Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας φίλοι μου. Εχω ενα samsung galaxy advance. Μετα απο πτώση δεν μπορεί να διαβάσει την κάρτα sim. Δεν εχω καθολου σήμα. Δεν μπορω να παρω αλλα ουτε και να με πάρουν. Παρακαλω βοηθήστε με. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου. Εχω ενα samsung galaxy advance. Μετα απο πτώση δεν μπορεί να διαβάσει την κάρτα sim. Δεν εχω καθολου σήμα. Δεν μπορω να παρω αλλα ουτε και να με πάρουν. Παρακαλω βοηθήστε με. Ευχαριστω.

 

το λές και μόνος σου.. μετά από πτώση.. service χρειάζεσαι.. δοκίμασε να το κλείσεις να βγάλεις την σιμ δοκίμασε και με καμία άλλη..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, μην παιδεύεσαι,πτώση σημαίνει κάποιο μικρό ή μεγάλο σπάσιμο στην πλακέτα.Άρα servis,που λέει κι ο φίλος κι ο Θεός βοηθός...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,εξαρτάται από τη βλάβη και το κόστος.Από εμπειρία σου λέω αν έχει κάνει ρήγμα η πλακέτα,που είναι και το πιο πιθανό,δεν ασχολούνται να την κολλήσουν, διότι τους είναι ασύμφορο και έτσι την αλλάζουν,κάτι ασύμφορο για σένα.Πήγαινέ και αν σου πούνε πολλά,μην πάρεις το ίδιο,πάρε το s3 το mini.To πήρα και ησύχασα.Ένα χρόνο τώρα μηδέν προβλήματα,μέρα νύχτα ανοιχτό.Αυτή είναι η άποψή μου.Βάλε και μια θήκη και όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

σημερα μπηκα στο τρυπακι να δοκιμασω την 4.4.3 ... ειμαι 4.4.2...εχει ιδεα κανεις τι διαφορες υπαρχουν? και θα βγει κ 4.4.4 ... εχει δοκιμασει κανεις τιποτα?

Εγω στην καρμπον θα παραμεινω αφου ειμαι ευχαριστημενος :)

Link to comment
Share on other sites

το gps αν του βαλω την επιλογη μονο συσκευη δεν βρισκει την τοποθεσια μου αν του βαλω υψηλη ακριβεια που πρεπει να εχω τα data ανοιχτα την βρισκει..γενικα δεν το χρησιμοποιω!...για το wifi direct δεν εχω wifi..
Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβασα μονο κατι bug διορθωνουν τα 4,4,χ . οποτε δεν αξιζει την αναβαθμιση αφου ειμαι σταθερος... οταν βγει η 5 θα δουμε :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να κάνω μια ερώτηση:

 

είμαι με την Ιταλική stock της SAMSUNG, και πρέπει να πάω στο SERVICE επειδή συνεχώς δε με ακούνε, κάνει διακοπές και μου κλείνει τις κλήσεις ενώ μιλάω, ακόμα κι όταν έχω full σήμα.

 

Τι πρέπει να κάνω για να είμαι εντός εγγύησης? Να ξαναπεράσω την Ελληνική 2.3.6 ή 4.1.2 με Odin ?

 

Update: Δοκίμασα να περάσω με Odin την 2.3.6 όπως λέει το sammobile, και δε μου ανοίγει καν. Μάλλον θέλει και CSC και PIT όπως διάβασα σε πληροφορίες για downgrade, αλλά δεν έχει επίσημη έκδοση 2.36 της Samsug και φοβάμαι να τη βάλω...

 

Οπότε δοκιμάζω να επιστρέψω στην Ελληνική stock 4.1.2 από sammobile!!

 

Θα ισχύει η εγγύηση ή την έχασα? Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να ισχύει??

 

Ευχαριστώ

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να κάνω μια ερώτηση:

 

είμαι με την Ιταλική stock της SAMSUNG, και πρέπει να πάω στο SERVICE επειδή συνεχώς δε με ακούνε, κάνει διακοπές και μου κλείνει τις κλήσεις ενώ μιλάω, ακόμα κι όταν έχω full σήμα.

 

Τι πρέπει να κάνω για να είμαι εντός εγγύησης? Να ξαναπεράσω την Ελληνική 2.3.6 ή 4.1.2 με Odin ?

 

Update: Δοκίμασα να περάσω με Odin την 2.3.6 όπως λέει το sammobile, και δε μου ανοίγει καν. Μάλλον θέλει και CSC και PIT όπως διάβασα σε πληροφορίες για downgrade, αλλά δεν έχει επίσημη έκδοση 2.36 της Samsug και φοβάμαι να τη βάλω...

 

Οπότε δοκιμάζω να επιστρέψω στην Ελληνική stock 4.1.2 από sammobile!!

 

Θα ισχύει η εγγύηση ή την έχασα? Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να ισχύει??

