Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πεδες αντιμετοπιζω ενα θεματακι με τις επαφες skype που προσθεετονται μονοι τους ενω τους διαγραφω συνεχεια...!απο που πρεπει να το ρυθμισω να μην μου ωγαινουν τα ονοματα στις επαφες συνεχεια?

 

καλη χρονια με υγεια ναχουμε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα και καλη χρονια!!

που καταναλωνεται περισσοτερη μπαταρια οταν το βαζω σε λειτουργια πτησης ολο το βραδυ?

η οταν το κλεινω εντελως και το ανοιγω το πρωι....:!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρήγγειλα το κινητό από το public σε πρόγραμμα wind δωρεαν με παγιο 35 ευρω. Παίζει να ειναι τιποτα ελατωματικά και τα δίνουν δωρεάν η λόγω γιορτών? η γνώμη σας σε σύγκριση με το s duos? ευχαριστώ καλή χρονιά. :lol:

μια χαρα θα ειναι το κινητο-απλα με τα παγεια που θα εχεις δωσει σε ενα χρονο....θα το επαιρνες μετρητης κ θα ειχες ενα χαμηλο προγραμμα

! 35 Χ 12 = βαλτα κατω κ θα δεις...!

 

παιδια καλημερα και καλη χρονια!!

που καταναλωνεται περισσοτερη μπαταρια οταν το βαζω σε λειτουργια πτησης ολο το βραδυ?

η οταν το κλεινω εντελως και το ανοιγω το πρωι....:!:

 

εννοειται οταν το κλεινεις κανεις οικονομια στην μπαταρια...!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

και σε εσας οταν η μπαταρια παει στο 15% σας βγαζει μηνυμα για φορτιση με μια πριζα κατω αριστερα?

υπαρχει ρυθμιση για να μην βγαινει το μηνυμα αυτο?

Link to comment
Share on other sites

24 του μηνα θα ερθει απο τι λενε το jely bean. Ρε παιδια το φορτισα το βραδυ και το πρωι οταν το ανοιξα η μπαταρια του ητανε στο 97%. το σκαλισα κανα δεκαλεπτο γεματο (fb κτλπ) και επεφτε η μπαταρια κατευθειαν και τωρα ειναι στο 89% :wacko: .Ειναι λογικο? Οταν το πρωτο ανοιξα το κινητο το αφησα να ξεφορτησει τελιως κ μετα το αφησα να φορτησει πληρως, την δευτερη το αφησα στο 10% και επειδη το χρειαζομουνα εκτος σπιτιου το εβαλα να φορτισει λιγο κ οταν ξαναγυρισα το ξαναφορτησα πληρως. Στο χτεσινο φορτισμα του ενω ειναι θεωρητικα 100% φορτισμενο οταν το ανοιξα οπως ειπα παραπανω μου ητανε στο 97%. Εχω κανει κατι λαθος εγω? Θα φτιαξει λετε? ειναι δυνατον τοσο γρηγορα να πεφτει η μπαταρια? (Πρωτο μου Smartphone :) )
Link to comment
Share on other sites

24 του μηνα θα ερθει απο τι λενε το jely bean. Ρε παιδια το φορτισα το βραδυ και το πρωι οταν το ανοιξα η μπαταρια του ητανε στο 97%. το σκαλισα κανα δεκαλεπτο γεματο (fb κτλπ) και επεφτε η μπαταρια κατευθειαν και τωρα ειναι στο 89% :wacko: .Ειναι λογικο? Οταν το πρωτο ανοιξα το κινητο το αφησα να ξεφορτησει τελιως κ μετα το αφησα να φορτησει πληρως, την δευτερη το αφησα στο 10% και επειδη το χρειαζομουνα εκτος σπιτιου το εβαλα να φορτισει λιγο κ οταν ξαναγυρισα το ξαναφορτησα πληρως. Στο χτεσινο φορτισμα του ενω ειναι θεωρητικα 100% φορτισμενο οταν το ανοιξα οπως ειπα παραπανω μου ητανε στο 97%. Εχω κανει κατι λαθος εγω? Θα φτιαξει λετε? ειναι δυνατον τοσο γρηγορα να πεφτει η μπαταρια? (Πρωτο μου Smartphone :) )

 

Καλησπερα χρονια πολλα και καλη χρονια.

