Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να απαντησει καποιος?

 

ναι στην sd αποθηκευεται.

μα γι αυτο κανεις back up, ωστε και κατι να κανεις λαθος να μπορεις να το κανεις ξανα εγκατασταση με το titanium

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Widgetsoid*. Λάθος μου. Το titanium από όσο ξέρω χρειάζεται root αλλά εγώ δεν είμαι.

 

Και εγώ ενδιαφέρομαι να μάθω για την μπαταρία άμεσα!

 

ρυθμισεις-εφαρμογες -widgetsoid-εκκαθαριση δεδομενων και μετα απεγκατασταση εφαρμογης αλλα γιατι δεν σε βολευει ?

εμενα με εχει σωσει γενικα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ποτε ξεκινα η διανομη του; Πηγα χθες στο πλαισιο και δεν το ειχαν, το περιμενουν αλλα δεν ξερουν ποτε!!!

 

εγω το εχω παραγγειλει ειδη απο πλαισιο και μου ειπαν σε 2 βδομαδες θα το εχω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι έτοιμος να ακούσεις οτι θα στο στείλουν στο σερβις για επισκευή και οχι αντικατάσταση. Ενημέρωσε μας πάντως όπως και να εχει. Εγω (αν διάβασες πιο πανω) είμαι σε τρελή διαμάχη με την βοδαφον!

 

Η κοπέλα που μου το έδωσε ήταν άψογη σε όλα της. Την πήρα χτες και μου είπε δώσε μου το ΙΜΕΙ και στέλνω αμέσως email για αντικατάσταση. Μόλις το παραλλάβω σε παίρνω και έρχεσαι να το αλλάξουμε. Είμαι μέσα στις 7 μέρες κιόλας.

Ο άλλος στο κεντρικό κατάστημα της καστοριάς δεν ήξερε πόσα καταστήματα vodafone έχει η πόλη του.

Τρίτη λογικά θα έχω τη νέα συσκευή.

Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει τροπος ωστε το default εικονιδιο πανω δεξια να δειχνει % ? χωρις να παω δλδ σε καποιο μενου οπως λες

 

Battery indicator από το market

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερωτηση απο φιλο που ειναι κατοχος του neo v.

Πως κανει βιντεοκληση μεσω κινητης (δηλαδη 3g κληση) ??

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς προς το παρόν δεν κάνει.

 

ΟΚ ευχαριστω, τζσαμπα εψαχνε τοσες ωρες:p!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.υπαρχει καποιος που να εχει αγορασει αυτο το κινητο και να εχεισ την υπηρεσια cosmote 2in1?οποιος το εχει ας με ενημερωσει για την κατασταση συμβατοτητας(μηπως τα android δεν την υποστηριζουν) και γενικα τιποτα αλλο που να χρηζει παρατηρησης?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα...

Έχω κάρτα της cosmote 2 σε 1 και κάνω κανονικά την εναλλαγή από την μία κάρτα στην άλλη.

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια μερικες ερωτησεις.

to backup θα αποθηκευτει στην sd?

αν βγαλω εφαρμογες και μετα μου παθει και πρεπει να το στειλω για επισκευη (μακρια απο μας)και το κανω unroot δεν θα καταλαβουν πως εχει πειραχτει το κινητο?

σημερα το εκανα ροοτ και εβαλα 3 προγραμματα που θελαν ροοτ και μου κανει συνεχεια επανακιννησεις που πριν το ροοτ δεν ειχα κανενα προβλημα. τις εφαρμογες τις ξυλωσα εκτος το titanium backup. τι πρεπει να κανω?

αυτα, ευχαριστω!

 

Καταρχήν δεν υπάρχει λόγος να ποστάρουμε την ίδια ερώτηση μέσα σε οχτώ ώρες. Εκτός κι αν χρόνος απάντησης άνω της μιας ώρας θεωρείται αργοπορία σε ένα forum. Όπως βλέπετε γίνεται καταιγισμός ερωτήσεων και χρειάζεται λίγη υπομονή. Με το να επαναλαμβάνουμε τα ίδια μόνο μπέρδεμα προκαλούμε.

Στην sd πάει το backup. Δεν θα μπορούσε να πάει άλλου μιας κι αν πάθει κάτι το κινητό η εσωτερική μνήμη δεν είναι προσβάσιμη. Η κάρτα όμως είναι πάντα γιατί τη βάζεις σε ένα memory reader και ανακτάς το αντίγραφο ασφαλείας. Απλή λογική είναι.

Μπορείς να κάνεις unroot. Υπάρχει σχετική υπόδειξη στον οδηγό (να είναι καλά ο BMW116i).

Tα restart συνεχίστηκαν μετά την απεγκατάσταση των εφαρμογών; Αλήθεια, ποιες είναι αυτές οι εφαρμογές;

 

Καλησπέρα, μια ερωτηση απο φιλο που ειναι κατοχος του neo v.

Πως κανει βιντεοκληση μεσω κινητης (δηλαδη 3g κληση) ??