 

Ευχαριστώ

Η εγγυηση σου ισχυει κανονικα οσο εχεις γνησια ρομ και το binary counter γραφει μηδεν.

Αυτο ειναι στο download mode.

Σε αντιθετη περιπτωση, ψαχνεις το triagle στο xda και το μηδενιζεις με αυτο.

Και ουτε γατα, ουτε ζημια!

Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση σου ισχυει κανονικα οσο εχεις γνησια ρομ και το binary counter γραφει μηδεν.

Αυτο ειναι στο download mode.

Σε αντιθετη περιπτωση, ψαχνεις το triagle στο xda και το μηδενιζεις με αυτο.

Και ουτε γατα, ουτε ζημια!

 

Ακόμη κι αν έχω βάλει άλλης χώρας stock έκδοση μέσω odin?

 

Ακόμη κι αν προσπάθησα να ξαναβάλω τη μαμά 2.3.6 ?

 

Μπορώ κάπως να δω αν όντως γράφει μηδέν το binary counter?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η οθόνη έσπασε από δικιά σου υπαιτιότητα οπότε δεν είναι στην εγγύηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη κι αν έχω βάλει άλλης χώρας stock έκδοση μέσω odin?

 

Ακόμη κι αν προσπάθησα να ξαναβάλω τη μαμά 2.3.6 ?

 

Μπορώ κάπως να δω αν όντως γράφει μηδέν το binary counter?

Μπαινεις σε download mode, με ταυτοχρονο πατημα των: home, power και volume down. Στην συνεχεια πατας volume up και σε βγαζει στο download mode.

Αν ομως δεν το εχεις ξανακανει θεωρω απιθανο να εχει γραψει κατι.

Παντως ακομα και ετσι, η κατασταση διορθωνεται με το triangle away. Σημειωτεον οτι για να δουλεψει πρεπει να εισαι ρουτ. Το κατεβαζεις απο το play (2,49€) η το ψαχνεις στο xda δωρεαν.

Περνας μια γνησια ρομ μα odin και εισαι κουκλος.

Οτι αλλο χρειαζεσαι, εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σος!! Ειμαι με στοκ jelly bean root και cocore 8.2 ! Εχω greenify kαι ram manager pro και cpu no frills! Ειμαι ετσι εδω και καιρο και τωρα τελευταια καμια 2 βδομαδες λαγκαρει πολυ ασχημα! Εχει να προτεινει κανεις κατι? Εκτος απο custom rom ομως! Μηπως να βαλω καποιον αλλον κερνελ?? :-( :-( :-( :-(
Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις σε download mode, με ταυτοχρονο πατημα των: home, power και volume down. Στην συνεχεια πατας volume up και σε βγαζει στο download mode.

Αν ομως δεν το εχεις ξανακανει θεωρω απιθανο να εχει γραψει κατι.

Παντως ακομα και ετσι, η κατασταση διορθωνεται με το triangle away. Σημειωτεον οτι για να δουλεψει πρεπει να εισαι ρουτ. Το κατεβαζεις απο το play (2,49€) η το ψαχνεις στο xda δωρεαν.

Περνας μια γνησια ρομ μα odin και εισαι κουκλος.

Οτι αλλο χρειαζεσαι, εδω ειμαστε.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τη βοήθεια.

 

Το έχω ξανακάνει αυτό με το "Download Mode", όταν πέρασα την Ιταλική Stock της Samsung, όταν προσπάθησα με τον ίδιο τρόπο να περάσω την Ελληνική 2.3.6 μετά, αλλά δεν μου άνοιγε καν το τηλέφωνο, και όταν πέρασα τελικά την Ελληνική 4.1.2 τώρα.

 

Όταν μπαίνω σε Download Mode πρέπει δηλαδή κάπου να μου γράφει το binary counter ?

 

Update: Λοιπόν, όταν μπαίνω σε Download Mode μου γράφει επάνω:

Custom Binary Download: No

Current Binary: Samsung Official

 

Είναι οκ λες?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τη βοήθεια.

 

Το έχω ξανακάνει αυτό με το "Download Mode", όταν πέρασα την Ιταλική Stock της Samsung, όταν προσπάθησα με τον ίδιο τρόπο να περάσω την Ελληνική 2.3.6 μετά, αλλά δεν μου άνοιγε καν το τηλέφωνο, και όταν πέρασα τελικά την Ελληνική 4.1.2 τώρα.

 

Όταν μπαίνω σε Download Mode πρέπει δηλαδή κάπου να μου γράφει το binary counter ?

 

Update: Λοιπόν, όταν μπαίνω σε Download Mode μου γράφει επάνω:

Custom Binary Download: No

Current Binary: Samsung Official

 

Είναι οκ λες?

 

Ναι, είσαι οκ για το σέρβις!

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...