Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά η ιταλική rom ήταν στα ίδια επίπεδα με την αργεντίνικη οπότε και είπα να δοκιμάσω την harshjelly πάνω από καθαρή εγκατάσταση της αργεντίνικης. Η κατάσταση βελτιώθηκε αρκετά σε σχέση με στοκ και τα ψιλό lag μειώθηκαν αισθητά όπως και η πλοήγηση με τον opera. Σίγουρα το κινητό είναι πιο ζορισμένο σε σχέση με την 2.3.6 αλλά τι να κάνουμε, αυτό έχουμε. Αναμονή μέχρι να ωριμάσουν πλήρως οι kit Kat roms.

 

Προσωπικά πιστεύω οτι πρέπει να τις πειράζεις αρκετά με το που τις βάζεις τις stock roms, επειδή μου λες συνέχεια για αφαίρεση bloatware, γι'αυτό σε ρώτησα με ποιον τρόπο κάνεις αφαίρεση του bloatware, έχει διάφορους τρόπους. Και από το ψάξιμο που έχω ρίξει και τις διάφορες δοκιμές που έκανα, προσωπικά κατέληξα οτι η αφαίρεση του bloatware δεν είναι τόσο απλή υπόθεση όσο φαίνεται αρχικά, γιατί κατά την γνώμη μου πάντα, και μία διεργασία να μείνει που δεν χρειάζεται, μπορεί να προκαλέσει προβλήματα σταθερότητας, μέχρι και συνεχόμενη λειτουργία του cpu στα 1000 Mhz έχω δει... ;)

 

Όσο αφορά την Harsh, την δούλεψα, και μετά έβαλα την Αργεντίνικη, και πάλι προσωπικά με την Αργεντίνικη είδα λίγο καλύτερες επιδόσεις, και γι'αυτό παρέμεινα, αλλά δεν την έχω πειράξει, ότι έχω κάνει το έχω κάνει με το Greenify.

Κάποια στιγμή πολύ αργότερα θα την ξανά δοκιμάσω την Harsh.

Μιας και έχεις την Harsh, αν έχεις όρεξη κάνε κάτι που ήθελα να κάνω εγώ αλλά το ξέχασα και πέρασα την Αργεντίνικη.

Εφόσον δεν σε ικανοποιεί η custom notification bar που έχει βάλει, γιατί εμένα δεν με ικανοποιούσε και θα ήθελα να έχω μόνο την Default, γιατί δεν ήταν παραμετροποιήσιμη, έχει στα Add-ons ένα .zip για την Default notification bar, αν έχεις όρεξη δοκίμασε το και πες μας άποψη, αν την γυρνάει στην default μόνο και αν δουλεύουν όλα σωστά μετά από αυτό;

Γιατί πιστεύω οτι δεν είμαι ο μόνος που δεν με ικανοποιεί το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό... ;) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικά πιστεύω οτι πρέπει να τις πειράζεις αρκετά με το που τις βάζεις τις stock roms, επειδή μου λες συνέχεια για αφαίρεση bloatware, γι'αυτό σε ρώτησα με ποιον τρόπο κάνεις αφαίρεση του bloatware, έχει διάφορους τρόπους. Και από το ψάξιμο που έχω ρίξει και τις διάφορες δοκιμές που έκανα, προσωπικά κατέληξα οτι η αφαίρεση του bloatware δεν είναι τόσο απλή υπόθεση όσο φαίνεται αρχικά, γιατί κατά την γνώμη μου πάντα, και μία διεργασία να μείνει που δεν χρειάζεται, μπορεί να προκαλέσει προβλήματα σταθερότητας, μέχρι και συνεχόμενη λειτουργία του cpu στα 1000 Mhz έχω δει... ;)

 

Όσο αφορά την Harsh, την δούλεψα, και μετά έβαλα την Αργεντίνικη, και πάλι προσωπικά με την Αργεντίνικη είδα λίγο καλύτερες επιδόσεις, και γι'αυτό παρέμεινα, αλλά δεν την έχω πειράξει, ότι έχω κάνει το έχω κάνει με το Greenify.

Κάποια στιγμή πολύ αργότερα θα την ξανά δοκιμάσω την Harsh.

Μιας και έχεις την Harsh, αν έχεις όρεξη κάνε κάτι που ήθελα να κάνω εγώ αλλά το ξέχασα και πέρασα την Αργεντίνικη.

