Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έγω πήρα τηλ στην εξυπηρέτηση της cosmote και φτιάξαμε τις σωστές ρυθμίσεις για το ίντερνετ. Πρίν είχα κι εγώ θέμα. Δεν έμπαινε στο ίντερνετ μέσω 3G. Απο τότε όλα κομπλέ!

 

Ευχαριστώ πολύ!Ήταν τόσο απλό αλλά δε το σκέφτηκα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το λεω πιο πανω ο κοτσοβολος να και το λινκ

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10108736

τωρα ποσα κομματια θα εχει και μεχρι ποτε θα ισχυει αυτη η τιμη δεν γνωριζω....

 

Και εμείς δώσαμε 250 πριν τρείς μέρες...:(

Link to comment
Share on other sites

παιδια συνδεσα το κινητο στο kies και μου εβγαλε μια αναβαθμιση την εκανα αλλα δεν αλλαξε τπτ .Νομιζω πως παει λιγο ποιο γρηγορα αλλα δεν ειμαι σιγουρος

 

Θυμάσαι να μας πεις ποια έκδοση λογισμικού έβγαλε το kies πως είναι διαθέσιμη, ποια σου έβγαζε πριν το update και ποιά τώρα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια συνδεσα το κινητο στο kies και μου εβγαλε μια αναβαθμιση την εκανα αλλα δεν αλλαξε τπτ .Νομιζω πως παει λιγο ποιο γρηγορα αλλα δεν ειμαι σιγουρος

 

Καλημερα σιγουρα η αναβαθμιση που σου εβγαλε ηταν για το λειτουργικο software kies και οχι για το firmware του κινητου.

Αν πας ρυθμισεις - πληροφοριες σχετικα με το τηλ - εκδοση android και δεις οτι γραφει 2.3.6 τοτε δεν εγινε απολυτως καμια αναβαθμιση οσο αφορα το κινητο.

Αναβαθμιση για το κινητο θα γινει απο οτι λενε με το καινουριο ετος, ισως προς τα μεσα Ιανουαριου ή και πιο μετα και θα παει κατευθειαν σε εκδοση jelly bean.

Αν κανω λαθος παρακαλω να με διορθωση καποιος.

 

Κανω διορθωση και ενημερωνω οτι πραγματικα υπαρχει ενημερωση για το κινητο , η οποια ειναι περιπου στα 8 ΜΒ , παραμενει στην εκδοση gingerbread 2.3.6 αλλαζει ομως η εκδοση kernel οπως επισης και η εκδοση βασικου φασματος απο xxld3 που ειχα εγινε xxlk2

 

Η αναβαθμιση εγινε αρκετα γρηγορα περιπου στο 5 λεπτο δεν χρειαστηκε να συνδεσω το κινητο στον υπολογιστη, με το που συνδεθηκα στο ιντερνετ μεσο wi fi μου εδειχνε οτι υπηρχε αναβαθμιση.

 

Απορια δεν ξερω γιατι αλλαξανε την εκδοση βασικου φασματος, αν ξερει κανεις κατι ας ενημερωση.

Ευχαριστω.

Edited by Superuser

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω οτι μολις πηρα ειδοποιηση για ενημερωση λογισμικου της συσκευης η οποια ειναι σε εξελιξη (xθες το βραδυ ειχε βγαλει ενα μεγαλουτσικο update και για το Kies).

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο.. καμια αλλαγη πρακτικη περα απο το βασικο φασμα που ειπαν και παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου ήρθε μια ειδοποίηση για αναβάθμιση λογισμικού αλλά δεν έχω βρει χρόνο να την κάνω... Λέτε να κάνω κανά backup πριν την ξεκινήσω???
Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα χάρηκα ο,τι ήταν η jb!

Δεν μου έσβησε κάποιο αρχείο.

Όταν κάνω κλήσεις από viber τρώει πολλά mb?

Έχω 300 mb δωρεάν το μήνα.Πού βλέπω πόσα καταναλώνω?Μου στέλνει sms όταν τα εξαντλώ?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αναβάθμιση, εκτός από την αλλαγή του βασικού φάσματος ( ; ), έχετε παρατηρήσει κάποια μείωση στη Ram;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα έκανα και γω την αναβάθμιση... Κάποια αλλαγή δεν είδα, θα έλεγα πως μου φαίνεται πως πάει πιο γρήγορα αλλά ίσως να ναι ιδέα μου. Το φάσμα γτ το αλλάξανε άραγε???

Για την RAM και γω την βλέπω μειωμένη αλλά ίσως είναι λόγω της επανεκκίνησης αύριο θα δούμε περισσότερα...

