Jump to content

Samsung Galaxy Mini 2 (S6500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω και εγώ ένα στα χέρια μου (από πλαίσιο) και για τα 89€πουλα είναι μια χαρά συσκευή!!

 

Εντύπωση μου έκανε που έχει στο μενού του τον αποκλεισμό καλουντων (πχ με απόκρυψη) και το πολύ καλό ραδιόφωνο που προσωπικά το δουλεύω ανελλιπώς!

 

Περισσότερα έν καιρό...

 

(φυσικά "αηδία" η ΣΑΒΟΥΡΑ της v..d...n φτου κακά στο στόμα μου... :D )

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να προσθεσω και γω με τη σειρα μου οτι το κινητο, για 89€, τα σπαει... Και δωρο mls και αναβαθμισημη σε 4.1JB...! Πολυ καλο

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω και γω με τη σειρα μου οτι το κινητο, για 89€, τα σπαει... Και δωρο mls και αναβαθμισημη σε 4.1JB...! Πολυ καλο

 

Το MLS λένε ότι πρέπει να στο εγκαταστήσουν στην Voda. Το έβαλε κανένας; Εγώ όχι ακόμη...

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω και γω με τη σειρα μου οτι το κινητο, για 89€, τα σπαει... Και δωρο mls και αναβαθμισημη σε 4.1JB...! Πολυ καλο

 

Η αναβάθμιση έγινε και αυτή στη Vodafone ??

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση έγινε και αυτή στη Vodafone ??

 

Δεν έγινε αναβάθμιση. Απλά λέει ότι είναι αναβαθμίσιμο το κινητό (πότε, κανένας δεν ξέρει) σε JB 4.1 Κάποια στιγμή στο μέλλον ίσως την πάρει (official πάντα).

Edited by gkagg
Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν το κατέχω το άθλημα σχετικά με τις αναβαθμίσεις, μου λες ότι κάποια στιγμή θα κάνω ενημέρωση λογισμικού και θα μου έρθει η JB 4.1 ???
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν το κατέχω το άθλημα σχετικά με τις αναβαθμίσεις, μου λες ότι κάποια στιγμή θα κάνω ενημέρωση λογισμικού και θα μου έρθει η JB 4.1 ???

 

Δεν ξέρω αν διατεθεί μέσω OTA (Over The Air) ή μέσω Kies (Λογισμικό της Samsung για PC) αλλά κάποια στιγμή είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλο θα γίνει διαθέσιμη.

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

ok...

θα περιμένω...

ευχαριστώ..:)

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

Δεν τα φτύνει μετά από μια ώρα... Η αλήθεια είναι ότι το GPS ρουφάει αρκετή μπαταρία. Τηρουμένων των αναλογιών θεωρώ ότι δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Τώρα είμαι με μπαταρία 49 % με αρκετή χρήση bluetooth και wifi (Streaming διαδικτυακού ραδιοφώνου σε BlueTooth δέκτη) και από τη φόρτιση έχουν περάσει 2 ημέρες ακριβώς (53% Εμφάνιση, 28% Αναμονή, Αδράνεια 8% Tune In Radio 4% κ.α.) . Πήγαινε και στην Voda να ρίξεις μια ματια αν το έχουν demo για να δεις την οθόνη αν σε βολεύει...

 

Αυτά!

 

Ας το ελπίσουμε οτι έστω και με 1300mah το τηλέφωνο θα δουλεύει με αξιοπρέπεια.Εξάλου δεν θα φορτώσω ή θα τρέξω υπερβολικά πολλά πράγματα.Μάξιμουμ, 10 πραγματακια!

 

 

Σκέτη ικανοποίηση είναι το τηλέφωνο δε αυτά τα χρήματα, και από αυτονομία σούπερ.

Ενα πρόβλημα μόνο. Χρησιμοποιώ τον Opera Mobile και μετά από λίγη ώρα κάνει δύο μικρές δονήσεις και κλείνει μόνος του. Γιατί συμβαίνει αυτό; Στο SII δεν μου το έχει κάνει ποτέ.

 

Οταν λές σούπερ,ποσο σου κρατάει,και κάθε ποτε το φορτίζεις;Αναλογιζουμένης της χρήσης που κάνεις βέβαια!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Το MLS λένε ότι πρέπει να στο εγκαταστήσουν στην Voda. Το έβαλε κανένας; Εγώ όχι ακόμη...

 

Εγώ.:) Έβαλα μια κάρτα μνήμης που δε χρησιμοποιουσα, πήγα στη Vodafone και μου το πέρασαν. Περιπου 10 λεπτά διαδικασία. Αυτό που δε μου άρεσε, είναι ότι δε σου δίνουν κάποιο κωδικό ή κάτι άλλο, ώστε να μπορείς να το κάνεις ξανά εγκατάσταση αν πχ χαλάσει η sd ή της κάνεις φορματ. Μου είπαν πως σε τέτοια περίπτωση θα πρέπει να επικοινωνήσω με την mls, ώστε να τους δώσει την άδεια να το ξαναπερασουν. Με λίγα λόγια, μπλέξιμο. Πάντως, δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα σαν gps, να δω αν είναι καλό.

