Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι θέλει wipe data όπως το λες, σε κάθε καινούρια rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eγω εχω cm11 και θελω να βαλω μια αλλη rom την harshjelly συγκεκριμενα. Υπαρχει καποιος οδηγος που να με καθοδηγησει?

 

Πηγα να φλασαρω κατευθειαν την καινουρια rom αλλα απο οτι φανηκε εκανα βλακεια.:p Λογικα πρεπει να κατεβω στην 2.3. και μετα να φλασαρω την καινουρια.καποιος οδηγος σας παρακαλω???

1) Φλασάρεις μέσω Odin τη stock 4.1.2.

2) Κάνεις root. (Το έχεις ξανακάνει φαντάζομαι)

3) Εγκαταστείς custom recovery. Εγώ το έκανα περνώντας τον Cocore kernel μέσω του universal kernel tool.

4) Περνάς την harshjelly με τις οδηγίες του δημιουργού της.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

paidia sorry gia ta greklis den mporo na grapso ellinika moy bgazei sfalma sto wifi den mporei na to vrei to vazo se leitoyrgia kai meta svini mia voitia an kserei kapoios

Δώσε μας περισσότερες λεπτομέρειες. Τι ROM έχεις; Ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα; Δεν ενεργοποιείται το wifi? Είναι ενεργό αλλά δε βρίσκει το δίκτυο; Το βρίσκει αλλά δε συνδέεται; Το wifi είναι κλειδωμένο με κωδικό ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την CM 11 και ψάχνω να βρώ ένα ραδιοφωνο. Υπάρχει κάτι free?

 

Το μόνο Ραδιόφωνο είναι το παρακάτω : Spirit1: Real FM Radio

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mikersmicros.fm_unlock&hl=el

Προσοχή εάν το δοκιμάσεις να έχεις χαμηλά την ένταση ... ίσως προκαλέσει ζημιά στα ηχεία του κινητού σου ..

Στο δικό μου με CM 11 δεν δούλεψε .. Δεν ξέρω εάν δουλεύει στην Slimkat που έβαλα τελευταία ...

Θα δοκιμάσω και θα σου πω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μετά την αναβάθμιση σε Kitkat 4.4 me Cyanogenomd 11, δεν παίζει το Youtube. Βγάζει σφάλμα "Υπήρξε πρόβλημα κατά την αναπαραγωγή. Αγγίξτε για επανάληψη."

 

Το έχετε συναντήσει; Έψαξα στο Google και δε βρήκα κάτι που να το διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μετά την αναβάθμιση σε Kitkat 4.4 me Cyanogenomd 11, δεν παίζει το Youtube. Βγάζει σφάλμα "Υπήρξε πρόβλημα κατά την αναπαραγωγή. Αγγίξτε για επανάληψη."

 

Το έχετε συναντήσει; Έψαξα στο Google και δε βρήκα κάτι που να το διορθώσει.

Το πρόβλημα υπάρχει σε όλες τις 4.4 roms και αφορά την τελευταία έκδοση του YouTube. Βρες και εγκατέστησε μια προηγούμενη έκδοση ή κατέβασε το viral lite (αυτό χρησιμοποιώ κι εγώ) που δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα υπάρχει σε όλες τις 4.4 roms και αφορά την τελευταία έκδοση του YouTube. Βρες και εγκατέστησε μια προηγούμενη έκδοση ή κατέβασε το viral lite (αυτό χρησιμοποιώ κι εγώ) που δουλεύει κανονικά.

 

Ευχαριστώ. Πήγα στο Android Drawer, κατέβασα την 4.5.17 και παίζει κανονικά, οι πιο τελευταίες πάλι δεν έπαιζαν.

Edited by libitas
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Πήγα στο Android Drawer, κατέβασα την 4.5.17 και παίζει κανονικά, οι πιο τελευταίες πάλι δεν έπαιζαν.

Το επιβεβαιώνω και εγώ όντος παίζει ...

Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Ο αδερφός μου έχει το συγκεκριμένο κινητό και μετά την επίσημη αναβάθμιση κολλάει πολλές φορές όπως στους περισσότερους που βλέπω...Σκέφτομαι να του βάλω την cm11 που έχω στο δικό μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Τι άποψη έχετε εσείς που την χρησιμοποιήτε;Δουλεύουν τα πάντα δηλ gps wifi κτλ;επίσης από ότι διαβάζω,η εγκατάσταση γίνεται απευθείας από το μαμά recovery ή πρέπει να του βάλω πρώτα κάποιο custom;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Οι απαντήσεις στις ερωτήσεις σου είναι λίγα posts παραπάνω!!! Ναι από stock recovery, ναι δουλεύουν όλα, αν δε σε καλύπτει βάζεις slimkat ή carbon που μάλλον είναι οι 2 καλύτερες.
Link to comment
Share on other sites

Οι απαντήσεις στις ερωτήσεις σου είναι λίγα posts παραπάνω!!! Ναι από stock recovery, ναι δουλεύουν όλα, αν δε σε καλύπτει βάζεις slimkat ή carbon που μάλλον είναι οι 2 καλύτερες.

 

Μετά από διάφορες δόκιμες παίρνοντας παραμαζομα όλο το xda-developers θεωρώ πως η slimkat είναι μακράν το καλύτερο rom για το κινητό μας. Δεν έχω παρατηρήσει ακόμα κάποιο κώλυμα .. όπως με την carbon για παράδειγμα ή την liquid .....

Το θέμα με το youtube λύθηκε με την υποβάθμιση στην έκδοση 4.5.17... σήμερα το πρωί μου αναβάθμισε στην τελευταία έκδοση 5.10.1.5 ( κατά λάθος ) ... Και όμως συνεβει κάτι παράξενο η 5.10.1.5 παίζει κανονικά χωρίς πρόβλημα ..:blink:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από διάφορες δόκιμες παίρνοντας παραμαζομα όλο το xda-developers θεωρώ πως η slimkat είναι μακράν το καλύτερο rom για το κινητό μας. Δεν έχω παρατηρήσει ακόμα κάποιο κώλυμα .. όπως με την carbon για παράδειγμα ή την liquid .....

Το θέμα με το youtube λύθηκε με την υποβάθμιση στην έκδοση 4.5.17... σήμερα το πρωί μου αναβάθμισε στην τελευταία έκδοση 5.10.1.5 ( κατά λάθος ) ... Και όμως συνεβει κάτι παράξενο η 5.10.1.5 παίζει κανονικά χωρίς πρόβλημα ..:blink:

 

Έχεις παρατηρήσει κάπιο battery drain με την slimkat?Την πέρασα στην συσκευή του πατέρα μου και του τελειώνει αρκετά γρήγροα η μπαταρία, με πολύ περιορισμένη χρήση βγάζει με το ζόρι μία μερα (και με μηδενική χρήση 3g) και βλέπω πως το σύστημα android χρησιμοποιεί το 60-70 % της μπαταρίας!!Έχω κάνει κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα battery drain για μένα με τη slimkat. Εγκατέστησε το wakelock detector να δεις μήπως κάποια εφαρμογή ξυπνάει το κινητό υπερβολικά συχνά και καταναλώνει μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα! Θα ηθελα να ρωτησω το s advance ενας φιλου χαλασε το ακουστικο το εξωτερικο και οχι του ακουστικου!ξερεται ποσο θα του κοστισει αν το φτιαξει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα να ρωτησω κάτι.

Έχω βάλει slimkat κ το τηλ κολλάει (όχι παντα αλλά αρκετά) κ κανει επανεκκίνησή μονο του, θεωρητικά τα παει πολύ καλύτερά απο πριν(12500 στο andutu αν το έγραψα σωστά)

Τα βήματα που ακολούθησαν είναι τα εξης:

1. Απο stock jb περασα μέσω προσορινης recovery (cmw) cm11

2. Wipe κ τα λοιπά κ μετα slimcat final build - gapps.

Κανει σε κανέναν άλλο αυτό πράγμα κ αν όχι τι λέτε να έχει παει στραβά;

Υ.Γ την έχω περάσει 2 φορες

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε το κινητό μας σιγά σιγά αργοπεθαίνει! Οι εφαρμογές γίνονται όλο και πιο βαριές με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ανταποκριθεί επαρκώς. Εμένα με τη slimkat τα κολλήματα υπάρχουν αλλά είναι λιγότερα από αυτά που είχα με τη stock jelly bean. Τα 768mb μνήμης είναι εντελώς οριακά, αν τα ζορισεις με πολλές εφαρμογές θα κολλήσει. Εγώ θα το κρατήσω μέχρι τέλος του χρόνου και μετά θα πάρω ένα πιο γρήγορο, το advance θα μείνει με slimkat, γυμνό από εφαρμογές, για χρήση ως δεύτερο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Οκ βασικά εχεις δίκιο σε αυτό.<br />

Απλα εγώ είχα πολύ μεγάλες προσδοκίες μάλλον!!<br/>

 

Φίλε καλημερα σου.Μηπως έχεις υπερχρονησει την cpu;

Link to comment
Share on other sites

"Φίλε καλημερα σου.Μηπως έχεις υπερχρονησει την cpu;"

 

Καλησπέρα συγνώμη που αργησα να απαντήσω.