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια για βοηθηστε παρακαλω...-πως αντιγραφουμε τα τηλ απο την σιμ στο κινητο?δεν βρισκω την επιλογη...

 

επισης...δεν μπορω να συνδεθω με το καλωδιο στο pc...-μου λεει..δεν βρισκει προγραμμα οδηγησης...(κατι τετοιο...-τι κουλο ειναι αυτο παλι..?)

Link to comment
Share on other sites

Για την RAM και γω την βλέπω μειωμένη αλλά ίσως είναι λόγω της επανεκκίνησης αύριο θα δούμε περισσότερα...

 

Αυτά είναι που δε μου αρέσουν..... :ninja: Σε όλα τα λειτουργικά για smartphones, όχι μόνο το Android.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι που δε μου αρέσουν..... :ninja: Σε όλα τα λειτουργικά για smartphones, όχι μόνο το Android.

 

+1

 

 

 

Εκανα και εγω την αναβαθμιση χθες.

Δεν βλεπω καποια σημαντικη αλλαγη περα απο το οτι αργει λιγο περισσοτερο στην εκκινηση,και ισως στο scrolldown.Μου φαινεται πως πριν μπορουσες να κανεις συνεχες

scrolldown με το δαχτυλο στην οθονη (απανωτα) αλλα τωρα με το που το ακουμπας σταματαει το scroll και πρεπει να ξανακυλησεις το δαχτυλο για να συνεχισει κ παλι.Με επιφυλαξη αυτο,ας το επιβεβαιωσει καποιος.

 

Παντως το κινητο ειναι πολυ καλη αγορα.Δεν με εχει προβληματισει καθολου.Για τα λεφτα του ειναι σουπερ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο μενα.

Υπαρχει καποια εφαρμογη ( με πληρωμη η χωρις) με την οποια να μπορω να κανω με την χρηση δορυφορου ενα ειδος τοπογραφικου σχεδιου??

Και εξηγουμαι...

Θελω σε μια εκταση στην επαρχια η οποια θα μου περιελθει στην ιδιοκτησια να παω με το κινητο και με την χρηση δορυφορου να κανω ενα μινι τοπογραφικο με τισ συντεταγμενες σε καθε σημειο που θα χρειαστει ωστε να φταιξω την περιμετρο της εκτασης ωστε να ξερω τι μου γινεται και να μην εχω στο απωτερο μελλον θεματα καταπατησης επειδη η εκταση αυτη ειναι σε βουνο και τα ορια που υπαρχουν με τους αλλουσ ιδιοκτητες ειναι φυσικα ( πετρες , ελιες , λογγοι και αλλα...).

Για να ξερω μετα τα σημεια ωστε να του κανω μια απλη περιφραξη.

Για βοηθατε ωρε συναδελφοι....

Link to comment
Share on other sites

περα απο το οτι αργει λιγο περισσοτερο στην εκκινηση

 

Παντως το κινητο ειναι πολυ καλη αγορα.Δεν με εχει προβληματισει καθολου.Για τα λεφτα του ειναι σουπερ.

 

Αργεί κι άλλο στην εκκίνηση;.. :( Τότε σίγουρα δεν την κάνω. Υποτίθεται ότι σκοπός του κάθε UPdate είναι η βελτίωση και όχι η υποβάθμιση. Αλλά, εταιρείες είναι... :rolleyes:

 

Το κινητό μια χαρά είναι, αλλά ανακαλύπτω τα κουσούρια του Android σιγά - σιγά..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

+1

Δεν βλεπω καποια σημαντικη αλλαγη περα απο το οτι αργει λιγο περισσοτερο στην εκκινηση,και ισως στο scrolldown.Μου φαινεται πως πριν μπορουσες να κανεις συνεχες scrolldown με το δαχτυλο στην οθονη (απανωτα) αλλα τωρα με το που το ακουμπας σταματαει το scroll και πρεπει να ξανακυλησεις το δαχτυλο για να συνεχισει κ παλι.Με επιφυλαξη αυτο,ας το επιβεβαιωσει καποιος.

 

Εμένα πάλι το αντίθετο μου φαίνεται ότι συμβαίνει ή περίπου: Πριν την αναβάθμιση, όταν έκανα συνεχές scroll στις επαφές απανωτά όπως λες, μια χαρά σκρόλλαρε αλλά όταν ακουμπούσα το δάκτυλο σε μια επαφή φρέναρε, ενώ τώρα τρέχει πάλι όταν σκρολλάρω απανωτά αλλά όταν π.χ. βρω την επαφή που ψάχνω και την ακουμπήσω με το δάκτυλο δεν φρενάρει αλλά συνεχίζει με τη φόρα του ώσπου να σταματήσει (εκτός αν σκρολλάρω ανάποδα).