 

 

 

 

Καλημέρα,ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

 

 

Ας το ελπίσουμε οτι έστω και με 1300mah το τηλέφωνο θα δουλεύει με αξιοπρέπεια.Εξάλου δεν θα φορτώσω ή θα τρέξω υπερβολικά πολλά πράγματα.Μάξιμουμ, 10 πραγματακια!

 

Οταν λές σούπερ,ποσο σου κρατάει,και κάθε ποτε το φορτίζεις;Αναλογιζουμένης της χρήσης που κάνεις βέβαια!

 

Η συσκευή δεν είναι δική μου, οπότε δεν το έχω συνεχώς υπο παρακολουθηση:p, πάντως, τελευταία φορά που είδα τη μπαταρία του, είχε γράψει ήδη ~3 ώρες ανοιχτής οθόνης, με τη μπαταρία να είναι ~65%. Καθόλου άσχημα νομίζω. Από εφαρμογές, έχει 5-6 όλες κι όλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

 

 

Ας το ελπίσουμε οτι έστω και με 1300mah το τηλέφωνο θα δουλεύει με αξιοπρέπεια.Εξάλου δεν θα φορτώσω ή θα τρέξω υπερβολικά πολλά πράγματα.Μάξιμουμ, 10 πραγματακια!

 

 

 

 

Οταν λές σούπερ,ποσο σου κρατάει,και κάθε ποτε το φορτίζεις;Αναλογιζουμένης της χρήσης που κάνεις βέβαια!

 

Για δες το συνημμένο!

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

παντως το κινητο εχει γινει αναρπαστο κ στη vodafone κ στο πλαισιο.
Link to comment
Share on other sites

παντως το κινητο εχει γινει αναρπαστο κ στη vodafone κ στο πλαισιο.

 

Ναι, είναι καλό Value For Money σε αυτήν την τιμή και πολύ ανώτερο του VF Smart 2 (99€) το οποίο έχει 150ΜΒ ελέυθερο χώρο στην ROM ενώ το Mini 2 750ΜΒ...

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Εγώ.:) Έβαλα μια κάρτα μνήμης που δε χρησιμοποιουσα, πήγα στη Vodafone και μου το πέρασαν. Περιπου 10 λεπτά διαδικασία. Αυτό που δε μου άρεσε, είναι ότι δε σου δίνουν κάποιο κωδικό ή κάτι άλλο, ώστε να μπορείς να το κάνεις ξανά εγκατάσταση αν πχ χαλάσει η sd ή της κάνεις φορματ. Μου είπαν πως σε τέτοια περίπτωση θα πρέπει να επικοινωνήσω με την mls, ώστε να τους δώσει την άδεια να το ξαναπερασουν. Με λίγα λόγια, μπλέξιμο. Πάντως, δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα σαν gps, να δω αν είναι καλό.

 

Κι εγώ έκανα αναβάθμιση και μάλιστα χωρίς να έχω κάρτα μνήμης, περνάει κατευθείαν στο κινητό.

Αυτό με την επανεγκατάσταση το ρώτησα κι εγώ και μου είπε ότι μάλλον δεν ξαναπερνάει, αλλά δεν ήταν και πολύ σίγουρη.

Το δοκίμασα χθες το βράδυ σε μια μικρή διαδρομή και μου φάνηκε ικανοποιητικό σαν Gps.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα αναβάθμιση και μάλιστα χωρίς να έχω κάρτα μνήμης, περνάει κατευθείαν στο κινητό.

Αυτό με την επανεγκατάσταση το ρώτησα κι εγώ και μου είπε ότι μάλλον δεν ξαναπερνάει, αλλά δεν ήταν και πολύ σίγουρη.

Το δοκίμασα χθες το βράδυ σε μια μικρή διαδρομή και μου φάνηκε ικανοποιητικό σαν Gps.

 

εμένα μου είπαν ότι πρέπει να περαστεί στο τηλέφωνο και όχι στην κάρτα sd.

Αν στο μέλλον παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα στο τηλέφωνο και πρέπει να πάει στο service τότε μετά την επισκευή θα μου ξαναπεράσουν το mls.

Αν πάλι δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα στο ήδη περασμένο mls τότε να πάω με την απόδειξη αγοράς στο κατάστημα να μου το ξαναπεράσουν....

Τα παιδιά εκεί στη Vodafone ήταν πολύ εξυπηρετικά τελικά..:)

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Ενα πρόβλημα μόνο. Χρησιμοποιώ τον Opera Mobile και μετά από λίγη ώρα κάνει δύο μικρές δονήσεις και κλείνει μόνος του. Γιατί συμβαίνει αυτό; Στο SII δεν μου το έχει κάνει ποτέ.

