Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mariosk89 Τον έχει απλά από εκεί και πέρα δοκιμάζεις και άλλα να δεις ποιο σου κάνει καλύτερα

 

Εγώ έχω ένα πρόβλημα κατά την εγκατάσταση προγράμματος όπως έγραψα και παραπάνω

Μου βγαζει "διπλότυπη εξουσιοδότηση παροχέα" (duplicate authorization Provider) και σταματάει την εγκατάσταση (ακόμα και nightly που δοκίμασα)

παρόλο το googlarisma δεν βρήκα τίποτα για το σφάλμα αυτό!

 

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να το κάνει εγκατάσταση στο Neo του

https://market.android.com/details?id=com.csipsimple#?t=W251bGwsMSwxLDIxMiwiY29tLmNzaXBzaW1wbGUiXQ..

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα θα μου ερθει αυριο το κινητο και αυτο με τον καιρο που λες τι ειναι? δεν το εχει στανταρ να βαλεις αμα θες το καιρο πρεπει να το κατεβασεις?

 

καλημέρα!

αυτά που είπα είναι δύο διαφορετικά προγραμματάκια για τον καιρό. αυτό που έχει μέσα από μόνο του το κινητό, κανείς δεν έχει καταφέρει να το σετάρει ώστε να δουλέψει!!! καλορίζικο!!!

Link to comment
Share on other sites

mariosk89 Τον έχει απλά από εκεί και πέρα δοκιμάζεις και άλλα να δεις ποιο σου κάνει καλύτερα

 

Εγώ έχω ένα πρόβλημα κατά την εγκατάσταση προγράμματος όπως έγραψα και παραπάνω

Μου βγαζει "διπλότυπη εξουσιοδότηση παροχέα" (duplicate authorization Provider) και σταματάει την εγκατάσταση (ακόμα και nightly που δοκίμασα)

παρόλο το googlarisma δεν βρήκα τίποτα για το σφάλμα αυτό!

 

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να το κάνει εγκατάσταση στο Neo του

https://market.android.com/details?id=com.csipsimple#?t=W251bGwsMSwxLDIxMiwiY29tLmNzaXBzaW1wbGUiXQ..

 

Εμένα μου κάνει επιτυχής εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

αυτά που είπα είναι δύο διαφορετικά προγραμματάκια για τον καιρό. αυτό που έχει μέσα από μόνο του το κινητό, κανείς δεν έχει καταφέρει να το σετάρει ώστε να δουλέψει!!! καλορίζικο!!!

 

εσυ εχεις κατεβασει καποια εφαρμογη με καιρο? σε χρεωνει αν το εχεις μονιμα να φαινετε μαζι με την ωρα συγνωμη αν ρωταω ασχετα αλλα δεν ξερω γιαυτο

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

αυτά που είπα είναι δύο διαφορετικά προγραμματάκια για τον καιρό. αυτό που έχει μέσα από μόνο του το κινητό, κανείς δεν έχει καταφέρει να το σετάρει ώστε να δουλέψει!!! καλορίζικο!!!

 

Κι όμως, αρκετοί χρήστες έχουμε καταφέρει να το σεταρουμε σωστά. Είναι λίγο παράξενο το συγκεκριμένο widget αλλά λειτουργεί.

Όσο για το animated weather, προσοχή γιατί τελευταία φορά που το χρησιμοποίησα κατάπινε την μπαταρία.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

εσυ εχεις κατεβασει καποια εφαρμογη με καιρο? σε χρεωνει αν το εχεις μονιμα να φαινετε μαζι με την ωρα συγνωμη αν ρωταω ασχετα αλλα δεν ξερω γιαυτο

 

Αν έχεις ρυθμίσει να κάνει ενημέρωση ναι θα χρεώνει

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς για μένα έληξε 'αδοξα το neo V.Μου έπεσε και χάλασε η οθόνη .

Εψαξα για οθόνη στο Ebay αλλα βρήσκω μόνο για το Neo σκετο.Η οθόνη θα κάνει ?

γνωρίζει κανείς κάτι ?

Έχει σπάσει και η οθόνη και το digitizer; Νομίζω ότι κάνουν. Προσωπικά θα το επιχειρούσα. Έτσι για τη γνώση και μόνο!

Sorry κιόλας, αλλά αν είναι να δώσεις 70€ για οθόνη και 60€ για το touch,

 

Μπορεί να βρει και πιο φτηνά

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βρε σύντροφοι... Θελω να κανω ενα "backup" των επαφών μου απο το κινητό στο gmail. Απο το μενου του κινητου κανω συγχρονισμό με το λογαριασμό μου αλλα οταν πηγαίνω στο pc δεν βλέπω τις επαφές μου στο gmail. Τι μπορεί να κανω λάθος;:(
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, αρκετοί χρήστες έχουμε καταφέρει να το σεταρουμε σωστά. Είναι λίγο παράξενο το συγκεκριμένο widget αλλά λειτουργεί.