Εφόσον δεν σε ικανοποιεί η custom notification bar που έχει βάλει, γιατί εμένα δεν με ικανοποιούσε και θα ήθελα να έχω μόνο την Default, γιατί δεν ήταν παραμετροποιήσιμη, έχει στα Add-ons ένα .zip για την Default notification bar, αν έχεις όρεξη δοκίμασε το και πες μας άποψη, αν την γυρνάει στην default μόνο και αν δουλεύουν όλα σωστά μετά από αυτό;

Γιατί πιστεύω οτι δεν είμαι ο μόνος που δεν με ικανοποιεί το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό... ;) :)

Κωνσταντίνε κάθε φορά που πέρναγα μια rom (έστω αυτές τις 2-3 που πειραματίστηκα) κοιτούσα αφενός να την ρουτάρω και αφετέρου να αφαιρέσω τα προεγκατεστημένα προγράμματα που δεν μου χρειάζονται πχ chat on, google games, gmail, twitter, trial games κλπ. Όλη την διαδικασία την κάνω με titanium backup. Σε δεύτερη φάση κοιτάω ποιες διεργασίες τρέχουν και ψάχνω να δω που οφείλονται. Παράδειγμα τα samsung push service, samsung update, weather widgets, voice search κλπ. Από αυτά αντί να τα σβήσω και να προκαλέσω πιθανό πρόβλημα τα κάνω feeze με το titanium και απλά μένουν εγακτεστημένα αλλά ανενεργά. Τώρα για ποιο περίπλοκες υπηρεσίες που τρέχουν επίσης χωρίς λόγο απλά τις αφήνω ως έχουν.

 

Μετά τις παραπάνω και αφού έχω ελαφρύνει το κινητό αρχίζω να βάζω τις δικές μου εφαρμογές και να κάνω δοκιμές. Ταυτόχρονα βάζω τον cocore kernel για τις όποιες βελτιώσεις συν του ότι θέλω οπωσδήποτε hotplug governor για να κερδίζω μπαταρία σε αναμονή. Επίσης εγκαθιστώ και το greenify αλλά όχι το paid γιατί και με το free κάνω τη δουλειά μου, ούτως η άλλως δεν θέλω να παγώσω system apps. πχ το google maps που το βλέπω να τρέχει αρκετές φορές το μετατρέπω από system app σε κανονικό οπότε και μπορώ να το παγώσω.

 

Αυτό που παρατηρούσα και το αναφέρω ως κόλλημα είναι πχ στιγμιαία spikes με lag, αργή κύλιση στα μενού επαφών, μηνυμάτων και γενικώς όπου υπήρχε μενού ως κάθετη λίστα, αργή μετάβαση μέσω multitasking, αργή απόκριση στον opera (Ο classic δε χρησιμοποιεί το μοντέλο webkit και μου αρέσει περισσότερο ο τρόπος μου δουλεύει, χώρια που δε κολλάει καθόλου σε κινητά με 512mb και και 4.xx).

 

Τώρα για την harshjelly, την πέρασα πάνω από την αργεντίνικη. Έσβησε ακόμα περισσότερο bloatware και ξεκινούσε το κινητό με περίπου 250-300mb free μνήμης. Την μπάρα που λες και μένα δε μου άρεσε καθόλου, περνώντας το zip που δίνει στην αρχική σελίδα του επαναφέρει τη γνωστή notification bar. Επίσης απαιτεί να έχεις ήδη βάλει από πριν τον cocore kernel. Με αυτήν τα παραπάνω προβλήματα ελαχιστοποιήθηκαν, δεν εξαλείφθηκαν βέβαια αλλά είναι αρκετά έως πολύ ανεκτή η κατάσταση.

 

Σίγουρα η κατάσταση είναι αυτή και το μόνο που μένει πλεον είναι να τελειοποιηθούν οι kitkat roms μπας και δούμε την ταχύτητα της 2.3.6.

 

Αναφορικά και συγκριτικά με μέτρηση fps σε παιχνίδι υπολογιστή και συνεπώς το playability ορισμένο ως usability βάζω ότι η 2.3.6 αντιστοιχεί σε εμπειρία επιπέδου 50-60fps, η στοκ 4.1.2 με τις όποιες βελτιώσεις σε 25-35fps και η harshjelly σε 35-45fps.

