Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την απόκτηση φορτιστή αυτοκινήτου δε το φορτιζω πριν φύγω από το σπίτι.

Χθες έφυγα με 40% κ γύρισα σπίτι με 35% με λίγη χρήση.

Σπίτι από τις 23:00 μέχρι τις 01:30 δε το άφησα από τα χέρια,βέβαια σε flight mode.

Το άφησα 3% κ στις 10 το πρωί που ξύπνησα ήταν 2%

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Σκευτομαι το αγοράσω το hdmi καλωδιο για να συνδεσω το κινητο με την τηλεωραση για να παιζω βιντεάκια ειτε μέσω you-tube ειτε μεσω σελιδας ειτε αρχεια αποθηκευμένα στο κινητο.

θα τα παιζει κανονικα στην τηλεωραση οπως τα παιζει στο κινητο.Πρεπει να προσεξω κατι στην αγορα του καλωδιου?

Ευχαριστω.

sehlen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σκευτομαι το αγοράσω το hdmi καλωδιο για να συνδεσω το κινητο με την τηλεωραση για να παιζω βιντεάκια ειτε μέσω you-tube ειτε μεσω σελιδας ειτε αρχεια αποθηκευμένα στο κινητο.

θα τα παιζει κανονικα στην τηλεωραση οπως τα παιζει στο κινητο.Πρεπει να προσεξω κατι στην αγορα του καλωδιου?

Ευχαριστω.

 

οχι...κανονικο micro hdmi θα παρεις

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου το αγόρασα το καλώδιο Hdmi και είμαι 100% ευχαριστημένος.Βλέπεις τα πάντα όπως στην οθόνη του κινητού σου.Ακόμα και ταινίες με εξωτερικούς υπότιτλους.Εγώ πήρα το γνήσιο της Sony Ericsson στα 9 ευρώ.Ο κωδικός του μοντέλου καλωδίου είναι το IM820.Καλύτερα αγόρασε αυτό και όχι κανένα άλλο για λόγους συμβατότητας.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έβαλα την codename 9.0 και όλα λειτουργούν ρολόι.Έβαλα και τα add-ons ''xperia s music with clear bass'' και για τα ''live wallpapers''.Κάτι όμως που με στεναχώρησε είναι πως στην κάμερα δεν έχει πλέον την επιλογή να τραβήξω πανοραμική φωτογραφία.Καμιά ιδέα πως να το κάνω?Δε θέλω να κατεβάσω άλλη εφαρμογή,απλά θέλω όπως ήταν στην κανονική.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το go launcher και το τηλ αργει να ανταποκριθει γενικα,

καμια σχεση με το stock

εχει συμβει και σε αλλους?

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έβαλα την codename 9.0 και όλα λειτουργούν ρολόι.Έβαλα και τα add-ons ''xperia s music with clear bass'' και για τα ''live wallpapers''.Κάτι όμως που με στεναχώρησε είναι πως στην κάμερα δεν έχει πλέον την επιλογή να τραβήξω πανοραμική φωτογραφία.Καμιά ιδέα πως να το κάνω?Δε θέλω να κατεβάσω άλλη εφαρμογή,απλά θέλω όπως ήταν στην κανονική.

 

Ένας από τους βασικότερους λόγους που δεν έμεινα στην PARANOID (ICS ή JB) όπως επίσης και σε κάποια CM (επίσης ICS ή JB).

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο/διάθεση να ασχοληθώ με πειράματα τέτοιου είδους, ειδικά όταν η συσκευή αυτή είναι η βασική μου.

Αν θέλεις και έχεις διάθεση μπορείς να βρεις την συγκεκριμένη εφαρμογή (από κάποια άλλη rom ίσως). Ίσως βέβαια να είναι θέμα driver (το πιο πιθανό πιστεύω).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το go launcher και το τηλ αργει να ανταποκριθει γενικα,

καμια σχεση με το stock

εχει συμβει και σε αλλους?

