Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 610


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορουμε να αλλαξουμε τον ηχο κλησης των μυνηματων και να βαλουμε δικο μας.; ενα τελειο που ισχυει στην νοκια εδω και καποια χρονια ειναι οτι οταν πας την συσκευη σου στο καταστημα της νοκια για service με τον σειριακο αριθμο της συσκευης σου βρισκουνε ποοσο εγγυηση εχει τελειο!. ο πατερας μου ειχε παρει την εν λογω συσκευη και ειχε προβλημα με την φορτιση του εμφανιζε μια καρδι και φορτιζε μονο η μιση και το ειχαμε παρει απο την ομονοια απο κεντρο μεταχειρισμενων και μας ειπανε αυτο! τελειο ενω εκανε αναβαθμιση τωρα φορτιζει.. και μου ειπε οτι μπορει να εχει προβλημα με το βυσμα φορτισης οποτε εαν εχω παλι προβλημα θα το στειλουνε στα κεντρικα αστα να πανε!. 12 μερες και βαλε για να φτιαχτει και μετα θα πρεπει να την προσεχει την υποδοχη επειδη ειναι επιφοβη να κοπει ξανα επειδη μπορει να μην πεσει η κολληση καλα. παντως αυτο με την εργοστασιακη εγγυηση ειναι τελειο! χωρις να εχεις εγγυηση. καλο! και οταν πλησιαζει να ληξη η εγγυηση τοτε ζητανε την αποδειξη αγορας.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 736
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα στην παρέα

ερώτηση

μεταφορά δεδομένων (φώτο-μουσική-επαφές-βιντεο-κ.α) γίνεται με άλλες συσκευές μέσω μπλουτουθ ;;;;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ξέρει κάποιος σας παρακαλώ να μου πει αν μπορώ να κάνω εγκατάσταση παιχνιδιών zynga στο lumia 610.Αν ναι πως.Έχω ψάξει παντού και δεν βρήκα τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι όταν είσαι στην οθονη αναμονής και πατήσεις συνεχόμενα το κουμπί το πίσω σου βγάζει ολες της εφαρμογές που είναι ανοιχτές και μπορείς να επιλέξεις μια για να μπεις. Οκ αλλά δεν μπορώ να βρω πως μπορώ να της κλείσω υπάρχει τροπος ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το πίσω μέχρι να σε βγάλει στην homescreen... Και για το multitasking απλά κρατάς πατημένο το πίσω...

 

οκ πως κλείνουμε της εφαρμογές από το multitasking ;. επίσης ένα άλλο πρόβλημα του 610 είναι ότι εκεί που το έχω κλειδωμένο οποίος με παίρνει τηλέφωνο δείχνει ότι είναι κλειστό ! Τι μπορώ να κάνω ; πήγα το κινητό στην νόκια για service και μου άλλαξαν την θύρα usb επειδή δεν φορτίζε και μου έκαναν αναβάθμιση αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται αυτό που δείχνει ότι είναι κλειστό το κινητό ενώ απλά έχω κλειδωσει το κινητό . Τι μπορώ να κάνω ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσεις την εφαρμογή, μπαίνεις μέσα και "Πατάς το πίσω μέχρι να σε βγάλει στην homescreen..."

Το 2ο: Δηλαδή όταν είναι κλειδωμένο και σε καλεί κάποιος δεν ανάβει η οθόνη? Κάνε ένα hard reset μήπως στρώσει...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αντιστοιχη εφαρμογη με το sysapp pusher για το 610???

μου το εχει αφησει η κοπελα μου το κιν κ επειδη ζηλεψε το 820 μου θελει να της κανω ενημερωσεις κτλ...:p

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο... Καιρός για δώρο... :lol:

:lol:

γενικα updates πως κανεις στο 610??? μονο οτι σου βγαζει αυτοματα???

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσεις την εφαρμογή, μπαίνεις μέσα και "Πατάς το πίσω μέχρι να σε βγάλει στην homescreen..."

Το 2ο: Δηλαδή όταν είναι κλειδωμένο και σε καλεί κάποιος δεν ανάβει η οθόνη? Κάνε ένα hard reset μήπως στρώσει...

