Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και απο εμενα ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να μεταφερω ολα τα apps στην sd γιατι εχει σχεδον τελειωσει ο χωρος στην κυρια μνημη και κολλαει το κινητο?

 

μπορεις να κατεβασεις το app2sd apo to μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

alkis_7 σωστο αυτο που λες αλλα δεν μπορεις να μεταφερεις ολες τις εφαρμογες αλλα μονο καποιες και αυτες που μενουν ειναι παλλι πολλες
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να μεταφερω ολα τα apps στην sd γιατι εχει σχεδον τελειωσει ο χωρος στην κυρια μνημη και κολλαει το κινητο?

 

Droidsail super app2SD, μεταφέρει τα πάντα, ακόμα και τον εαυτό του....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

alkis_7 σωστο αυτο που λες αλλα δεν μπορεις να μεταφερεις ολες τις εφαρμογες αλλα μονο καποιες και αυτες που μενουν ειναι παλλι πολλες

 

Έχει αναφερθεί και σε παλιότερα post

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Κατάλάθος πάτησα σε μια διαφήμιση από αυτές που βγαίνουν στην μπάρα ειδοποιήσεων θα πάθει τίποτα το κινητό?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ανακαλυψα πως ρυθμιζεται η φωτεινοτητα. Υποστηριξη--εργαλεια--εξοικονομηση μπαταριας--φωτεινότητα. Νομιζω δεν εχει ειπωθει :-D
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατάλάθος πάτησα σε μια διαφήμιση από αυτές που βγαίνουν στην μπάρα ειδοποιήσεων θα πάθει τίποτα το κινητό?

 

Eμμ. Σαν τι να παθει ρε Γιωργο; Διαφημιση ειναι!:p

Αν βεβαια δεις καποια διαφορα προς το χειροτερο σε ταχυτητα η τιποτα περιεργο, πραγμα δυσκολο, κατεβασε ενα antivirus και κανε scan!

Link to comment
Share on other sites

Droidsail super app2SD, μεταφέρει τα πάντα, ακόμα και τον εαυτό του....

 

την εφαρμογη ThinkFree Office δεν μπορεσα παντως να την μεταφερω με το εν λογω προγραμμα

ουτε με το titanium μπορεσα

Link to comment
Share on other sites

Ανακαλυψα πως ρυθμιζεται η φωτεινοτητα. Υποστηριξη--εργαλεια--εξοικονομηση μπαταριας--φωτεινότητα. Νομιζω δεν εχει ειπωθει :-D

 

Κ γιατί δε πας ρυθμίσεις->προβολή->φωτεινοτητα;;;;!!!πιο απλό!

Οι πιο πολλοί ψάχνουν τρόπο απενεργοποιησης της αυτοματης φωτεινοτητας

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Eμμ. Σαν τι να παθει ρε Γιωργο; Διαφημιση ειναι!:p

Αν βεβαια δεις καποια διαφορα προς το χειροτερο σε ταχυτητα η τιποτα περιεργο, πραγμα δυσκολο, κατεβασε ενα antivirus και κανε scan!

 

Έχω βάλει από την αρχή για καλό και για κακό και δεν βρήκε τίποτα απλά ρώτησα γιατί η διαφήμιση βγήκε στο status bar και όχι σαν παραθυράκι σε εφαρμογή σαν αυτή του ipad που μου είχε βγει πριν από κανένα μήνα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει από την αρχή για καλό και για κακό και δεν βρήκε τίποτα απλά ρώτησα γιατί η διαφήμιση βγήκε στο status bar και όχι σαν παραθυράκι σε εφαρμογή σαν αυτή του ipad που μου είχε βγει πριν από κανένα μήνα

 

Μπορει καποια εφαρμογη που εχεις να σου πεταει τις διαφημισεις στην status bar. Αλλα συνηθως στο android, οι διαφημισεις ειναι μεσα στην εφαρμογη και πιανουν ενα μικρο χωρο στο κατω μερος της!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν παίρνεις μια κάρτα μνήμης ειναι ntfs η fat32(Παντελώς άσχετος απ'ότι καταλαβατε)?

Και κάτι άλλο!Για μια class 10 καρτα πόσο είναι η φυσιολογική ταχύτητα write/read??

Εμένα μου ήρθε η Lexar 16gb απο το amazon και μου βγάζει με το application sd tools που κατέβασα 9,1 write 21 read.

Πάντως όταν προσπαθώ να αντιγράψω ταινία απο τον σκληρο στην κάρτα μέσω του airdroid αργεί απογοητευτικά πάρα πολύ και έχω ξενερώσει .Και με το καλώδιο τα ίδια.Αντέγραψα το 1gb Που είχα στην παλιά μέσα σε 14λεπτά!!!

Link to comment
Share on other sites

την εφαρμογη ThinkFree Office δεν μπορεσα παντως να την μεταφερω με το εν λογω προγραμμα

ουτε με το titanium μπορεσα

 

Εγώ πάντως μέχρι τώρα δεν εχω αντιμετωπίσει πρόβλημα, τα εχω όλα στην SD, μόνο τα live wallpaper δεν εχω κάνει μεταφορά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς το SetCPU και άν ναι πόσο πάει stable? Σ'εμένα παντως σε .42 rooted δέν δουλεύει...:(

ειναι θεμα karnel για αυτο δεν μπορεις να ανεβασεις.