Edited by drillgr
Link to comment
Share on other sites

Αργότερα θα κάνω ένα Nandroid backup και θα Greenifάρω και της Samsung τα Apps που ανάφερες. Αλλά προσωπικά προτιμώ Greenifάρισμα παρά απενεργοποίηση, τουλάχιστον μέχρι στιγμής...

 

Όσο αφορά αυτό με το συγκριτικό στις επιδόσεις που αναφέρεις, προσωπικά δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα, χρησιμοποιώ και emulators (PSX, Amiga, Mame ktl) που είναι ιδαίτερα απαιτητικοί σε πόρους και τρέχουν μία χαρά, ενώ ταυτόχρονα χρησιμοποιώ μέσω Bluetooth και PS3 Dual shock gamepad. Και απ'όσο θυμάμαι όταν είχαμε τη 2.3.6 τα αποτελέσματα στο Antutu ήταν κάτι 6500 στην καλύτερη 7000 Post #2908 ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4718959#post4718959 ) ενώ τώρα βαράμε 10000+...??

Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση που ανέφερα ήταν όχι για τα παιχνίδια αλλά για να προσδιορίσω την αίσθηση που αποκομίζεις δουλεύοντας το κινητό σε σχέση με την ίδια αίσθηση που κερδίζεις όταν παίζεις παιχνίδια στον υπολογιστή. Το antutu έβγαζε λιγότερο σκορ διότι το τελευταίο 3D test που χρησιμοποιεί το api opensl es δεν υποστηρίζεται από το 2.x.x λειτουργικό και άρα δεν μπορεί να το εκτελέσει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε'συ το κατάλαβα... ;)

 

Αυτό με το test δεν το γνώριζα... :)

 

Ξέχασε την σύγκριση με την 2.3.6...

 

Η γνώμη μου είναι οτι οι Customs Kitkats θα αργήσουν πολύ να φτάσουν στο επίπεδο της stock JB σε λειτουργικότητα...

Είναι διάφορες λεπτομέρειες που εμένα δεν μου άρεσαν, δυστυχώς...

Π.χ. ακόμα και η αναπαραγωγή videos μέσα από διάφορα Apps, όταν αυτή γινόταν και δεν crashαρε, ήταν υποβαθμισμένη η ποιότητα σε σχέση με την stock JB, και άμα σου λέω ο δημιουργός ότι "δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα με το OMX..." από εκεί και πέρα καταλαβαίνεις οτι είναι ένα κομμάτι που δεν του δίνουν και ιδιαίτερη βάση... Που για εμένα είναι βασικό! Μπορεί για κάποιον άλλον να μην είναι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή θα ωριμάσουν και αυτές και πιστεύω θα αξίζει η μετάβαση αλλά ακόμα έχουν δρόμο μπροστά. Τώρα που έχω και cmd recovery θα δοκιμάσω κάποια στιγμή καμία cm rom.

 

Δοκίμασε να αφαιρέσεις τα άχρηστα προγράμματα και αν θέλεις πειραματήσου λίγο με τους governors να βρούμε την χρήση τομή μεταξύ απόδοσης και μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάτι, σχετικά με governors κτλ, με την Αργεντίνικη είμαι ικανοποιημένος με την απόδοση της μπαταρίας και πολύ θα έλεγα κιόλας, γι'αυτό δεν μπαίνω στην διαδικασία των πειραματισμών... ;)

 

Όσα γι'αυτά με την αφαίρεση του bloatware τα γνωρίζω ρε drillgr, εγώ αυτό που έχω καταλάβει μέχρι στιγμής με την αφαίρεση bloatware είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι... Γιατί άμα το ζορίζεις όπως κάνω εγώ, δεν ξέρεις πότε θα σου την βγάλει την αστάθεια, και όταν σου την βγάλει, είσαι για Flashάρισμα πάλι... Γι'αυτό μέχρι στιγμής παίζω με το Greenify (Paid)... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Πέρασα στου γαμπρού μου το s advance την αργεντίνικη ρομ , του έκανα και ρουτ , όλα καλά μέχρι στιγμής

Το μοναδικό πρόβλημα και θα ήθελα τη βοήθειά σας είναι με το blue-tooth , που ενώ εχθές με ginger ήταν άψογο τώρα ακούγεται πάρα πολύ βαθιά και με παράσιτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Πέρασα στου γαμπρού μου το s advance την αργεντίνικη ρομ , του έκανα και ρουτ , όλα καλά μέχρι στιγμής

