Jump to content

Samsung Galaxy Mini 2 (S6500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα..

Το πηρα εχτες για εναν φιλο για να το ρυθμισω κιολας απο το πλαισιο στα 89 ευρω. ειναι ακριβως το ιδιο με της vodafone και ειναι branded.

Εγω εχω το s3 και μπορω να πω οτι για τα λεφτα του με εντυπωσιασε..

Τωρα θελω να το κανω και root για να του αφαιρεσω τα αχρηστα vodafone προγραμματα που εχει.

Για το gps που ρωτατε σου δινουν απο εκει cd..ουσιαστικα το cd εχει το key.. εσεις κατεβαζετε απο το playstore το προγραμμα gps και με το key το ενεργοποιειται.

Αν και μπορειτε να βρειτε καθε λογεις gps προγραμμα που σας βολευει..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι ομως το destinator.... Για με να το κορυφαιο στο ειδος του...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

 

Συμφωνώ σε όσα λέτε όμως θα θελα να κάνω μία ερώτηση για ένα χαρακτηριστικό των κινητών, που κανένας σας δεν έχει θίξει μέχρι στιγμής στο θέμα αυτό.

 

Έχετε τσεκάρει την ποιότητα ακουστικής του μοντέλου αυτού; Δηλαδή, ποια είναι η ποιότητα του ακουστικού, αν έχει δυνατή ένταση, ανεξάρτητα αν είναι στο φουλ ή όχι, αν είναι καλή η ποιότητα συνομιλίας κλπ.

 

Συνήθως τα κινητά σε άλλα χαρακτηριστικά υστερούν και σε άλλα όχι. Δεν γίνεται να είναι σε όλα τέλεια!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εγώ το έχω δύο μήνες το κινητό, και ακούω και με ακούνε πάρα πολύ καλά. Κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Γενικά πιστεύω ότι στα 89€ είναι τσάμπα το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Το μόνο θεματάκι που έχω είναι, ότι είναι λίγο αργό στα παιχνίδια (συγκρινόμενο με το LG P500 που είχα και το έχει τώρα ο γιος μου) και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί, μιας και έχει καλύτερο επεξεργαστή, και στο quadrant φέρνει πολύ καλύτερο σκορ (και γενικά αρκετά καλό για την κατηγορία του).

 

Επίσης δεν μου πολυαρέσει που το ηχείο είναι στο πίσω μέρος, με αποτέλεσμα να "χάνεται" η ένταση όταν είναι ακουμπισμένο κάπου (λεπτομέρειες).

 

Επίσης όπως έχει αναφερθεί η Samsung έχει ανακοινώσει ότι το τηλέφωνο θα πάρει Jelly Bean. :)

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη που έχει 256Κ χρώματα σε αντίθεση με τα 16Μ άλλων κινητών, πώς σας φαίνεται;

 

Νομίζω όλα έχουν 256Κ

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_mini_2_s6500-3883.php

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..

Το πηρα εχτες για εναν φιλο για να το ρυθμισω κιολας απο το πλαισιο στα 89 ευρω. ειναι ακριβως το ιδιο με της vodafone και ειναι branded.

Εγω εχω το s3 και μπορω να πω οτι για τα λεφτα του με εντυπωσιασε..

Τωρα θελω να το κανω και root για να του αφαιρεσω τα αχρηστα vodafone προγραμματα που εχει.

Για το gps που ρωτατε σου δινουν απο εκει cd..ουσιαστικα το cd εχει το key.. εσεις κατεβαζετε απο το playstore το προγραμμα gps και με το key το ενεργοποιειται.

Αν και μπορειτε να βρειτε καθε λογεις gps προγραμμα που σας βολευει..

 

Άρα έχει και του Πλαισίου δώρο το MLS;

Link to comment
Share on other sites

Σωστή απορία γιατί σήμερα με ρώτησε φίλος και του είπα αν θες και το χάρτη πήγαινε σε κατάστημα βονταφον διαφορετικά στο πλαίσιο....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Άρα έχει και του Πλαισίου δώρο το MLS;

 

Εχει τους ginius drive. Κατ εμε όπως προείπα άχρηστο αφού περνάς πανεύκολα οποίο θες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εχει τους ginius drive. Κατ εμε όπως προείπα άχρηστο αφού περνάς πανεύκολα οποίο θες.

 

Σίγουρα, αλλά εφόσον τα δίνουν δώρο, ποιος ο λόγος να ψαχτεις; άρα της Vodafone είναι με mls και του Πλαισίου με don't panic.

Ξέρουμε αν υπάρχει και σε λευκό εκτός του μαύρου;

Link to comment
Share on other sites

και εγώ ακύρωσα την παραγγελία μου από το πλαίσιο και την έκανα στη vodafone όχι τόσο για τους χάρτες, αλλά για την συμπεριφορά της πωλήτριας στο πλαίσιο...

 

Της λέω λοιπόν:

Καλησπέρα, στο τηλέφωνο που παρήγγειλα θα μου βάλετε τους χάρτες mls ???

 

Απάντηση πωλήτριας:

αν θέλετε χάρτες mls πρέπει να πάτε στη vodafon......

 

ok ... της λέω ....ακυρώστε την παραγγελία.....:mad:

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

παντως τα τηλεφωνα εχουν εξαφανιστει.

 

πηγα σε 3 καταστηματα Vodafone και στα 2 δεν ειχαν ουτε το δειγμα :blink:

 

τελικα γραφτηκα στη "λιστα" στο καταστημα που συνεργαζομαι, οταν το φερουν θα με ενημερωσουν να παω να το δω (παρω)

Link to comment
Share on other sites

παντως τα τηλεφωνα εχουν εξαφανιστει.

