Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 610


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς έπαθα και εγώ το ίδιο ή μάλλον χειρότερο.

Ένα πρωί ξαφνικά κάνει μόνο του απενεργοποίηση. Έβγαλε κανονικά την οθόνη απενεργοποίησης. Δεν το αφήνω, ανεβάζοντάς της επάνω.

Το απόγευμα πάλι το ίδιο αλλά δεν το πρόλαβα και έκλεισε. Δεν άνοιξε ξανά. :( :(

Οπότε Nokia Care όπου είπαν πως αναβάθμισαν το λογισμικό.

Το πήρα σήμερα και λέει 7.5!!!

Μάλλον πρέπει να ξανακάνω αναβάθμιση σε 7.8 :(

 

 

Νάτα μας....

Ενώ έχω το zune στο pc, μόλις συνδέω το 610 στην usb, απλά φορτίζει....δεν επικοινωνεί με το zune!!!!

Ξέρει κανείς τι φταίει?

Ευχαριστώ....

 

edit.

Τελικά πριν από λίγο συνδέθηκε κανονικά με το zune και κάνει τις αναβαθμίσεις....

Τελείωσε σε 40λ.

 

Επίσης να σημειώσω πως υπάρχει skype για το 610 στο marketplace

Edited by kosgav
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 736
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει ενας φίλος το κινητό αυτό αλλά λόγω του ότι δεν κατέχω το μενού του μπορεί κάποιος να μου πει αν μεγαλώνει η γραμματοσειρά γιατί στις επαφές τα τηλ τα βλέπει με δυσκολία (είναι κάποιας ηλικίας βλέπετε). :)
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εχει ενας φίλος το κινητό αυτό αλλά λόγω του ότι δεν κατέχω το μενού του μπορεί κάποιος να μου πει αν μεγαλώνει η γραμματοσειρά γιατί στις επαφές τα τηλ τα βλέπει με δυσκολία (είναι κάποιας ηλικίας βλέπετε). :)

 

Η εφαρμογή readable contacts είναι αυτό που ζητάς. Παλιά ιστορία με τα 7.8 :)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα παιδια,δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο το marketplace και ολο μου βγαζει σφαλμα error code 805....... εκανα πολλα φορματ αλλα τιποτα.τι κανουμε τωρα?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο το marketplace και ολο μου βγαζει σφαλμα error code 805....... εκανα πολλα φορματ αλλα τιποτα.τι κανουμε τωρα?

 

Δοκίμασε να αλλάξεις τον κωδικό του MS account σου από την σελίδα της MS, κάνε επανεκίνηση τη συσκευή σου και ξαναδοκίμασε να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο το marketplace και ολο μου βγαζει σφαλμα error code 805....... εκανα πολλα φορματ αλλα τιποτα.τι κανουμε τωρα?

 

Και ημερομηνία ώρα κοίταξε αν είναι σωστα.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Γεια σας.Μόλις απέκτησα τη συγκεκριμένη συσκευή.Είναι το πρώτο windows phone που ακουμπάω μετά από πραγματικά πολλά χρόνια.

Έχω μείνει εντελώς πίσω όσον αφορά αυτό το τομέα οπότε έχω και πολλές απορίες.Ξέρω πως μες το φόρουμ σίγουρα υπάρχουν απαντήσεις αλλά με την αναζήτηση σε τόσο λεπτομερή θέματα δε τα πάω καλά.

Αρχικά ποια είναι η τελευταία έκδοση για τη συσκευή?Επίσης είναι εφικτή η αναβάθμιση μόνο μέσω υπολογιστή ή μπορώ όπως στα android να την κάνω απευθείας μέσω του κινητού με σύνδεση στο internet?

Επίσης υπάρχει κάποιο application manager ώστε να σβήνει εφαρμογές που έχουν μείνει ανοιχτές?

Τέλος υπάρχει κάποιος ελαφρύτερος ή ποιο οικείος browser απ'τον προεγκατεστημένο browser?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια απάντηση και εύχομαι να μην κούρασα.

