Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε Galaxy S Advance είναι διαφορετικό! :lol: Την αναβάθμιση με ποιον τρόπο την κάνατε; Μέσω της συσκευής ή μέσω Kies;

 

εγω μεσω kies.

 

παιδια οταν βαζετε πολλα widgets στην επιφανεια εργασιας σας κολλαει καθολου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια μολις απεκτησα και εγω το s advance.Το πηρα 219€ καλη τιμη πηστευω

2 απορίες

υπαρχει διαθεσημη ενημερωση για ics? τωρα εχει 2.3

και κατι αλλο στα χαρτια φαινεται 768 ραμ ενω μεσα στο κινητο αναφερει 555 τα υπολοιπα?

 

Να ρωτήσω από που το πήρες σε αυτή τη τιμή? H χαμηλότερη που βγάζει το skroutz είναι στα 244.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι παίζει με την Ram? Μου δείχνει τώρα ότι χρησιμοποιώ 390ΜΒ από τα 555ΜΒ (τη μια δείχνει 385, την άλλη 400) ενώ στην επιλογή ενεργές εφαρμογές μου δείχνει ότι δεν έχω καμία ενεργή εφαρμογή και επίσης μετέφερα και αρκετές από τις εφαρμογές μου (που δεν ήταν πολλές ούτως ή άλλως) στην sd. Είτε κλείνω το 3G και τον συγχρονισμό είτε όχι, το ίδιο κάνει. Πριν την αναβάθμιση μου έδειχνε ότι χρησιμοποιώ γύρω στα 300ΜΒ (άλλοτε λίγο παραπάνω, άλλοτε λίγο παρακάτω). Τί έγινε? Με αγχώνει που πλησιάζει το όριο. Να προχωρήσω στην επιλογή "Διαγραφή μνήμης" ή θα κάνω ζημιά? (το ρωτάω γιατί μου λέει να αποθηκεύσω τα δεδομένα πριν την εκκαθάριση της RAM και δεν έχω ιδέα τι εννοεί με αυτό, τι δηλ. πρέπει να αποθηκεύσω). Ευχαριστώ

 

edit: τώρα μου πήγε στα 432ΜΒ χρησιμοποιούμενα!!! HELP

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ GALAXY S ADVANCE ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ WIFI ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΑΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ, ΚΑΘΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΠΑΛΙ... ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η RAM είναι περίπου στα 484/555ΜΒ εκεί ήταν και πριν την αναβάθμιση... Πλέον δεν ασχολούμε ούτε με διαγραφή μνήμης ούτε με τπτ απ την στιγμή που δε μου κολλάει πουθενά αφήνω το adroid να κάνει την δουλειά του... Άλλωστε και διαγραφή μνήμης να κάνεις ή και να κλείσεις τις εφαρμογές που τρέχουν μετά από λίγο ξανανοίγουν οπότε δεν έχει νόημα...
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ GALAXY S ADVANCE ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ WIFI ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΑΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ, ΚΑΘΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΠΑΛΙ... ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

 

1. Διέγραψε το wifi σου από τη λίστα και αποθήκευσέ το πάλι.

2. Δοκίμασε και με κάποιο άλλο wifi, με κωδικό ασφαλείας, να δεις αν κάνει το ίδιο.

 

P.S.: Μη γράφεις με κεφαλαία. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

1. Διέγραψε το wifi σου από τη λίστα και αποθήκευσέ το πάλι.

2. Δοκίμασε και με κάποιο άλλο wifi, με κωδικό ασφαλείας, να δεις αν κάνει το ίδιο.

 

P.S.: Μη γράφεις με κεφαλαία. :)

 

εχω διαγράψει το wifi και το ξανα αποθήκευσα αλλα πάλι τίποτα.... θα δοκιμάσω και με άλλο wifi... σ ευχαριστώ πάντως... :)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και μία επανεκκίνηση στο κινητό σου. Συνήθως βοηθάει σε πολλές περιπτώσεις.

 

παλικαρια για βοηθηστε παρακαλω...-πως αντιγραφουμε τα τηλ απο την σιμ στο κινητο?δεν βρισκω την επιλογη...

 

επισης...δεν μπορω να συνδεθω με το καλωδιο στο pc...-μου λεει..δεν βρισκει προγραμμα οδηγησης...(κατι τετοιο...-τι κουλο ειναι αυτο παλι..?)

 

Αν πας στις επαφές και πατήσεις το κουμπί του Μενού θα σου εμφανίσει τις Ρυθμίσεις. Εκεί μέσα δεν έχει κάποια τέτοια επιλογή;

 

Για να διαβάσει το κινητό ο υπολογιστής θα πρέπει να έχει τους Drivers. Εγκατέστησε το KIES και δοκίμασε πάλι.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Led για την ένδειξη φόρτισης της μπαταρίας έχει το κινητό? (κόκκινο-πράσινο)?

