Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thanks

Μόλις έκανα την παραγγελία :)

 

Your payment for £24.45 has been processed by PayPal. You will receive an email receipt shortly.

Your item(s) should arrive between Dec 21 - Dec 29, 2011.

 

Μαγκες έχω πρόβλημα!:(

Έχω:( καταμπερδευτεί.

Μέσα σε μια μέρα έφαγα 8mb!

Απο τα 100 διαθέσιμα πήγα στα 92!!! Δεν ξέρω τι έχω κάνει αλλα συνδέεται συνεχώς facebook gmail κτλ χωρίς να με ρωτάει!

 

1) Τι ένδειξη εμφανίζει πάνω στην οθόνη όταν χρησιμοποιώ το ίντερνετ απο την βονταφον? Πως μπορώ να το ενεργοποιώ και να το απενεργοποιώ όποτε θέλω?

2) Μπαίνω στο μενου. Πηγαίνω τρέχουσες εφαρμογές και έχει καμια 10αρια ανοιχτές κάθε φορά. Πατάω κλείσιμο για παράδειγμα στο facebook... Μετα απο 1 λεπτό πηγαίνω ξανα στις τρέχουσες και έχει ξανα ανοίξει! Προφανώς το facebook το gmail και ο καιρος μου τρώνε τα mb!

 

Κάποιος/α κάτι να προτείνει γιατι αν συνεχίσω έτσι αστα να πάνε...:!::sorry::help:

 

Για την ερώτηση 1 δε ξέρω τι σύμβολο εμφανίζει όταν μπαίνει σε voda.

Ξετίκαρε την ενεργοποίηση δεδομένων από τις ρυθμίσεις.

2.Για καλύτερο κλείσιμο εφαρμογών όταν ξανανοίγει πήγαινε στη διαχείριση εφαρμογών βρες την εφαρμογή και κάντης αναγκαστική διακοπή.

Εγώ βγάζω τις εφαρμογές του κινητού που δε θέλω γιατί μου είναι άχρηστες και πιάνουν χώρο στα MB.To secureclockservice & crash monitor που χρησιμεύουν;;

Μου φαίνεται θα βγάλω και το update service άχρηστο μου μοιάζει μιας και από τις ρυθμίσεις κάνεις ενημέρωση

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

thanks

Μόλις έκανα την παραγγελία :)

 

Your payment for £24.45 has been processed by PayPal. You will receive an email receipt shortly.

Your item(s) should arrive between Dec 21 - Dec 29, 2011.

 

Μαγκες έχω πρόβλημα!:(

Έχω:( καταμπερδευτεί.

Μέσα σε μια μέρα έφαγα 8mb!

Απο τα 100 διαθέσιμα πήγα στα 92!!! Δεν ξέρω τι έχω κάνει αλλα συνδέεται συνεχώς facebook gmail κτλ χωρίς να με ρωτάει!

 

1) Τι ένδειξη εμφανίζει πάνω στην οθόνη όταν χρησιμοποιώ το ίντερνετ απο την βονταφον? Πως μπορώ να το ενεργοποιώ και να το απενεργοποιώ όποτε θέλω?

2) Μπαίνω στο μενου. Πηγαίνω τρέχουσες εφαρμογές και έχει καμια 10αρια ανοιχτές κάθε φορά. Πατάω κλείσιμο για παράδειγμα στο facebook... Μετα απο 1 λεπτό πηγαίνω ξανα στις τρέχουσες και έχει ξανα ανοίξει! Προφανώς το facebook το gmail και ο καιρος μου τρώνε τα mb!

 

Κάποιος/α κάτι να προτείνει γιατι αν συνεχίσω έτσι αστα να πάνε...:!::sorry::help:

 

οταν δεν χρειαζεσαι το face book να αποσυνδεεσαι απο τον λογαριασμο το ιδιο και απο το Gmail ( λογαριασμοι και συνχρονισμος ) και τα δεδομενα να τα ενεργοποιεις οταν θελεις να μπεις στο internet απο τον παροχο σου .>ρυθμησεις >ασυρματα δυκτια > δυκτια κινητης τηλ. >δεδομενα ενεργα η ανενεργα . γιατι το face και το Gmail οπως και αλλες εφαρμογες συνδεονται στο internet μονες τους (στο παρασκινιο δηλαδει )οπως και οι εφαρμογες καιρου κ.λ.π και τραβανε δεδομενα και αν δεν τις παρεις χαμπαρι σου εφαγαν τα δεδομενα ...;);)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν παραγκιλω ενα skin απο αυτο το σιτε και για αυτο το μοντελο θα τεριαζει http://www.uniqueskins.com/Products/Sony+Ericsson/Custom+Sony+Ericsson+Xperia+Neo+Skin?t=c :ninja: εχει δοκιμασει κανενασ αυτο το μαγαζι
Link to comment
Share on other sites

