Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο dolphin προτεινεται για browser?

 

EDIT :Υπαρχει τροπος να βαλω σαν επιλογη να παταω κατι στην οθονη και να κλειδωνει? Βασικα οπως εχει απο τη μαμα του κατι widgets για wifi κτλ , γνωριζετε αν υπαρχει εφαρμογη για κλειδωμα?

 

τον hd χρησιμοποιω στο μινι.

 

αυτο εχω για να κλεινει η οθονη.

 

 

@devill0 πηγαινε στη μαμα εφαρμογη,πατα το κουμπι των επιλογων και απενεργοποιησε τις ειδοποιησεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τον hd χρησιμοποιω στο μινι.

 

αυτο εχω για να κλεινει η οθονη.

 

 

@devill0 πηγαινε στη μαμα εφαρμογη,πατα το κουμπι των επιλογων και απενεργοποιησε τις ειδοποιησεις.

 

 

 

ευχαριστωωω :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

@devill0 πηγαινε στη μαμα εφαρμογη,πατα το κουμπι των επιλογων και απενεργοποιησε τις ειδοποιησεις.

το εκανα αλλα συνεχιζει να κραταει τις ειδοποιησεις

Edited by devill0
Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα συνεχιζει να κραταει τις ειδοποιησεις

 

πηγαινε στο handcent,πατα τις ρυθμισεις του και επελεξε στις ρυθμισεις εφαρμογης (προεπιλεγμενεη εφαρμογη) "all"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

EDIT :Υπαρχει τροπος να βαλω σαν επιλογη να παταω κατι στην οθονη και να κλειδωνει? Βασικα οπως εχει απο τη μαμα του κατι widgets για wifi κτλ , γνωριζετε αν υπαρχει εφαρμογη για κλειδωμα?

 

πατώντας το πληκτρο ενεργοποιησης κλειδωνει την οθονη. Δεν χρειαζεται εξτρα widget

Link to comment
Share on other sites

πατώντας το πληκτρο ενεργοποιησης κλειδωνει την οθονη. Δεν χρειαζεται εξτρα widget

 

προφανως το λεει για να μην καταπονηθει το power button.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε να μου προτεινεται θηκη και screen protector απο ιντερνετ? Ευχαριστωω :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει το Handcent sms και δουλευω τα μηνυματα μεσα απο αυτο.πως μπορω ομως οταν ερχεται μηνυμα να μην μενει ειδοποιηση απο το μαμα προγραμμα της sony?

 

Καλησπέρα! Για να γίνει κάτι τέτοιο, δυστυχώς η λύση είναι να είσαι root και με το TitaniumBackup να κάνεις Freeze την εφαρμογή Lock screen notifications 1.0! Να ξέρεις όμως πως μετά δε θα σου εμφανίζει καθόλου ενδείξεις για αναπ./μηνύματα στη lock screen, θα εμφανίζονται κανονικά όμως στο Status Bar!

Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καμια καλη θηκουλα και screen protector απο εξωτερικο εχετε παρει ?

 

Καλησπέρα! Για να γίνει κάτι τέτοιο, δυστυχώς η λύση είναι να είσαι root και με το TitaniumBackup να κάνεις Freeze την εφαρμογή Lock screen notifications 1.0! Να ξέρεις όμως πως μετά δε θα σου εμφανίζει καθόλου ενδείξεις για αναπ./μηνύματα στη lock screen, θα εμφανίζονται κανονικά όμως στο Status Bar!

 

 

 

Ααα γι αυτο εμφανιζει αυτο το μηνυμα? Λεω και εγω αφου δεν μυ ηρθε αλλο μηνυμα :P

Τωρα το εφτιαξα το κινητο με εφαρμογες εικονες κτλ..Οταν βαλω την .42 δεν θα διαγραψει τιποτα ετσι ?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ααα γι αυτο εμφανιζει αυτο το μηνυμα? Λεω και εγω αφου δεν μυ ηρθε αλλο μηνυμα :P

Τωρα το εφτιαξα το κινητο με εφαρμογες εικονες κτλ..Οταν βαλω την .42 δεν θα διαγραψει τιποτα ετσι ?