 

hard reset πως κάνω ; όσο για το κλείσιμο των εφαρμογών δηλαδή να μην πάταω το κουμπί της αρχικής οθόνης αλλά το πίσω μόνο ; και έτσι κλείνουν ;! Το δεύτερο όχι δεν γίνεται συνέχεια απλά μέσα στην εβδομάδα έγινε δυο φορές ! Και δεν μπορούν να σε πάρουν ενώ όταν θέλεις να πάρεις εσύ μπορείς κανονικά και μετά ξέμπλοκαρει! Ένα πολύ σπαστικο είναι επίσης όταν κλειδώνει το πληκτρολόγιο τα πλαϊνά πλήκτρα μουσικής μπορείς να τα πατήσεις είναι ενεργα γιατί ; το βάζεις στην τσέπη και πατιουνται πολύ ηλίθιο ! Ένα άλλο που με εκνεύριζει είναι τα πλήκτρα των δώδεκα ψηφίων που δεν υπάρχουν και πρέπει να κάνεις μια ωρα για να γράψεις με το querty επειδή είναι πολύ μικρά τα πλήκτρα!!0από ότι είδα έχει μέσα πληκτρολόγιο 12 ψηφίων αλλά είναι μόνο σε άλλες γλώσσες παραδείγματος χάρη είχε πληκτρολόγίο δώδεκα ψηφίων στα κινεζικά μπορώ να βρω το ίδιο και για ελληνικά και για αγγλικά ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δεν μπορώ να βρω απο που μπορώ να απενεργοποιήσω το ΡΙΝ της κάρτας sim...

Μήπως ξέρει κανείς που είναι χωμένο και δεν το βλέπω;

Ευχαριστώ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με το zune αλλά δεν το αναγνωρίζει. Όταν πάω στον πίνακα ελέγχου ο driver εμφανίζεται με κίτρινο τρίγωνο. Κάνω απεγκατάσταση /ενημέρωση /κατάργηση , επανεκκινεί τον υπολογιστή αλλά δεν αλλάζει τίποτα.

Από ότι διάβασα πολλοί είχαν το ίδιο πρόβλημα , αλλά λύση δεν έχω βρει ακόμα . Καμιά ιδέα κανείς?

Το zune τελικά είναι απαραίτητο μόνο για μουσική και βίντεο ή και για αναβαθμίσεις Backup κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με το zune αλλά δεν το αναγνωρίζει. Όταν πάω στον πίνακα ελέγχου ο driver εμφανίζεται με κίτρινο τρίγωνο. Κάνω απεγκατάσταση /ενημέρωση /κατάργηση , επανεκκινεί τον υπολογιστή αλλά δεν αλλάζει τίποτα.

Από ότι διάβασα πολλοί είχαν το ίδιο πρόβλημα , αλλά λύση δεν έχω βρει ακόμα . Καμιά ιδέα κανείς?

Το zune τελικά είναι απαραίτητο μόνο για μουσική και βίντεο ή και για αναβαθμίσεις Backup κτλ?

 

το κινητό σου φορτίζει κανονικά ; μπορεί να έχεις προβλημα με την θύρα usb για αυτό !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχω ενα κινητο απο την κοσμοτε (κλειδωμενο) και ζω στο εξωτερικο.

Με την καρτα την ξενη δουλευε μια χαρα αλλα τωρα τελευταια κολλαει παρα πολυ (μεχρι αηδιας) και επισης δεν μπορω να κανω update (συνδεεται κανοντικα με υπολογιστη κλπ)

Μπορω να ''απελευθερωθω" απο την κοσμοτε με καποιο τροπο???

ΝΟΜΙΖΩ οτι αυτος ειναι ο λογος που δεν μπορω να το αναβαθμισω.

hellllp

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηγα την συσκευη 610 του πατερα μου για σερβις , το εστειλαν στα κεντρικα στην φιλανδια και εκανε ενα μηνα να ερθει , τελος παντων ηρθε και λεει οτι λειτουργει κανονικα η συσκευη; τι να πω .. τοσο πολυ χαλασαν την νοκια ηθελα να ηξερα; , εγω ηξερα πριν τα windows phone οτι τα νοκια ειναι εγγυηση και ειναι αθανατες συσκευες αλλα τωρα με τα windows phone μαλλον η νοκια μας τα χαλαει..

