Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 610


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το firmware είναι πιο παλιό υπαρχη αναβάθμισει;αν ναι που την βρισκω και πως την κάνω

 

Πιο Firmware εχεις?

Κάνεις αναβάθμιση απ το Zune...

 

Το προβλημα ειναι οτι επειδη το λειτουργικο εχει αναβαθμιστει οπως ανεφερε παραπανω σε 7.8, το zune θα δειχνει οτι το

κινητο ειναι updated και δεν θα κανει τιποτα. Αυτο εχω την εντυπωση προκληθηκε σε καποιους απο αυτους που εκαναν

forced update (με το κολπο με το καλωδιο). Μεταξυ αυτων και εγω, περιμενα επι 2 μηνες update απο zune ματαια μεχρι που

αγανακτησα και περασα το τελευταιo firmware (http://wmpoweruser.com/updated-wp-7-8-firmware-for-the-nokia-lumia-505-510-610-and-800-wp7-8-new-firmware-8862-now-on-navifirm/) που προλαβα να τσιμπησω απο

το navifirm (δεν δουλευει πλεον) με το nokia tools και ως δια μαγειας ολα καλα, το τηλεφωνο πληρως αναβαθμισμενο,

και το bluetooth share δουλευει μια χαρά.

Edited by vreel
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 736
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια σας καλησπεριζω ολους σαν καινουργιο μελος που ειμαι και θελω να ρωτησω κατι για το lumia 610.....το αγορασα χθες...υπαρχει καποιος τροπος να χρεωνομαι χωρις να το εχω καταλαβει....επειδη δεν κατεχω και πολλα..

??

Edited by balatsos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ με τη σειρά μου. Συγχαρητήρια για το φόρουμ πολύ καλό πραγματικά...

Είμαι και εγώ κάτοχος ενός 610, νέος μάλιστα στην κατηγορία smartphones... Στα πολύ γρήγορα, απέκτησα το 610 πριν από 2 περίπου μήνες και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος, από αυτά που θέλω από ένα κινητό..... Η μόνη μου έτσι κάπως ανησυχία είναι πως από ότι διαβάζω και σε φόρουμς του εξωτερικού, με την έλευση των W8, ίσως παραμεληθούν οι νεότερες εκδόσεις, άσχετα αν πρόσφατα βγήκε η 7.8. Ο χρόνος θα δείξει...

Για να μη σας κουράζω 2 πραγματάκια που θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος. Μπορώ να στείλω μέσω του τηλεφώνου αρχείο word, pdf? Αν ναι με ποιον τρόπο?

Δεύτερον, πως μπορώ να περάσω ταινία πχ game of thrones με ελληνικούς υπότιτλους? Γνωρίζω να το κάνω στον υπολογιστή αλλά όχι στο κινητό....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας καλησπεριζω ολους σαν καινουργιο μελος που ειμαι και θελω να ρωτησω κατι για το lumia 610.....το αγορασα χθες...υπαρχει καποιος τροπος να χρεωνομαι χωρις να το εχω καταλαβει....επειδη δεν κατεχω και πολλα..

??

 

Εάν έχεις ανοιχτά τα δεδομένα Ναι.

Κανε ένα τσεκαρισμα ρυθμίσεις,κινητή τηλεφωνία,σύνδεση δεδομενων.

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις ανοιχτά τα δεδομένα Ναι.

Κανε ένα τσεκαρισμα ρυθμίσεις,κινητή τηλεφωνία,σύνδεση δεδομενων.

 

χιλια ευχαριστω left ace..ενεργο το ειχα χωρις να καταλαβω..!!

παλι καλα που ρωτησα και το προλαβαμε νωρις.!!!

να εισαι καλα φιλε!!

 

να ρωτησω και κατι ακομα....προσπαθω να συνδεσω τη συσκευη με το laptop και μου λεει οτι πρεπει να εγκαταστεισω το τελευταιο προγραμμα οδηγησης για τη συσκευη....μπορει κανενας να με βοηθησει..?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω left ace..ενεργο το ειχα χωρις να καταλαβω..!!

παλι καλα που ρωτησα και το προλαβαμε νωρις.!!!