 

πηγα σε 3 καταστηματα Vodafone και στα 2 δεν ειχαν ουτε το δειγμα :blink:

 

τελικα γραφτηκα στη "λιστα" στο καταστημα που συνεργαζομαι, οταν το φερουν θα με ενημερωσουν να παω να το δω (παρω)

 

και εγώ στη ίδια φάση είμαι......:)

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, αλλά εφόσον τα δίνουν δώρο, ποιος ο λόγος να ψαχτεις; άρα της Vodafone είναι με mls και του Πλαισίου με don't panic.

Ξέρουμε αν υπάρχει και σε λευκό εκτός του μαύρου;

 

Στο πλαίσιό στη κηφισιά που το πήρα είχε και μαύρο και άσπρο προχτές. Όπως προανέφερα το θέμα των χαρτών μου ήταν αδιάφορο γιατί χρησιμοποιω μονο navigon. Και στο s3 που εχω μου έδωσαν τους don't panic αλλά και πάλι μονο navigon χρησιμοποιω. Οποίος εχει μια σχετική γνώση των android θα βρει οποίο gps θέλει εύκολα. Επισης και στο mini 2 του φιλουθια μου του περασα κατευθείαν το navigon. Όπου το εχω δουλέψει είμαι χρονιά υπερευχαριστημενος και με αμμεσα update. Και στο φόρουμ της apple αν κάνετε μια βόλτα μιας και ήμουν χρονιά εκεί θα δείτε οτι είναι πρώτο σε προτιμήσεις και εκεί βρίσκεις και το MLS και mls talk and drive και οτι θέλετε.

Αλλά ολα είναι θέμα γούστου. Σιγά μην έμπαινα σε αναμονη για το κινητό για κάτι που το βρίσκω οπότε θέλω.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες απ το Πλαισιο στο Athens Heart.

 

Χάρτες μου είπε η πωλήτρια δίνουν σε κινητα με τιμή πάνω απο 200 ευρώ.

 

Προσωπικά δεν τους χρειάζομαι αφού χρησιμοποιώ Ndrive.

 

Root κανένας? :lol:

Link to comment
Share on other sites

στο xda κοιτάω , και υπάρχει ολόκληρη κατηγορία για το mini 2 ... θα πέσει πολύ διάβασμα !
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους χρειαζομαι την βοηθεια σας αγορασα στην κοπελα μου το mini II s6500.προσωπικα δεν ξερω πολλα απο android γιατι σχεδον ολες μου οι συσκευες ηταν νοκια και με εξαιρεση 1 (8310) δεν ειχα ποτε προβλημα

απο την αρχη καθυστερει σε απλες εφαρμογες,η μπαταρια πεφτει σε 40 ωρες ενω δεν φαινεται ανοικτη καποια εφαρμογη το 3g ουτε wifi,blth και τελος πολλες φορες οταν καλουν δεν "ακουει" το πρασινο και αν το πολυζορισεις να απαντησει κανει reboot

το πηρα πριν 15 μερες απο το e-shop δεν εχω επικοινωνησει μαζι τους γιατι δεν ξερω αν κατι απο αυτα ειναι φυσιολογικα.

να ξεκαθαρισω οτι δεν το εχω δουλεψει πολυ ειναι της κοπελας μου.

δεν ειμαι κολλημενο μυαλο αλλα σε normal χρηση τα nokia δεν κολλανε ιδιως σε απλη περιηγηση επισης η μπαταρια ειναι περιεργο να σβηνει σε 1,5 μερα με ελαχιστη χρηση και ομιλια.

ευχαριστω προκαταβολικα..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν υπάρχει και σε λευκό εκτός του μαύρου;

Στη vodafone θα το βρεις και σε λευκό, το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι πιο όμορφο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα στο Πλαισιο στην Αργυρουπολη που το πηρα,ειχε και ασπρο,και δεν εχει κανενα χαρτη σαν δωρο,αν και δεν με νοιαζει.Σαν πρωτες εντυπωσεις μου φαινεται πολυ σωστο το τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

όλα καλά, χτές παρέλαβα και εγώ....

αργότερα θα γράψω εντυπώσεις...

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο εχει γήνει ανάρπαστο.Πήγα σήμερα να το αγοράσω και σε 2 καταστήματα vodafone (μέγαρα-ελευσίνα) δεν το είχαν.Μου είπαν οτι θα φέρουν την τρίτη.Οσο για το MLS μου είπαν οτι θα μου το περάσουν επιτόπου στο κατάστημα μόλις αγοράσω το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο εχει γήνει ανάρπαστο.Πήγα σήμερα να το αγοράσω και σε 2 καταστήματα vodafone (μέγαρα-ελευσίνα) δεν το είχαν.Μου είπαν οτι θα φέρουν την τρίτη.Οσο για το MLS μου είπαν οτι θα μου το περάσουν επιτόπου στο κατάστημα μόλις αγοράσω το κινητό.

 

υπομονή.....:)

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο εχει γήνει ανάρπαστο.Πήγα σήμερα να το αγοράσω και σε 2 καταστήματα vodafone (μέγαρα-ελευσίνα) δεν το είχαν.Μου είπαν οτι θα φέρουν την τρίτη.Οσο για το MLS μου είπαν οτι θα μου το περάσουν επιτόπου στο κατάστημα μόλις αγοράσω το κινητό.

 

Πηγαινε σε ένα πλαίσιό και πάρτο..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini 2 (S6500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...