ξερη κανενας πως μπορουμε αυτα που ειναι με λεφτα να τα βρουμε τζαμπα παιχνιδια κ αλλα διαφορα? πρεπει ν εισαι root; και κανενα παιχνιδι που παιζεται και δεν τ βαριεσαι:)

 

:X:X:O:O: απαγορευεται συζητηση για παρανομα λογισμικα .....:X:X:X

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια αν παραγκιλω ενα skin απο αυτο το σιτε και για αυτο το μοντελο θα τεριαζει http://www.uniqueskins.com/Products/Sony+Ericsson/Custom+Sony+Ericsson+Xperia+Neo+Skin?t=c :ninja: εχει δοκιμασει κανενασ αυτο το μαγαζι

 

:X:X:O:O: απαγορευεται συζητηση για παρανομα λογισμικα .....:X:X:X

 

Αυτό ακριβώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

thanks

Μόλις έκανα την παραγγελία :)

 

Your payment for £24.45 has been processed by PayPal. You will receive an email receipt shortly.

Your item(s) should arrive between Dec 21 - Dec 29, 2011.

 

Μαγκες έχω πρόβλημα!:(

Έχω:( καταμπερδευτεί.

Μέσα σε μια μέρα έφαγα 8mb!

Απο τα 100 διαθέσιμα πήγα στα 92!!! Δεν ξέρω τι έχω κάνει αλλα συνδέεται συνεχώς facebook gmail κτλ χωρίς να με ρωτάει!

 

1) Τι ένδειξη εμφανίζει πάνω στην οθόνη όταν χρησιμοποιώ το ίντερνετ απο την βονταφον? Πως μπορώ να το ενεργοποιώ και να το απενεργοποιώ όποτε θέλω?

2) Μπαίνω στο μενου. Πηγαίνω τρέχουσες εφαρμογές και έχει καμια 10αρια ανοιχτές κάθε φορά. Πατάω κλείσιμο για παράδειγμα στο facebook... Μετα απο 1 λεπτό πηγαίνω ξανα στις τρέχουσες και έχει ξανα ανοίξει! Προφανώς το facebook το gmail και ο καιρος μου τρώνε τα mb!

 

Κάποιος/α κάτι να προτείνει γιατι αν συνεχίσω έτσι αστα να πάνε...:!::sorry::help:

 

24.45 μαζι με μεταφορικα?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς φίλε @panoutsi 1 λίρα είναι τα μεταφορικά έτσι και αλλιώς

 

Με λίγα λόγια όλα μαζι 27-28€

 

Πριν την παραγγείλω υπήρχαν 6 διαθέσιμες οποτε οποιος την θελει πρεπει να βιαστεί!

 

Ελπιζω να είναι καλή.

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς φίλε @panoutsi 1 λίρα είναι τα μεταφορικά έτσι και αλλιώς

 

Με λίγα λόγια όλα μαζι 27-28€

 

Πριν την παραγγείλω υπήρχαν 6 διαθέσιμες οποτε οποιος την θελει πρεπει να βιαστεί!

 

Ελπιζω να είναι καλή.

 

ευχαριστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Αύριο το παραλαμβάνω κ εγώ το κιν. Πριν το πάρω θα το ελέγξω μπροστά στον πωλητή για καμένο πίξελ και για τους θορύβους που κάποιοι λέτε ότι κάνει. Θα ήθελα να μου επισημάνετε σε ποιο σημείο της οθόνης είναι συνήθως το καμένο πίξελ και πως μπορώ να το δω (με τι φόντο). Επίσης τον θόρυβο τον κάνουν τα πλαστικά όταν πιέζω τα κουμπάκια?

 

Ευχαριστώ :)

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το apn widget για να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς εύκολα και γρήγορα.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ αλλα με το apn widget έχω πρόβλημα.

Το βάζω σαν γραφικό στοιχείο(Widget), πατάω πανω του και μου γράφει ''on'' αλλα δεν μπαινει στο ιντερνετ....

Μήπως πρέπει να αλλάξω και τις ρυθμίσεις πέρα απο αυτο?

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγιο τύπου swype έχει ήδη το κινητό, γιατί θέλεις να βάλεις κάποιο άλλο;

 

Ναι, είναι το ίδιο!

 

Όσον αφορά καρτα μνήμης, εγώ πήρα αυτήν εδώ, καλή τιμή και πολύ καλή απόδοση.

 

Από το you.gr ε? Έχω τέτοιο κατάστημα στην περιοχή μου. Καλύτερα από το να τρέχω πλαίσιο για να πάρω την άλλη. Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει 160 χαρακτήρες για SMS με ελληνικούς χαρακτήρες;

 

Φυσικα.. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από το you.gr ε? Έχω τέτοιο κατάστημα στην περιοχή μου. Καλύτερα από το να τρέχω πλαίσιο για να πάρω την άλλη. Ευχαριστώ!:)

Ναι! και αν δεν την έχουν ετοιμοπαράδοτη, μέσα σε ένα 24ωρο σου τη φέρνουν.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ναι! και αν δεν την έχουν ετοιμοπαράδοτη, μέσα σε ένα 24ωρο σου τη φέρνουν.