να εισαι καλα φιλε!!

 

να ρωτησω και κατι ακομα....προσπαθω να συνδεσω τη συσκευη με το laptop και μου λεει οτι πρεπει να εγκαταστεισω το τελευταιο προγραμμα οδηγησης για τη συσκευη....μπορει κανενας να με βοηθησει..?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Ακολούθησε τα βήματα.

Δεν είναι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έβγαλε κανονικά την τελευταία αναβάθμιση το Zune παρά το forced update...

 

Δεν είπα ότι προκλήθηκε σ' όλους πρόβλημα λόγω του forced update, αλλά σε κάποιους (μεταξύ αυτών και εγώ) σίγουρα κάτι

δεν πήγε καλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω κάτι.... Φημολογείται κάποια αναβάθμιση? Κάτι τέτοιο μου είπε ότι θα γίνει κάποιος μέσα στο καλοκαίρι. Εχω ήδη την 7.8 και στο zune στο λογισμικό μου γράφει 7.10(8862). Υπάρχει κάτι νεότερεο ή πρόκειται να βγει?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.... Φημολογείται κάποια αναβάθμιση? Κάτι τέτοιο μου είπε ότι θα γίνει κάποιος μέσα στο καλοκαίρι. Εχω ήδη την 7.8 και στο zune στο λογισμικό μου γράφει 7.10(8862). Υπάρχει κάτι νεότερεο ή πρόκειται να βγει?

 

Εικασιες κανουμε αφου δε μπαινει στον κοπο να πει η ms.

Οτι update και να ειναι θα ειναι firmware μιας και το λογισμικο στα κινητα που εχουν 7.8 δεν θα εχουν περαιτερω αναπτυξη με τα λεγομενα της ms.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με νεότερο θέμα. Στο marketplace βρηκα νεότερη έκδοση της εφαρμογής tango. Το δοκίμασα με το iphone4 της γυναίκας μου, αλλά τίποτα.....Δεν βλέπω video. Συν τις άλλης, μετά από λίγο κόλλησε και έκανα restart να ξεκολλήσει....

Το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος? Με λίγα λόγια βιντεοκλήση στο 610 να το ξεχάσουμε? (ξέρω..ξέρω..δεν έχει μπροστινή κάμερα αλλά έστω και έτσι).

Πάλι καλά που στέλνει και μηνύματα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι κατοχος του Lumia 610

εχω ένα πρόβλημα με το Gps του κινητού,

¨Ενω κανονικα συνδεόταν ξαφνικα αρχισε να μην ποιανει δορυφορους κ να μενει στην μπαρα που λεει με κοκκινο αναζητηση gps

τι σταματιμενος,τι σε ανοιχτο καφε εκατσα για 2ωρες,τι με 210 πηγαινα, το gps δεν βρισκει με τιποτα δορυφορο...αναβαθμισμενο κ ολα τα σχετικα ειναι κομπλε....

Επισης επειδη ειχα μια ανησυχια οτι επαιξε ******* με την αναβαθμιση το ξαναεκανα επαναφορα πριν την τελευταια αναφορα...αλλα κ παλι τιποτα....

εχεις κανενας κατι κατα νου να με βοηθησει;;;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και συγχαρητήρια για το φόρουμ!

Μια ερώτηση (ελπίζω να μην έχει ξανατεθεί).

Έχω το εξής πρόβλημα: όταν απαντάω σε email μέσω gmail ή όταν στέλνω συνημμένη εικόνα τότε αντί για το κείμενο στον παραλήπτη εμφανίζει το html (νομίζω δηλαδή ή τελοσπάντων κώδικας). Καμιά ιδέα για το τί προκαλεί αυτό ή πως να το διορθώσω;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2-3 πραγματάκια για το τηλέφωνο μιας και δεν βρήκα ανάλογο θέμα και είπα να μην ανοίξω άλλο εκ νέου.

Μετά από χρήση μερικών μηνών είπα να γράψω τις εντυπώσεις μου πιο ολοκληρωμένες. Παιδιά πλήρη απογοήτευση!!! Ο αρχικός ενθουσιασμός έφυγε και πλέον μέρα με την μέρα με απογοητεύει η συγκεκριμένη συσκευή όλο και πιο πολύ.

