Jump to content

Samsung Galaxy Mini 2 (S6500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια πηρα ενα σε λευκο χρωμα (επειδη ηταν τελευταιο κομματι) και ειναι ΑΘΙΚΤΟ οπως το πηρα απο vodafone χωρις τους χαρτες οποιος το θελει θα το δωσω 84 ευρω....ή αν εχει το μαυρο να το ανταλλαξουμε (στην ιδια κατασταση)ας μου στειλει ενα μνμ.ειμαι πειραια....το κιν.μου 6945327417 cosmote Edited by limenic
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο δεν έχει MLS (για όποιον το χρειάζεται).

 

Το εχω αναλύσει άλλες 2-3 φορές. Δεν βρίσκω το πρόβλημα αφού μπορείς να βάλεις οποίο gps θες αλλά τι να πω. Γουστα είναι τελικά.. μη χάσετε στο τέλος τη προσφορά ψαχνωντας για gps.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αναλύσει άλλες 2-3 φορές. Δεν βρίσκω το πρόβλημα αφού μπορείς να βάλεις οποίο gps θες αλλά τι να πω. Γουστα είναι τελικά.. μη χάσετε στο τέλος τη προσφορά ψαχνωντας για gps.

Εχεις το mls destinator talk and drive για android; Αν το εχεις στειλε μου pm

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το mls destinator talk and drive για android; Αν το εχεις στειλε μου pm

Talk and drive ουτε η vodafone θα σου δώσει πάρα το απλό. Στη θέση του mls υπάρχουν ένα αλλο καρο εξίσου καλα και καλύτερα προγραμμα gps. Όπως πχ το navigon.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι το κινητό, σήμερα ξεκίνησα να περνάω τις επαφές μου από το nokia 6300 και αρχίσαν το προβλήματάκια. Το kies δεν δέχονταν το αρχείο NBU και ευτυχώς βρήκα από το forum το NBU Contacts Extractor Contacts Extractor και τις περνάω μια - μια. Είναι πιο εύκολο από να τις πληκτρολογώ στο κινητό...
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιησε το myphone explorer(googlαρε το)

 

δεν ήξερα ότι είναι και για samsung.....

παλιότερα το χρησιμοποιούσα σ' ένα sonyericsson. Θα το κοιτάξω και θα σου πω.....

ευχαριστώ πολύ :)

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και γρήγορο σε σχέση με το kies το myphone explorer, μόνο που μου βγάζει ένα μήνυμα συνέχεια στο κινητό που λέει ότι:

Η φόρτιση διακόπηκε

Η θερμοκρασία της μπαταρίας

είναι πολύ υψηλή ή πολύ χαμηλή....

να ανησυχήσω ???

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

To rootαρε κανείς ?

 

Κι ναι με ποιο τρόπο?

 

Για ριξτε κανα Link με pm αν υπάρχει θέμα.

 

μπες xda ή κοίτα πιο πίσω σελίδες έχω γράψει οδηγό...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...πως μπορω να κανω το κινητο να φαινεται στον υπολογιστη σαν μεσο αποθηκευσης;το συνδεω αλλα δεν μου εμφανιζει κατι...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω αύριο τι λέτε είναι καλή επιλογή ?

 

Για την τιμή του (89€) είναι μια πολύ τίμια πρόταση.

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω αύριο τι λέτε είναι καλή επιλογή ?

 

μια χαρα ειναι το κινητακι...αξιζει για τα χρηματα πιστευω...το μονο που με χαλαει ειναι της vodafone οι επιλογες που εχει στο μενου..!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,επειδη σκεφτομαι να αγοράσω το κινητο για χρήση σαν GPS ποδηλάτου(Και ώς δευτερη συσκευή).Θα ήθελα να μου πείτε εάν σας είναι εύκολο,επιδόσεις,εντυπώσεις,και ειδικά αποψεις και γνώμες όσον αφορα την αυτονομία της μπαταρίας και το δέκτη GPS.Θα το χρησιμοποιήσω για 5 συγκεκριμένες εφαρμογές(Οχι μαζί,αλλα κάθε μια ξεχωριστα). Και θέλω να ξέρω. Γιατι με απασχολεί το GPS και ή Μπαταρία.

 

Ευχαριστώ πολύ

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,επειδη σκεφτομαι να αγοράσω το κινητο για χρήση σαν GPS ποδηλάτου(Και ώς δευτερη συσκευή).Θα ήθελα να μου πείτε εάν σας είναι εύκολο,επιδόσεις,εντυπώσεις,και ειδικά αποψεις και γνώμες όσον αφορα την αυτονομία της μπαταρίας και το δέκτη GPS.Θα το χρησιμοποιήσω για 5 συγκεκριμένες εφαρμογές(Οχι μαζί,αλλα κάθε μια ξεχωριστα). Και θέλω να ξέρω. Γιατι με απασχολεί το GPS και ή Μπαταρία.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Μια χαρά είναι το GPS το χρησιμοποιώ με endomondo για workout. Έχει και αρκετά φωτεινή οθόνη που για εσένα λόγω ποδηλάτου είναι ότι πρέπει. Τώρα όσον αφορά την μπαταρία, εμένα μου φαίνεται ικανοποιητική η αυτονομία δεδομένου ότι είναι σχετικά μικρή σε χωρητικότητα (1300mAh).