Το μοναδικό πρόβλημα και θα ήθελα τη βοήθειά σας είναι με το blue-tooth , που ενώ εχθές με ginger ήταν άψογο τώρα ακούγεται πάρα πολύ βαθιά και με παράσιτα

 

Δοκίμασε την τελευταία την Ιταλική αν έχεις πρόβλημα με το Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την τελευταία την Ιταλική αν έχεις πρόβλημα με το Bluetooth

 

Γιατί το έχεις και εσύ; είναι πρόβλημα της ρομ; η ιταλική ρε συ είναι branded και λένε είμαι γεμάτη σκουπίδια.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να κατεβάσεις την branded την Ιταλική και να μην κατεβάσεις την Ιταλική την κανονική??

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9070&pcode=-1#firmware

 

Εγγραφή, επιλέγεις εκεί που λέει country TOP 10 LATEST και διαλέγεις την Ιταλική, την τέταρτη στην φίλε μου... είναι απλό... ;-)

 

Το ίδιο change list έχουν με την branded, απλά η άλλη είναι branded.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει το Bluetooth με Hands free για να ξέρω, μόνο game pad PS3 έχω συνδεμένο μέσο Bluetooth και δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα δοκιμάζω και την Ιταλική την τελευταία, όχι την Branded!!

 

Και θα αναφέρω σύντομα αποτελέσματα, για το πια από τις δύο (Αργεντίνικη - Ιταλική) είναι πιο καλή... Άμα δεν πειραματιστείς... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε Κωσταντίνε ακόμα και με την Harshjelly είχα τελικά πρόβλημα με lags σε διάφορες λειτουργίες ακόμα και στα παιχνίδια, στιγμιαία κολλήματα. Δοκίμασα και πάλι clean install χωρίς να αλλάξω kernel κλπ αλλά δυστυχώς είναι λες και είτε το κινητό δεν τραβάει είτε είναι τελείως κακογραμμένες οι rom. Δοκίμασα και cm 11 αλλά δεν την πολύ δούλεψα,δε μου άρεσε καθόλου.

 

Οπότε επέστρεψα σε 2.3.6 που φυσάει και τέλος προς το παρόν. Η διαδικασία του downgrade είναι πανεύκολη. Αναμονή για νεότερη έκδοση από τις kitKat custom τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλεύοντας και τις 2 (Αργεντίνικη - Ιταλική) παιδιά όχι Branded εκδόσεις!! Τις καθαρές!!

Τα δικά μου συμπεράσματα είναι:

 

Αργεντίνικη : κορυφαία απόδοση μπαταρίας όπως ανάφερε και ο teodorzaf

Έχει κάποια ψιλό Lags, αφού βγεις από προγράμματα κτλ

Και λίγο χειρότερες επιδώσεις σε σχέση με την Ιταλική (κορυφαία απόδοση μπαταρίας... )

 

Ιταλική: Είχε δίκιο ο Μάνος, οτι είναι από τις πιο γρήγορες, αν όχι η πιο γρήγορη.

Η μπαταρία είναι σε Normal επίπεδα... (κορυφαία απόδοση... ;) )

 

Οπότε διαλέγετε και παίρνετε, κατά την γνώμη μου... ;)

Προσωπικά θα μείνω με την Ιταλική, γιατί προτιμώ επιδώσεις και στην τελική σύντομα θα του πάρω και μία δεύτερη μπαταρία... ;)

 

Φίλε drillgr,δεν το λέω για να σε μπριζώσω, αλλά μήπως πρέπει να δοκιμάσεις την καθαρή την Ιταλική (XXLQL).

Αυτήν δουλεύω από χθες, και την έχω φορτώσει στο Full, όπως κάνω πάντα :p , και είναι αξιοπρεπέστατη μπορώ να πω... ;)

Αλλά μην αρχίσεις και της βγάζεις τα μάτια... lol lol :p

Η γνώμη μου... Άσε το bloatware μέσα, απερνεργοποίησε μόνο κάνα ChatON για να μην σου το βγάζει στα Updates και παίξε με Greenify, που βγήκε χθες και η τελευταία έκδοση, η οποία σκίζει όσο την δουλεύω, πιο ελαφριά και πιο γρήγορη!!