Ναι μέσω της εφαρμογής που έχει η slimkat προεγκατεστημένη. Αυτο λες πως φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σύντροφοι

Έχοντας το κινητό με την 2.3 και χωρίς root θέλω να κρατήσω backup τα μηνύματα, τις επαφές και τους κωδικούς wifi. οι εφαρμογές δεν με ενδιαφέρουν γιατί θα γίνει μεγάλο ξεσκαρτάρισμα.

Ψάχνοντας βρήκα το «Super Backup : SMS & Contacts» αλλά για τους κωδικούς wifi τη κάνουμε?

Ευχαριστώ.

Edited by bromiaris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σύντροφοι

Έχοντας το κινητό με την 2.3 και χωρίς root θέλω να κρατήσω backup τα μηνύματα, τις επαφές και τους κωδικούς wifi. οι εφαρμογές δεν με ενδιαφέρουν γιατί θα γίνει μεγάλο ξεσκαρτάρισμα.

Ψάχνοντας βρήκα το «Super Backup : SMS & Contacts» αλλά για τους κωδικούς wifi τη κάνουμε?

Ευχαριστώ.

 

Φιλέ μ το super backup είναι καλό για λίστες sms επαφών κ κλίσεων, για εφαρμογές ίσως να εχεις πρόβλημα. Για τους κωδικούς τώρα κοιτά στις ρυθμίσεις κάπου λέει αντίγραφα ασφαλείας κτλπ. Κοιτά εκει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σύντροφοι

Έχοντας το κινητό με την 2.3 και χωρίς root θέλω να κρατήσω backup τα μηνύματα, τις επαφές και τους κωδικούς wifi. οι εφαρμογές δεν με ενδιαφέρουν γιατί θα γίνει μεγάλο ξεσκαρτάρισμα.

Ψάχνοντας βρήκα το «Super Backup : SMS & Contacts» αλλά για τους κωδικούς wifi τη κάνουμε?

Ευχαριστώ.

 

 

Εγω προτιμω τα εξης...

Call logs backup and restore

Sms backup and restore.

Wifi pass recovery and backup (επιλεγεις method2 στο reatore)

 

Για τις επαφες εχεις δυο επιλογες.

1. Να τις εχεις ηδη στο gmail σου, οποτε δεν χρειαζεσαι τιποτα

2. Μεσα απο την εφαρμογη του τηλεφώνου για τις επαφες, κανεις backup σε .vcf, παιρνεις το αρχειο, πας στον υπολογιστη σου και κανεις mount στο gmail σου και ξεγνοιαζεις μια για παντα, η το κανεις restore στην νεα εγκατασταση,...

 

Καλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτιμω τα εξης...

Call logs backup and restore

Sms backup and restore.

Wifi pass recovery and backup (επιλεγεις method2 στο reatore)

 

Για τις επαφες εχεις δυο επιλογες.

2. Μεσα απο την εφαρμογη του τηλεφώνου για τις επαφες, κανεις backup σε .vcf, παιρνεις το αρχειο, πας στον υπολογιστη σου και κανεις mount στο gmail σου και ξεγνοιαζεις μια για παντα, η το κανεις restore στην νεα εγκατασταση,...

 

Καλη επιτυχια.

Καλημερα.Μπορεις να γινεισ πιο αναλυτικος?Πως να δημιουργησω το backup σε vcf και τι εννοεις με το "κανεις mount στο gmail σου"?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μπορεις να γινεισ πιο αναλυτικος?Πως να δημιουργησω το backup σε vcf και τι εννοεις με το "κανεις mount στο gmail σου"?

 

Το backup σε vcf αρχείο γίνεται ως εξής: Πηγαίνεις στις επαφές και πατάς Μενού - Εξαγωγή επαφών - και επιλέγεις που θες να γίνουν backup..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...