Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμενες να σου πει τπτ διαφορετικο η Samsung;Και ειδικα η "Hellas";

Απο την στιγμη που ειναι official λογισμικο για ποιο λογο να ειναι παρανομο και να χαθει η εγγυηση;

 

Εδω σε καποια καταστηματα οπως αναφερθηκε και σε προηγουμενα post εχουν την 4.0...καταστηματα κιολας..

Παρε και καταλαβε...

 

Εγώ τό εκλαμβάνω ότι άν ο britgreek πάει νά περάσει ξένη έκδοση καί τα κάνει μαντάρα ,καί μετά αν για κάποιο λόγο δέν ανοίγει το κινητό όπως λέει ο ιδιος γιά νά περάσει τήν 2.3.6. ξανά καί το πάει στο service ,ε λογικό νά βγεί εκτός εγγύησης,θά κάθεται η samsung Hellas νά ξαναπερνάει πάλι την 2.3.6 γιά τα πειράματα πού θά κάνει ο britgreek και ο κάθε britgreek.

 

Θά μού πείς μαντάρα μπορεί νά τά κάνει ο κάθε britgreek καί με την μελοντική Greek version,ε εκεί θά υπάρχει εγγύηση γιατί από ότι ανέφερε η απάντηση της samsung Hellas στόν britgreek ήταν ότι :

 

'' Επέμειναν ότι υπάρχει λόγος που κυκλοφορούν διαφορετικές εκδόσεις για κάθε χώρα, τονίζοντας ότι αυτές οι διαφορές βασίζονται στη συμβατότητά τους με τα δίκτυα της κάθε χώρας. Δηλαδή η επίσημη αντιπροσωπεία μου απάντησε ότι χάνεται η εγγύηση αν περάσουμε πχ την έκδοση της Σερβίας.''

 

Εγώ προτείνω όσοι είστε μέσα στήν εγγύηση καί δέν είστε γκουρού σέ τέτοια θέματα,αφήστε τους πειραματισμούς της JB με ξένες εκδόσεις και περιμένετε την κανονική Greek version,άν καί όποτε βγεί.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνω απολυτα με τον weather. Εχω χασει εγγυηση με αυτόν τον τρόπο σε HTC κινητό. Ωραια τα root τα custom roms κλπ αλλα έχουν και ενα ρισκο. Εγω δεν το ξαναπαίρνω... Με καλύπτει απολυτα και το κινητό και το Google Nexus 7 αρουταριστα και ακουστομαριστα....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να έγινε (κακώς ίσως) για διάφορους λόγους.

 

Το θέμα είναι ότι άλλο πράγμα η official ROM άλλης χώρας, άλλο η custom του κάθε dev.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι βρήκα ένα bug στο κινητό. Μετά από flight mode, όταν θέτω πάλι σε λειτουργία το τηλέφωνο, δεν κλειδώνει μόνο του στη vodafone που είμαι και μου βγάζει το τριγωνάκι. Χρειάζεται να κάνω αναζήτηση δικτύων και να επιλέξω πάλι vodafone, παρά το ότι το έχω δηλώσει ως δίκτυο τη voda στις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω vodafone εχω και το βαζω σε flight mode την νυχτα και δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μετά από θήκη και μεμβράνη, ψάχνω για μια καλή μπαταρία. Όχι ότι δεν είναι καλή αυτή που έχει, αλλά έχω δει και αυτήν την High Capacity Gold στα 2450mAh!! (Αυτή που φοράει είναι 1500mAh) στα 4,52 ευρώ. http://www.ebay.com/itm/Gold-2450MAH-High-Capacity-Replacement-Battery-F-Samsung-Galaxy-S-Advance-i9070-/281077349131?pt=PDA_Accessories&hash=item417183fb0b

 

Υπάρχει και αυτή στα 1800mAh με 2,76€ αλλά μια και την παίρνουμε λέω να πάω για την gold....

http://www.ebay.com/itm/Standard-1800mAh-Battery-For-Samsung-GT-i9070-Galaxy-S-Advance-i9070-Batteries-/180863221967?pt=PDA_Accessories&hash=item2a1c49c0cf

 

Πείτε μου αν έχει αγοράσει κανένας άλλος ή αν έχει κανείς να μου προτείνει καμία....

 

Ευχαριστώ

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι το θέμα της official τοτε; Αν ήταν αλλιώς, θα υπήρχαν μόνο custom rom και οποίος ήξερε της έβαζε και δν θα ασχολούνταν πότε ξανά με εγγυήσεις...που και εγώ ούτε τα μίσα δν ξέρω από αλλαγές firmware και rom αλλά και την 4.1.2 έβαλα κανονικά και downgrade σε 2.3.6 έκανα χωρίς κανένα πρόβλημα..

Γνώμη μου πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Πάω να συνδεθώ πρώτη φορά με το kies και μου βγάζει μήνυμα

'δεν αναγνωρίστηκε το id της συσκευής. επικοινωνείστε με τον προμηθευτή' ή κάπως έτσι.

Μετά μου βγάζει 'Σύνδεση' και αρχίζει να φορτώνει αλλά δεν συνδέεται ποτέ.

Καμιά ιδέα κανείς;

 

edit: 'windows cannot identify the connected device' για την ακρίβεια.

edit2: μου το αναγνωρισε τελικα μετα απο καναδυο επανεκινησεις.