Διάβασα στο φόρουμ ότι δεν έχει Led για ειδοποίηση μυνημάτων ή αναπάντητων κλήσεων οπότε αν δεν έχει και ένδειξη φόρτισης :(

Link to comment
Share on other sites

Και μια νέα απορία: Μπορώ να κατεβάσω εφαρμογή από το google play στο pc και από εκεί να την μεταφέρω στο τηλ.? Την μεταφορά πώς θα την κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μόνο μέσω KIES μπορείς να θες να κατεβάσεις εφαρμογές από το Play Store όταν έχεις συνδέσει το κινητό σου στον υπολογιστή αλλά και πάλι δεν κατεβαίνουν στον υπολογιστή αλλά γίνονται εγκατάσταση στο κινητό.

Βασικά δεν βρίσκω τον λόγο για να κάνεις κάτι τέτοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

αν διαβασεις μερικα ποστ πιο πανω. πολλα παιδια αναφερουν οτι θα γινει αναβαθμιση σε 4.1.2 μετα τον Ιανουαριο. αν εχω διαβασει καλα. ριξε μια ματια μην σου λεω και ψεμματα :)
Link to comment
Share on other sites

παιδα εκτος απο το να περασω της εφαρμογες στην sd και να διαγραφω καμια φορα την ram, μπορω να κανω κατι αλλο να ωστε να μν μου κολλαει?
Link to comment
Share on other sites

Και μια νέα απορία: Μπορώ να κατεβάσω εφαρμογή από το google play στο pc και από εκεί να την μεταφέρω στο τηλ.? Την μεταφορά πώς θα την κάνω?

μπορεις να τις μεταφερεις με το ASTRO Gestionnaire de fichiers

https://play.google.com/store/search?q=astro+file+manager&c=apps

 

Νομίζω πως μόνο μέσω KIES μπορείς να θες να κατεβάσεις εφαρμογές από το Play Store όταν έχεις συνδέσει το κινητό σου στον υπολογιστή αλλά και πάλι δεν κατεβαίνουν στον υπολογιστή αλλά γίνονται εγκατάσταση στο κινητό.

Βασικά δεν βρίσκω τον λόγο για να κάνεις κάτι τέτοιο.

 

υπαρχουν και αλλα market εκτος απο το Play Store με εφαρμογες τις οποιες κατεβαζεις στον υπολογιστη και απο εκει στο κινητο

και ειδικα εφαρμογες που κανονικα θελουν πληρωμη τις κατεβαζεις τζαμπα μετα μ εναν File Managerμ τις περνας στο κινητο

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μόνο μέσω KIES μπορείς να θες να κατεβάσεις εφαρμογές από το Play Store όταν έχεις συνδέσει το κινητό σου στον υπολογιστή αλλά και πάλι δεν κατεβαίνουν στον υπολογιστή αλλά γίνονται εγκατάσταση στο κινητό.

Βασικά δεν βρίσκω τον λόγο για να κάνεις κάτι τέτοιο.

 

Εννοώ να τις κατεβάζω στον υπολογιστή χωρίς να είναι ταυτόχρονα συνδεδεμένο το κινητό. Ο λόγος είναι ότι εκεί που σερφάρεις στο Ιντερνετ με τον υπολογιστή, θα ήταν βολικό (και λόγω οθόνης, και λόγω σύνδεσης) να διάλεγες και να κατέβαζες τις εφαρμογές που θέλεις και αργότερα να τις μεταφέρεις στο κινητό (αντί να το κάνεις αυτό στην 4'' οθόνη του κινητού).

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να τις κατεβάζω στον υπολογιστή χωρίς να είναι ταυτόχρονα συνδεδεμένο το κινητό. Ο λόγος είναι ότι εκεί που σερφάρεις στο Ιντερνετ με τον υπολογιστή, θα ήταν βολικό (και λόγω οθόνης, και λόγω σύνδεσης) να διάλεγες και να κατέβαζες τις εφαρμογές που θέλεις και αργότερα να τις μεταφέρεις στο κινητό (αντί να το κάνεις αυτό στην 4'' οθόνη του κινητού).