 

Βασικά...

Θα διαγράψει! Φαντάζομαι πως εννοείς πως τώρα έχεις την .62 και θα "κατέβεις" στην .42; Αν είναι έτσι, θα σου διαγράψει τα πάντα!

Δε θα διαγραφεί το περιεχόμενο της sd card όπως τραγούδια, εικόνες και αρχεία εφαρμογών (όπως π.χ. GPS προγράμματα) - οι εφαρμογές όμως του κινητού θα διαγραφουν και θα χρειαστεί να τις ξαναεγκαταστήσεις!

Κάνε backup σε ό,τι θες να κρατήσεις, και τις επαφές σου καλό είναι να τις συγχρονίζεις συχνά-πυκνά με το gmail λογαριασμό σου!

Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Βασικά...

Θα διαγράψει! Φαντάζομαι πως εννοείς πως τώρα έχεις την .62 και θα "κατέβεις" στην .42; Αν είναι έτσι, θα σου διαγράψει τα πάντα!

Δε θα διαγραφεί το περιεχόμενο της sd card όμως, όπως τραγούδια, εικόνες και αρχεία εφαρμογών (όπως π.χ. GPS προγράμματα) - οι εφαρμογές όμως του κινητού θα διαγραφουν και θα χρειαστεί να τις ξαναεγκαταστήσεις!

Κάνε backup σε ό,τι θες να κρατήσεις, και τις επαφές σου καλό είναι να τις συγχρονίζεις συχνά-πυκνά με το gmail λογαριασμό σου!

 

Πωω τσαμπα τα περνουσα δηλαδη :P Ενταξει δεν πειραζει θα κατσω καμια ωριτσα και θα τα κανω.. Ευχαριστω παντως :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καμια καλη θηκουλα και screen protector απο εξωτερικο εχετε παρει ?

 

Για θήκη δες αυτήhttp://http://www.ebay.com/itm/Silicone-Case-Cover-Sony-Ericsson-Xperia-Neo-White-/280679193556?pt=PDA_Accessories&hash=item4159c89bd4(άν έχεις το άσπρο )

 

Screen protector εγώ πήρα αυτέςhttp://http://www.ebay.com/itm/5-Clear-Screen-Protector-Guard-Sony-Ericsson-Xperia-Neo-Neo-V-/150700912314?pt=PDA_Accessories&hash=item2316796eba και είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Για να γίνει κάτι τέτοιο, δυστυχώς η λύση είναι να είσαι root και με το TitaniumBackup να κάνεις Freeze την εφαρμογή Lock screen notifications 1.0! Να ξέρεις όμως πως μετά δε θα σου εμφανίζει καθόλου ενδείξεις για αναπ./μηνύματα στη lock screen, θα εμφανίζονται κανονικά όμως στο Status Bar!

 

Αυτο που ειπε ο αλλος φιλος κανε,το εκανα κ γω κ επιασε.μη κανεις freeze.

Απλα στο handcent πήγαινε ρυθμισεις εφαρμογής κ προεπιλεγμένη εφαρμογή βαλε all

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά στο κινητό η επιλογή να μην δέχομαι κλήσεις από απόκρυψη; Η έστω αν υπάρχει καμία εφαρμογή.

 

Γραψε στο μαρκετ Blacklist

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη ειχε βαλει καποιος φωτο πως κανουμε εναν απλο ανταπτορα otg(ανοιγοντας τον) παιζει να τα βρουμε πουθενα?εχω φαει τον τοπο και δεν μπορω να το βρω.
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασμένο το titanium backup,κάνω backup μια εφαρμογή κ την σβήνω.

Μετά πάω να την επαναφέρω αλλά δε μου εμφανίζει επιλογή επαναφορας.το χει κανείς άλλος;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Handsfree για το NEO V έχει κανείς να προτείνει κάτι καλό γιατί τα μανίσια είναι λίγο τραγικά.....
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασμένο το titanium backup,κάνω backup μια εφαρμογή κ την σβήνω.

