Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σας αγωρασα μολις χθες το κινητο και εχω φαει τον κοσμο να βρω μια λυση να ανεβασω την φωτεινοτητα του κινητου.εχω βρει την εφαρμογη που το κανει αλλα θελει root το οποιο δεν θελω να κανω ακομα τουλαχιστον.υπαρχει καποιος αλλος τροπος να γινει???

συγνωμη αν εχει απαντηθει η ερωτηση αλλα δεν βρισκω κατι που μπορω να κανω...

ευχαριστω εκ το προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα στην παρεα...Μολις το πηρα και γω το neo v...απλα φοβερο τηλεφωνο..

Εχω μια απορια ομως πως μπορω να κανω βιντεοκλησεις????

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στην παρεα...Μολις το πηρα και γω το neo v...απλα φοβερο τηλεφωνο..

Εχω μια απορια ομως πως μπορω να κανω βιντεοκλησεις????

 

Καλωσήρθες, δεν μπορείς να κάνεις κανονικές βιντεοκλήσεις, μόνο μέσω skype ή παρόμοιου προγράμματος.:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπαινω στο market κατεβαζω το skype (ΠΧ)και μεσω αυτου μπορω...

Και αυτο χρεωνει mb στο internet η χρονο ομιλιας???

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση....

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπαινω στο market κατεβαζω το skype (ΠΧ)και μεσω αυτου μπορω...

Και αυτο χρεωνει mb στο internet η χρονο ομιλιας???

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση....

 

Mb χρεώνει και δεν κάνει βιντεοκλήσεις σε άλλους αριθμούς αλλά σε άλλους Skype χρήστες.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνετε οτι δεν μπορω να ψαξω τοσες σελιδες και συγνομη που το πεταω ετσι ξεμπαρκα αλλα μπορει καποιος να μου πει που θα βρω να κατεβασω ενα gps για το καινουριο μου xperia neo v?δεν μπορεσα να βρω ουτε οδηγο αλλα ουτε και link για download που να λεει οτι εδο θα το κατεβασεις και θα κανεις αυτο και αυτο.αν μπορει καποιος χριστιανοσ βουδιστης μοαμεθανοσς η οτι αλλο ειναι να βοηθησει θα ειμαι υποχρεος.

 

σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας έχω ένα πρόβλημα οι φωτογραφίες που τραβάω με το κινητο sony ericsson neo V δεν εμφανίζονται. Όταν πατάω στα πολυμέσα να ανοιξουν οι φωτογραφίες κολλάει η οθόνη και εμφανίζει μια θολή οθόνη κίτρινη. Το έχω αναβαθμίση μεσο του PC companion το εκανα restore αλλά τίποτα φτιάχνει για λίγες μέρες και μετά πάλι τα ίδια. Αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος γιατί δεν ξέρω τι να κάνω ευχαριστώ εκ των προταίρων :):blink:
Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνετε οτι δεν μπορω να ψαξω τοσες σελιδες και συγνομη που το πεταω ετσι ξεμπαρκα αλλα μπορει καποιος να μου πει που θα βρω να κατεβασω ενα gps για το καινουριο μου xperia neo v?δεν μπορεσα να βρω ουτε οδηγο αλλα ουτε και link για download που να λεει οτι εδο θα το κατεβασεις και θα κανεις αυτο και αυτο.αν μπορει καποιος χριστιανοσ βουδιστης μοαμεθανοσς η οτι αλλο ειναι να βοηθησει θα ειμαι υποχρεος.

 

σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

Ναι κατανοητό να μη μπορείς να ψάξεις σε τόσες σελίδες κάτι που έχει ειπωθεί μια φορά. Αν όμως έχει ειπωθεί σχεδόν σε κάθε σελίδα τότε μάλλον δεν μπήκες καν στον κόπο να ψάξεις. Αν το έκανες θα έβρισκες αυτό.

 

Σημείωση: τα περισσότερα GPS για το Android (αν όχι όλα δηλαδή) τα αγοράζουμε από το market. Οποιοσδήποτε μη νόμιμος τρόπος απόκτησης τους απαγορεύεται να συζητείται δια ροπάλου.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας αγωρασα μολις χθες το κινητο και εχω φαει τον κοσμο να βρω μια λυση να ανεβασω την φωτεινοτητα του κινητου.εχω βρει την εφαρμογη που το κανει αλλα θελει root το οποιο δεν θελω να κανω ακομα τουλαχιστον.υπαρχει καποιος αλλος τροπος να γινει???

συγνωμη αν εχει απαντηθει η ερωτηση αλλα δεν βρισκω κατι που μπορω να κανω...

ευχαριστω εκ το προτερων

 

Δε μπορείς χωρίς root φίλε μου. Η ρύθμιση είναι σε σημείο που απαιτεί permissions. Η Sony μάλλον αποφάσισε να χει τη φωτεινότητα χαμηλά για να κρατάει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας έχω ένα πρόβλημα οι φωτογραφίες που τραβάω με το κινητο sony ericsson neo V δεν εμφανίζονται. Όταν πατάω στα πολυμέσα να ανοιξουν οι φωτογραφίες κολλάει η οθόνη και εμφανίζει μια θολή οθόνη κίτρινη. Το έχω αναβαθμίση μεσο του PC companion το εκανα restore αλλά τίποτα φτιάχνει για λίγες μέρες και μετά πάλι τα ίδια. Αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος γιατί δεν ξέρω τι να κάνω ευχαριστώ εκ των προταίρων :):blink:

 

Μάλλον είναι θέμα κάρτας μνήμης. Θα σου πρότεινα backup και μετά format στην κάρτα σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο handsent sms έχω κάνει επιλογή γλώσσας στα ελληνικά από τις ρυθμίσεις, αλλά δεν αλλάζει τίποτα. Γιατί; Γνωρίζει κανείς;

Επίσης, πώς επιλέγω την αναφορά παράδοσης και να μην εμφανίζεται το κείμενο του μηνύματος στην οθόνη; Γίνεται αυτό;

Edited by thir24
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι θέμα κάρτας μνήμης. Θα σου πρότεινα backup και μετά format στην κάρτα σου.:)
σε ευχαριστώ πολύ αλλά μήπως θα μπορούσες να μου πεις τη διαδικασία να το προσπαθήσω γιατί είμαι άσχετος
Link to comment
Share on other sites

Kaποιο widget για επανάληψη ειδοποίησης όταν υπάρχουν αναπάντητες κλησεις ή μηνύματα που δεν έχουμε δει υπάρχει; Μόνο οπτική ειδοποίηση βλέπω κι άντε να τσεκάρεις κάθε λίγο αν..

 

Κορυφή! https://market.android.com/details?id=idv.wangyik.MissedCallReminder&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImlkdi53YW5neWlrLk1pc3NlZENhbGxSZW1pbmRlciJd

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς χωρίς root φίλε μου. Η ρύθμιση είναι σε σημείο που απαιτεί permissions. Η Sony μάλλον αποφάσισε να χει τη φωτεινότητα χαμηλά για να κρατάει η μπαταρία.

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε,παντως διαφωνο με την se για αυτο αλλα και τι να κανεις....

Link to comment
Share on other sites

Στο market..."data enabler"... :)

 

Φιλε μιυ δεν ενεργοποιει το 3g απλα ανοιγει τα δεδομενα. Εγω θελω να ενεργοποιει και το 3g

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μιυ δεν ενεργοποιει το 3g απλα ανοιγει τα δεδομενα. Εγω θελω να ενεργοποιει και το 3g

 

για δοκιμασε αυτο https://market.android.com/details?id=com.farproc.data.enabler&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο handsent sms έχω κάνει επιλογή γλώσσας στα ελληνικά από τις ρυθμίσεις, αλλά δεν αλλάζει τίποτα. Γιατί; Γνωρίζει κανείς;

Επίσης, πώς επιλέγω την αναφορά παράδοσης και να μην εμφανίζεται το κείμενο του μηνύματος στην οθόνη; Γίνεται αυτό;

 

Έχεις κατεβάσει κ το handcent sms greek language pack;

Εγώ εχω απορία,τελικά είναι scratch resistant η οθόνη μας;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πήρα το κινητό χθες και έχω πρόβλημα με τη μεταφορά αρχείων από τον υπολογιστή στο κινητό. Το media go δεν χρησιμοποιούμε για να περάσουμε φωτογραφίες, video και μουσική? Εγώ έτσι τα πέρασα.Το πρόβλημα μου όμως είναι ότι δε βρίσκω πως μεταφέρω αρχεία pdf.Κοιτάζω και videakia από youtube και βλέπω πως στη διεπαφή του media go έχει και την επιλογή other files.Εμένα όμως που δεν την έχει τί γίνεται?Τί μπορώ να κάνω?Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κατεβάσει κ το handcent sms greek language pack;

Εγώ εχω απορία,τελικά είναι scratch resistant η οθόνη μας;

Από ότι είχε αναφερθεί στο παρών θέμα είναι scratch resistant.

Παρόλα αυτά δεν βλάπτει και μια προστατευτική μεμβρανούλα!;)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα Downgrade σε 0.42 έκανα Root εγκατέστησα αρκετά πράγματα από εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513 και ένιωσα άνρθωπος επιτέλους.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έκανα Downgrade σε 0.42 έκανα Root εγκατέστησα αρκετά πράγματα από εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513 και ένιωσα άνρθωπος επιτέλους.

 

Σβηστηκαν τα πάντα με το downgrade;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σβηστηκαν τα πάντα με το downgrade;

Ναι τα πάντα ευτυχώς είχα back up τις περισσότερες μου επαφές :rolleyes::lol:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το iGo για μενα ειναι το καλυτερο offline GPS. Αλλα ειναι εκτος μαρκετ.

Και ειναι το μονο προγραμμα που εχει δικο του, ξεχωριστο θεμα. Δες εδω.

 

εγω παλι εχω το Sygic πολυ καλο

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Πιο καλό παιδάκι με Root θα μου δώσει το apk της Sony της εφαρμογής για μηνύματα γιατί ένα Script που πέρασα διέγραψε τα πάντα :cool: thnx

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πήρα το κινητό χθες και έχω πρόβλημα με τη μεταφορά αρχείων από τον υπολογιστή στο κινητό. Το media go δεν χρησιμοποιούμε για να περάσουμε φωτογραφίες, video και μουσική? Εγώ έτσι τα πέρασα.Το πρόβλημα μου όμως είναι ότι δε βρίσκω πως μεταφέρω αρχεία pdf.Κοιτάζω και videakia από youtube και βλέπω πως στη διεπαφή του media go έχει και την επιλογή other files.Εμένα όμως που δεν την έχει τί γίνεται?Τί μπορώ να κάνω?Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Airdroid απ το μαρκετ να γλυτωσεις κι απο καλωδια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...