τελος παντων το προβλημα ειναι οτι οταν ειναι κλειδωμενο το πληκτρολογιο και παρω τηλεφωνο τον πατερα μου τις περισσοτερες φορες και οχι ολες δειχνει οτι ειναι κλειστο το τηλεφωνο και οταν εκεινος το ξεκλειδωσει και παει να με παρει λειτουργει κανονικα , η κατασταση ειναι τραγικη , πολυ εκνευριστικο να ειχεις κινητο και να ειναι σαν μην εχεις αφου δεν μπορουνε να σε βρισκουνε,... τι να πω.. την συσκευη την παρελαβα και ειχε ξανα γινει αναβαθμιση και τωρα δεν εχει καθολου ελληνικα μεσα αλλα μονο αγγλικα και αλλες γλωσσες; γιατι; . εγω πως μπορω να τα περασω τα ελληνικα; μεσω update παλι απο το zune ;. υπαρχει αλλη λυση ; . επισης μπορουμε να κατεβασουμε πληκτρολογιο 12 ψηφιων; διοτι δεν βολευει το querty που ειναι πολυ μικρα τα πληκτρα; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένας φίλος που έχει το 610 μου λέει πως ξεκίνησε εδώ και λίγες μέρες (15-20 μέρες) και το κινητό σβήνει μόνο του.

Το πήρα για να δω τη παίζει. Δεν είχε κάνει κανένα update (δεν έχει ιδέα απο αυτά) οπότε και λέω να του κάνω όλα τα update.

Τα έκανα ,έκανα και όλα τα update απο το market place αλλά συνεχίζει να σβήνει στο ξεκάρφωτο μόνο του.

Μου λέει ότι μπορεί να του σβήσει 3-5 φόρες μέσα σε μια μέρα και μετα για 2-3 μέρες να μην παρουσιάσει πρόβλημα.

Εμένα στα χέρια μου μου έσβησε 3 φορές σε 1 ώρα.

Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος που έχει το 610 μου λέει πως ξεκίνησε εδώ και λίγες μέρες (15-20 μέρες) και το κινητό σβήνει μόνο του.

Το πήρα για να δω τη παίζει. Δεν είχε κάνει κανένα update (δεν έχει ιδέα απο αυτά) οπότε και λέω να του κάνω όλα τα update.

Τα έκανα ,έκανα και όλα τα update απο το market place αλλά συνεχίζει να σβήνει στο ξεκάρφωτο μόνο του.

Μου λέει ότι μπορεί να του σβήσει 3-5 φόρες μέσα σε μια μέρα και μετα για 2-3 μέρες να μην παρουσιάσει πρόβλημα.

Εμένα στα χέρια μου μου έσβησε 3 φορές σε 1 ώρα.

Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει?

 

Δοκιμάσατε να του κάνετε κανα reset; Soft αρχικά και αν συνεχίζει το πρόβλημα hard.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε να του κάνετε κανα reset; Soft αρχικά και αν συνεχίζει το πρόβλημα hard.

Επειδή δεν το ξέρω το συγκεκριμένο κινητό (έχω android)

1) Πως κάνω Soft και πως hard reset. ?

2) Αν δεν κάνω λάθος στο soft δεν χάνετε κάτι ενώ στο hard σβήνονται όλα έτσι δεν είναι?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το ξέρω το συγκεκριμένο κινητό (έχω android)

1) Πως κάνω Soft και πως hard reset. ?

2) Αν δεν κάνω λάθος στο soft δεν χάνετε κάτι ενώ στο hard σβήνονται όλα έτσι δεν είναι?

 

Ακριβώς! Στο soft δεν χάνεται τίποτα ενώ στο hard σβήνονται όλα. Δες εδώ για το πώς θα το κάνεις.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετω την παρεα.Επειδη ειμαι ασχετος με windows phone..θελω να ρωτησω κατι...sorry αν εχει ξαναρωτηθει.

 

Ενας φιλος εχει το 610 αλλα πηγε σε note 2..πως μπορουμε να μεταφερουμε τις επαφες που εχει στην συσκευη να τις παμε στην sim για να τις περασουμε μετα στο note ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα.Επειδη ειμαι ασχετος με windows phone..θελω να ρωτησω κατι...sorry αν εχει ξαναρωτηθει.

 

Ενας φιλος εχει το 610 αλλα πηγε σε note 2..πως μπορουμε να μεταφερουμε τις επαφες που εχει στην συσκευη να τις παμε στην sim για να τις περασουμε μετα στο note ?

 

Ευχαριστω

 

δεν μπορεις να τις μεταφερεις στην σημ δεν εχει επιλογη μεσα. το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να μπεις στο μαιλ που είχες βαλει στο windowsphone σου δηλαδη της microsoft π.χ. hotmail και θα πας επαφες εκει θα εχουνε συνχρονιστει και θα φαινονται ολες οι επαφες απο το windowsphone σου , ισως να μπορεσεις να τις κατεβασεις στο κινητο σου ή γινει συνχρονισμος και να κατεβουνε απο το μαιλ στο κινητο σου αλλα δεν ξερω πως γίνεται αυτο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...