 

Όσο γι'αυτό με τον Opera Classic, εγώ πιστεύω ότι είναι πρόβλημα της έκδοσης με την 4.1.2!!! Και δεν το λέω για να το πω...

Έχει και άλλα θέματα... Εμένα ένα που μου κάνει και μου έχει σπάσει τα νεύρα από τότε που βγήκε η τελευταία έκδοση είναι όταν ενεργοποιώ το Opera Link και κάνει sync, αρχίζει να κάνει sync τα Speed Dial Buttons και σταματάει στο 5ο!!! (για την ακρίβεια τα κάνει sync όλα, αλλά εμφανίζει τα εικονίδια μέχρι το 5ο και μετά σταματάει...)

Αυτό που σου λέω μου το κάνει από τότε που βγήκε και λύση δεν κατάφερα να βρω μέχρι τώρα και το έχω αναφέρει και review μου στο G-Play...

Γενικά στα τελευταία updates η Opera τα έχει κάνει λίγο μπαντάρα και όχι μόνο στις mobile εκδόσεις...

Που δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοια συμπεριφορά στα χρόνια που υπάρχει... ;)

 

Και στο ξανά λέω, τις επιδόσεις της 2.3.6 μην τις περιμένεις κατά την γνώμη μου σε καμία Rom...

Απλά προσωπικά πιστεύω οτι είσαι στην μετάβαση, που όλοι το Νιώσαμε... ;)

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Και να σημειώσω οτι με την Ιταλική είμαι αυτή την στιγμή με:

12h & 40' αναμονή

5h 17' οθόνη

και υπόλοιπο μπαταρίας στο 23%

 

Νομίζω καλά είναι... ;)

 

Εμένα μου φτάνει και μου περισσεύει... :p

 

Α και drillgr, άμα σου πω οτι με την "καθαρή" Ιταλική βλέπω καλύτερες επιδόσεις από ότι με την Harshjelly, δεν θα με πιστέψεις...

Μιλάμε πάντα όταν τις φορτώσουμε και τις δύο με αρκετές έως πολλές εφαρμογές!!

Γιατί Clean όλες καλά τρέχουν... ;)

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα speed dial και το κόλλημα στο 5ο το έπαθα και γω.Το έλυσα ως εξής:

 

Άστο να μείνει κολλημένο και κανε επανεκκίνηση του κινητού.Ύστερα άνοιξε τον opera και κανε edit τα speed dial στα κολλημένα.Σε κάθε κολλημένο,σβήσε κάτι από την αποθηκευμένη διεύθυνση ώστε να μην φορτώνει πλέον το link και κάνε save.Στη συνέχεια ξανά κανε edit και διόρθωσε στη σωστή διεύθυνση και θα το φορτώσει κανονικά.

 

Εγώ δούλευα όλα με βάση την καθαρή αργεντίνικη.Θα δοκιμάσω να περάσω την ιταλική την non branded κάποια στιγμή να δούμε.Κανε κανένα τεστ με antutu και πες πόσο βγάζει.

Edited by drillgr
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά... Δεν γίνεται να το κάνω αυτό σε 60 Speed Dials... lol lol :p

 

Αυτό που είχα βρει εγώ είναι οτι ανοίγεις κάθε speed dial σε σελίδα και αφήνεις να φορτώσει η σελίδα κανονικά και μετά σου βγάζει την μικρογραφία, δεν ξέρω αν λειτουργεί ακόμα, θα το δοκιμάσω αργότερα... ;)

 

Antutu βγάζει κλασικά τα 10000. Αλλά να σου πω κάτι, δεν έχει και τόση σημασία με τα Benchmarks, αυτό είναι γνωστό και από τα Pcs, το θέμα είναι πως δουλεύει γενικά το smartphone, και λογικά το γνωρίζεις αυτό που λέω... ;)

 

Γενικά μέχρι στιγμής, με την Ιταλική είμαι Πλήρως Ικανοποιημένος!!!

 

Όταν την περάσεις κάνε αυτά που σου λέω, μην την πειράξεις, βάλε κανά Nova, Greenify, αλλά μην κάνεις τίποτα Greenify της Samsung, κάποια θα φορτώνουν στην Cache, καθώς θα προσθέτεις προγράμματα θα σταματήσουν να φορτώνουν και εκεί.