Καταρχήν η πλατφόρμα των W7 από ότι κατάλαβα πέθανε τελείως....Μέγα λάθος, τη στιγμή που μιλάμε χιλιάδες χρήστες ανα τον κόσμο χρησιμοποιούν κινητά με W7. Το να τους ρίχνεις στο περιθώριο είναι epic fail, κακό μαρκετινγκ και σίγουρα πολλούς εξ'αυτών θα τους χάσεις. Αν κάποιοι πιστεύουν ότι μπορεί κάποιος που ξόδεψε κατά μέσο όρο 200 και πλέον ευρώ (βάζω όλες τις συσκευές μέσα) να αλλάζει κινητό κάθε 5-6 μήνες γιατί "πάλιωσε"¨είναι πολύ γελασμένοι... Ετσι λοιπόν σήμερα μία συσκευή 400 ευρώ μετά από 6 μήνες μπορεί να είναι άχρηστη!!! Από την άλλη δείτε πχ με τα iphone.... Ακόμη και το 3 να έχεις σήμερα είσαι αξιοπρεπής.

Πάμε στο 610 πάλι...Για μένα πρέπει να αποσυρθεί άμεσα από το εμπόριο γιατί εκτός των παραπάνω είναι αυτοκτονία να επενδύσει κανείς στη συγκεκριμένη συσκευή που έχει τεθεί σε αχρηστία...Ντροπή να δίνει ο κόσμος τσάμπα τα λεφτά του. Δεν ξέρω για εσας, αλλά για πολλούς και 200 ευρώ είναι υπεραρκετά για κινητό (τόσο είχε όταν βγήκε). Ακόμη και 70 δεν αξίζει....

Ελάχιστες σοβαρές εφαρμογές....Οι μισές δεν δουλεύουν. βιντεοκλήσεις ούτε για ανέκδοτο (οκ το δέχομαι), το viber δεν λειτουργεί... (όλοι οι υπόλοιποι χρήστες γελάνε εδώ). push...όποτε του καπνίσει και αν.... live tiles ανύπαρκτα. Βασικά δεν βρήσκω κάτι καλό...

Οκ κάνει κλήσεις, στέλνει sms, βγάζει καλές φωτογραφίες την ημέρα, και μπορείς να σερφάρεις αν έχεις υπομονή.... Μιλάμε όμως για smartphone που μόνο smartphone δεν είναι.

 

Εν κατακλείδι....Δεν ξέρω τι γίνεται σε άλλες συσκευές WP, αλλά η συγκεκριμένη πλήρη αποτυχία. Από την άλλη με αποτρέπει από μελλοντικό πελάτη μιας και πάντα θα έχω στο μυαλό ότι θα μου την κάνει πάλι.... Κρίμα γιατί πραγματικά μου άρεσαν τα WP, αλλά από την άλλη τώρα μου έρχονται στο μυαλό όλοι αυτοί οι γνωστοί και φίλοι που μου έλεγαν μακρυά... Εγώ έκανα του κεφαλιού μου. Στο μέλλον ελπίζω να είμαι πιο προσεκτικός στις επιλογές μου, και ελπίζω να βοήθησα και άλλους τουλαχιστον για την συγκεκριμένη συσκευή, έστω και τώρα...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2-3 πραγματάκια για το τηλέφωνο μιας και δεν βρήκα ανάλογο θέμα και είπα να μην ανοίξω άλλο εκ νέου.

Μετά από χρήση μερικών μηνών είπα να γράψω τις εντυπώσεις μου πιο ολοκληρωμένες. Παιδιά πλήρη απογοήτευση!!! Ο αρχικός ενθουσιασμός έφυγε και πλέον μέρα με την μέρα με απογοητεύει η συγκεκριμένη συσκευή όλο και πιο πολύ.

