Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια απλή ερώτηση θα σας κάνω, πιθανόν να έχει ξαναρωτηθεί απλά διάβασα 100 σελίδες ως τωρα και δεν την βρήκα ... Πως μπορώ να αλλάζω την γλώσσα όταν στέλνω μηνύματα ή όταν γράφω κάτι πχ στο google από ελληνικά σε αγγλικά? Οταν το αλλάζω υπάρχει επιλογή γιαπωνέζικα και κινέζικα και αναγκαστικά επιλέγω κινέζικα που έχει και αγγλική γραμματοσειρά μέσα!!!! Λίγο κουφό δεν έιναι? Πρέπει να κατεβάσω κανένα πρόγραμμα ή είναι κάτι στις ρυθμίσεις? Ευχαριστώ

 

Πάτησε κάτω και δεξιά όπως βλέπεις το πληκτρολόγιο,την σφαίρα αλλάζει απο Ελληνικά σε Αγγλικά.

Εναλλακτικά πήγαινε εδω και κατέβασε αυτό που λέει ο φίλος jmallen3,ένα πολύ καλό πληκτρολόγιο.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάτησε κάτω και δεξιά όπως βλέπεις το πληκτρολόγιο,την σφαίρα αλλάζει απο Ελληνικά σε Αγγλικά.

 

Βρε ταυτόχρονα το στείλαμε;!:p

Πρέπει να τικαρει κ τα Αγγλικά κ μετά με το πάτημα της σφαίρας γυρνάει

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτή απ'το JUMBO.Τέλεια, τη χρησιμοποιώ απ'το καλοκαίρι και δεν πέφτει με τίποτα.

δεν βλεπω το λινκ της φωτογραφιας

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-8GB-TS8GUSDHC10.htm.

Την εχει κανεις? Τωρα εχω μια class4 και αργει λιγο και λεω να την αγορασω. Τι λετε;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-8GB-TS8GUSDHC10.htm.

Την εχει κανεις? Τωρα εχω μια class4 και αργει λιγο και λεω να την αγορασω. Τι λετε;

 

Καλή είναι (Class 10). Αλλά μόνο 8gb;

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε κάτω και δεξιά όπως βλέπεις το πληκτρολόγιο,την σφαίρα αλλάζει απο Ελληνικά σε Αγγλικά.

Εναλλακτικά πήγαινε εδω και κατέβασε αυτό που λέει ο φίλος jmallen3,ένα πολύ καλό πληκτρολόγιο.

 

Δυστυχώς υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το link....

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι (Class 10). Αλλά μόνο 8gb;

 

 

 

8 μου φθανουν.. Τωρα εχω μια class 4..Μπαινω στις φωτογραφιες και αργει να φορτωσει..Με την 10αρα λες θα ειναι πιο γρηγορο ε?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-8GB-TS8GUSDHC10.htm.

Την εχει κανεις? Τωρα εχω μια class4 και αργει λιγο και λεω να την αγορασω. Τι λετε;

 

Φίλε μου, μου ήρθε χτες από πλαίσιο και είναι μια χαρά. Δεν κολλάνε οι φωτογραφίες και ούτε καν κάτι παιχνίδια που έβαλα....

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το link....

 

Στείλε πμ το email σου να σου το στείλω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

ξαναεκανα τα βηματα του οδηγου για ρουταρισμα απο το βημα 4 και μετα δεν γινετε η διαδικασια apps και επισης εχω προβλημα με το νετ εχω αλλαζει ολα τα καναλια αλλα δεν γινετε κατι
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απλή ερώτηση θα σας κάνω, πιθανόν να έχει ξαναρωτηθεί απλά διάβασα 100 σελίδες ως τωρα και δεν την βρήκα ... Πως μπορώ να αλλάζω την γλώσσα όταν στέλνω μηνύματα ή όταν γράφω κάτι πχ στο google από ελληνικά σε αγγλικά? Οταν το αλλάζω υπάρχει επιλογή γιαπωνέζικα και κινέζικα και αναγκαστικά επιλέγω κινέζικα που έχει και αγγλική γραμματοσειρά μέσα!!!! Λίγο κουφό δεν έιναι? Πρέπει να κατεβάσω κανένα πρόγραμμα ή είναι κάτι στις ρυθμίσεις? Ευχαριστώ

 

Τσέκαρε αν στις

Ρυθμίσεις-Γλώσσα και πληκτρολ.-Διεθνές πληκτρολόγιο-Γλώσσες πληκτρολογίου

είναι τσεκαρισμένα τα ελληνικά!

