Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το backup σε vcf αρχείο γίνεται ως εξής: Πηγαίνεις στις επαφές και πατάς Μενού - Εξαγωγή επαφών - και επιλέγεις που θες να γίνουν backup..

Σ ευχαριστω...και το mount στο gmail?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"Φίλε καλημερα σου.Μηπως έχεις υπερχρονησει την cpu;"

 

Καλησπέρα συγνώμη που αργησα να απαντήσω.

Ναι μέσω της εφαρμογής που έχει η slimkat προεγκατεστημένη. Αυτο λες πως φταίει;

 

Συγνώμη και για την δική μου αργοπορημένη απάντηση.Nαι πιστεύω πως αυτή είναι η αιτία.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη και για την δική μου αργοπορημένη απάντηση.Nαι πιστεύω πως αυτή είναι η αιτία.

 

Ευχαριστω όντως είχες δίκιο πλεον δεν κολαει!

Πάντως κρίμα για το κιν, γτ αν δούλευε σωστα υπερχονισμενο θα έπαιρνε μια παράταση ζωής το παρεξηγημένο s advance μας!!

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω...και το mount στο gmail?

Παιρνεις το αρχειο, πας στον υπολογιστη σου, στο gmail, πας contacts και κανεις import το αρχειο vcf. Αυτο ειναι ολο.

Μετα, μολις συγχρονισεις το κινητο σου, οι επαφες θα ειναι στην θεση τους.

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις το αρχειο, πας στον υπολογιστη σου, στο gmail, πας contacts και κανεις import το αρχειο vcf. Αυτο ειναι ολο.

Μετα, μολις συγχρονισεις το κινητο σου, οι επαφες θα ειναι στην θεση τους.

Σ ευχαριστω φιλε μου.Και κατι τελευταιο.Μπορω να τις κανω εισαγωγη στο κιν.απο το gmail και πως?Με συγχρονισμο μεσω Kies?

Edited by nikosfp
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε μου.Και κατι τελευταιο.Μπορω να τις κανω εισαγωγη στο κιν.απο το gmail και πως?Με συγχρονισμο μεσω Kies?

Εισαγωγη επαφων στο κινητο γινεται με την εφαρμογη επαφων της συσκευης, αντιστροφα με την διαδικασια εξαγωγης. Προσοχη ομως, θα τις κανεις εισαγωγη ως επαφες gmail και οχι τηλεφωνου, γιατι αλλοιως δεν θα συγχρονισουν. Το kies ασφαλως κανει την δουλεια, αλλα δεν το συνιστω.

 

Προσοχη για ολους!!

 

Αν χρησιμοποιησετε το wifi recovery and backup, θα το παγωσετε η θα το απεγκαταστησετε οταν τελειωσετε, γιατι τρωει μπαταρια και δεν αφηνει τον επεξεργαστη να μπει σε υπνωση.

Οποτε το ξαναχρειαστειτε το εγκαθιστατε παλι.

Link to comment
Share on other sites

Εισαγωγη επαφων στο κινητο γινεται με την εφαρμογη επαφων της συσκευης, αντιστροφα με την διαδικασια εξαγωγης. Προσοχη ομως, θα τις κανεις εισαγωγη ως επαφες gmail και οχι τηλεφωνου, γιατι αλλοιως δεν θα συγχρονισουν. Το kies ασφαλως κανει την δουλεια, αλλα δεν το συνιστω.

 

Προσοχη για ολους!!

 

Αν χρησιμοποιησετε το wifi recovery and backup, θα το παγωσετε η θα το απεγκαταστησετε οταν τελειωσετε, γιατι τρωει μπαταρια και δεν αφηνει τον επεξεργαστη να μπει σε υπνωση.

Οποτε το ξαναχρειαστειτε το εγκαθιστατε παλι.