Μη σε ανησυχει το θεμα της μπαταριας και σε μενα οταν το βγαζω απο την φορτιση ειναι στο 97% ποτε δεν θα το δεις στο 100%.

Επισης διαβασε το αρθρο σχετικα με την φορτιση της μπαταριας. http://techblog.gr/mobile/4-myths-about-batteries-425222/

 

Οπως επισης αν θες να σου κραταει παραπανω η μπαταρια, πηγαινε ρυθμισεις - ασυρματη επικοινωνια - δικτυα κινητης τηλεφωνιας - απο εκει πρωτη και δευτερη επιλογη να μην ειναι τσεκαρισμενες και πιο κατω λειτουργια δικτυου να ειναι μονο gsm.

Ετσι θα σου κρατησει περισσοτερο η μπαταρια.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Χρηση δεδομενων πακετου ειναι κλικαρισμενο ενω το δευτερο απο κατω οχι. Αν ξεκλικαρω το πρωτο δεν θα xω ιντερνετ με Mb? Η επιλογη Μονο Gsm τι ειναι? εγω το εχω Gsm/wcdma (οτι μου πανε δλδ απο την Cosmote να βαλω). Noobyς τελειως.. :)

 

YΓ1: εχω βαλει ενα προγραμμα που λεγεται juice defender για την μπαταρια. Κανει τπτ στην πραγματικοτητα?

 

ΥΓ2: Τελειο το κινητο παιδια.. ΠΛΗΡΩΣ ερωτευσιμο για μενα, βεβαια θα μου πειτε ειχα να αλλαξω και κινητο 5ετια γεματη και ειναι μεγαλο αλμα οσο να πεις ολα αυτα τα καλουδια μαζεμενα.

Edited by Giannis_kan
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και γω, καπου το διαβασα και παλαιοτερα νομιζω χωρις καποια λυση. Οταν στελνεις μηνυματα γινεται να μην τα βγαζει συνεχως με κεφαλαια?Αφενως ειναι ενοχλητικο, αφετερου δε γινεται να μου γραφεις εστω κεφαλαια και να μου τα τονιζεις κιολας, δεν κολλαει και στο ματι καλα.

 

Εχω επιλεξει να τα στελνει ως gsm για να εχω τους 160 χαρακτηρες αλλα με μικρα τα εγραφες και εσωτερικα τα μετετρεπε σε κεφαλαια μεχρι και το 3310, δεν μπορει να μην δε γινεται σε τετοιο κινητο! Οποιος εχει βρει μια λυση ας ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι εκαστοτε εφαρμογες που βαζουμε στο κινητο μας πως ενημερωνονται?

 

Συνήθως, με το που ενεργοποιείς τα δεδομένα σου ή συνδέεσαι σε κάποιο ρουτερ, σου εμφανίζει στη μπάρα μια ειδοποίηση με το εικονίδιο του Playstore. Και τραβώντας προς τα κάτω τη notification bar βλέπεις ποια εφαρμογή έχει διαθέσιμη ενημέρωση. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αλλιως μπαινεις στο Play store,πατας το αριστερο touch κουμπακι διπλα στο home button και επιλεγεις "οι εφαρμογες μου"...απο κει και περα βλεπεις ολες τις εφαργογες που εχεις εγκαταστασει καθως και την εκδοση τους..
Link to comment
Share on other sites

Αλλιως μπαινεις στο Play store,πατας το αριστερο touch κουμπακι διπλα στο home button και επιλεγεις "οι εφαρμογες μου"...απο κει και περα βλεπεις ολες τις εφαργογες που εχεις εγκαταστασει καθως και την εκδοση τους..