 

Σε μένα πάντως με τον go launcher πάει σφαίρα.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα σκασω.προσπαθω να περασω κανα διημερο cwm και δεν μπορω.ουτε απο τα λινκ που δινει ο lousou στους οδηγους του ουτε μεσω pc (για καποιον λογο το pc μου δεν μου τρεχει τους adb drivers) ουτε απο το x parts που βρηκα στο xda!!παντως απο xparts ενω λεει οτι μπηκε οταν κανω reboot to recovery δεν κανει τπτ!!ουτε εαν κανω κανονικο reboot και παταω το volume down...ριχτε καμια βοηθεια γιατι θελω να περασω ics pureness κολλησα και εγω τωρα!

Εστω και με pm...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα σκασω.προσπαθω να περασω κανα διημερο cwm και δεν μπορω.ουτε απο τα λινκ που δινει ο lousou στους οδηγους του ουτε μεσω pc (για καποιον λογο το pc μου δεν μου τρεχει τους adb drivers) ουτε απο το x parts που βρηκα στο xda!!παντως απο xparts ενω λεει οτι μπηκε οταν κανω reboot to recovery δεν κανει τπτ!!ουτε εαν κανω κανονικο reboot και παταω το volume down...ριχτε καμια βοηθεια γιατι θελω να περασω ics pureness κολλησα και εγω τωρα!

Εστω και με pm...

 

To volume down το πατάς συνέχεια μέχρι να μπει,δεν το κρατάς σταθερά πατημένο.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο λεω!δεν το εχω συνεχως πατημενο δλδ 1 συνεχομενη,αλλα το παταω πολλες φορες αλλα δεν μπαινει!bootαρει κανονικα συνεχεια κ με εχει σπασει τα νευρα!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα σκασω.προσπαθω να περασω κανα διημερο cwm και δεν μπορω.ουτε απο τα λινκ που δινει ο lousou στους οδηγους του ουτε μεσω pc (για καποιον λογο το pc μου δεν μου τρεχει τους adb drivers) ουτε απο το x parts που βρηκα στο xda!!παντως απο xparts ενω λεει οτι μπηκε οταν κανω reboot to recovery δεν κανει τπτ!!ουτε εαν κανω κανονικο reboot και παταω το volume down...ριχτε καμια βοηθεια γιατι θελω να περασω ics pureness κολλησα και εγω τωρα!

Εστω και με pm...

 

 

 

το λεμε κ πιο πανο !!!! κ οχι πολυ πανο...............

 

 

λιπον επιδι με μπερδεψες λιγο.............. βαλε το αρχιο που κατεβασες CWM Installer-v5.apk μεσα στην sd σου χιμα καντο install κ μετα διαλεξε την επιλογη που λεει install κ μετα αφτην που λεει reboot to recovery μολις κανει επανεκινιση το κινιτο εσυ (μην πατισις τ.π.τ. ) .......k λογικα σε παει στο recovery μονο του ... εσυ το εκανες ετσι κ δεν σου κανει παλι τπτ ? κ αν στο εκανε ετσι εσυ τι θες να μπενει στο recovery απο την αρχη στο βοοτ του κινιτου με το κουμπι κατεβασματος της φονης ???? να δεν γινετε σε αφτην την ρομ ................ μονο αν περασεις costum kernel θα γινει η αλη rom γιατι αφτα το φορανε πανο τους................εμενα μονο ετσι μου δουλεψε καλα γιατι ιθελα να κανω κ oc στα 1600 me to stok δεν γινετε...............

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1437840

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ το λεμε κ πιο πανω..απαντηση δε δινουμε κ πιο πανω ομως αλλα τελος παντων...

Αυτο ακριβως εκανα κ αυτο κανω...κ περναω την εκδοση για gb δεν κανω κατι λαθος..αλλα κανω reboot to recovery ΔΕΝ ΠΑΤΑΩ ΚΑΤΙ κ δεν μπαινει..οταν παταω σκετο reboot παταω volume down κ παλι δεν μπαινει..πιο πανω γραφει καποιος οτι μπορει να φταιει το πειραγμενο build.prop απο τα tweaks του zxr,ισχυει;αν ισχυει στειλτε ενας το original αρχειο build.prop με pm ;-)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1737862

 

Λοιπον περασα την παραπανω ρομ στο κινητο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.....Κενος χωρος μετα απο πολλα προγραμματα που του εβαλα 300 Mb...Χωρις μονο με την ρομ 350mb.Γρηγορη αμεση χωρις πολλα lags.Συμβουλη μια φορα την ημερα reboot με το προγραμμα που ειναι για αυτην την δουλεια και ξενιαζεις απο ολα μεσα σε δευτερολεπτα!!!