Όσο για το animated weather, προσοχή γιατί τελευταία φορά που το χρησιμοποίησα κατάπινε την μπαταρία.

 

εγώ το small widget λέω, όχι το ρολόι. το small είναι ένα κουτάκι 2x1! το ρολόι το είχα και εγώ παλιά και το έβγαλα.!

 

 

πάντως αν έχουμε απενεργοποιημένο το 3G δεν καταναλώνει δεδομένα τίποτα. εννοώ αν έχουμε επιλέξει στις ρυθμίσεις της συσκευής "Μόνο wifi", δεν υπάρχει καν θέμα κατανάλωσης Mb. ας πούμε το widgetακι αυτό που λέω του καιρού, όταν δεν είχε ανανεωθεί, μου έλεγε ότι δεν έχει ανανεωθεί, δεν συνδέθηκε μόνο του στο 3G για να κατεβάσει data!

Edited by mariosk89
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, αρκετοί χρήστες έχουμε καταφέρει να το σεταρουμε σωστά. Είναι λίγο παράξενο το συγκεκριμένο widget αλλά λειτουργεί.

Όσο για το animated weather, προσοχή γιατί τελευταία φορά που το χρησιμοποίησα κατάπινε την μπαταρία.

 

πως το σεταρεις δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να δυνδεθω στο wifi μου.. Περασα την .42 κτλ και εκανα μεχρι το βημα 5 και πλεον δεν συνδεεται..Τι μπορω να κανω ?

 

 

Edit: Aυτο το macfee μπορουμε να το διαγραψουμε? Βασικα ανοιγω το κινητο και εχω δυο ενοχλητικες ειδοποιησεις.. η μια για το mac και η αλλη οτι εχω ενημερωση λογισμικου... Πως θα γινει να μν εμφανιζονται ?

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να δυνδεθω στο wifi μου.. Περασα την .42 κτλ και εκανα μεχρι το βημα 5 και πλεον δεν συνδεεται..Τι μπορω να κανω ?

 

Το ότι δεν συνδέεσαι δε σχετίζεται με το ότι έκανες μέχρι το 5ο βήμα.

Ενεργοποίησε το wifi βρές το δίκτυο και δώσε τον κωδικό. Αν δε μπαίνεις φταίει κάτι άλλο (πιθανότατα το router σου βγάλτο και ξαναβάλτο στη πρίζα).

 

Edit: Όταν καθόμουν κ έγραφα κ εγώ κ ο ZXR τους οδηγούς για αφαίρεση περιττών εφαρμογών μάλλον κάτι τέτοια χαζά προβλήματα εννοούσαμε για mcfee updates για ενημερώσεις κλπ..

Edited by lousou76
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, 2 ερωτησεις απο μελλοντικο αγοραστη, στη λιστα επαφων υπαρχουν μονο τα ονοματα; (οπως στα περισσοτερα ανδροειδη), θα ηθελα και τους αριθμους. Οι φωτο με ζουμ 16x ειναι καπως ποιοτικες; λογω του οτι ειναι ψηφιακο.
Link to comment
Share on other sites

Έχει σπάσει και η οθόνη και το digitizer; Νομίζω ότι κάνουν. Προσωπικά θα το επιχειρούσα. Έτσι για τη γνώση και μόνο!

 

 

Μπορεί να βρει και πιο φτηνά

 

 

Θα το επιχειρήσω και θα σας ενημερώσω ,ωστε όποιος βρεθεί στην ίδια περίπτωση να το φτιάξει μόνος του.

Link to comment
Share on other sites

Βρε σύντροφοι... Θελω να κανω ενα "backup" των επαφών μου απο το κινητό στο gmail. Απο το μενου του κινητου κανω συγχρονισμό με το λογαριασμό μου αλλα οταν πηγαίνω στο pc δεν βλέπω τις επαφές μου στο gmail. Τι μπορεί να κανω λάθος;:(

Οι επαφές σου είναι τύπου "Google" ή τις έχεις περάσει σαν "Phone Contacts";

Link to comment
Share on other sites

ναι 4.0 ειναι.μπερδευτηκε ο φιλος Γιωργος.

 

οντως μπερδευτικα...αλλα επειδη εχω ακουσει οτι με αναβαθμηση αλλαζει το κινητο...πως θα γινει και τι θα χασουμε..αυτο παιζει ρολο για το αν θα κανω την αναβαθμηση για αυτο επιμενω:(

 

Handsfree για το NEO V έχει κανείς να προτείνει κάτι καλό γιατί τα μανίσια είναι λίγο τραγικά.....