 

Συνήθως, με το που ενεργοποιείς τα δεδομένα σου ή συνδέεσαι σε κάποιο ρουτερ, σου εμφανίζει στη μπάρα μια ειδοποίηση με το εικονίδιο του Playstore. Και τραβώντας προς τα κάτω τη notification bar βλέπεις ποια εφαρμογή έχει διαθέσιμη ενημέρωση. :)

 

ευχαριστω πολυ παιδια....:)

και να ρωτησω οταν λενε ολοι εδω οτι το κινητο τους βγαζει πχ 2 μερες λειτουργειας εννοουν χωρις κλεισιμο καθολου?

γιατι εγω γενικα τα κινητα(ο) τα κλεινω το βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι χωρις κλεισιμο..αλλιως σε flight mode...εγω προσωπικα δν το εχω κλεισει καθολου απο τοτε που το πηρα..μονο κανα restart(χωρις να χρειαζεται)...
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι χωρις κλεισιμο..αλλιως σε flight mode...εγω προσωπικα δν το εχω κλεισει καθολου απο τοτε που το πηρα..μονο κανα restart(χωρις να χρειαζεται)...

 

λογικα εγω που το κλεινω τα βραδια δεν θα βγαζω περισσοτερες ωρες απο εσας?

εσενα κατα μεσο ορο ποσο σου κραταει η μπαταρια kostaskw?

Link to comment
Share on other sites

Λογικα πρέπει να σου κρατάει περισσότερο..εμένα βγάζει 1,5-2 μέρες με κανονική χρήση..όταν παίζω κανα παιχνίδι,χρησιμοποιώ ίντερνετ και γενικά δν το αφήνω από το χέρι καθόλου,χρειάζεται κάθε μέρα φόρτιση!!
Link to comment
Share on other sites

επικοινώνησα σήμερα με την υποστήριξη της samsung μέσω live chat... το λέω γιατί δε ξέρω πόσο έγκυρο είναι.. δεν έχουν καμιά πληροφορία για αναμενόμενη αναβάθμιση.. ήξεραν μόνο να μου πουν οτι έχω τη πιο πρόσφατη έκδοση (πολύ χρήσιμη πληροφορία :P ) και οτι το μονο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω να μου εμφανιστεί μήνυμα χωρίς να ξέρει καν αν θα γίνει η αναβάθμιση γενικά.

 

Δε ξερω τι μπορει να σημαινει αυτο για τη συσκευη αλλά πολυ φοβάμαι πως την αφησαν ετσι στην τυχη της :mad:

Edited by strange_thomas
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να απαντησε κανενας επιστατης και να μην απαντησε κανας υπαλληλος γτ δν μας βλεπω καλα....... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και να μην πάρει αναβάθμιση η συσκευή, δε θα είχα κανένα πρόβλημα ( μη βαρέσετε :p ). Με εξυπηρετεί τέλεια σε αυτά που θέλω. Αλλά, αν δεν πάρει την αναβάθμιση, θα έχουμε θέματα με τις εφαρμογές από το Playstore μετά.. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.. :lol:

 

P.S.: Ένα hint μόνο... Ξέρετε ότι και η ICS και η JΒ δεν υποστηρίζουν μεταφορά εφαρμογών στην sd, ε ( απ' ό,τι έχω διαβάσει εδώ, δηλαδή );.... :rolleyes:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι το αγορασατε απο public τις τελευταιες 10 μερες ποια εκδοση βασικου φασματος εχετε?

εγω εχω την ΧΧLK2 χωρις να κανω αναβαθμιση...

ρωταω εντελως πληροφοριακα !!

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι το αγορασατε απο public τις τελευταιες 10 μερες ποια εκδοση βασικου φασματος εχετε?

εγω εχω την ΧΧLK2 χωρις να κανω αναβαθμιση...

ρωταω εντελως πληροφοριακα !!

 

Άκυρο το ποστ μου.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...