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το GPS το χρησιμοποιώ με endomondo για workout. Έχει και αρκετά φωτεινή οθόνη που για εσένα λόγω ποδηλάτου είναι ότι πρέπει. Τώρα όσον αφορά την μπαταρία, εμένα μου φαίνεται ικανοποιητική η αυτονομία δεδομένου ότι είναι σχετικά μικρή σε χωρητικότητα (1300mAh).

 

Μάλιστα,

Εγω δουλέυω και το endomondo,το Sportstracker και αλλα 3 μεμονομένα .Αλλα θέλω να ξέρω τι αυτονομια σου δινει standby,αλλα και σε χρήση του προγράμματος. Δηλαδη μην το ανοιγω φουλ φορτισμένο και με το προγραμμα να τρεχει μου ψοφάει σε 1 ώρα,διότι δώρον άδωρον

 

Η οθόνη δεν με νοιαζει και πολυ αφου θα ειναι στην ουσια,σε κατασταση αναμονης τον περισσοτερο χρόνο.Με ενδιαφέρει μόνο οταν θα χρησιμοποιώ το τηλέφωνο καθαρά σαν σύσκευη να ειναι ευανάγνωστη και ευδιάκριτη.

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,

Εγω δουλέυω και το endomondo,το Sportstracker και αλλα 3 μεμονομένα .Αλλα θέλω να ξέρω τι αυτονομια σου δινει standby,αλλα και σε χρήση του προγράμματος. Δηλαδη μην το ανοιγω φουλ φορτισμένο και με το προγραμμα να τρεχει μου ψοφάει σε 1 ώρα,διότι δώρον άδωρον

 

Η οθόνη δεν με νοιαζει και πολυ αφου θα ειναι στην ουσια,σε κατασταση αναμονης τον περισσοτερο χρόνο.Με ενδιαφέρει μόνο οταν θα χρησιμοποιώ το τηλέφωνο καθαρά σαν σύσκευη να ειναι ευανάγνωστη και ευδιάκριτη.

 

Δεν τα φτύνει μετά από μια ώρα... Η αλήθεια είναι ότι το GPS ρουφάει αρκετή μπαταρία. Τηρουμένων των αναλογιών θεωρώ ότι δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Τώρα είμαι με μπαταρία 49 % με αρκετή χρήση bluetooth και wifi (Streaming διαδικτυακού ραδιοφώνου σε BlueTooth δέκτη) και από τη φόρτιση έχουν περάσει 2 ημέρες ακριβώς (53% Εμφάνιση, 28% Αναμονή, Αδράνεια 8% Tune In Radio 4% κ.α.) . Πήγαινε και στην Voda να ρίξεις μια ματια αν το έχουν demo για να δεις την οθόνη αν σε βολεύει...

 

Αυτά!

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Σκέτη ικανοποίηση είναι το τηλέφωνο δε αυτά τα χρήματα, και από αυτονομία σούπερ.

Ενα πρόβλημα μόνο. Χρησιμοποιώ τον Opera Mobile και μετά από λίγη ώρα κάνει δύο μικρές δονήσεις και κλείνει μόνος του. Γιατί συμβαίνει αυτό; Στο SII δεν μου το έχει κάνει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Σκέτη ικανοποίηση είναι το τηλέφωνο δε αυτά τα χρήματα, και από αυτονομία σούπερ.

Ενα πρόβλημα μόνο. Χρησιμοποιώ τον Opera Mobile και μετά από λίγη ώρα κάνει δύο μικρές δονήσεις και κλείνει μόνος του. Γιατί συμβαίνει αυτό; Στο SII δεν μου το έχει κάνει ποτέ.

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα όταν κάνω swipe τις εικόνες που έχει κάθε εφαρμογή στο Play Store.

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα όταν κάνω swipe τις εικόνες που έχει κάθε εφαρμογή στο Play Store.

 

Αντίστοιχα κλείνει και το play store δηλαδή; Ένας λόγος που σκέφτηκα είναι να μη φτάνει η ram, αλλά δεν την έχω δει ποτέ να ανεβαίνει επικίνδυνα, ώστε να μην επαρκεί.

Επίσης, υπάρχει κάποιο update μέσω kies ή αυτή που έχει απ' το κουτί είναι η τελευταία;

Link to comment
Share on other sites

Αντίστοιχα κλείνει και το play store δηλαδή; Ένας λόγος που σκέφτηκα είναι να μη φτάνει η ram, αλλά δεν την έχω δει ποτέ να ανεβαίνει επικίνδυνα, ώστε να μην επαρκεί.

Επίσης, υπάρχει κάποιο update μέσω kies ή αυτή που έχει απ' το κουτί είναι η τελευταία;

 

Κολλάει και καμια φορά κλείνει. Δεν έχω δοκιμάσει update με kies. Μιας και το είπες για να δω...

 

Τελικά είναι η πιο πρόσφατη έκδοση για Vodafone Branded λογισμικό.

Edited by gkagg
Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις το skype ή το viber....???εμενα κ τα δυο ενω λειτουργουν κανονικα δεν ακουγεται η φωνη μου στους αλλους...οσες φορες κ να το δοκιμασα τιποτα....:cry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini 2 (S6500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...