Εγώ Disablε μέσα από το λειτουργικό έχω κάνει μόνο το ChatOn όπως σου είπα και πριν, φοβάμαι να κάνω Disable ακόμα και το κατάστημα της Samsung, εξάλλου δεν τρέχει, μόνο ως cache εμφανίζεται που και που και αυτό στην αρχεία της λειτουργίας του smartphone.

Δεν ξέρω, αυτό που διαπίστωσα εγώ, όσο τα σκαλίζεις αρχίζουν και εμφανίζονται προβλήματα σταθερότητας και επιδόσεων...

 

Δοκίμασε το όπως σου το λέω, και αν γουστάρεις μετά, τι να σου πω πέρασε το CoCore, εγώ μέχρι εκεί θα το πείραζα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό για τα benchmark το ξέρω απλά για reference το είπα. Εγώ ότι δοκιμή έκανα ήταν χρησιμοποιώντας την αργεντίνικη ως βάση οπότε θα δοκιμάσω να περάσω την ιταλική, θα την αφήσω ως έχει για αρχή και θα δούμε. Ελπίζω να μην εχω αυτά τα lags γιατί η κατάσταση δεν παλεύονταν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση..

 

Εχω το galaxy beam που εχει ιδιο CPU,GPU,RAM με το s advance,,,αυτες οι jelly bean και rom ταιριαζουν?

 

Μην κανεις καν' αστειο γιατι θα το τουβλιασεις το beam... Πρεπει να υπαρχει ξεχωριστη ενοτητα στο xda για το Beam..

Link to comment
Share on other sites

drillgr σου έχω νεότερα!! χθες μου έφυγε το κεφάλι μου στο διάβασμα και ψάξιμο σε sites του εξωτερικού για να καταλάβω τι ακριβώς παίζει...

Πρέπει να έχω καταλάβει γιατί έχεις τόσα πολλά Lags που αναφέρεις, συχνά πυκνά...

Και έχει να κάνει όταν το "πειράζεις" με μία συγκεκριμένη διεργασία...

Είναι πολύ γνωστό στα sites του εξωτερικού. Μερικές μέρες δώσε μου να το τεστάρω ότι όλα δουλεύουν ρολόι, που δουλεύουν, απλά να είμαι 100% σίγουρος, και θα σου πω...

Μέχρι στιγμής την JB (Ιταλική) την έχω κάνει και φυσάει!! (όπως δεν την έχω ξανά δει...)

 

Το έπαθα 3-4 φορές και χθες βρήκα τι είναι και που οφείλεται... (ήμουν λίγο πριν το Flashάρισμα... όταν έχεις Lags που λες, για πρόσεξε ο cpu στα πόσα Mhz τρέχει και αν ζεσταίνεται το smartphone Και τελειώνει η μπαταρία αρκετά γρήγορα... ;) )

Θα γράψω σύντομα...

 

Χρόνια Μου Πολλά!! :p :)

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε χρόνια σου πολλά!! Χαίρομαι που είσαι ενεργητικός και το ψάχνεις! Έχω ήδη κατεβάσει και την Ιταλική stock rom και απλά περίμενα πότε να την περάσω. Θα περιμένω νέα σου και αν θες κάποια στιγμή έστω σε pm μιλάμε για να μου πεις τα tweaks που έχεις κάνει και το έχεις φέρει στην άριστη κατάσταση που λες!
Link to comment
Share on other sites

Thank U drillgr!!! Να είσαι καλά... :)

 

Το Android το παρακολουθώ στην κυριολεξία από το τότε που ανακοινώθηκε!!

Λοιπόν, αυτό με το tweak που αναφέρω, έτσι για να μην σε έχω σε αναμονή, έχει να κάνει με την διεργασία του Media scan...

 

Θα αναφέρω περισσότερες λεπτομέρειες σύντομα, όπως είπα και πριν... ;)

 

Καλό απόγευμα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά, θα περιμένουμε νέα σου!! Πάντως, θεωρητικά η Ιταλική έχει πιο καινούργιο baseband αν και δεν ξέρω κατά πόσο αυτό όντως προσφέρει κάποια διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και η Αργεντίνικη έχει πιο πρόσφατο change list στον kernel, και εκεί οφείλετε λογικά η καλύτερη απόδοση της μπαταρίας και τα τα κάποια μικρά lags, που είδα τουλάχιστον εγώ, σε σχέση με την Ιταλική... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...