Λίγα Android κάνουν 3G κλήση (όχι το Neo V). Ίσως στο μέλλον δοθεί η δυνατότητα. Το ευχάριστο είναι ότι από θέμα hardware είμαστε ΟΚ (έχει μπροστινή κάμερα) οπότε περιμένουμε το software. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί από την τιμή του, και "τρώγομαι" να το αποκτήσω. Αλλά τόσο φθηνά με αυτά τα specs, μήπως είναι καραπλαστικούρα; Μήπως η ποιότητα κατασκευής είναι κάτω του μετρίου; Ας μου πουν οι φίλοι που το έχουν αποκτήσει. Edited by mikelangelo
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εχω κανει το κινητο μου ροοτ και ψαχνω να το κανω overclock τωρα.Καποιος που να ειναι ροοτ και να εχει κανει overclock το Neo V ας μας πει τον τροπο.Επισης ποια rom ειναι καλη για να του περασω?Ταιριαζουν οι CM7 ρομς που υπαρχουν για το Neo?

 

Δεν υπάρχει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

@mikelangelo

Πλαστικά είναι τα καλύματα του αλλά σου δίνουν μια αρκετά καλή αίσθηση. Φαίνεται προσεγμένη και στιβαρή κατασκευή που εντυπωσιάζει εμφανισιακά (τουλάχιστον έτσι μου λένε όσοι το βλέπουν). Δες το κι από κοντά για να σχηματίσεις εικόνα.

 

@Giokal_

Ότι έγραφα παραπάνω στον giannhsd87 περί επανάληψης ερωτήσεων ανά οχτάωρο προφανώς αφορούν όλους τους χρήστες κι όχι κάποιον συγκεκριμένα (η πλάκα είναι ότι κι εσύ πόσταρες μετά από 8 ώρες!!!). Το γεγονός ότι δεν απάντησε κανείς σημαίνει ότι δεν το έχει κάνει.

Αν θες να κάνεις overclocking τότε κοίτα το SetCPU και το Nofrills.

 

Περί moded roms δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν βλέπω το λόγο να κάνει κανείς κάτι τέτοιο από τη στιγμή που φοράμε την τελευταία έκδοση και θα πάμε και στην επόμενη (ICS)! Αν υπάρχει κάτι για το Neο τότε κάνει και για το V.

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λίγα Android κάνουν 3G κλήση (όχι το Neo V). Ίσως στο μέλλον δοθεί η δυνατότητα. Το ευχάριστο είναι ότι από θέμα hardware είμαστε ΟΚ (έχει μπροστινή κάμερα) οπότε περιμένουμε το software. :)

 

περιμένουμε δε λες τίποτε!! :D :happy:

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Περί moded roms δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν βλέπω το λόγο να κάνει κανείς κάτι τέτοιο από τη στιγμή που φοράμε την τελευταία έκδοση και θα πάμε και στην επόμενη (ICS)! Αν υπάρχει κάτι για το Neο τότε κάνει και για το V.

 

προσεξτε μην βαλετε την alfa rom που εδωσε η SE για ICS γιατι διαβασα οτι κανει για neo αλλα οχι για neo v..:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί από την τιμή του, και "τρώγομαι" να το αποκτήσω. Αλλά τόσο φθηνά με αυτά τα specs, μήπως είναι καραπλαστικούρα; Μήπως η ποιότητα κατασκευής είναι κάτω του μετρίου; Ας μου πουν οι φίλοι που το έχουν αποκτήσει.

 

Σημερα επεσε του φιλου μου και εφυγε ενα κομματακι..Σιγουρα σου δινουν αισθηση οτι ειναι καλα πλαστικα, αλλα στην πραξη δεν ειναι και τοσο γερα. Οπότε η θηκη σιλικονης ειναι σχεδον must.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

προσεξτε μην βαλετε την alfa rom που εδωσε η SE για ICS γιατι διαβασα οτι κανει για neo αλλα οχι για neo v..:rolleyes:

Δεν εννοούμε alpha releases της ICS Κωνσταντίνε. Αυτά τα release αφορούν μόνο developer κι όχι χρήστες. Μιλάμε για την 2.3.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούμε alpha releases της ICS Κωνσταντίνε. Αυτά τα release αφορούν μόνο developer κι όχι χρήστες. Μιλάμε για την 2.3.

 

ααα οκ..δεν μπορει οποιοσδηποτε να περασει αυτη την ρομ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο οποιοσδήποτε μπορεί αλλά τι να την κάνεις; Δεν είναι καθόλου χρηστική για καθημερινή χρήση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή ( .apk ) που να κλειδώνει σε δορυφόρο με το GPS και να μετράς 0-100 ή να δεις την ταχύτητα που κινείσαι με το αμάξι ;

 

GPS Test...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα :) Σημερα πηγα το αγορασα και εγω ( πριν 3 ωρες). καλα το κινητο ειναι τελειο. καμια σχεση με το Χ8 που ειχα. εχει αρκετη ραμ ελευθερη . γυρω στα 150-170 παιζω. Ειναι καταπληκτικο.
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Ο οποιοσδήποτε μπορεί αλλά τι να την κάνεις; Δεν είναι καθόλου χρηστική για καθημερινή χρήση.

 

ισχυει.απλα μπορει καποιος που θελει να πειραματιστει να την δοκιμασει.αλλα δεν κανει για την συγκεκριμενη συσκευη.that's all.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα :) Σημερα πηγα το αγορασα και εγω ( πριν 3 ωρες). καλα το κινητο ειναι τελειο. καμια σχεση με το Χ8 που ειχα. εχει αρκετη ραμ ελευθερη . γυρω στα 150-170 παιζω. Ειναι καταπληκτικο.

Εδω λεει τοσα στο elixir λεει καποιες φορες κ 90!στο titanium λεει αλλα,τι ισχυει?!

Κανε root βαλε titanium κ αρχισε κ βγαζε τα αχρηστα!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...