Edited by lorry
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μετά από θήκη και μεμβράνη, ψάχνω για μια καλή μπαταρία. Όχι ότι δεν είναι καλή αυτή που έχει, αλλά έχω δει και αυτήν την High Capacity Gold στα 2450mAh!! (Αυτή που φοράει είναι 1500mAh) στα 4,52 ευρώ. http://www.ebay.com/itm/Gold-2450MAH-High-Capacity-Replacement-Battery-F-Samsung-Galaxy-S-Advance-i9070-/281077349131?pt=PDA_Accessories&hash=item417183fb0b

 

Υπάρχει και αυτή στα 1800mAh με 2,76€ αλλά μια και την παίρνουμε λέω να πάω για την gold....

http://www.ebay.com/itm/Standard-1800mAh-Battery-For-Samsung-GT-i9070-Galaxy-S-Advance-i9070-Batteries-/180863221967?pt=PDA_Accessories&hash=item2a1c49c0cf

 

Πείτε μου αν έχει αγοράσει κανένας άλλος ή αν έχει κανείς να μου προτείνει καμία....

 

Ευχαριστώ

 

Εχω αγορασει παρομοια για το παλιο μου κινητο

 

Δεν ειναι με τιποτα 2450mAh.Βεβαια δεν ειχα κανενα προβλημα λειτουργει μια χαρα στο κινητό.Σκεφτομαι να παρω και για το S Advance.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπερα αντιμετωπιζω το εξής προβλημα σε ενα απο τα 2 Samsung Galaxy S Advance ( το ασπρο)

η μπαταρια του δεν κρατα ουτε 1 1/2 μερα χτες βραδυ 100% τωρα 51% . Στην χρηση μπαταριας μου βγαζει Adroid core Apps 33% τι ειναι αυτο και τι μπορω να κανω?:mad:

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και τι χρήση κάνεις.

 

Είσαι σε 3G ή σε GSM;

 

Πόσες ώρες ανοιχτή οθόνη έχεις;[

 

Που και που ράδιο ακούει

ειναι GSM

κανονική χρήση οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Κανονική δε λέει κάτι, άλλο 2 ώρες, άλλο 3½.

 

Μήπως έχει ανοιχτές εφαρμογές που τρώνε μπαταρία;

 

Wi-Fi/GPS;

Link to comment
Share on other sites

Κανονική δε λέει κάτι, άλλο 2 ώρες, άλλο 3½.

 

Μήπως έχει ανοιχτές εφαρμογές που τρώνε μπαταρία;

 

Wi-Fi/GPS;

 

η οθόνη ανοιγει για κλήσεις και αναζήτηση σταθμού πόσο μπορει να διαρκεί αυτο την ημερα 2 ωρες?

τα υπολλοιπα ειναι κλειστα:!:

Link to comment
Share on other sites

η οθόνη ανοιγει για κλήσεις και αναζήτηση σταθμού πόσο μπορει να διαρκεί αυτο την ημερα 2 ωρες?

τα υπολλοιπα ειναι κλειστα:!:

 

Σε πρωτη φαση βαλε το cpu spy.

Ετσι βλεπεις αν ο επεξεργαστης παει για υπνο οταν δεν το χρησιμοποιεις.

 

Σε επομενη βαζεις το battery monitor widget και βλεπεις τι μπαταρια χρησιμοποιεις.

 

Αυτα τα δυο ειναι δωρεαν.

 

Αν θελεις πιο αναλυτικα στοιχεια, βαζεις και το better battery stats, αλλα νομιζω οτι θελει root.

 

Αν εχεις viber, το βγαζεις προσωρινα και βλεπεις. Σε εμενα, μου την επινε την μπαταρια με το καλαμακι. Η εταιρεια του viber ειναι ενημερωμενη και θα το διορθωσει σε επομενο update.

Link to comment
Share on other sites

Την αναβαθμιση λετε να την παρουμε απριλιο η παλι θα παει για αναβολη;

 

Δεν υπάρχει κάτι νεώτερο για τέλος απρίλη έχει ακουστεί.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει παρομοια για το παλιο μου κινητο

 

Δεν ειναι με τιποτα 2450mAh.Βεβαια δεν ειχα κανενα προβλημα λειτουργει μια χαρα στο κινητό.Σκεφτομαι να παρω και για το S Advance.

 

Ναι το ξέρω, κι εγώ είχα πάρει στο παλιό μου κινητό....

 

Μια χαρά ήταν η μπαταριούλα....

 

Την παρήγγειλα μαζί με τον φορτιστή 6 ευρώ μια χαρά είναι....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με το ραδιόφωνο, έβαλα εχθές να ακούσω, και διαπίστωσα ότι μπορώ να αποθηκεύσω μόνο 8 αγαπημένους σταθμούς.....

 

Δεν γίνεται παραπάνω? π.χ. στο αμάξι έχω FM1, FM2, FM3 και έχω χωρίσει τις μνήμες μου σε 3 ενότητες σταθμών (π.χ. αθλητικούς, ξένα, ελληνικά).

 

Στο κινητάκι μας δεν γίνεται κάτι αντίστοιχο??

 

Επίσης γιατί ότι όταν περπατάς και φοράς τα ακουστικά ακούγεται τόσο έντονα στο αφτί το παραμικρό κούνημα του καλωδίου? Μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος πρώτη φορά μου συνέβη....

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει τον cocore-e-5 κερνελ έχετε δει σοβαρή διαφορά στην ταχύτητα σε σχέση με τη σκέτη σερβική ρομ ? Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...