Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γενικα εχω φοβο με τετοιου ειδους κουμπια...

παλιοτερα ειχα προβλημα σε κατι νοκια...

λεω να την ανοιγω απο εδω και περα πιο πολυ με το κεντρικο μιας και το χρησιμοποιω σπανια!

γενικα απο το κινητο ειμαι πολυ ευχαριστημενος για τις 10 πρωτες μερες που το εχω στην κατοχη μου!;)

 

σε καταλαβαινω απολυτα!εγω να δεις πως κανω οταν το πιανω στα χερια μου:p

και δεν ειναι και δικο μου ειναι αλλουνου!

πολυ καλο το κινητο αλλα εχω αρκετες αποριες:p

οποιος γνωριζει ας απαντησει στο ποστ μου πανω:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@konsniper: Μήπως το λιώνει στη χρήση; Γιατί τις 2 μέρες τις φτάνει σχετικά εύκολα. Αν έχεις το χρόνο, δες ένα μεγάλο ποστ μου πιο πίσω σε αυτό το thread. :)

 

@djnick. Όχι, κανένα λάθος δεν έκανες με την πρώτη φόρτιση. Όταν λες κάτω; Γράψε τη χρήση που κάνεις και πόσο διαρκεί. Για "ολόκληρα" screenshots,το Screen Capture Shortcut Free, από το Playstore, λειτουργεί τέλεια. Antivirus δε χρειάζεται, όσο κατεβάζεις εφαρμογές από το Playstore.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

@konsniper: Μήπως το λιώνει στη χρήση; Γιατί τις 2 μέρες τις φτάνει σχετικά εύκολα. Αν έχεις το χρόνο, δες ένα μεγάλο ποστ μου πιο πίσω σε αυτό το thread. :)

 

@djnick. Όχι, κανένα λάθος δεν έκανες με την πρώτη φόρτιση. Όταν λες κάτω; Γράψε τη χρήση που κάνεις και πόσο διαρκεί. Για "ολόκληρα" screenshots,το Screen Capture Shortcut Free, από το Playstore, λειτουργεί τέλεια. Antivirus δε χρειάζεται, όσο κατεβάζεις εφαρμογές από το Playstore.

 

εγινε φιλε μου.μολις τωρα το εβαλα να φορτισει αφου ειχε παει στο 5%...δεν το αφησα να κλεισει τελειως...

εχω βαλει δυο screenshots στο ποστ μου πανω.φαινονται?:confused:

 

οποτε δεν βαζω antivirus και χρησιμοποιω κανονικα τους κωδικους μου χωρις ανησυχια

 

κατι ακομα.καπου βρηκα ενα ιστορικο που ελεγε τα αρχεια που εχω δεχτει απο bluetooth κλπ...πως μπορω να ξαναβγω εκει?

 

τι πρεπει να κανω για να βαλω δικο μου ηχο κλησης?

Link to comment
Share on other sites

τι πρεπει να κανω για να βαλω δικο μου ηχο κλησης?

Πας ρυθμισεις - ηχος - ηχος κλησης τηλεφωνου, και επιλεγεις..

Link to comment
Share on other sites

τι πρεπει να κανω για να βαλω δικο μου ηχο κλησης?

 

Δημιουργείς τους φακέλους media/audio/ringtones και βάζεις στον τελευταίο τους ήχους που θες ώστε να εμφανιστούν στην λίστα των ήχων κλήσεων.

Αν θες να βάλεις δικές σου ειδοποιήσεις δημιουργείς τον φάκελο notifications μέσα στους media/audio/.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τοσο περιπλοκο ειναι για τον ηχο κλησης ρε παιδια;;εμενα μου τα βγαζει ετσι οπως το ανεφερα...
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργείς τους φακέλους media/audio/ringtones και βάζεις στον τελευταίο τους ήχους που θες ώστε να εμφανιστούν στην λίστα των ήχων κλήσεων.

Αν θες να βάλεις δικές σου ειδοποιήσεις δημιουργείς τον φάκελο notifications μέσα στους media/audio/.

 

ευχαριστω πολυ:)

 

Τοσο περιπλοκο ειναι για τον ηχο κλησης ρε παιδια;;εμενα μου τα βγαζει ετσι οπως το ανεφερα...

 

και ομως φιλε μου σε μενα δεν εβγαζε τιποτα παρα μονο αυτα που εχει το κινητο μεσα...