 

Υπαρχει καμια αλλη ρομ φτιαχτη να δοκιμασουμε τωρα που μπηκαμε στον χορο???

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να λειτουργεί ως φακός το φλας του κινητού;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να λειτουργεί ως φακός το φλας του κινητού;

 

πολες......................

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devuni.flashlight&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kZXZ1bmkuZmxhc2hsaWdodCJd

Link to comment
Share on other sites

Nai alla exw valei 1254-5797_R2D και το PC Companion μετά μου την αναβαθμίζει στην R1l

ναι,αυτο εχει απο τη μαμα του

ro.semc.version.cust=1254-5797

ro.semc.version.cust_revision=R2D

ro.sqlite.max_digits_match=10

ro.product.locale.excluded=mk_MK ar_EG ar_IL fa_IR iw_IL

persist.ro.ril.sms_sync_sending=1

δοκιμασε να αλλαξεις ολο το buid.prop με καποιο ελληνικο απειραχτο

παιδια εβαλα το go launcher και το τηλ αργει να ανταποκριθει γενικα,

καμια σχεση με το stock

εχει συμβει και σε αλλους?

ναι,μετα την τελαιυταια αναβαθμηση του,μου κολουσε,το ιδιο και σε αλλους,μολις σβησαμε τα ελληνικα που ειχαμε κατεβασει για τον launcher διορθοθηκε :wacko:

για δοκιμασε και πες μας

Υπάρχει κάποιο καλό mp3-audio player για το κινητό γιατί το μαμά δεν με πολυβολεύει?

εχω τον astro player,απλος και τα κανει ολα(δεν ειναι δωρεαν)

..πιο πανω γραφει καποιος οτι μπορει να φταιει το πειραγμενο build.prop απο τα tweaks του zxr,ισχυει;αν ισχυει στειλτε ενας το original αρχειο build.prop με pm ;-)

ποιο πανω που μιλαμε για αυτο το αρχειο η ερωτηση του Damianos_D3D ηταν για αλλο θεμα

Εκανα repair me SEUS από android GB και μου βγάζει την ινδική 1254-8478_R1l και μαλιστα την Β.431 !!!!

Πως επαναφέρω την stock thn Ελληνική;

Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχασα αυτο το theme/wallpaper (φαινεται πισω απο το widget, αυτο με το νερο και τις πετρες): http://i.imgur.com/6AMRk.png μηπως το εχει κανεις να μου το ανεβασει; μου αρεσε και το ξαναθελω και δεν το βρισκω πουθενα! ευχαριστω!
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ευκολο πειτε μου ποιο apk μεσα απο τα app στο system ειναι για το πληκτρολογιο για να το βαλω γιατι το θελω.Ακομα για τα βιντεο το apk χρειαζομαι.

Ευχαριστω.

 

Α και αυτο του Adobe Flash 11 ...Ευχαριστω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω την 4.1.B.0.431 με Root και δεν μπορώ να μετακινήσω καμιά εφαρμογή στην SD. 'Εχω ενεργοποιημένο το usb debbuging και έχω δοκιμάσει διάφορες εφαρμογές (droidsail, move to sd, κτλ.) Τί μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο καλό mp3-audio player για το κινητό γιατί το μαμά δεν με πολυβολεύει?

 

poweramp κορυφαιο με διαφορα απο τους αλλους player

εχει ενα μικρο κοστος γυρω στα 3 ευρω αλλα αξιζει τα λεφτα του πιστεψε με

ειναι για καποιες μερες trial και μετα τον αγοραζεις

Link to comment
Share on other sites

:confused:Γεια σε ολους! Θελω να αλλαξω καρτα μνημης στο neo v, με ποιον τροπο μπορω να περασω ολες τις εφαρμογες στην αλλη καρτα? Ευχαριστω!:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...