Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειχες δικιο απλα το ειχα βαλει στην επιλογη που χρησιμοποιουνταν συχνοτερα κ δεν το εκανε. στην προσαρμοσμενη γινεται!!!ευχαριστω παρα πολυ για την πολυτιμη βοηθεια! ευχαριστω επισης!

καλες γιορτες να εχουμε!

Δεν ηξερα οτι στις αλλες επιλογες δεν γινετε,εγω το εχω απο την αρχη στην προσαρμοσμενη.Κατι εμαθα!!

Καλες γιορτες!

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σελίδα 62.

 

Μπορεί να απαντήσει κανείς αν με το HDMI μπορούμε να χειριστούμε πλήρως το τηλέφωνο? [δηλαδή να κάνουμε περιηγήσεις βλέποντας την τηλεόραση, να παίξουμε games κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά, η τηλεόραση δείχνει ό,τι κάνεις στο τηλέφωνο. Και τουλάχιστον με τη δική μου τηλεόραση μπορώ να χειρίζομαι το τηλέφωνο από το τηλεχειριστήριο.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά, η τηλεόραση δείχνει ό,τι κάνεις στο τηλέφωνο. Και τουλάχιστον με τη δική μου τηλεόραση μπορώ να χειρίζομαι το τηλέφωνο από το τηλεχειριστήριο.

 

με το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασης? πως το κανείς αυτό? :O μπορείς να παίξεις και παιχνίδια με το τηλεκοντρόλ?

Link to comment
Share on other sites

Χθες εβαλα στο Neo V μια θηκη (αυτην εδω συγκεκριμενα --> http://www.ebay.com/itm/BLACK-SILICONE-CASE-COVER-SONY-ERICSSON-XPERIA-NEO-/220848621627?_trksid=p3286.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D4894644057236759217) και οντως προκειται για καλη περιπτωση ως προς την προστασια, αλλα εχω την εντυπωση πως μειωνει το σημα + οτι με wifi ανεβαινει πιο πολυ η θερμοκρασια και αυτο συντελει στο να τελειωνει πιο γρηγορα η μπαταρια. Παιζει να ισχυει κατι τετοιο?

 

Επισης, το μονο προβληματακι που μου εχει παρουσιασει το τηλ, αλλα μαλλον δεν ευθυνεται αυτο ειναι οτι οταν το ανοιγω το πρωι, μερικες φορες δεν αναγνωριζει τη sim και πρεπει να την βγαλω/βαλω για να την δει. Η sim ειναι απο το 2006 περιπου

Link to comment
Share on other sites

με το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασης? πως το κανείς αυτό? :O μπορείς να παίξεις και παιχνίδια με το τηλεκοντρόλ?

 

Απλά το κάνω! Νομίζω ότι γίνεται μέσω του Anynet+ που έχει η τηλεόραση. Παιχνίδια δε δοκίμασα έτσι, αλλά δε νομίζω να βολεύει και σε τίποτα.

 

Επισης, το μονο προβληματακι που μου εχει παρουσιασει το τηλ, αλλα μαλλον δεν ευθυνεται αυτο ειναι οτι οταν το ανοιγω το πρωι, μερικες φορες δεν αναγνωριζει τη sim και πρεπει να την βγαλω/βαλω για να την δει. Η sim ειναι απο το 2006 περιπου

 

Κι εμένα από το 2000 αλλά δεν έχει κανένα θέμα.

Edited by exelix
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν αυτο το πληκτρολογιο κανει για το κινητο μας? swype WVGA 3,23

αν οχι ποια? thanks

 

Έχω δοκιμάσει από το Market τα Multiling Keyboard, Greek Input Method και Swiftkey X, αλλά προσωπικά πάντα γυρνάω στο ενσωματωμένο.

Link to comment
Share on other sites

συνδεεται αλλα για 1-2 δευτερολεπτα,πιστευω οτι κανει κακη επαφη το μπριζακι hdmi του κινητου.καμια ιδεα?

το καλωδιο εν το μεταξυ ειναι ολοκαινουριο και με επιχρυσομενους ακροδεκτες αλλα ....

