμια σχεση με τα οσα τραβηξε στο u που πολλες φορες ουτε να απαντησει σε κληση μπορουσε...

Link to comment
Share on other sites

εγω(η γυναικα μου δλδ)ειχε το u κ δεν μπορουσε να παιξει ουτε fairway solitaire...so το πουλησαμε κ πηραμε galaxy core...ομως πριν απ αυτο τσεκαρα το σ duo που το εχει φιλος κ ηταν μια χαρα χωρις κολληματα παρα μονο καποια μικρα θεματακια λογο δικαρτου...τιποτα σπουδαιο καμια σχεση με τα οσα τραβηξε στο u που πολλες φορες ουτε να απαντησει σε κληση μπορουσε...

 

ναι το άκουσα και εγώ για το duos που έχουν θεματάκια ειδικά με το αντίλαλο που ακούνε οι άλλοι. και γιαυτό τρομάρα μου πήρα το U. όμως εδώ και μια εβδομαδα το έχω με 2.3.7 και γεμάτο εφαρμογες και πάει αρκετά καλά.

Link to comment
Share on other sites

ναι το άκουσα και εγώ για το duos που έχουν θεματάκια ειδικά με το αντίλαλο που ακούνε οι άλλοι. και γιαυτό τρομάρα μου πήρα το U. όμως εδώ και μια εβδομαδα το έχω με 2.3.7 και γεμάτο εφαρμογες και πάει αρκετά καλά.

με 2.3.7 ε?μακαρι τι να πω...στην 4.0.4 σερνοταν παντως...κ χωρις πολλες εφαρμογες...

Link to comment
Share on other sites

με 2.3.7 ε?μακαρι τι να πω...στην 4.0.4 σερνοταν παντως...κ χωρις πολλες εφαρμογες...

 

ναι γιατί έκανα την βλακεια και από την πρώτη μέρα το αναβάθμισα στο ics και το είχα έτσι 2 εβδομάδες. όμως δεν την πάλευα,και το πήγα και μου το κάνανε 2.3.7 και τώρα τουλάχιστον δεν κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

Στην ultimate 4 εχω μοτιβο κλειδωματος και ξαφνικα εμφανιζεται το κλασσικο κλειδωμα και κανει επανεκκίνηση το κινητο σας εχει τυχει αυτο?καμια καινουργια ρομ εχουμε?
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως κανω βιντεοκληση?οχι μεσω skype αλλα την απλη βιντεοκληση με μοναδες πχ απο πακετα ομιλιας ξερετε.

 

Δεν νομιζω να παιζει κατι τετοιο...μονο σε σαμσουνγκ απο οτι ξερω γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να παιζει κατι τετοιο...μονο σε σαμσουνγκ απο οτι ξερω γινεται...

 

:( αν ισχυει τι να πω ελεος .κανενας αλλος γνωριζει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως κανω βιντεοκληση?οχι μεσω skype αλλα την απλη βιντεοκληση με μοναδες πχ απο πακετα ομιλιας ξερετε.

 

Δεν γινεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...