Καταρχήν η πλατφόρμα των W7 από ότι κατάλαβα πέθανε τελείως....Μέγα λάθος, τη στιγμή που μιλάμε χιλιάδες χρήστες ανα τον κόσμο χρησιμοποιούν κινητά με W7. Το να τους ρίχνεις στο περιθώριο είναι epic fail, κακό μαρκετινγκ και σίγουρα πολλούς εξ'αυτών θα τους χάσεις. Αν κάποιοι πιστεύουν ότι μπορεί κάποιος που ξόδεψε κατά μέσο όρο 200 και πλέον ευρώ (βάζω όλες τις συσκευές μέσα) να αλλάζει κινητό κάθε 5-6 μήνες γιατί "πάλιωσε"¨είναι πολύ γελασμένοι... Ετσι λοιπόν σήμερα μία συσκευή 400 ευρώ μετά από 6 μήνες μπορεί να είναι άχρηστη!!! Από την άλλη δείτε πχ με τα iphone.... Ακόμη και το 3 να έχεις σήμερα είσαι αξιοπρεπής.

Πάμε στο 610 πάλι...Για μένα πρέπει να αποσυρθεί άμεσα από το εμπόριο γιατί εκτός των παραπάνω είναι αυτοκτονία να επενδύσει κανείς στη συγκεκριμένη συσκευή που έχει τεθεί σε αχρηστία...Ντροπή να δίνει ο κόσμος τσάμπα τα λεφτά του. Δεν ξέρω για εσας, αλλά για πολλούς και 200 ευρώ είναι υπεραρκετά για κινητό (τόσο είχε όταν βγήκε). Ακόμη και 70 δεν αξίζει....

Ελάχιστες σοβαρές εφαρμογές....Οι μισές δεν δουλεύουν. βιντεοκλήσεις ούτε για ανέκδοτο (οκ το δέχομαι), το viber δεν λειτουργεί... (όλοι οι υπόλοιποι χρήστες γελάνε εδώ). push...όποτε του καπνίσει και αν.... live tiles ανύπαρκτα. Βασικά δεν βρήσκω κάτι καλό...

Οκ κάνει κλήσεις, στέλνει sms, βγάζει καλές φωτογραφίες την ημέρα, και μπορείς να σερφάρεις αν έχεις υπομονή.... Μιλάμε όμως για smartphone που μόνο smartphone δεν είναι.

 

Εν κατακλείδι....Δεν ξέρω τι γίνεται σε άλλες συσκευές WP, αλλά η συγκεκριμένη πλήρη αποτυχία. Από την άλλη με αποτρέπει από μελλοντικό πελάτη μιας και πάντα θα έχω στο μυαλό ότι θα μου την κάνει πάλι.... Κρίμα γιατί πραγματικά μου άρεσαν τα WP, αλλά από την άλλη τώρα μου έρχονται στο μυαλό όλοι αυτοί οι γνωστοί και φίλοι που μου έλεγαν μακρυά... Εγώ έκανα του κεφαλιού μου. Στο μέλλον ελπίζω να είμαι πιο προσεκτικός στις επιλογές μου, και ελπίζω να βοήθησα και άλλους τουλαχιστον για την συγκεκριμένη συσκευή, έστω και τώρα...

 

Ευχαριστώ

 

Ας τα παρουμε με τη σειρα.

 

Ο αρχικος ενθουσιασμος στα wph φευγει διοτι ειναι λιγες οι επιλογες παραμετροποιησης.

Το οτι εχει πεθανει το λειτουργικο με 7,5-7,8 ειναι επιλογη της microsoft.

Λαθος τους.

Απο την αλλη ηξερες τι κινητο θα παρεις...δηλ...

800αρης με 256 ραμ.

Οσο και ελαφρυ να ειναι το λειτουργικο και σμουθ,απο ταχυτητα και εφαρμογες που δεν ειναι συμβατες,υστερεις.

Το iphone ειναι η εξαιρεση αλλα ΟΧΙ ο κανονας.

Το νεξους το πηρα στα 300 εδω και ενα χρονο και ακομα ειναι ενα 'ζωντανο' κινητο που βαζει κατω ορισμενα κινητα με πιο πολλους πυρηνες...

Οχι,δεν ειμαι ο εξυπνος της παρεας αλλα ειναι και σε τι στιγμη θα πετυχεις ενα κινητο.

Αμα το πηρες στα 200...τα κλαις τα λεφτα σου συμφωνω.