μπορω να ''σφiξω'' την υποδοχη του micro hdmi με καποιον τροπο? ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε μου η 8GB δεν θα σε καλυψει,ενα Ndrive να περασεις με 3D maps θες 2,5GB.....

Mετα ειναι τα μεγεθη βιντεο και φωτο,ισως τραγουδια που θα περασεις,οι εφαρμογες κτλ

Μια 16GB ειναι ιδανικη,κατα την γνωμη μου φυσικα (μονο το καλοκαιρι που περασε με το vivaz σε ενα 3ημερο διακoπων τα βιντεο ητανε 4GB,χωρια οι φωτο......:rolleyes:)

 

Χθες εβαλα στο Neo V μια θηκη (αυτην εδω συγκεκριμενα --> http://www.ebay.com/itm/BLACK-SILICONE-CASE-COVER-SONY-ERICSSON-XPERIA-NEO-/220848621627?_trksid=p3286.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D4894644057236759217) και οντως προκειται για καλη περιπτωση ως προς την προστασια, αλλα εχω την εντυπωση πως μειωνει το σημα + οτι με wifi ανεβαινει πιο πολυ η θερμοκρασια και αυτο συντελει στο να τελειωνει πιο γρηγορα η μπαταρια. Παιζει να ισχυει κατι τετοιο?

 

Επισης, το μονο προβληματακι που μου εχει παρουσιασει το τηλ, αλλα μαλλον δεν ευθυνεται αυτο ειναι οτι οταν το ανοιγω το πρωι, μερικες φορες δεν αναγνωριζει τη sim και πρεπει να την βγαλω/βαλω για να την δει. Η sim ειναι απο το 2006 περιπου

 

Για αυτο εγω εβαλα intercooler,οποτε δεν ανεβαζει θερμοκρασιες!:lol::lol::lol:

Μην φοβασαι,δεν επηρεαζει τιποτα η θηκη εχω βαλει παρομοια,ειναι τα 1000GHz "κυβικα" που οταν δουλευουνε φουλ ζεστενουνε....:D

Kαλο ειναι να πας στην εταιρια κινητης σου να σου αλλαξουνε την sim.Εξελισεται ραγδαια η τεχνολογια κινητων και μερικες φορες παλιοτερες sim αντιμετωπιζονται με υπεροψια απο τα τουρμπατα κινητα.:lol:

Η αλλαγη γινεται αν δεν κανω λαθος δωρεαν.Παρομοια περιπτωση ειχα αντιμετωπισει παλιοτερα και με αλλαγη sim,δωρεαν,ολα δουλευανε ρολοι......:rolleyes:

 

ΠΑΙΔΙΑ για οσους ψαχνουνε θηκη σιλικονη μαλακη και προστατευτικο οθονης εχει στα e-click 10 ευρω και τα δυο!

Ειναι για αλλο xperia η θηκη,δεν θυμαμαι πιο,αλλα ταιριαζει γαντι με τις ιδιες ακριβως εγκοπες ηχειου,usb,hdmi,led,mic κτλ.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο αναλυτικά πως τα έβαλες εκείνα εκεί πάνω? Προσπαθώ μια ώρα και δεν τα κατάφερα. Πολύ δύσκολο πρόγραμμα.

 

 

 

Αν το έχει δοκιμάσει κανείς να το αναφέρει μιας και εμένα με ενδιαφέρει πολύ.

 

σε μια απο τις οθονες επιλεγεις widget και σου βγαζει τις επιλογες 1*1,2*1 κτλπ αρχικα οριζει 4*1 και μετα επιλεγεις τι θες wifi -bluetooth κτλπ μετα πας στο theme αλλαζεις χρωμα εικονιδιων και μετα πας advanced και τικαρεις το notification και widget name κενο τιποτα.profiles επειτα και save και μετα apply http://i40.tinypic.com/30coscl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χθες εβαλα στο Neo V μια θηκη (αυτην εδω συγκεκριμενα --> http://www.ebay.com/itm/BLACK-SILICONE-CASE-COVER-SONY-ERICSSON-XPERIA-NEO-/220848621627?_trksid=p3286.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D4894644057236759217) και οντως προκειται για καλη περιπτωση ως προς την προστασια, αλλα εχω την εντυπωση πως μειωνει το σημα + οτι με wifi ανεβαινει πιο πολυ η θερμοκρασια και αυτο συντελει στο να τελειωνει πιο γρηγορα η μπαταρια. Παιζει να ισχυει κατι τετοιο?