 

οταν λες τραγικα???σε μενα μια χαρα φαινονται και ειναι και πολυ ομορφα

 

Παιδια δεν μπορω να δυνδεθω στο wifi μου.. Περασα την .42 κτλ και εκανα μεχρι το βημα 5 και πλεον δεν συνδεεται..Τι μπορω να κανω ?

 

 

Edit: Aυτο το macfee μπορουμε να το διαγραψουμε? Βασικα ανοιγω το κινητο και εχω δυο ενοχλητικες ειδοποιησεις.. η μια για το mac και η αλλη οτι εχω ενημερωση λογισμικου... Πως θα γινει να μν εμφανιζονται ?

 

μπορεις..στο μενου με τις εφαρμογες σου κατω κατω δεξια εχει ενα τετραγωνο με 4 κουτακια..πατας εκει και εκει που ειναι το macfee το πατας και το διαγραφεις

 

 

τελευταια ερωτηση απο μενα...οταν βαζουμε μοτιβο ενεργοποιειται το χρηση του εμφανους μοτιβου εε?το εβγαλα καταλαθος το τικ δεν ξεκλειδωνε ευτυχως ομως το ξαναεβαλα και δουλευει το μοτιβο..απλα θελω να ξερω αν αυτοματα μπαινει το τικ οταν βαζουμε μοτιβο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές σου είναι τύπου "Google" ή τις έχεις περάσει σαν "Phone Contacts";

 

Χμμ..θα σε γελάσω. Μάλλον ειναι phone contacts. Για αυτο δεν μπορώ να τις συγχρονίσω ε;

Link to comment
Share on other sites

@gio: δεν μπορουμε προς το παρον να ξερουμε τι θα χασουμε και τι οχι.απο την στιγμη που δεν εχει μπει επισημα σε καποιο xperia.απο την 2.3.3 οταν πηγα στην 2.3.4 δεν εχασα τιποτα.δεν ξερω ομως αν θα ισχυει και το ιδιο για την μεταβαση στο παγωτο.το μονο σιγουρο ειναι οτι θα χασεις το root.υπομονη και σε κανα μηνα θα ξερουμε. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@gio: δεν μπορουμε προς το παρον να ξερουμε τι θα χασουμε και τι οχι.απο την στιγμη που δεν εχει μπει επισημα σε καποιο xperia.απο την 2.3.3 οταν πηγα στην 2.3.4 δεν εχασα τιποτα.δεν ξερω ομως αν θα ισχυει και το ιδιο για την μεταβαση στο παγωτο.το μονο σιγουρο ειναι οτι θα χασεις το root.υπομονη και σε κανα μηνα θα ξερουμε. :)

 

δεν ειμαι ρουτ και ουτε προκειται..αρα αυτος ο τομεας δεν με ενδιαφερει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καμιά καλή βάση στήριξης για το αυτοκίνητο ώστε να το χρησιμοποιούμε ως gps υπάρχει;

θα ήθελα μια βάση που να μπαίνει-βγαίνει εύκολα ώστε να τη βάζω εναλλακτικά σε 2 αυτοκίνητα

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

καμιά καλή βάση στήριξης για το αυτοκίνητο ώστε να το χρησιμοποιούμε ως gps υπάρχει;

θα ήθελα μια βάση που να μπαίνει-βγαίνει εύκολα ώστε να τη βάζω εναλλακτικά σε 2 αυτοκίνητα

Πάρε αυτή απ'το JUMBO.Τέλεια, τη χρησιμοποιώ απ'το καλοκαίρι και δεν πέφτει με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτή απ'το JUMBO.Τέλεια, τη χρησιμοποιώ απ'το καλοκαίρι και δεν πέφτει με τίποτα.

 

για πες και μια τιμουλα.γιατι εκανα σημαδια στην οθονη απο πεσιμο στα καλα καθουμενα της προηγουμενης βασης. :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα διακοπη απο το τιτανιουμ το lock screen notificatiopns 1.0 αλλα οταν παω να το ξεκλειδωσω μ βγαζει μυνημα οτι εχω ενα μυνημα χωριςνα εχω.πως θα φυγει ααυτο;

 

 

Edit: Νομιζω οτι εχει κολλησει , εβγαλα την σιμ και παλι εκει αυτο να λεει πως εχω ενα μυνημα ....

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση στους κατοχους, στον καταλογο με τις επαφες υπαρχουν και τα ονοματα και οι αριθμοι;

τα ονόματα μόνο πατάς επάνω και βγαίνει αναλυτικά τα στοιχειά της επαφής

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...