Link to comment
Share on other sites

εγινε φιλε μου.μολις τωρα το εβαλα να φορτισει αφου ειχε παει στο 5%...δεν το αφησα να κλεισει τελειως...

εχω βαλει δυο screenshots στο ποστ μου πανω.φαινονται?:confused:

 

οποτε δεν βαζω antivirus και χρησιμοποιω κανονικα τους κωδικους μου χωρις ανησυχια

 

κατι ακομα.καπου βρηκα ενα ιστορικο που ελεγε τα αρχεια που εχω δεχτει απο bluetooth κλπ...πως μπορω να ξαναβγω εκει?

 

τι πρεπει να κανω για να βαλω δικο μου ηχο κλησης?

 

Μετά από 3-4 φορτίσεις, μη σε πολυνοιάζει. :) Φαίνονται, απλά νομίζω στο 2 λείπει το κάτω κομμάτι. Για το bluetooth, μήπως είναι: Κύριο μενού --> Οι φάκελοί μου --> Bluetooth;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3-4 φορτίσεις, μη σε πολυνοιάζει. :) Φαίνονται, απλά νομίζω στο 2 λείπει το κάτω κομμάτι. Για το bluetooth, μήπως είναι: Κύριο μενού --> Οι φάκελοί μου --> Bluetooth;

 

ευχαριστω:)

δεν ειχε κατι αλλο στο 2 μολις ανοιξα το screenshot:confused:

 

εκει που μου ειπες πηγαινουν τα αρχεια που εχω λαβει μεσω bluetooth.εγω εψαχνα το ιστορικο μεταφορας που σου βγαζει οταν δεχεσαι αρχεια απο bluetooth.οχι πως εχει σημασια και που βρισκεται:p

 

task killer χρειαζεται να βαλω?η καποια πολυ βασικη εφαρμογη που πρεπει να κατεβασω?

μπορουμε κανονικα να αποθηκευουμε εφαρμογες στην καρτα μνημης και αν ναι πως?

Edited by djnick
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω:)

δεν ειχε κατι αλλο στο 2 μολις ανοιξα το screenshot:confused:

 

εκει που μου ειπες πηγαινουν τα αρχεια που εχω λαβει μεσω bluetooth.εγω εψαχνα το ιστορικο μεταφορας που σου βγαζει οταν δεχεσαι αρχεια απο bluetooth.οχι πως εχει σημασια και που βρισκεται:p

 

task killer χρειαζεται να βαλω?η καποια πολυ βασικη εφαρμογη που πρεπει να κατεβασω?

μπορουμε κανονικα να αποθηκευουμε εφαρμογες στην καρτα μνημης και αν ναι πως?

 

Για το screenshot λάθος δικό μου. :) Δεν ξέρω καθόλου για ιστορικό μεταφοράς σε Android, πόσο μάλλον μέσω bluetooth. Task killer δεν έχω βάλει και χρησιμοποιώ τον task manager της συσκευής. Μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα σε εφαρμογή, ούτε στη λειτουργία της συσκευής γενικότερα. Αλλά, δεν είμαι χρήστης που αλλάζει rom συνέχεια, ούτε πειράζω αρχεία μέσω κάποιου file manager ( ακόμα :lol: ). Αρχάριος είμαι κι εγώ στο Android.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

το πηρα την πρωτη μερα της προσφορας απο το public sto Mall.του εχω αλλαξει τα φωτα και τον αδοξαστο και παει σφαιρα,εχω βαλει 5 πλοηγους,15 παιχνιδια,ενα σωρο καλουδια και δεν καταλαβαινει τιποτα,συν οτι λογω δουλειας εχω 4 εμαιλ που τρεχουνε συνεχεια, +FACEBOOK KAI TWITTER

ολα καλα και αναλογα με αυτα που προσφερει το μηχανημα και με τα λεφτα του μια χαρα

τα αξιζει με το παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το παραγγείλατε απο public, είχατε κάπoιο πρόβλημα με την παράδοση; Μείνατε ευχαριστημένοι;

 

Μεγάλη καθυστέρηση, κοντά 20 μέρες, είπαν και καλά λόγω γιορτών και αποθήκης. Η παραγγελία έγινε μέσω ίντερνετ...Αύριο το περιμένω!