Μετά πάω να την επαναφέρω αλλά δε μου εμφανίζει επιλογή επαναφορας.το χει κανείς άλλος;

 

Νομιζω πως αν σβησεις καποια εφαρμογη στο titanium, δε μπορεις να την επαναφερεις παλι... Νομιζω.....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πατήσεις πάνω στην εφαρμογή που θες να επαναφέρεις θα σου ανοίξει ένα pop-up το κουμπί για την επαναφορά δεν φαίνεται γι αυτό θέλει να πας με το δάκτυλο σου στο κέντρο αυτού και να το πας πάνω ώστε να εμφανιστεί.

 

Ελπίζω να βοήθησα :-P

Δε κατάλαβες καλά Άλκη!!

Πωωωω αισθάνομαι λίγο χαζός...αυτο ήταν!!ευχαριστώ πολύ φίλε μου..παιδευομουν κ ημουμ έτοιμος να το σπάσω!!βέβαια κάποιες εφαρμογές συστήματος τις έσβησα έτσι αλλά σιγά αχρείαστες ήταν!!

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς για μένα έληξε 'αδοξα το neo V.Μου έπεσε και χάλασε η οθόνη .

Εψαξα για οθόνη στο Ebay αλλα βρήσκω μόνο για το Neo σκετο.Η οθόνη θα κάνει ?

γνωρίζει κανείς κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς για μένα έληξε 'αδοξα το neo V.Μου έπεσε και χάλασε η οθόνη .

Εψαξα για οθόνη στο Ebay αλλα βρήσκω μόνο για το Neo σκετο.Η οθόνη θα κάνει ?

γνωρίζει κανείς κάτι ?

 

Θεός χωρέστο..

Link to comment
Share on other sites

πάντως το accuweather αν και καταπληκτικό σαν εφαρμογή έχει πολύ κουμούτσα widget.επίσης χωρίς σύνδεση δεν δουλεύει καν.έγώ έχω αυτό που έχει ένα πολύ ωραίο widgetάκι (το μικρό). το κακό είναι πως αποθηκεύει πληροφορίες μόνο για 3 μέρες.δουλεύει όμως και offline!!!
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς για μένα έληξε 'αδοξα το neo V.Μου έπεσε και χάλασε η οθόνη .

Εψαξα για οθόνη στο Ebay αλλα βρήσκω μόνο για το Neo σκετο.Η οθόνη θα κάνει ?

γνωρίζει κανείς κάτι ?

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/Sony-Ericsson-Xperia-Neo-V-MT-11-i-LCD-Display-Screen-Bildschirm-Original-Neu/150737809290/item

http://viewitem.eim.ebay.gr/LCD-Display-SonyEricsson-Xperia-Neo-MT15i-Xperia-Neo-V-MT11-Original/300653186960/item

http://viewitem.eim.ebay.gr/Sony-Ericsson-Xperia-Neo-V-MT11-i-Touch-Screen-Display-Glas-Cover-Original-Neu-/160718772208/item

Link to comment
Share on other sites

Sorry κιόλας, αλλά αν είναι να δώσεις 70€ για οθόνη και 60€ για το touch, έχεις καλύψει τα 2/3 της αρχικής αξίας του κινητού. και δεν είσαι σίγουρος ότι θα γίνει γιατί μπορεί να άρπαξε και το board κανένα ράγισμα και να σου βγάλει άλλα. Πάρε καινούργιο και κράτα αυτό για ανταλλακτικά π.χ. δεύτερη μπαταρία. Δες και στις αγγελίες αν το δίνει κανεις...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

πάντως το accuweather αν και καταπληκτικό σαν εφαρμογή έχει πολύ κουμούτσα widget.επίσης χωρίς σύνδεση δεν δουλεύει καν.έγώ έχω αυτό που έχει ένα πολύ ωραίο widgetάκι (το μικρό). το κακό είναι πως αποθηκεύει πληροφορίες μόνο για 3 μέρες.δουλεύει όμως και offline!!!

 

Καλημερα θα μου ερθει αυριο το κινητο και αυτο με τον καιρο που λες τι ειναι? δεν το εχει στανταρ να βαλεις αμα θες το καιρο πρεπει να το κατεβασεις?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...