Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση στους κατοχους, στον καταλογο με τις επαφες υπαρχουν και τα ονοματα και οι αριθμοι;

 

Εγώ έχω το go contacts τώρα και εμφανίζονται και οι αριθμοί κάτω από τα ονόματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για πες και μια τιμουλα.γιατι εκανα σημαδια στην οθονη απο πεσιμο στα καλα καθουμενα της προηγουμενης βασης. :mad:

3 Ευρώπουλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα διακοπη απο το τιτανιουμ το lock screen notificatiopns 1.0 αλλα οταν παω να το ξεκλειδωσω μ βγαζει μυνημα οτι εχω ενα μυνημα χωριςνα εχω.πως θα φυγει ααυτο;

 

 

Edit: Νομιζω οτι εχει κολλησει , εβγαλα την σιμ και παλι εκει αυτο να λεει πως εχω ενα μυνημα ....

 

Να υποθέσω πως είχες ήδη ειδοποίηση για μήνυμα πριν βγάλεις το Lock screen notifications,ε; Και ουσιαστικά "κόλλησε";

Για δοκίμασε να ξαναβάλεις το Lock screen notifications, στείλε ένα μήνυμα στο κινητό σου να "λειτουργήσει" ο μετρητής του, διάβασε το να "μηδενιστεί" και μετά ξαναπεγκατέστησέ το! Φαντάζομαι έτσι θα διορθωθεί!

Αν δεν κράτησες το Lock screen notification.apk :cry::cry::cry:

Στείλε μου pm να σου το στείλω!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως είχες ήδη ειδοποίηση για μήνυμα πριν βγάλεις το Lock screen notifications,ε; Και ουσιαστικά "κόλλησε";

Για δοκίμασε να ξαναβάλεις το Lock screen notifications, στείλε ένα μήνυμα στο κινητό σου να "λειτουργήσει" ο μετρητής του, διάβασε το να "μηδενιστεί" και μετά ξαναπεγκατέστησέ το! Φαντάζομαι έτσι θα διορθωθεί!

Αν δεν κράτησες το Lock screen notification.apk :cry::cry::cry:

Στείλε μου pm να σου το στείλω!

 

Eυχαριστω φιλε μου , ετσι το σκεφτηκα και γω και το εκανα ;) Κατι αλλο , οταν βαζω το δαχτυλο μου στον αισθητηρα βλεπω την οθονη να τρεμοπαιζει λιγο ενω εχω απενεργοποιησει την αυτοματη φωτηνοτητα..Συμβαινει και σε εσας?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με φουλ φόρτιση ποσοστό 100% χθες τα μεσάνυχτα και air plane mode τη νύχτα, στη Χρήση Μπαταρίας παρατήρησα (κλασικό μενού πάνω από το διάγραμμα) το μεσημέρι ότι έγραφε 1η 22ω περίπου (με ποσοστό περίπου 80%), ενώ τώρα το βράδυ γράφει - χωρίς ενδιάμεση φόρτιση - 2η 6ω κτλ. (με ποσοστό περίπου 67%). Κάτω από το διάγραμμα υπάρχει διαφορά περίπου 55 λεπτών. Κατά τα άλλα με νορμάλ χρήση (λίγο ίντερνετ και ομιλία, ελάχιστη φωτεινότητα), η μπαταρία κρατάει λιγότερο από 2 ημέρες μέχρι σήμερα. Είναι φυσιολογικό αυτό; Έχει πάθει μήπως κάτι η μπαταρία ή η εφαρμογή που παρακολουθεί τη χρήση της; Ευχαριστώ !
Link to comment
Share on other sites

οντως μπερδευτικα...αλλα επειδη εχω ακουσει οτι με αναβαθμηση αλλαζει το κινητο...πως θα γινει και τι θα χασουμε..αυτο παιζει ρολο για το αν θα κανω την αναβαθμηση για αυτο επιμενω:(

 

 

 

οταν λες τραγικα???σε μενα μια χαρα φαινονται και ειναι και πολυ ομορφα

 

 

 

μπορεις..στο μενου με τις εφαρμογες σου κατω κατω δεξια εχει ενα τετραγωνο με 4 κουτακια..πατας εκει και εκει που ειναι το macfee το πατας και το διαγραφεις

 

 

τελευταια ερωτηση απο μενα...οταν βαζουμε μοτιβο ενεργοποιειται το χρηση του εμφανους μοτιβου εε?το εβγαλα καταλαθος το τικ δεν ξεκλειδωνε ευτυχως ομως το ξαναεβαλα και δουλευει το μοτιβο..απλα θελω να ξερω αν αυτοματα μπαινει το τικ οταν βαζουμε μοτιβο

 

Εννοώ ότι δεν είναι κάτι ιδιαίτερο από θέμα ήχου και επειδή λέω να πάρω καλύτερα αμά έχει κάποιος κάτι να προτείνει....