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μόλις απέκτησα τη συγκεκριμένη συσκευή.Είναι το πρώτο windows phone που ακουμπάω μετά από πραγματικά πολλά χρόνια.

Έχω μείνει εντελώς πίσω όσον αφορά αυτό το τομέα οπότε έχω και πολλές απορίες.Ξέρω πως μες το φόρουμ σίγουρα υπάρχουν απαντήσεις αλλά με την αναζήτηση σε τόσο λεπτομερή θέματα δε τα πάω καλά.

Αρχικά ποια είναι η τελευταία έκδοση για τη συσκευή?Επίσης είναι εφικτή η αναβάθμιση μόνο μέσω υπολογιστή ή μπορώ όπως στα android να την κάνω απευθείας μέσω του κινητού με σύνδεση στο internet?

Επίσης υπάρχει κάποιο application manager ώστε να σβήνει εφαρμογές που έχουν μείνει ανοιχτές?

Τέλος υπάρχει κάποιος ελαφρύτερος ή ποιο οικείος browser απ'τον προεγκατεστημένο browser?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια απάντηση και εύχομαι να μην κούρασα.

 

Καλημέρα!

Η τελευταία έκδοση των WP για τη συγκεκριμένη συσκευή είναι τα WP7.8.

H αναβάθμιση στις συσκευές που τρέχουν WP7.x γίνεται μέσω του προγράμματος Zune.

Δεν χρειάζεσαι κάποιον application manager για να σβήνει εφαρμογές που μένουν ανοιχτές. Απλά μπαίνεις στην εφαρμογή και πατά το πλήκτρο "Πίσω" μερικές φορές ώστε να σε βγάλει στην αρχική σου οθόνη.

Σχετικά με τον browser, στη συγκεκριμένη έκδοση WP καλύτερο από τον προεγκατεστημένο δεν θα βρείς!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μόλις απέκτησα τη συγκεκριμένη συσκευή.Είναι το πρώτο windows phone που ακουμπάω μετά από πραγματικά πολλά χρόνια.

Έχω μείνει εντελώς πίσω όσον αφορά αυτό το τομέα οπότε έχω και πολλές απορίες.Ξέρω πως μες το φόρουμ σίγουρα υπάρχουν απαντήσεις αλλά με την αναζήτηση σε τόσο λεπτομερή θέματα δε τα πάω καλά.

Αρχικά ποια είναι η τελευταία έκδοση για τη συσκευή?Επίσης είναι εφικτή η αναβάθμιση μόνο μέσω υπολογιστή ή μπορώ όπως στα android να την κάνω απευθείας μέσω του κινητού με σύνδεση στο internet?

Επίσης υπάρχει κάποιο application manager ώστε να σβήνει εφαρμογές που έχουν μείνει ανοιχτές?

Τέλος υπάρχει κάποιος ελαφρύτερος ή ποιο οικείος browser απ'τον προεγκατεστημένο browser?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια απάντηση και εύχομαι να μην κούρασα.

 

Δυστυχως η συσκευη αυτη ειναι παλια και δεν μπορει να αναβαθμιστει σε 8 ή 8.1. Και λογω αυτου οπως και της χαμηλης ram δεν εχει υποστηριξη απο εφαρμογες.

Αν γινεται θα σου προτεινα να το αλλαξεις με ενα κινητο που εχει τα τελευταια windows οπως πχ το 630.

Link to comment
Share on other sites

Όπως προαναφέρθηκε, το καλύτερο που έχεις να κάνεις

αν αγόρασες μόλις τη συγκεκριμένη συσκευή,

είναι να την επιστρέψεις στο κατάστημα και να αγοράσεις μια νέα συσκευή με Windows Phone 8/8.1 .