 

Αποτυχημενες ειναι οι κινησεις που κανει η ms γενικα με το λειτουργικο,ενω θα μπορουσε να δωσει πιο πολλες επιλογες.

Παρ ολα αυτα θεωρω οτι το 610 ειναι μια συσκευη πολυ ποιοτικη αλλα το χαντακωσε με τα low specs που του εδωσε.

Γι αυτο και η χρηση του πια παρεκλεινει στις κλασσικες λειτουργιες που προανεφερες.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Λευτέρη σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις, δεν λές κάτι λάθος απεναντίας συμφωνώ μαζί σου. Υπάρχει όμως ένα αλλά....

Οπως είπες και εσύ, έτσι και εγώ πιστεύω ότι όλα ξεκινάνε από την πολιτική της ms. Πολύ κακή διαχείρηση πελατών. Δεν μπορείτε κύριοι της ms να γράφετε στα παλαιότερα των υποδημάτων σας εκκατομύρια χρήστες συσκευών w7 (7.8 πλέον). Δεν είναι φίλε τα 200 που έδωσα (βασικά 70 από τσέπη, τα άλλα ήταν επιδότηση) λίγο πρίν το Πάσχα και μετά από 5 μήνες, αφού μας πέταξαν για τα μάτια του κόσμου την 7.8, στη συνέχεια να βγάζουν άκυρη την πλαρφόρμα. Και πες εγώ πήρα μία "φθηνιάρικη" συσκευή....Τι να πει αυτός με το nokia 900, ή 800? Μετά από 1 χρόνο κυκλοφορίας πάει για απόσυρση... Αυτό που με πειράζει είναι η κοροιδία. Είναι σαν να αγοράζω το γκολφ6 και μετά από λίγο καιρό να μου λένε τέρμα τα ανταλλακτικά γιατί ασχολούμαστε πλέον με το γκολφ7..

Ακόμη και τώρα που μιλάμε στο εμπόριο βρίσκονται συσκευές σαν αυτές που ανέφερα...Για πιο λόγο? Να σου πώ...Να πάει ο κάθε ανημέρωτος πελάτης και να ψωνίσει. Βάζω και τον εαυτό μου μέσα, γιατί κάπως έτσι την πάτησα και εγώ. Είδα το 610, μου άρεσε (ακόμη μου αρέσει) σαν συσκευή, το λειτουργικό αντικειμενικά είναι ομορφο στημένο...και το πήρα. Που να ήξερα ότι με τα W8, θα με στέλνανε στον Καιάδα...

Και να σου πώ και κάτι σχετικά με τα χαρακτηριστικά της συσκευής...Δεν χρειάζεται να είσαι τούμπανο να τρέξεις εφαρμογές στυλ, viber, whatt's up, να έχεις ενημερώσεις....να έχεις κάποια live tiles. Τα βασικά βρε αδελφέ.. Δεν είμαι ο τύπος που θα κάθεται να κατεβαζει όλο το marketplace, 2-3 πραγματάκια βασικά...Κάτι τέλος πάντων να σε διαφοροποιεί από τις συμβατικές συσκευές που είχαμε μέχρι σήμερα..Αν στο 610 ο όρος smartphone μπαίνει μόνο για την περιήγηση στο διαδίκτυο...πάω πάσο. Αντε και το gps (που παρεμπιπτόντως είναι άψογο).

Κλέινοντας γιατί σας κούρασα, η πολιτική αυτή αποστρέφει πολλούς από τις συσκευές με wp, και κάνει πολλούς άλλους να νιώθουν δικαιωμένοι που δεν δοκίμασαν. Μόνοι τους βγάζουν τα μάτια στην ms και στην nokia.....Κρίμα γιατί ήταν πολλά υποσχόμενο λειτουργικό (τουλάχιστον εγώ ο αδαής αυτό πίστευα) και κρίμα για την nokia γιατί κάποτε ήταν το σήμα κατατεθέν των σησκευών κινητής τηλεφωνίας....εποχές που έχουν περάσει ανεπιστρεφή.