 

Επισης, το μονο προβληματακι που μου εχει παρουσιασει το τηλ, αλλα μαλλον δεν ευθυνεται αυτο ειναι οτι οταν το ανοιγω το πρωι, μερικες φορες δεν αναγνωριζει τη sim και πρεπει να την βγαλω/βαλω για να την δει. Η sim ειναι απο το 2006 περιπου

 

εχω την ιδια θηκη δεν εχω παρατηρησει τιποτα καμπανα σε ολα θερμοκασια δεν ειναι καν ζεστο ουτε οταν φορτιζει.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τους κατοχους του neo v. Το εχω στην κατοχη μου απο τις 7/12, αγορασμενο απο vodafone.

Το μονο μου προβλημα ειναι ενα πιξελ στην οθονη που ξαφνικα χθες κολλησε. Περιμενε να περασει το DOA ...

Γνωριζετε την πολιτικη της SE ή της Vodafone για αυτη την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η 8GB δεν θα σε καλυψει,ενα Ndrive να περασεις με 3D maps θες 2,5GB.....

Mετα ειναι τα μεγεθη βιντεο και φωτο,ισως τραγουδια που θα περασεις,οι εφαρμογες κτλ

Μια 16GB ειναι ιδανικη,κατα την γνωμη μου φυσικα (μονο το καλοκαιρι που περασε με το vivaz σε ενα 3ημερο διακoπων τα βιντεο ητανε 4GB,χωρια οι φωτο......:rolleyes:)

 

.

 

 

 

Μάλιστα....

Έχεις να μου προτείνεις κάποια 16 GB?

 

 

ΥΓ Βρήκα αυτη

http://www.amazon.com/Transcend-Class-Flash-Memory-TS16GSDHC10E/dp/B003VNKNEQ/ref=pd_cp_e_1

 

Transcend 16 GB SDHC Class 10 Flash Memory Card TS16GSDHC10E

Edited by philip88

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα....

Έχεις να μου προτείνεις κάποια 16 GB?

 

 

ΥΓ Βρήκα αυτη

http://www.amazon.com/Transcend-Class-Flash-Memory-TS16GSDHC10E/dp/B003VNKNEQ/ref=pd_cp_e_1

 

Transcend 16 GB SDHC Class 10 Flash Memory Card TS16GSDHC10E

 

Αυτή είναι SD, εσύ θες microSD...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ακόμα είναι κάτοχοι ας μας πουν και αυτοί την εμπειρία τους .:X

 

Εμένα η 1η συσκευή που έλαβα πριν 7 μέρες είχε καμένο pixel αλλά πέρα από αυτό τίποτα άλλο. Από τη δευτέρα που έχω τη συσκευή που μου αντικατέστησαν και δεν έχω κανένα πρόβλημα! Δεν την έχω ακόμα φορτώσει πολύ γιατί περιμένω την 32GB memory card για να περάσω γύρος στις 70 εφαρμογές. Πάντως στη συσκευή με το καμένο pixel που την είχα λιώσει για 24 ώρες και είχα περάσει τις 50 από τις 70 εφαρμογές δεν είχε φάει κανένα κώλυμα!

Γενικά όλες οι συσκευές όσο ακριβές η φτηνές και αν είναι, όταν είναι νέες έχουν κάποια προβλήματα για αυτό καλό είναι αν δε βιάζετε κάποιος (αναβαθμίσει, ξέμεινε από κινητό) να περιμένει 2-3 μήνες από τη κυκλοφορία της συσκευής να διορθωθούν τυχών προβλήματα.