 

H συγκεκριμένη συσκευή Lumia 610

δεν υποστηρίζεται με αναβάθμιση λειτουργικού και νέων χαρακτηριστικών

(δεν αναβαθμίζεται πέραν της έκδοσης 7.8 - δε θα πάρει Windows Phone 8/8.1 , ούτε Windows 10)

δεν υποστηρίζεται με την ίδια ποικιλία εφαρμογών και με τις αναβαθμίσεις εφαρμογών που έχουν οι συσκευές WP8/8.1

(πχ ούτε το Skype δεν υποστηρίζεται πια από την ίδια κιόλας τη Microsoft!)

δεν παρέχει την εμπειρία χρήσης των νεότερων Windows Phone τα οποία έχουν σημαντικές προσθήκες-αλλαγές-βελτιώσεις.

 

Με λίγα λόγια, η συγκεκριμένη συσκευή δεν ενδείκνυται για να γνωρίσεις τα Windows Phone όπως είναι σήμερα.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Έχω στείλει pm για κάποιες λεπτομέρειες αν και στα βασικά με καλύψατε. :ninja:
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παρω για μια φίλη, και το μονο που με ενδιαφερει απο εφαρμογές να δουλεύει ειναι το viber.

Δουλεύει κανονικά στο 610? Με ποια windows καλύτερα;

Επίσης,αν δεν εχει ελληνική γλώσσα,πως μπορω να του περάσω εγω;(σκέφτομαι να το παρω απο εξωτερικό)

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πάρεις κάποιο Lumia x20 ή x30 όπως το 520 και το 630 που έχουν WP8.1 Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παρω για μια φίλη, και το μονο που με ενδιαφερει απο εφαρμογές να δουλεύει ειναι το viber.

Δουλεύει κανονικά στο 610? Με ποια windows καλύτερα;

Επίσης,αν δεν εχει ελληνική γλώσσα,πως μπορω να του περάσω εγω;(σκέφτομαι να το παρω απο εξωτερικό)

 

Θα ήταν καλύτερα να κοιτάξεις για κάτι πιο καινούριο. Το 530 ή το 630.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παρω για μια φίλη, και το μονο που με ενδιαφερει απο εφαρμογές να δουλεύει ειναι το viber.

Δουλεύει κανονικά στο 610? Με ποια windows καλύτερα;

Επίσης,αν δεν εχει ελληνική γλώσσα,πως μπορω να του περάσω εγω;(σκέφτομαι να το παρω απο εξωτερικό)

Επειδη το ειχε η κοπελα μου θα ηταν καλυτερο να της παρεις το 520/530/630...πιστεψε με θα της σπασει τα νευρα το 610!

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γενικα σε nokia lumia δεν μπορει καποιος να βαλει πληκτρολογιο 10 ψηφιων το πληκτρολογιο 3x4 λεω που ετσι το εχουνε οι lg συσκευες και samsung ; οπως μπορεις να κατεβασεις σε android; , τι αλλες επιλογες εχει η lumia για το πληκτρολογιο; ή δεν αλλαζει ; swype υπαρχει δυνατοτητα καποιος να το περασει; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον καποια βασικα τα γνωριζουν ολοι. Πως να κανεις skype στο 610 αφου δεν εχει μπροστινη καμερα, με καθρεπτακι; Ετσι και αλλιως το κατηργησαν για το συγκεκριμενο κινητο
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο μου κολλαει!!!Πως κανω soft reset;;;

Εαν το κανω κινδυνευω να χασω επαφες;;;

Πως γινετε;;;

Eπισης συγχρονισα τις επαφες του fb πως μπορω να τις αφαιρεσω;;;

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο μου κολλαει!!!Πως κανω soft reset;;;

Εαν το κανω κινδυνευω να χασω επαφες;;;

Πως γινετε;;;

Eπισης συγχρονισα τις επαφες του fb πως μπορω να τις αφαιρεσω;;;

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ - Επανεκκίνηση, soft & hard reset.

Με το soft reset δεν χάνεις τις επαφές σου.

Για να αφαιρέσεις τις επαφές του fb θα πας στους λογαριασμούς σου στις ρυθμίσεις και θα κρατήσεις πατημένο τον λογαρισμό του fb και θα σου βγάλει να επιλέξεις διαγραφή.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...