Νασαι καλα.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Χρησιμοποιώ το s advance ως δεύτερη συσκευή (γιατί ως πρώτη μου έβγαλε την πίστη και είπα να αλλάξω) , τις τελευταίες μέρες όμως κολλάει απίστευτα πολύ!!!!! Έκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν έγινε τίποτα. Το χειρότερο είναι οτι δεν μπορώ να βγάλω κλήση. Καλώ κάποιον.... κολλάει... πατάω άκυρο το αφήνω στο τραπέζι και καλεί μόνο μόνο του μετά απο κάνα 10λεπτο :worry: Μπορεί να διορθωθεί κάπως αυτό με την κλήση τουλάχιστον; Τι μου προτείνετε να κάνω; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Χρησιμοποιώ το s advance ως δεύτερη συσκευή (γιατί ως πρώτη μου έβγαλε την πίστη και είπα να αλλάξω) , τις τελευταίες μέρες όμως κολλάει απίστευτα πολύ!!!!! Έκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν έγινε τίποτα. Το χειρότερο είναι οτι δεν μπορώ να βγάλω κλήση. Καλώ κάποιον.... κολλάει... πατάω άκυρο το αφήνω στο τραπέζι και καλεί μόνο μόνο του μετά απο κάνα 10λεπτο :worry: Μπορεί να διορθωθεί κάπως αυτό με την κλήση τουλάχιστον; Τι μου προτείνετε να κάνω; :worry:

Τι ROM έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το λες και αφού έκανες factory reset και δεν έφτιαξε μοιάζει περισσότερο με hardware πρόβλημα που δε θα φτιάξει. Δεν ξέρω αν έχει καμιά ιδέα κανένα πιο τσακάλι από μένα!
Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι μπορείτε να μου λύσετε ένα πρόβλημα? Μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σε 2,3 android θέλω να εγκαταστήσω το sygic αλλά με την διαφορά ότι δεν έχω-θέλω να συνδεθώ σε κάποιο wifi δίκτυο για να κατεβάσω το πακέτο του χάρτη…

Θέλω με δεδομένα να το κάνω αυτό αλλα δεν με αφήνει το κινητό.. « Download paused because wifi is disabled”

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα - πρόβλημα του Sygic, όχι του κινητού σου. Ρώτησε στο αντίστοιχο thread "Πλοήγηση και GPS", είναι πιθανότερο εκεί να λάβεις απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηρθε ο καιρος να ξαναπαρω ζελατινες απο ebay γιατι μου τελειωσαν..Εχετε να μου προτεινετε καποιες καλες ;;; Θελω απλα να ειναι anti fingerprint και να εχουν καλη εφαρμογη στην οθονη..Μην κολλανε οπως ναναι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εψαχνα να βρω κάποια λύση με το τηλέφωνό μου που ενώ πέταγε με τη 4.1.2 σέρνεται, κολλάει κλπ με τη 4.1.3 (από τη Samsung). Ετσι έπεσα πάνω στο forum σας. Επειδή όντως εάν κάποιος δεν έχει ιδέα σχετικά με το θέμα (όπως εγω) χάνεσαι με τις ατελείωτες προσεγγίσεις και παραλλαγές πάνω στο θέμα, μήπως είναι δυνατόν να με κατευθύνει κάποιος σε κάποιο από τα post (για να μη τα ξαναγράφει εννοώ) με τη σειρά των συγκεκριμένων ενεργειών που χρειάζεται να κάνει κάποιος για να έχει ένα λειτουργικό s-advance; Τώρα εάν θα είναι πάλι 4.1.3 ή 4.1.4 δεν με απασχολεί. Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό αρκετό καιρό και ποτέ δε κατάλαβα ποιά απο τα αρχεία που έχει μέσα είναι χρήσιμα και ποια όχι γιατί είναι ένα χάλι και πρέπει να τα φτιάξω λίγο...όποιος μπορεί ας βοηθήσει γιατί δεν ξέρω που παν τα 4 :P

http://prntscr.com/4vrofa

 

Αν ξέρετε ποιά απο αυτά ΔΕΝ πρέπει να τα διαγράψω

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5314978#post5314978

 

καπου εδω λεει πως,τι και γιατι... διαβαζουμε καλα πριν κανουμε κατι...οτι αλλο θελετε εδω ειμαστε... δεν μασαει το κινητο μας λεμε :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια rom που παίζει απροβλημάτιστα τα video στο youtube;