Τα μάτια σας 14...Πλεον τα κινητά δεν είναι μου άρεσε το πήρα αλλά έκανα έρευνα αγοράς και θα μου βγεί για τα επόμενα τουλάχιστον 2 χρόνια...Εκτός αν είσαστε πλούσιοι και αλλάζετε κάθε εποχή κινητό. Στα 37 μου το θεωρώ κοροιδία άσε που έχω άλλες προτεραιότητες, αλλά να μην μας κοροιδεύουν στα βασικά βρε παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Λευτέρη σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις, δεν λές κάτι λάθος απεναντίας συμφωνώ μαζί σου. Υπάρχει όμως ένα αλλά....

Οπως είπες και εσύ, έτσι και εγώ πιστεύω ότι όλα ξεκινάνε από την πολιτική της ms. Πολύ κακή διαχείρηση πελατών. Δεν μπορείτε κύριοι της ms να γράφετε στα παλαιότερα των υποδημάτων σας εκκατομύρια χρήστες συσκευών w7 (7.8 πλέον). Δεν είναι φίλε τα 200 που έδωσα (βασικά 70 από τσέπη, τα άλλα ήταν επιδότηση) λίγο πρίν το Πάσχα και μετά από 5 μήνες, αφού μας πέταξαν για τα μάτια του κόσμου την 7.8, στη συνέχεια να βγάζουν άκυρη την πλαρφόρμα. Και πες εγώ πήρα μία "φθηνιάρικη" συσκευή....Τι να πει αυτός με το nokia 900, ή 800? Μετά από 1 χρόνο κυκλοφορίας πάει για απόσυρση... Αυτό που με πειράζει είναι η κοροιδία. Είναι σαν να αγοράζω το γκολφ6 και μετά από λίγο καιρό να μου λένε τέρμα τα ανταλλακτικά γιατί ασχολούμαστε πλέον με το γκολφ7..

Ακόμη και τώρα που μιλάμε στο εμπόριο βρίσκονται συσκευές σαν αυτές που ανέφερα...Για πιο λόγο? Να σου πώ...Να πάει ο κάθε ανημέρωτος πελάτης και να ψωνίσει. Βάζω και τον εαυτό μου μέσα, γιατί κάπως έτσι την πάτησα και εγώ. Είδα το 610, μου άρεσε (ακόμη μου αρέσει) σαν συσκευή, το λειτουργικό αντικειμενικά είναι ομορφο στημένο...και το πήρα. Που να ήξερα ότι με τα W8, θα με στέλνανε στον Καιάδα...

Και να σου πώ και κάτι σχετικά με τα χαρακτηριστικά της συσκευής...Δεν χρειάζεται να είσαι τούμπανο να τρέξεις εφαρμογές στυλ, viber, whatt's up, να έχεις ενημερώσεις....να έχεις κάποια live tiles. Τα βασικά βρε αδελφέ.. Δεν είμαι ο τύπος που θα κάθεται να κατεβαζει όλο το marketplace, 2-3 πραγματάκια βασικά...Κάτι τέλος πάντων να σε διαφοροποιεί από τις συμβατικές συσκευές που είχαμε μέχρι σήμερα..Αν στο 610 ο όρος smartphone μπαίνει μόνο για την περιήγηση στο διαδίκτυο...πάω πάσο. Αντε και το gps (που παρεμπιπτόντως είναι άψογο).

Κλέινοντας γιατί σας κούρασα, η πολιτική αυτή αποστρέφει πολλούς από τις συσκευές με wp, και κάνει πολλούς άλλους να νιώθουν δικαιωμένοι που δεν δοκίμασαν. Μόνοι τους βγάζουν τα μάτια στην ms και στην nokia.....Κρίμα γιατί ήταν πολλά υποσχόμενο λειτουργικό (τουλάχιστον εγώ ο αδαής αυτό πίστευα) και κρίμα για την nokia γιατί κάποτε ήταν το σήμα κατατεθέν των σησκευών κινητής τηλεφωνίας....εποχές που έχουν περάσει ανεπιστρεφή.