 

edit: Τελικά φρενάρει, αλλά θέλει πιο απότομο πάτημα με το δάκτυλο για αν σταματήσει.

 

Πάντως πιο γρήγορο δεν νομίζω να έγινε. Δεν κατάλαβα το νόημα της ανβάθμισης.

Και εμένα η ελεύθερη Ram τώρα σαν να μου φαίνεται ότι λιγόστεψε, δεν είμαι και σίγουρος.

Και μια ερώτηση: Όταν πάρουμε την jb, πρέπει να κάνω πρώτα back up, ώστε να μην χαθούνε φωτογραφίες (τις έχω στην sd) και εφαρμογές (τις έχω στο τηλ) ή απλά την κάνω? Και back up πώς κάνουμε, μέσω kies?

Edited by marnik1
Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω την αναβαθμιση δεν παρατηρησα καποια διαφορα σκρολαρει μια χαρα χωρις lag απλα ειδα οτι η ελευθερη ραμ μεγαλωσε
iPad 3+4G 32GB :cool:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκα με ένα φίλο μου που έχει το Galaxy S Advanced.Πολύ ωραία η Super Amoled. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως το temple run του κολλούσε αρκετά, κάτι που δεν δικαιολογείται για διπύρηνο με 768 ram, την στιγμή που στο Sole παίζει smooth με 512. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί και σε άλλους κάτι τέτοιο με το συγκεκριμένο παιχνίδι ή με άλλα παρόμοια γιατί πραγματικά που μου προξένησε απορία. Πήγα να δω και την ελεύθερη ram και όλα ήταν φυσιολογικά.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκα με ένα φίλο μου που έχει το Galaxy S Advanced.Πολύ ωραία η Super Amoled. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως το temple run του κολλούσε αρκετά, κάτι που δεν δικαιολογείται για διπύρηνο με 768 ram, την στιγμή που στο Sole παίζει smooth με 512. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί και σε άλλους κάτι τέτοιο με το συγκεκριμένο παιχνίδι ή με άλλα παρόμοια γιατί πραγματικά που μου προξένησε απορία. Πήγα να δω και την ελεύθερη ram και όλα ήταν φυσιολογικά.

 

Και σε μενα κολλαει το συγκεκριμενο παιχνιδι.Αν βγω ομως και ξανα μπω χωρις να κανω διαγραφη της ram σταματαει να κολλαει

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το αντίθετο μου φαίνεται ότι συμβαίνει ή περίπου: Πριν την αναβάθμιση, όταν έκανα συνεχές scroll στις επαφές απανωτά όπως λες, μια χαρά σκρόλλαρε αλλά όταν ακουμπούσα το δάκτυλο σε μια επαφή φρέναρε, ενώ τώρα τρέχει πάλι όταν σκρολλάρω απανωτά αλλά όταν π.χ. βρω την επαφή που ψάχνω και την ακουμπήσω με το δάκτυλο δεν φρενάρει αλλά συνεχίζει με τη φόρα του ώσπου να σταματήσει (εκτός αν σκρολλάρω ανάποδα).

 

οντως στις επαφες συμπεριφερεται οπως περιγραφεις.στις εφαρμογες ομως πχ twitter,handcent σταματα αμεσα με το αγγιγμα κ ειναι ενοχλητικο για μενα αυτο ομολογω...:wacko:

 

κατα τα αλλα μου φαινεται αν οχι γρηγοροτερο,λιγο πιο smooth στη χρηση του.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως το temple run του κολλούσε αρκετά, κάτι που δεν δικαιολογείται για διπύρηνο με 768 ram, την στιγμή που στο Sole παίζει smooth με 512. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί και σε άλλους κάτι τέτοιο με το συγκεκριμένο παιχνίδι ή με άλλα παρόμοια γιατί πραγματικά που μου προξένησε απορία. Πήγα να δω και την ελεύθερη ram και όλα ήταν φυσιολογικά.

Σε μένα το παιχνίδι παίζει χωρίς κανένα απολύτως κόλλημα, ούτε μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... εχω ενα θεματακι... απο της εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου ενα μερος περιπου 4 gb το ονομαζει ως sd card

ομςσ προσφατα εβαλα μια 16 gb εξ καρτα την οποοια βλεπει ως external sdcard σε φακελο μεσα στον ηδη υπαρχον sd και δεν μετακινουνται εκει οι εφαρμογες...

Link to comment
Share on other sites

η ελευθερη ραμ μεγαλωσε

 

Κάθε Galaxy S Advance είναι διαφορετικό! :lol: Την αναβάθμιση με ποιον τρόπο την κάνατε; Μέσω της συσκευής ή μέσω Kies;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...