Εναλλακτικά, μπορείς να εγκαταστήσεις κάποιο καινούργιο πληκτρολόγιο!

 

Τι κάνουμε εδώ ακριβώς φίλε μου,γιατί και εγώ έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με συχνές αποσυνδέσεις απο το rooter μου.

 

Το Android βρίσκει "ασύρματα κανάλια" από 1 μέχρι 11. Με αυτόν τον τρόπο, βλέπει και το κανάλι 12 και το 13! Στείλε μου pm για παραπάνω απορίες περί αποσυνδέσεων - όσο μπορώ θα βοηθήσω, ταλαιπωρούμαι εδώ και 6 μήνες!

Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Βρε σύντροφοι... Θελω να κανω ενα "backup" των επαφών μου απο το κινητό στο gmail. Απο το μενου του κινητου κανω συγχρονισμό με το λογαριασμό μου αλλα οταν πηγαίνω στο pc δεν βλέπω τις επαφές μου στο gmail. Τι μπορεί να κανω λάθος;:(

 

Δες αυτον το οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305866 απλα μερικες λεξεις ειναι διαφορετικες, της εχω ανεβασει απο το neo v της αδελφης μου στο mail της ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη συσκευη στη vodafone γραφει οπο πισω Made in China, εχει δει καποιος σε αλλο καταστημα διαφορετικη προελευση; Απλα αναρωτιεμαι γιατι η voda το εχει πιο φθηνα.
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη συσκευη στη vodafone γραφει οπο πισω Made in China, εχει δει καποιος σε αλλο καταστημα διαφορετικη προελευση; Απλα αναρωτιεμαι γιατι η voda το εχει πιο φθηνα.

 

ολοι την ιδια τιμη το εχουν...βονταφον,πλαισιο.μιντια μαρκτ,κωτσοβολος και αλλα..

Link to comment
Share on other sites

Αν την χρειαστεί το λειτουργικό θα την ξανά ανοίξει. Αγχώνεσαι πολύ και δεν είναι καλό!

ειναι το πρωτο μου smartphone και επειδη μου αρεσει πολυ το κινητο για αυτο..ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ξαναεκανα τα βηματα του οδηγου για ρουταρισμα απο το βημα 4 και μετα δεν γινετε η διαδικασια apps και επισης εχω προβλημα με το νετ εχω αλλαζει ολα τα καναλια αλλα δεν γινετε κατι

 

Επειδη και γω θελω ρουταρισμα...που ειναι αυτος ο οδηγος?????

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και γω θελω ρουταρισμα...που ειναι αυτος ο οδηγος?????

 

Ακριβώς εδώ

Ακολούθα τα βήματα όπως τα περιγράφει ο lousou76,και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιος οδηγος για overcocking? ειμαι πρωην κατοχος τουμπανιασμενου x10mini και ξερω περιπου τις διαδικασιες αλλα δεν εχω βρει πουθενα οδηγο ή εστω τον κωδικα που αλλαζουμε στο setcpu για την συγκεκριμενη συσκευη..:confused:

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με το που άνοιξα WiFi έβγαλε δίπλα από εκείνο το σήμα του ασύρματου κάτι βελάκια για λίγο τι είναι αυτά?

Δεν έχω ενεργοποιημένο συγχρονισμό

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με το που άνοιξα WiFi έβγαλε δίπλα από εκείνο το σήμα του ασύρματου κάτι βελάκια για λίγο τι είναι αυτά?

Δεν έχω ενεργοποιημένο συγχρονισμό

 

ενα βελακι πανω και ενα κατω καθετα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ενα βελακι πανω και ενα κατω καθετα;

 

Όχι αυτό είναι του 3g το ξέρω κάτι σαν συγχρονισμό μόλις μπήκα στο ασύρματο έγινε σημειώνω ότι είχε κλείσει το μόντεμ και ξανάέβαλα κωδικό

 

Επίσης έχασε και τώρα το πρωί το μόντεμ και ξανάέκάνά αυτή την διαδικασία με το κλείσιμο τι φταίει και σε αυτή την περίπτωση συγνωμη για τις πολλές απορίες,

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...