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

mariosk89 Τον έχει απλά από εκεί και πέρα δοκιμάζεις και άλλα να δεις ποιο σου κάνει καλύτερα

 

Εγώ έχω ένα πρόβλημα κατά την εγκατάσταση προγράμματος όπως έγραψα και παραπάνω

Μου βγαζει "διπλότυπη εξουσιοδότηση παροχέα" (duplicate authorization Provider) και σταματάει την εγκατάσταση (ακόμα και nightly που δοκίμασα)

παρόλο το googlarisma δεν βρήκα τίποτα για το σφάλμα αυτό!

 

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να το κάνει εγκατάσταση στο Neo του

https://market.android.com/details?id=com.csipsimple#?t=W251bGwsMSwxLDIxMiwiY29tLmNzaXBzaW1wbGUiXQ..

τελικά ήταν conflict με το keyo voip

ο δημιουργός του προγράμματος μου έστειλε την λίστα με τα προγράμματα που "έχουν αντιγράψει" το δικό του και το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

Χμμ..θα σε γελάσω. Μάλλον ειναι phone contacts. Για αυτο δεν μπορώ να τις συγχρονίσω ε;

 

Δοκίμασε την εφαρμογή ContactSync για να τις μετατρέψεις μαζικά σε "Google Contacts"...

https://market.android.com/details?id=com.happydroid.contacts

 

 

Τώρα που το είδα μάλλον δεν υποστηρίζει το Neo V, οπότε μπορείς να το κάνεις αλλιώς. Στις επαφές κάνε Backup Contacts --> Memory Card και μετά Import Contacts --> Memory Card --> Google

Edited by rallye
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω φιλε μου , ετσι το σκεφτηκα και γω και το εκανα ;) Κατι αλλο , οταν βαζω το δαχτυλο μου στον αισθητηρα βλεπω την οθονη να τρεμοπαιζει λιγο ενω εχω απενεργοποιησει την αυτοματη φωτηνοτητα..Συμβαινει και σε εσας?

 

Αν τρεμοπαίζει τότε δεν είναι απενεργοποιημένη η αυτόματη φωτεινότητα.

Δοκίμασε να ξανατρέξεις το updatecfg.rar και να το τσεκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό είναι σε κατάσταση αναμονής με συνδεδεμένο το hands-free, αν πατηθεί το πλήκτρο του hands-free ανοίγει το ραδιόφωνο ή η αναπαραγωγή μουσικής. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί αυτή η λειτουργία; Το χρησιμοποιώ μονίμως με το hands-free και όλη την ώρα ανοιγοκλείνει το ραδιόφωνο, αφού και μέσα στην τσέπη πατιέται το κουμπί. Να διευκρινήσω ότι δεν είμαι root.
Link to comment
Share on other sites

Αν τρεμοπαίζει τότε δεν είναι απενεργοποιημένη η αυτόματη φωτεινότητα.

Δοκίμασε να ξανατρέξεις το updatecfg.rar και να το τσεκάρεις.

 

θα συνδεσω το κινητο στο πσ και ποιο προγραμμα θα τρεξω; Ευχαριστω:-)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

θα συνδεσω το κινητο στο πσ και ποιο προγραμμα θα τρεξω; Ευχαριστω:-)

 

ανοιξε το παραπανω rar σε ενα φακελο, συνδεσε το κιν και τρεξε το updatecfg.bat

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το παραπανω rar σε ενα φακελο, συνδεσε το κιν και τρεξε το updatecfg.bat

 

Ενταξει,σ ευχαριστω πολυ :-)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

τα ονόματα μόνο πατάς επάνω και βγαίνει αναλυτικά τα στοιχειά της επαφής

Στο καταλογο των επαφων (η επισημη εφαρμογη) του neo V φαινονται μονο τα ονοματα. Κανεις κλικ πανω στο ονομα και βλεπεις επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό είναι σε κατάσταση αναμονής με συνδεδεμένο το hands-free, αν πατηθεί το πλήκτρο του hands-free ανοίγει το ραδιόφωνο ή η αναπαραγωγή μουσικής. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί αυτή η λειτουργία; Το χρησιμοποιώ μονίμως με το hands-free και όλη την ώρα ανοιγοκλείνει το ραδιόφωνο, αφού και μέσα στην τσέπη πατιέται το κουμπί. Να διευκρινήσω ότι δεν είμαι root.