 

Εγώ χρησιμοποιώ τον Dolphin και δεν έχει παρουσιάσει ποτέ τίποτα. Πάντως αυτό με τις δύο δονήσεις και το κλείσιμο της εφαρμογής το κάνει όταν "σκάει" μία εφαρμογή (μου το έχει κάνει δύο-τρεις φορές σε κάποιες εφαρμογές). Όπως το κάνει πάντα όταν πας να δεις την επόμενη εικόνα μίας εφαρμογής στο Google Play (το αναφέρει κι ένας φίλος παραπάνω).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.Σήμερα το πήρα και μπορώ να πω οτι είναι πολύ καλό,Δεν κολάει καιαν και δεν εχω εμπηρεία απο android δεν με δυσκόλεψε και πολύ.Ενα μόνο δεν κατάφερα.Το σύνδεσα με usb καλώδιο στον υπολογηστ'η(win 7 64bit) και ενω γήνετε κανινικα εγκατάσταση των drivers δεν φένετε στις συσκευές.Ούτε και την microSD μπορώ να δω.Ξέρει κάποιος να μου πει γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.Σήμερα το πήρα και μπορώ να πω οτι είναι πολύ καλό,Δεν κολάει καιαν και δεν εχω εμπηρεία απο android δεν με δυσκόλεψε και πολύ.Ενα μόνο δεν κατάφερα.Το σύνδεσα με usb καλώδιο στον υπολογηστ'η(win 7 64bit) και ενω γήνετε κανινικα εγκατάσταση των drivers δεν φένετε στις συσκευές.Ούτε και την microSD μπορώ να δω.Ξέρει κάποιος να μου πει γιατί;

 

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις το kies πρώτα και ξαναδοκίμασε.

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τον Dolphin και δεν έχει παρουσιάσει ποτέ τίποτα. Πάντως αυτό με τις δύο δονήσεις και το κλείσιμο της εφαρμογής το κάνει όταν "σκάει" μία εφαρμογή (μου το έχει κάνει δύο-τρεις φορές σε κάποιες εφαρμογές). Όπως το κάνει πάντα όταν πας να δεις την επόμενη εικόνα μίας εφαρμογής στο Google Play (το αναφέρει κι ένας φίλος παραπάνω).

 

Επιβεβαιώνω και εγώ για τον Dolphin κανένα πρόβλημα, στο play store και μένα στην αλλαγή εικόνας "σκαει" , χτυπάει 2 φορές η δόνηση και κλείνει...

 

Τη μπαταρία βλέπω να κινείται σε καλά επίπεδα...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό με τις δύο δονήσεις το κάνει όταν μπαίνω με τον stock browser και με τον boat mini στο insomnia.gr

Είναι περίεργο πάντως γιατί δεν έχει θέμα το τηλέφωνο με την ram

Link to comment
Share on other sites

Σε διαρκεια η μπαταρια φαινεται οτι παει καλα.Το τηλεφωνο φαινεται πολυ καλο ειδικα για την τιμη του,δεν μου κολλαει ή να κανει lag,και ειναι γερο,μετα απο μια πτωση καλη,δεν εχει ουτε γρατζουνια.
Link to comment
Share on other sites

Το MLS λένε ότι πρέπει να στο εγκαταστήσουν στην Voda. Το έβαλε κανένας; Εγώ όχι ακόμη...

 

Η εγκατασταση του mls μπορει να γινει μονο στο καταστημα vodafone που εγινε η αγορα του κινητου(κουλο!) και λενε οτι ειναι διαδικασια 15 λεπτων. Εγω οταν πηγα να μου το περασουν κολλησε το pc τους και πρεπει να ξαναπαω...!!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατασταση του mls μπορει να γινει μονο στο καταστημα vodafone που εγινε η αγορα του κινητου(κουλο!)

 

Εγώ τηλεφώνησα σε δυο διαφορετικά καταστήματα από αυτό που το αγόρασα. Στο ένα μου είπαν πως πρέπει να πάω στο κατάστημα που το αγόρασα. Στο άλλο μου είπαν πως μπορούν να μου το περάσουν, αρκεί να έχω μαζί μου την απόδειξη, κάτι που αναφέρει και η Vodafone στο site της. Έτσι, πήγα στο δεύτερο και έκανα κανονικά τη δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τηλεφώνησα σε δυο διαφορετικά καταστήματα από αυτό που το αγόρασα. Στο ένα μου είπαν πως πρέπει να πάω στο κατάστημα που το αγόρασα. Στο άλλο μου είπαν πως μπορούν να μου το περάσουν, αρκεί να έχω μαζί μου την απόδειξη, κάτι που αναφέρει και η Vodafone στο site της. Έτσι, πήγα στο δεύτερο και έκανα κανονικά τη δουλειά μου.

 

Θα το δοκιμασω και γω τοτε μπας και κανω δουλεια...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini 2 (S6500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...