 

Λουκούμι η είδηση για αναβάθμιση σε jelly bean, έστω και στη Ρωσία!:)

Link to comment
Share on other sites

το πηρα την πρωτη μερα της προσφορας απο το public sto Mall.του εχω αλλαξει τα φωτα και τον αδοξαστο και παει σφαιρα,εχω βαλει 5 πλοηγους,15 παιχνιδια,ενα σωρο καλουδια και δεν καταλαβαινει τιποτα,συν οτι λογω δουλειας εχω 4 εμαιλ που τρεχουνε συνεχεια, +FACEBOOK KAI TWITTER

ολα καλα και αναλογα με αυτα που προσφερει το μηχανημα και με τα λεφτα του μια χαρα

τα αξιζει με το παραπανω

 

Ακριβώς. Παίζει να είναι η πιο value for money αγορά που έχω κάνει.. :D "Ακούραστο".. :X

 

Και μια απορία και από 'μένα. Αν δεν κάνω το update που κυκλοφορεί εδώ και περίπου 1 μήνα, θα μπορέσω να αναβαθμίσω σε Jelly Bean ή είναι προϋπόθεση το μικρότερο update; :confused:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.Καλά νέα σας έχω. Σήμερα πέρασα στο S Advance ενός φίλου μου που το πήρε πρίν 2 εβδομάδες, την επίσημη Ρώσικη Jelly Bean 4.1.2 που κυκλοφόρησε. Εντυπώσεις; Η συσκευή απλά είναι άλλο τηλέφωνο. Όπως είχε γίνει και με το S2 που είχε την leak 4.1.2.Εδώ μιλάμε όμως για επίσημη. Έχει κανονικά Ελληνικά σε όλα. Και στην συσκευή και στο πληκτρολόγιο μηνυμάτων. Και για να ξέρετε κάποιοι.Είτε βάλεις την Ρώσικη είτε την Ελληνική που θα αργήσει παραπάνω λογικά, είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα. Μόνο το OTA και Kies Update αλλάζει. Στην τελική με Odin βάζετε την Ελληνική όταν κυκλοφορήσει. Για 'μένα προσωπικά, άδικος κόπος να μην προχωρήσετε στην Ρώσικη περιμένοντας την Ελληνική. Ορμάτε ;) Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.Καλά νέα σας έχω. Σήμερα πέρασα στο S Advance ενός φίλου μου που το πήρε πρίν 2 εβδομάδες, την επίσημη Ρώσικη Jelly Bean 4.1.2 που κυκλοφόρησε. Εντυπώσεις; Η συσκευή απλά είναι άλλο τηλέφωνο. Όπως είχε γίνει και με το S2 που είχε την leak 4.1.2.Εδώ μιλάμε όμως για επίσημη. Έχει κανονικά Ελληνικά σε όλα. Και στην συσκευή και στο πληκτρολόγιο μηνυμάτων. Και για να ξέρετε κάποιοι.Είτε βάλεις την Ρώσικη είτε την Ελληνική που θα αργήσει παραπάνω λογικά, είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα. Μόνο το OTA και Kies Update αλλάζει. Στην τελική με Odin βάζετε την Ελληνική όταν κυκλοφορήσει. Για 'μένα προσωπικά, άδικος κόπος να μην προχωρήσετε στην Ρώσικη περιμένοντας την Ελληνική. Ορμάτε ;)

 

πως το ειδες το τηλ....

ρολλαρει κανονικα με jelly bean χωρις κολληματα?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Παίζει να είναι η πιο value for money αγορά που έχω κάνει.. :D "Ακούραστο".. :X

 

Και μια απορία και από 'μένα. Αν δεν κάνω το update που κυκλοφορεί εδώ και περίπου 1 μήνα, θα μπορέσω να αναβαθμίσω σε Jelly Bean ή είναι προϋπόθεση το μικρότερο update; :confused:

 

ας ρωτησω και εγω λοιπον:p

 

πιο update εννοεις?γιατι και εγω το κινητο με το που το ανοιξα εβγαλε κατι για εγκατασταση ενημερωσης λογισμικου...αυτο ειναι?να το κανω?

 

οταν σε καλουν ο ηχος κλησης δεν ειναι αρχικα σιγα και μετα δυναμωνει αποτομα?μπορει να αλλαξει αυτο?

 

οι επαφες συγχρονιζονται αυτοματα πουθενα η πρεπει να επιλεξω κατι?

