Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας ! Εχω την εκδοση andoid 4.0.4 στο xperia neo v και μου κολλαει πολυ ! Τι μπορω να κανω για να μην κολλαει ; Μηπως να γυρισω στην εκδοση android 2.3.4 και πως ; Το κινητο μου ειναι root !
Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας ! Εχω την εκδοση andoid 4.0.4 στο xperia neo v και μου κολλαει πολυ ! Τι μπορω να κανω για να μην κολλαει ; Μηπως να γυρισω στην εκδοση android 2.3.4 και πως ; Το κινητο μου ειναι root !

 

Εδώ είσαι. Φυσικά θα μπορούσες να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως και βελτιωθεί η κατάσταση. Ωστόσο, μόλις το φορτώσεις με εφαρμογές, θα αρχίσει και πάλι να κολλάει!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι βοηθεια..παιδια εχω το κινητακι με περασμενη την ultimate HD 4 και ομολογω πως παει μια χαρουλα ομως θα ήθελα πολύ να εβαζα την gin2jellybean εχω επιχηρήσει πολλές φορες να το την περασω ομως καθε προσπαθεια που εκανα πηγαινε κατι στραβα.

οταν την ειχα βαλει δεν δουλεβε το wi-fi δεν αναγνωριζε την καρτα sd κ.α.

γυρω στις 10φορες εχω προσπαθησει και τζιφος.

 

θα σας πω πως το κανω μηπως και κανω καποιος λαθος.

1ον φλασαρω την στοκ ρομ μεσω flashtool

2oν κανω ροοτ με το e-root

3ον του περναω με μια εφαρμογη το cwm 1

4ον ριχνω χυμα την ρομ "gin2jellybean" στην sd

5oν κανω factory reset ,clear cache,davik cache kai format

6on εγκαθιστω την ρομ

και οταν μου ανοιγει παει μια χαρα αλλα αυτα που προανεφερα δεν δουλευουν. :confused::confused::confused::confused:

 

Οποιος μπορει να με βοηθησει ας μου πει τις οδηγιες ακριβεις και να μου παραθεσει καποια λινκ.

 

να πω επισης πως εχω κερνελ 2.6.32.9-perf

 

λεω μηπως εχω κατι διαφορετικο απο το δικο σας..

Edited by mpa3

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα sony ericson neo v me eεκδοση 4.0.4 ,εκδοση κερνελ 2.6.32.9 και αριθμο εκδοσης 4.1.Β.0.587...πως θα το κανω root .εχει γεμισει και η μνημητου τηλεφωνου καιδεν κανει update σε εφαρμογες:wacko:

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να γυρίσω σε miui4. Είναι η μόνη Rom που μου άρεσε βασισμένη σε gb. Εσείς τι λέτε;

 

miui4=ics

miui2=GB based on CyanogenMod 7

miui5=jb

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ! Θελω να κανω μια ερωτηση ! Εκανα root το κινητο μου απο εδω---> http://www.angroid.gr/tutorials/eroot-rooting-%CF%84%CE%BF-xperia-neo-v-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%AC%CE%BB%CE%BB%CF%89%CE%BD-xperia-smartphones-%CF%84%CE%BF%CF%85-2011-%CE%BC%CE%B5-%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%BB/ . Ειναι κανονικο root αυτο ; Μου εγκατεστησε απλα την εφαρμογη superuser. Ειναι οκ; Ομως μετα την επαναφορα που εκανα στο κινητο δεν υπηρχε το superuser. Πρεπει να το ξανανακω root ;
Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ! Θελω να κανω μια ερωτηση ! Εκανα root το κινητο μου απο εδω---> http://www.angroid.gr/tutorials/eroot-rooting-%CF%84%CE%BF-xperia-neo-v-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%AC%CE%BB%CE%BB%CF%89%CE%BD-xperia-smartphones-%CF%84%CE%BF%CF%85-2011-%CE%BC%CE%B5-%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%BB/ . Ειναι κανονικο root αυτο ; Μου εγκατεστησε απλα την εφαρμογη superuser. Ειναι οκ; Ομως μετα την επαναφορα που εκανα στο κινητο δεν υπηρχε το superuser. Πρεπει να το ξανανακω root ;

 

Ναι είναι κανονικό root, εφόσον σου εμφάνισε το superuser.

Εφόσον έκανες επαναφορά, χάθηκε το root. Ξανά πέρνα το.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ultimate hd 4 σήμερα αλλά δεν δουλεύει το wifi. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να παιζει κατι τετοιο...μονο σε σαμσουνγκ απο οτι ξερω γινεται...