Είμαι με unofficial cm 11

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.youtube&hl=el

αυτη η εκδοση που ειναι και η πιο τελευταια εμενα παιζει κανονικα:)

Link to comment
Share on other sites

Το wifi δουλεύει κανονικά σε εσάς που έχετε cm;Σε εμένα δεν συνδέετε και όταν μπαίνω στις ρυθμίσεις του wifi με πετάει έξω και γράφει οι ρυθμισεις σταμάτησαν να δουλεύουν.Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Επειδη θα πουλησω το κινητο μου υπαρχει καποιος τροπος να σβηστουν τα παντα απο μεσα ? (εφαρμογες λογαριασμοι gmail κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Επειδη θα πουλησω το κινητο μου υπαρχει καποιος τροπος να σβηστουν τα παντα απο μεσα ? (εφαρμογες λογαριασμοι gmail κλπ)

Factory reset ή ελληνιστί "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων".

Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα ολικη αναβαθμιση απο 2 σε 4.4

Ταλαιπωρηθηκα πολυ μεχρι να το καταφερω αλλα γραφω εδω τα βηματα γιατι ειναι τελικα ΠΟΛΥ απλο!!!

για να μην χασετε τον χρονο σας οπως εκανα εγω ακολουθωντας 1000 οδηγους....

 

1. κατεβαζεις την official 4.1.2 απο το http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=18012

2. την φλασαρεις με odin 309 (εχει οδηγιες το παραπανω λινκ)

3. βαζεις στην sd τα αρχεια για την cm11 που θα βρεις εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2578599

4. με τον stock recovery φλασαρεις την cm11 και μετα τα gapps ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ root η CMW

5. ειτε μενεις με την cm11 ειτε προχωρας ενα βημα ακομα και βαζεις αλλη 4.4

6. εγω εβαλα slimkat με τα δυο αρχεια απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2654621

 

ελπιζω να βοηθησα. το τηλεφωνο μεχρι τωρα αγνωριστο σε σχεση με την 2.3

 

Παιδιά... Επειδή δεν είμαι καλός σε αυτά, λίγη βοήθεια. Το αρχείο που κατέβασα από το samobile είναι ένα συμπιεσμένο αρχείο dll μαζί με το md5 του. Το Odin γιατί δε το βλέπει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... Επειδή δεν είμαι καλός σε αυτά, λίγη βοήθεια. Το αρχείο που κατέβασα από το samobile είναι ένα συμπιεσμένο αρχείο dll μαζί με το md5 του. Το Odin γιατί δε το βλέπει;

 

Εσύ θελεις μόνο το tar.md5 ,ξεζιπαρε το και κράτα το tar, μετά θα το δει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον έκανα κάτι χαζό αλλά δεν είχα δει κάποια σχετική προειδοποίηση ! Η μου διέφυγε τελείωςq

Από stock JB και αφου εκανα wipe data, wipe cache, wipe dalvik cache και system format μέσω της CWM,

εγκατέστησα την AOSP-KitKat (όνομα αρχείου AOSP-4.4.4-20140620-janice-alberto97.zip)

και μετά μια micro εκδοχή των gappas από τους xda από την external sdcard. ΄Τσέκαρα και τα MD5 sum. OK.

Το τηλέφωνο έχει τώρα Kitkat, μοιάζει σαφώς γρηγορότερο, δεν δείχνει να κολλάει, αλλά ... δεν έχω τη σύνδεση μου με τη COSMOTE.

Το wi-fi είναι μια χαρά, κατέβασα ένα σκασμό εφαρμογές, τις εγκατέστησα και γενικά όλα (όσα μπορώ να δώ) είναι πολύ καλύτερα. Αλλά ....

Μήπως έπρεπε να έχω αφαιρέσει τη sim πρώτα; Δεν καταλαβαίνω κάτι άλλο βασικό;

Έχετε να προτείνετε κάτι πριν το πάω στο Γερμανό;

Ευχαριστώ για τη κατανόηση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...