 

Με το πρόγραμμα autostarts (πρέπει να είσαι root), πας εκεί που λέει media button και σβήνεις το ραδιόφωνο, τη μουσική, ή ότι άλλο έχει.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Με το πρόγραμμα autostarts (πρέπει να είσαι root), πας εκεί που λέει media button και σβήνεις το ραδιόφωνο, τη μουσική, ή ότι άλλο έχει.

 

Επειδή όμως δεν είμαι root, φαντάζομαι δε θα δουλέψει αυτή η λύση; Άραγε υπάρχει λύση σε αυτό το πρόβλημα που να μη χρειάζεται root?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανς ροοτ σε ενα ericson neo v pou πηρα χτες με την τελευτεα ενημερωση εγκατεστημενη,ειναι το πρωτο μ smart phone και τηα η8ελα βοηθεια,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως δεν είμαι root, φαντάζομαι δε θα δουλέψει αυτή η λύση; Άραγε υπάρχει λύση σε αυτό το πρόβλημα που να μη χρειάζεται root?

Δες τί ρυθμισεις εχουν γινει στην εφαρμογη Liveware manager. Ειναι η εφαρμογη που διαχειριζεται ποια εφαρμογη θα ανοιγει αυτοματα οταν συνδεεις ενα αξεσουαρ. Ελεγξε τις ρυθμισεις τοσο πριν τη συνδεση οσο και μετα τη συνδεση με το handsfree.

Link to comment
Share on other sites

Δες τί ρυθμισεις εχουν γινει στην εφαρμογη Liveware manager. Ειναι η εφαρμογη που διαχειριζεται ποια εφαρμογη θα ανοιγει αυτοματα οταν συνδεεις ενα αξεσουαρ. Ελεγξε τις ρυθμισεις τοσο πριν τη συνδεση οσο και μετα τη συνδεση με το handsfree.

 

Το έχω τσεκάρει. Η εφαρμογή αυτή όμως ρυθμίζει τι θα εκτελείται με το που θα συνδέθουν τα ακουστικά. Αυτό που ψάχνω είναι αν απενεργοποιείται η έναρξη εφαρμογών με το πάτημα του πλήκτρου του hands-free.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα το τηλ μπορειτε να μου πειτε γιατι δεν μου βγαζει την mac adrees λεει μην διαθεσιμο τι να κανω?

 

ανοιξε το wifi

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την εφαρμογή ContactSync για να τις μετατρέψεις μαζικά σε "Google Contacts"...

https://market.android.com/details?id=com.happydroid.contacts

 

 

Τώρα που το είδα μάλλον δεν υποστηρίζει το Neo V, οπότε μπορείς να το κάνεις αλλιώς. Στις επαφές κάνε Backup Contacts --> Memory Card και μετά Import Contacts --> Memory Card --> Google

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει ένας καλός file manager που να βλέπει και τη μνήμη του κινητού και την κάρτα μνήμης (γιατί από ότι κατάλαβα ο Astro βλέπει μόνο την κάρτα μνήμης) και να μου προτείνετε έναν καλό task killer. Δεν είμαι root. Επίσης υπάρχει δυνατότητα στις επαφές να εμφανίζεται πρώτα το επίθετο και μετά το όνομα; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι κάποιον root explorer για να δεις τα αρχεία του συστήματος αλλά πρέπει να είσαι root.

Advanced Task Killer αν και πλέον κατηγορηματικά λέω ότι δεν χρειάζονται τέτοιες εφαρμογές. Είμαι οπαδός των πειραγμάτων με το χέρι!

Με την custom εφαρμογή, όχι δεν υπάρχει δυνατότητα. Πρέπει να βάλεις κάποιον άλλο dialer όπως ο DW dialer .

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...