καποιος φιλος πριν μερες ρωτησε για το androidlost αν μπορει να αλλαξει καρτα sim, μπορεις απλα οταν θα βαλεις μια νεα καρτα sim θα μπεις στο internet και στο site του androidlost και θα δεις καπου γραφει (στα αγγλικα) οτι η καρτα sim ειναι γνωστη/αξιοπιστη/ κατι τετοιο, κανε και ενα reboot, εγω του εκανα 2-3reboot γιατι μου εβγαζε σφαλμα οτι δεν εχω την νεα εκδοση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,τι θα κερδίσουμε άν μεταφέρουμε τις εφαρμογές μας απο το Data/app στο System/app; Και αντίστοιχα τι θα χάσουμε;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μου αντικαταστησανε την συσκευη επειδη ειχε κατι μωβ σκιες. Το θεμα ειναι οτι η συσκευη που μου δωσανε εχει λογισμικο 4.0.1.A.0.283. Το εχει κανεις; Εν τω μεταξυ δεν υπαρχει εφαρμογη μαρκετ. Παω να το κανω σναβαθμιση στο pc αλλα δεν γινεται
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μου αντικαταστησανε την συσκευη επειδη ειχε κατι μωβ σκιες. Το θεμα ειναι οτι η συσκευη που μου δωσανε εχει λογισμικο 4.0.1.A.0.283. Το εχει κανεις; Εν τω μεταξυ δεν υπαρχει εφαρμογη μαρκετ. Παω να το κανω σναβαθμιση στο pc αλλα δεν γινεται

 

Κατέβασε απο εδω το SEUS,και κάνε αναβάθμιση με αυτο το τηλ σου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,τι θα κερδίσουμε άν μεταφέρουμε τις εφαρμογές μας απο το Data/app στο System/app; Και αντίστοιχα τι θα χάσουμε;

 

Κερδίζουμε χώρο στο /system και χάνουμε χώρο στο /data. Ανάλογα με το διαθέσιμο λοιπόν μετακινούμε ή αφαιρούμε. Το /system δε γεμίζει άλλο, έχει συγκεκριμένο αριθμό εφαμρογών και μέγεθος, το /data όμως αποθηκεύει βάσεις δεδομένων, ρυθμίσεις εφαρμογών και πολλά άλλα οπότε κάποια στιγμή θα γεμίσει και θα χρειαστεί να μεταφέρουμε και στην sd.

root uninstaller και link2sd με ext4 partition στην sdcard προτείνω.

 

Καλημερα μου αντικαταστησανε την συσκευη επειδη ειχε κατι μωβ σκιες. Το θεμα ειναι οτι η συσκευη που μου δωσανε εχει λογισμικο 4.0.1.A.0.283. Το εχει κανεις; Εν τω μεταξυ δεν υπαρχει εφαρμογη μαρκετ. Παω να το κανω σναβαθμιση στο pc αλλα δεν γινεται

 

Το μάρκετ εμφανίζεται μετά του πρώτου setup του google λογαριαμσού. Μπορεί να έχει κάποιο θέμα αν δε στο βγάζει.

Αν θέλεις όμως μπορείς να ακολουθήσεις τον οδηγό για να το κάνεις root και να το αναβαθμίσεις απ το pc στην .62

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε απο εδω το SEUS,και κάνε αναβάθμιση με αυτο το τηλ σου.

 

Εγω με το pc companion προσπαθησα και δεν μου το κανε με το seus θα δουλεψει;

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω με το pc companion προσπαθησα και δεν μου το κανε με το seus θα δουλεψει;

 

Με το SEUS, αν οχι κατα 100%, κατα 99% θα σου κανει αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μια κάρτα μνήμης πρέπει να είναι ΦΟΡΜΑΡΙΣΜΕΝη σε ext3 κι αν ναι , γιατί ?

 

jimmys μια κάρτα μνήμης είναι καλό να είναι φορμαρισμένη σε 2 partitions εκ των οποίων το ένα να είναι ext3 και το άλλο Fat32.

Αυτό δίνει τη δυνατότητα στο λογισμικό να μεταφέρει και να εγκαθιστα πλήρως λειτουργικές εφαρμογές στο ext3 κομμάτι της sd

ασχέτως αν έχει widgets ή οτιδήποτε άλλο και λύνει το πρόβλημα χώρου στην εσωτερική μνήμη.

 

Η μετακίνηση των εφαρμογών μπορεί να γίνει με το link2sd και το repartitioniong και format μέσα από το menu του ClockwordMod CWM.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που έχω χρησιμοποιήσει την κάρτα αρκετό καιρό με πολλές εφαρμογές και που έχω μεταφέρει και τις εφαρμογές στην κάρτα, πρέπει και πάλι να την χωρίσω σε δύο partition ? Τώρα έχω ένα σε fat 32.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...