 

μια χαρά. θα πάω να κοιταξω αμα την έχουν ήδη στο κατάστημα. αλλιώς θα την παραγγείλω.

 

Sent from my Xperia Neo V!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μάθετε να πάθετε :O (για όσους δν το ξέρουν ή δεν το παρατήρησαν ) μπορεί στα σχεδόν όλα τα ανδροιδές κινητά αν όχι σε όλα όταν έχεις ένα μνμ ένα email η κάτι να μην ανάβει η οθόνη , αλλά το neo v μας , έχει το εξής στα δεξιά του κινητού το φωτάκι που ανάβει όταν το έχετε στην φόρτιση, όταν έχετε μια ειδοποίηση αναβοσβήνει πράσινο και όταν την δεις σβήνει - και θα μ πείτε γιατι σας τα λέω όλα αυτά 1ον γιατί με εντυπωσίασε σε σχέση με την λύση κάποιου τύπου noled εφαρμογής που στο παλιό μου κιν μ έκανε προβλήματα και 2ον γιατί θέλω όταν έχω αθόρυβη λειτουργία να μην ανοίγω κάθε λίγο την οθόνη μήπως μου ήρθε τπτ - επειδή πιστεύω το θέλουν και άλλοι το λέω για όσους δεν το ξέρουν :D
Link to comment
Share on other sites

http://www.phonearena.com/news/Sony-Ericsson-Xperia-phones-now-getting-50GB-of-storage-on-Box.net_id24776

 

Ενεργοποιήθηκε η προσφορά με τα 50 GB στο Box.Net!

Για όλους τους κατόχους XPERIA!

Το δοκίμασα και λειτουργεί, σου δίνει και τη δυνατότητα να κάνεις και "δώρο" 50 GB σε φίλους σου, αρκεί να χρησιμοποιούν τον ίδιο "διακομιστή" (π.χ. αν έχεις @yahoo.gr, και αυτός στον οποίον τα δίνεις πρέπει να έχει @yahoo.gr).

Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

2.Για καλύτερο κλείσιμο εφαρμογών όταν ξανανοίγει πήγαινε στη διαχείριση εφαρμογών βρες την εφαρμογή και κάντης αναγκαστική διακοπή.

 

Και αν θελεις να τις ξανα ανοιξει καποιος τι κανει???

Τις ανοιγει κανονικα απο το εικονιδιο η πρεπει να κανει κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Αύριο το παραλαμβάνω κ εγώ το κιν. Πριν το πάρω θα το ελέγξω μπροστά στον πωλητή για καμένο πίξελ και για τους θορύβους που κάποιοι λέτε ότι κάνει. Θα ήθελα να μου επισημάνετε σε ποιο σημείο της οθόνης είναι συνήθως το καμένο πίξελ και πως μπορώ να το δω (με τι φόντο). Επίσης τον θόρυβο τον κάνουν τα πλαστικά όταν πιέζω τα κουμπάκια?

 

Ευχαριστώ :)

 

Καμένο pixel μπορει να βγει οπουδήποτε στην οθονη θα το παρατηρησης σε μαυρη οθονη (παραδειγμα οταν ανοιγει το κινητο και βγαινει το σημα της SE) τα περισσότερα καμενα pixel που εχω δει γενικα ηταν λιγο προς αριστερα και προς τα πανω της οθονης!

Nokia 3210 - Nokia 8210 - Samsung E700 - Nokia 6630 - Nokia 6680 - HTC touch Diamond - Sony Ericsson Xperia neo V.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ από χθες. Το έλιωσα για να δω οτι όλα είναι εντάξει. Το rootαρα έβγαλα οτι εφαρμογές δεν ήθελα. Πολύ εντυπωσιασμένος απο ταχύτητα και οθόνη. Το nokia 5800 που έιχα μοιάζει με zastava διπλα σε mercedes.Value for money 100%.:D:D
Link to comment
Share on other sites

2.Για καλύτερο κλείσιμο εφαρμογών όταν ξανανοίγει πήγαινε στη διαχείριση εφαρμογών βρες την εφαρμογή και κάντης αναγκαστική διακοπή.

 

Και αν θελεις να τις ξανα ανοιξει καποιος τι κανει???

Τις ανοιγει κανονικα απο το εικονιδιο η πρεπει να κανει κατι αλλο?

 

Κανονικα απο το εικονιδιο

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω στις εφαρμογές και βλέπω αυτες που έχω κατεβάσει. Απο τις 16 μόλις οι 3 μεταφέρονται στην sd....:X:wacko:

 

Απο οτι κατάλαβα η μόνη λύση είναι το root, ωστε να σβήσω αυτες που υπήρχαν απο πριν...

 

Η λάθος κατάλαβα?

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...