Edited by djnick
Link to comment
Share on other sites

ας ρωτησω και εγω λοιπον:p

 

πιο update εννοεις?γιατι και εγω το κινητο με το που το ανοιξα εβγαλε κατι για εγκατασταση ενημερωσης λογισμικου...αυτο ειναι?να το κανω?

 

οταν σε καλουν ο ηχος κλησης δεν ειναι αρχικα σιγα και μετα δυναμωνει αποτομα?μπορει να αλλαξει αυτο?

 

οι επαφες συγχρονιζονται αυτοματα πουθενα η πρεπει να επιλεξω κατι?

 

Το ίδιο πρέπει να λέμε, απλά επειδή έχω περισσότερο καιρό τη συσκευή, μου εμφάνισε το update λιγό αργότερα από την ημέρα της αγοράς. Κι εγώ έχω τις αμφιβολίες μου για να το κάνω, γιατί σε παλιότερα posts, σε κάποιους μείωσε τη διάρκεια της μπαταρίας ( όχι τραγικά πράγματα ) και σε άλλους δεν "πείραξε" τη μπαταρία, αντίθετα, έκανε λίγο περισσότερο "smooth" τη λειτουργία της συσκευής.

 

Αν σου πω ότι αυτό για τον ήχο δεν το είχα προσέξει; :O Το δοκίμασα πριν λίγο και όντως έτσι είναι. Με λίγο ψάξιμο δε βρήκα κάτι..

 

Στη συγκεκριμένη συσκευή δεν έχω συγχρονίσει τις επαφές μου, αλλά πιστεύω στη διαδρομή: Εφαρμογές --> Ρυθμίσεις --> Λογαριασμοί και συγχρονισμός --> Αυτόματος συγχρονισμός πρέπει να κάνει αυτό που λες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρέπει να λέμε, απλά επειδή έχω περισσότερο καιρό τη συσκευή, μου εμφάνισε το update λιγό αργότερα από την ημέρα της αγοράς. Κι εγώ έχω τις αμφιβολίες μου για να το κάνω, γιατί σε παλιότερα posts, σε κάποιους μείωσε τη διάρκεια της μπαταρίας ( όχι τραγικά πράγματα ) και σε άλλους δεν "πείραξε" τη μπαταρία, αντίθετα, έκανε λίγο περισσότερο "smooth" τη λειτουργία της συσκευής.

 

Αν σου πω ότι αυτό για τον ήχο δεν το είχα προσέξει; :O Το δοκίμασα πριν λίγο και όντως έτσι είναι. Με λίγο ψάξιμο δε βρήκα κάτι..

 

Στη συγκεκριμένη συσκευή δεν έχω συγχρονίσει τις επαφές μου, αλλά πιστεύω στη διαδρομή: Εφαρμογές --> Ρυθμίσεις --> Λογαριασμοί και συγχρονισμός --> Αυτόματος συγχρονισμός πρέπει να κάνει αυτό που λες.

 

καλα θα το αφησω και εγω προς το παρον τοτε και βλεπουμε:p

 

για τον ηχο ετσι πρεπει να ειναι δεν νομιζω να αλλαζει τελικα...

 

εχεις βαλει καρτα μνημης?και αν ναι υπαρχει τροπος να βαλεις εφαρμογες στην καρτα μνημης?γιατι σκεφτομαι να παρω μια...

 

επισης βγαινει και μια ειδοποιηση για samsung account στο κινητο.πρεπει να κανω η μπορω να το αφησω?

Link to comment
Share on other sites

Και μια αλλη ερωτηση... Με την 4.1.2 εβαλαν ζουμ στην καμερα τελικα?όποιος την εγκαταταστησει ας μας ενημερωσει..
Link to comment
Share on other sites

Και μια αλλη ερωτηση... Με την 4.1.2 εβαλαν ζουμ στην καμερα τελικα?όποιος την εγκαταταστησει ας μας ενημερωσει..

 

καπου διαβασα οτι βαλανε χωρις να ειμαι σιγουρος ομως!! Ακουσα για μεχρι 4x οποιος ξερει ας επιβεβαιωσει!!

Link to comment
Share on other sites

πως το ειδες το τηλ....

ρολλαρει κανονικα με jelly bean χωρις κολληματα?

 

Αυτό που θα δείς, είναι μέρα με την νύχτα με αυτό που είχες δει στην ICS. Για το hardware του, πετάει

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...