Nokia 3210 - Nokia 8210 - Samsung E700 - Nokia 6630 - Nokia 6680 - HTC touch Diamond - Sony Ericsson Xperia neo V.
Link to comment
Share on other sites

σε μια απο τις οθονες επιλεγεις widget και σου βγαζει τις επιλογες 1*1,2*1 κτλπ αρχικα οριζει 4*1 και μετα επιλεγεις τι θες wifi -bluetooth κτλπ μετα πας στο theme αλλαζεις χρωμα εικονιδιων και μετα πας advanced και τικαρεις το notification και widget name κενο τιποτα.profiles επειτα και save και μετα apply http://i40.tinypic.com/30coscl.jpg

 

ομως οταν πας για παραδειγμα να ενεργοποιησεις το wifi σου ανοιγει απλα απο το notification bar ή πρωτα πατας το wifi στην notification bar και μετα σου ανοιγει ενα pop-up το πατας και εκει κ μετα ανοιγει????

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ομως οταν πας για παραδειγμα να ενεργοποιησεις το wifi σου ανοιγει απλα απο το notification bar ή πρωτα πατας το wifi στην notification bar και μετα σου ανοιγει ενα pop-up το πατας και εκει κ μετα ανοιγει????

 

πρωτα πατας το wifi πχ στην notification bar και μετα βγαινει αναγκαστικα το widget και ξαναπατας αν δεν ενεργοποιηθει αμεσως οκ ?

δηλαδη το δευτερο που ειπες

Link to comment
Share on other sites

για σασ παιδια εχω παραγκιλει το μπλε αλλα δεν το βλεπω να ερχεται ποτε οποτε μαλον θα αγορασω το ασπρο που ειναι ετιμοπαραδοτο :mad: λιπον θελω να μου πειτε οσοι το εχεται αν ειναι ομορφο και επισησ εχω παραγκιλει αυτη τη θηκη http://www.ebay.com/itm/280768617451?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 δεν εχει φτασει ακομα και θελω να μου πειτε αμα θα τεριαζει :p ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

για σασ παιδια εχω παραγκιλει το μπλε αλλα δεν το βλεπω να ερχεται ποτε οποτε μαλον θα αγορασω το ασπρο που ειναι ετιμοπαραδοτο :mad: λιπον θελω να μου πειτε οσοι το εχεται αν ειναι ομορφο και επισησ εχω παραγκιλει αυτη τη θηκη http://www.ebay.com/itm/280768617451?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 δεν εχει φτασει ακομα και θελω να μου πειτε αμα θα τεριαζει :p ευχαριστω

 

ασπρο φιλε στη πενα...μαλλον ταιριαζει γτ απ οτι εχω δει την εχουν και αλλοι εδω...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα....

Έχεις να μου προτείνεις κάποια 16 GB?

 

 

ΥΓ Βρήκα αυτη

http://www.amazon.com/Transcend-Class-Flash-Memory-TS16GSDHC10E/dp/B003VNKNEQ/ref=pd_cp_e_1

 

Transcend 16 GB SDHC Class 10 Flash Memory Card TS16GSDHC10E

 

εδω αυτη πολυ καλη και glass 10 απο ebay 23.45 + 1 μεταφορικα λιρες αγγλιας ... θα την παραγγειλω και εγω ....:) http://www.ebay.co.uk/itm/Transcend-16GB-Micro-SD-SDHC-Class-10-Card-Adapter-/260837719323?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D2495894964355485220

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο να φορτίσει κλειστό, όταν τελειώσει άνοιξε την συσκευή και ξανακλείστη βγάλε για λίγο την μπαταρία και ξανατοποθέτησε την, βάλτο πάλι να φορτίσει λογικά θα σου δείξει ότι έχει πέσει η μπαταρία και κάντο συνέχεια όλο αυτό μέχρι να σου δείξει οτι είναι full φορτισμένο

 

 

 

Linux ε? Ναι μπορείς και απο εκεί. Μπορείς όμως νομίζω και απο τις ρυθμίσεις του κινητού

 

Κανω αυτο ακριβως που μου ειπες, αλλα η μπαταρια εχει φτασει μεχρι το 96%. Το εχω κανει 5 φορες τουλαχιστον...να συνεχισω ή μεχρι εκει μπορει να φτασει η μπαταρια μου πια?

Link to comment
Share on other sites

για καρτα μνημησ ριξτε μια ματια εδω http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=25677&cat=4

την δουλευεις φιλε αυτη?δουλευει σωστα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...