νομιζω με το APK Downloader μπορεις θα πρεπει μονο να εχεις το Google Chrome

http://apps.evozi.com/apk-downloader/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Το δικό μου θέμα έχει να κάνει με τη μπαταρία.Με τίποτα δε κρατάει πάνω από 25 ώρες να και έκανα όπως έιπαν τα παιδιά 3 κύκλους φόρτισης.Έχω κλειστά wifi,gps συγχρονισμό λογαριασμών, μιλάω μισή ώρα τη μέρα,ίντερνετ όχι πάνω από 15 λεπτά και επιπλέον για 6-7 ώρες είναι και σε flight mode. Μάλιστα μετά από 6 ώρες flight mode η μπαταρία έπεσε 10%!Είναι φυσιολογικό αυτό;Κατά τα άλλα το κινητό φυσάει!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Το δικό μου θέμα έχει να κάνει με τη μπαταρία.Με τίποτα δε κρατάει πάνω από 25 ώρες να και έκανα όπως έιπαν τα παιδιά 3 κύκλους φόρτισης.Έχω κλειστά wifi,gps συγχρονισμό λογαριασμών, μιλάω μισή ώρα τη μέρα,ίντερνετ όχι πάνω από 15 λεπτά και επιπλέον για 6-7 ώρες είναι και σε flight mode. Μάλιστα μετά από 6 ώρες flight mode η μπαταρία έπεσε 10%!Είναι φυσιολογικό αυτό;Κατά τα άλλα το κινητό φυσάει!!

 

Πηγαινε ρυθμισεις - ασυρματη επικοινωνια - δικτυα κινητης τηλεφωνιας - χρηση δεδομενων πακετων να μην ειναι τεκαρισμενο οπως επισης και λειτουργια δικτυου να ειναι μονο GSM ετσι θα εχεις μεγαλυτερη οικονομια στην μπαταρια. Δοκιμασε το δεν θα χασεις.:)

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ρυθμισεις - ασυρματη επικοινωνια - δικτυα κινητης τηλεφωνιας - χρηση δεδομενων πακετων να μην ειναι τεκαρισμενο οπως επισης και λειτουργια δικτυου να ειναι μονο GSM ετσι θα εχεις μεγαλυτερη οικονομια στην μπαταρια. Δοκιμασε το δεν θα χασεις.:)

 

 

Κατ' αρχάς σε ευχαριστώ για την απάντηση.Δυστυχώς το έχω κάνει ήδη(ξέχασα να το αναφέρω).Λες να έπεσα σε ελλατωματική μπαταρία;:help:

Link to comment
Share on other sites

Και μια νέα απορία: Μπορώ να κατεβάσω εφαρμογή από το google play στο pc και από εκεί να την μεταφέρω στο τηλ.? Την μεταφορά πώς θα την κάνω?

 

Δε ξέρω αν αυτό εννοείς, αλλά αν κάνεις από το pc σου login στο play store με το account που έχεις στο κινητό, για όποια εφαρμογή πατήσεις εγκατάσταση, εγκαθίσταται και στο τηλεφωνό σου όταν συνδεθεί στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αναφέρονται συνδιαστικά σε ολόκληρη τη μνήμη της συσκευής: Ram ( 1,9gbs ) και Usb Storage ( 6gbs, αλλά τα 2+ gbs χρησιμοποιούνται από το λειτουργικό σύστημα ).

 

 

Και ρωταω εγω γιατι να ειναι διαμοιρασμενη σε ram κ Usb Storage ? μπορει να ειναι ολα στην εσωτερικη μνημη?? οταν κανεις μεταφορα μια εφαρμογη απο την συσκευη στην καρτα μεταφερεται στην Usb storage η στην εξωτερικη καρτα sd? σε neo V που ειχα δεν ειχα τετοιο προβλημα εσωτερικη μνημη και καρτα sd τελος... οποιος μπορει ας μου απαντησει γιατι απο το support της samsung δεν βγαζω ακρη ο καθενας λεει τα δικα του...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αναφέρονται συνδιαστικά σε ολόκληρη τη μνήμη της συσκευής: Ram ( 1,9gbs ) και Usb Storage ( 6gbs, αλλά τα 2+ gbs χρησιμοποιούνται από το λειτουργικό σύστημα ).

 

 

Και ρωταω εγω γιατι να ειναι διαμοιρασμενη σε ram κ Usb Storage ? μπορει να ειναι ολα στην εσωτερικη μνημη?? οταν κανεις μεταφορα μια εφαρμογη απο την συσκευη στην καρτα μεταφερεται στην Usb storage η στην εξωτερικη καρτα sd? σε neo V που ειχα δεν ειχα τετοιο προβλημα εσωτερικη μνημη και καρτα sd τελος... οποιος μπορει ας μου απαντησει γιατι απο το support της samsung δεν βγαζω ακρη ο καθενας λεει τα δικα του...

 

Πιστεύω λόγω λειτουργικού συστήματος είναι διαμορφωμένη έτσι η μνήμη. Κι εγώ πίστευα στην αρχή ότι, όταν επέλεγα μεταφορά, οι εφαρμογές πήγαιναν στην εσωτερική USB, αλλά πήγαιναν στην εξωτερική sd. Αυτό το είδα μόλις έκανα unmount την κάρτα sd. ΑΛΛΑ , ένας συμφορουμίτης μου έγραψε ότι αυτό γίνεται μόνο με root. :worry:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...