Τα μάτια σας 14...Πλεον τα κινητά δεν είναι μου άρεσε το πήρα αλλά έκανα έρευνα αγοράς και θα μου βγεί για τα επόμενα τουλάχιστον 2 χρόνια...Εκτός αν είσαστε πλούσιοι και αλλάζετε κάθε εποχή κινητό. Στα 37 μου το θεωρώ κοροιδία άσε που έχω άλλες προτεραιότητες, αλλά να μην μας κοροιδεύουν στα βασικά βρε παιδιά...

 

Δε κουραζεις.Συζητηση κανουμε.

Συμφωνω σε ολα οσα ειπες.

Εχω εκφρασει πολλακις την γνωμη μου για την ms.Τη κραζω διοτι δινει πατημα.

Τουλαχιστον ειναι προς τιμη σου που λες τα πραματα οπως εχουν και δε κρυβεσαι πισω απο φανατικες αποψεις που κυκλοφορουν μεσα στο φορουμ.

 

Κραταω μια ουδετερη σταση ως προς το λειτουργικο μιας και εδω και μισο χρονο ειμαι κατοχος wph8 κινητου,με αναμεικτα συναισθηματα,αλλα αν δω φαινομενα κατακερματισμου οπως τα 7αρια...θα με χασουνε διοτι τους εχω δωσει την ευκαιρια.

 

Κριμα στη νοκια που μπλεχτηκε με τα wph.

Τα λαθη πληρωνονται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η αναβάθμιση σε 7.8 γινεται μόνο μέσω Zune? Και γενικά όλα τα update γίνονται με το Zune?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση σε 7.8 γινεται μόνο μέσω Zune? Και γενικά όλα τα update γίνονται με το Zune?

 

Ναι μονο μεσω ζουνε... και παλι εγω την 7.8 την ειχα περασει με ενα κολπακι που θελει στο ζυνε οπως φανταζομαι και αλλοι

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κολπάκι? Θέλω να το κάνω σε φίλο μου

 

αυτό ειναι το κολπακι... :) στο σημείο που πρέπει να κλείσεις το ίντερνετ θελει λίγο συγχρονισμο αλά θα το βρεις πιστεύω δεν θα εχεις θέμα!! Λοιπόν 1. Put phone in airplane mode

2. Connect phone to PC and wait till Zune starts and device is connected.

3. Go to settings -> update

3.5 Tricky part: After about 2-3 seconds (you gotta get a feeling for the timeframe) , disconnect you internetconnection during the update search process.

4. Update should be found, if not, try again

5. If update found, reconnect Internet

6. Start update process

Link to comment
Share on other sites

αυτό ειναι το κολπακι... :) στο σημείο που πρέπει να κλείσεις το ίντερνετ θελει λίγο συγχρονισμο αλά θα το βρεις πιστεύω δεν θα εχεις θέμα!! Λοιπόν 1. Put phone in airplane mode

2. Connect phone to PC and wait till Zune starts and device is connected.

3. Go to settings -> update

3.5 Tricky part: After about 2-3 seconds (you gotta get a feeling for the timeframe) , disconnect you internetconnection during the update search process.

4. Update should be found, if not, try again

5. If update found, reconnect Internet

6. Start update process

 

ok, θα το δοκιμάσω μόλις μπορέσω.

Σε ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

επεσε στα χερια μου ενα 610.πολυ basic κινητο.αλλα αυτο που πραγματικα με εχει τρελανει ειναι το οτι δεν λειτουργει το bluetooth share.παολο που εκανα ολες τις αναβαθμισεις και φαινομενικα ειμαι στη τελευταια εκδοση δηλαδη την 7.10.8862.144 το firmware ειναι 1066.0000.8779.12340.δοκιμασα με το force να βγει καμια αναβαθμιση αλλα αποτυχια.δεν ξερω τι αλλο να κανω το bluetooth share εχει εμφανιστει στο διαμοιρασμo αλλα οποτε παω να το χρησιμοποιησω λεει οτι θελει update sto zune.:knife:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εδω και καποιες μερες η δονιση του κινητου εχει παψει να λειτουργει εντελως. Ισως ακουμπησε σε νερο χωρις να βραχει ιδιαιτερα και δεν εχει δεχτει βαριες πτωσεις. Το εχω κοντα 8 μηνες. Καποιο πιθανο αιτιο ή παρομοια περιπτωση;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...