 

Ισχυει. Πλέον δεν νομίζω καν αν στηριζεται απο κανένα κινητό, μιας και τα πακέτα δεδομένων σε συνδυασμό με τις εφαρμογες (skype, hangouts κλπ) τις εχουν αντικαταστήσει

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ' όλους.

Εδώ και κάτι εβδομάδες έχω το sony xperia U. Πολύ καλό κινητό και μ' έχει βολέψει αρκετά. Στην αρχή όταν το πήρα είχε το android 2 και το κινητό ήταν σουπερ. Πήγαινε σφαίρα και δε κολλούσε καθόλου. Μετά απο κάτι μέρες αφου το πήρα, αποφάσισα να το κάνω update σε android 4. Απο τότε το κινητό μου τα έχει παίξει σε σημείο να θέλω να το σουτάρω απ' το παράθυρο. Ολη την ώρα κολλάει και με εκνευρίζει. Το Update το έκανα απο το sony companion. Εχετε να προτείνετε κάτι; Μπορώ να κάνω κάτι για να μην κολλάει ή πρέπει να το γυρίσω σε android 2? Απ' ότι ξέρω downgrade απο τη sony δε γίνεται. Γι' αυτό πρέπει να βρω εγώ κάποια rom και να το κάνω μόνος; Ξέρω να το κάνω, αλλά έτσι δεν χάνω την εγγύηση;

 

Ευχαριστώ πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ' όλους.

Εδώ και κάτι εβδομάδες έχω το sony xperia U. Πολύ καλό κινητό και μ' έχει βολέψει αρκετά. Στην αρχή όταν το πήρα είχε το android 2 και το κινητό ήταν σουπερ. Πήγαινε σφαίρα και δε κολλούσε καθόλου. Μετά απο κάτι μέρες αφου το πήρα, αποφάσισα να το κάνω update σε android 4. Απο τότε το κινητό μου τα έχει παίξει σε σημείο να θέλω να το σουτάρω απ' το παράθυρο. Ολη την ώρα κολλάει και με εκνευρίζει. Το Update το έκανα απο το sony companion. Εχετε να προτείνετε κάτι; Μπορώ να κάνω κάτι για να μην κολλάει ή πρέπει να το γυρίσω σε android 2? Απ' ότι ξέρω downgrade απο τη sony δε γίνεται. Γι' αυτό πρέπει να βρω εγώ κάποια rom και να το κάνω μόνος; Ξέρω να το κάνω, αλλά έτσι δεν χάνω την εγγύηση;

 

Ευχαριστώ πολυ :)

 

τα ιδια επαθα και εγω. τελικά η λύση ήταν που το πήγα στη sony και μου κάνανε downgrade (φυσικά με την εγγύηση χωρίς χρήματα)

Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα την miui5 πραγματικά γυρίζω στην αρχική μου γνώμη που ήταν ότι το κινητό μας αντέχει μόνο την GB.

 

Γιάννη αν μπορείς στείλε κανένα screen shot από τα toggle στην μπάρα ειδοποιήσεων, και άλλο ένα από την αρχική οθόνη για να δω πως φαίνεται η μπάρα ειδοποιήσεων. Ίσως κάνω καμία πατέντα αύριο για να αλλάξω λίγο την εμφανίσει από την gin2jellybean. Γιατί αυτο που έχει δεν μ αρέσει, κι αυτο που είχα μέχρι πριν το βαρέθηκα :-P

 

φιλε αμα δεις το λεω ολη την ωρα στα ποστ..το κινητο ειναι για GB ,εχω δοκιμασει σχεδον ολες τι καλες ρομ του xda(GB-ICS-JB)

δες το ποστ 18275 πριν 2 σελιδες,εχω ποσταρει φωτο.πιο μετα θα βαλω και αλλες μετα την χρηση του κινητου με miui v2 kai

[MOD] ◢ PurePerformances™X ◣ | Golden Edition | Scary performances on Android

(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2360670)

Link to comment
Share on other sites

Απ' αυτά εδω

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1728

 

εχετε να μου προτείνετε κανένα καλο rom? Επίσης, ελληνικά θα μπορώ να γράφω αν εχω custom rom?

Link to comment
Share on other sites

Απ' αυτά εδω

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1728

 

εχετε να μου προτείνετε κανένα καλο rom? Επίσης, ελληνικά θα μπορώ να γράφω αν εχω custom rom?

 

αν είσαι γνώστης τι να σου πω κάντο. άμα το πας στα τυφλά προσέχε γιατί μετά αν μπρικάρι και δεν μπορείς να το φτιάξης μετά πάει εγγυηση εντελώς. εγώ προσωπικά δεν το κατεχω και τόσο γιαυτό το πήγα στη sony. α....το να γραφής ελληνικά απλά κατεβάζεις κάποιο πληκτρολόγιο που έχει ελληνικά.

Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

φιλε αμα δεις το λεω ολη την ωρα στα ποστ..το κινητο ειναι για GB ,εχω δοκιμασει σχεδον ολες τι καλες ρομ του xda(GB-ICS-JB)

δες το ποστ 18275 πριν 2 σελιδες,εχω ποσταρει φωτο.πιο μετα θα βαλω και αλλες μετα την χρηση του κινητου με miui v2 kai

[MOD] ◢ PurePerformances™X ◣ | Golden Edition | Scary performances on Android

(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2360670)

 

Γιαννη αυτο το mod δουλευη σε gin2jellybean

Link to comment
Share on other sites

Βασικα στην αρχη θα δειχνει οτι κολλαει στο σημα της sony. Αλλα αν βγαλει την μπαταρια και το ανοιξεις μετα θα ανοιξει κανονικα. Οποτε δεν ξερω αν θα εχει περασει :lol:

 

EDIT: if your device don't have gingerbread or ICS officially, install the CM version (This also applies to the AOSP)

 

Τωρα το διαβασα αυτο!

 

οκ το περασα

τωρα αν θα δω καμια τρελη διαφορα

ενημερεωνω

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις ευχες. bloodhonor

βαλε τον launcher ths miui ,ισως εκει παιξεις με θεματα και το κανεις πιο ομορφο οπως θες.ραδιο απλα δεν γινεται λενε.

geoar

για να δεις διαφορα,ισως χρειαστει να περιμενεεις καμια μερα και μια φορτιση μπαταριας.υπαρχουν πολλα mods που κανουν.ενα πολύ καλο ειναι και το Fly-On_Mod.αυτη τη στιγμη δοκιμαζω το ProjectXtreme.ειδα διαφορα στην μπαταρια με τα μοντς,αλλου οχι γιατι το κινητο πηγαινε σφαιρα ηδη μe την miui v2.

Link to comment
Share on other sites

2 screnshot με το ProjectXtreme mod.το βαλα χτες το απογευμα,εκανα φουλ φορτιση το βραδυ.μηλισα 5 λεπτα μετα απο 6 ωρες και μετα πηρα το screen.νομιζω οτι τα λεει ολααα....
Link to comment
Share on other sites

Με gin2jellybean και lupus το κινητο κανει μονο του τηλέφωνα που δεν έχω πατήσει ποτέ, ακόμα και παρατημένο σε αλλο δωμάτιο ,

Το περίεργο είναι ότι δεν φαίνονται ποτέ στις τελευταίες κλήσεις!!!

Ενώ στις συσκευές των άλλων φαίνονται κανονικά.

Εχει τυχει σε κάποιον αλλο??

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ποιο πιστευεις οτι ειναι καλυτερο mod? Εγω θεωρω πως οταν υπαρχει οργανωση οπως το πρωτο το pure (κι οταν λεω οργανωση εννοω οτι δεν εχει 100 για να κατεβασουμε, εχει 3, το ενα για στοκ, το αλλο για custom και το αλλο το unistall). Ειναι πιο ξεκαθαρα τα πραγματα. Κι απ οτι ειδα τα ιδια προσφερουν και τα 2, αυτο που με νοιαζει εμενα ειναι να εχει καλυτερη αυτονομια στην μπαταρια. Ολα τ αλλα με GB δεν εχουν καμια διαφορα.

 

ειναι αναλογα την ρομ που εχεις βαλει θα ελεγα.π.χ το flyon στη τελευταια εκδοση εχει διαχωρισει το mod gia GB,ICS,JB.δεν το εχω δοκιμασει ομως αλλα πιστευω θα κανει καποια διαφορα αυτος ο διαχωρισμος.αποσα εχω διαβασει το flyon ειναι το καλυτερο,αλλα η προηγουμενη εκσοδη δεν μυ εδωσε πολλα σε μπαταρια.το ProjectXtreme θα διαλεγα μετα.εχει διαφορα στην μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Μονο που το project extreme εχει ενα σωρο για κατεβασμα :P

 

Αντε να δοκιμασω το fly on. Και τελος μετα ε;;; :P

 

ποιο κατεβαζω απο τα 2; alpha10 η beta2?

 

alpha10 θα ελεγα...και φυσικα παρε backup me cmw πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ultimate hd 4 σήμερα αλλά δεν δουλεύει το wifi. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

 

τι κερνελ εχεις?

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Boot v1.5 για ultimate hd. Έχεις να προτείνεις κανέναν άλλο?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...