Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς αντί να αποθηκεύεις τις επαφές στο τηλέφωνο ή στο Gmail τις αποθηκεύεις στην sim
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω ανα θεματακι ομως με τα ονοματα π αποθηκευω ..-με αφηνει να γραψω μονο 7 γραμματα....!κανω κατι λαθος.....???αν θελω να γραψω πχ... χρηστος ταδε.... χωραει μονο το χρηστος....!!ελεος......δεν διωρθονεται αυτο...?

 

Κι εγώ αυτό το θέμα έχω... :worry: Σε παλαιότερες συσκευές θυμάμαι ότι είχα περισσότερους χαρακτήρες.

 

Προφανώς αντί να αποθηκεύεις τις επαφές στο τηλέφωνο ή στο Gmail τις αποθηκεύεις στην sim

 

Στη sim είναι λιγότερο πιθανό να χάσεις τις επαφές σου, π.χ. όταν αλλάζεις συσκευή ή δεν έχεις 3G σήμα για συγχρονισμό.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ θέμα με τη μπαταρία. Το εχω κανα μήνα από public κ μετά την αναβάθμιση κρατάει 25-30 ώρες ενώ στις αρχές του 48ωρο σίγουρα.. ίσως φταίνε κ οι εφαρμογές π εχω δε ξέρω. Θα δοκιμάσω αυτό νε το battery calibration που γράφτηκε πιο πάνω κ θα περιμένω να δω αν με την jellybean αλλάξει τίποτα.. :-P
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους !!

Το αγόρασα από public σε λευκό, δωράκι για την γυναίκα :cool:

Πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής. Με αυτά που διαβάζω για την τελευταία αναβάθμιση ειμαι σε δίλλημα να την περάσω ή όχι... Αχ αυτό το μικρόβιο του last update που με διακατέχει..

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

για το update εχουμε κατι σε επισημη ανακοινωση? γιατι τελευταια ακουω πολλα για διαφημιστικο κολπο και τετοια! παντως το galaxy duos τρεχει πιο καινουρια εκδοση με μονοπυρηνο οποτε βλακεια να μη το παρουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια καλες γιορτες σε ολους. Καταρχας το κινητακι το χιλιογουσταρω γτ ειναι σαν να εχεις ενα S2 σε πιο προσιτη τιμη. Εχω επιδοτιση Vodafone και θελω να το παρω αλλα το προβλημα ειναι οτι σε καταστηματα Πλαισιο/ Vodafone δεν υπαρχει δεν εχει ερθει ποτε.Multirama και Public συνεργαζονται μονο με Wind. Ξερετε αν μπορω να κανω κατι και που μπορω να το βρω? Παντα με επιδοτιση Vodafone μιας και ειμαι καινουργιος πελατης τους.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα!!

το κινητακι για οποιον το θελει πουλιεται στα public με 199 ευρω με δωροεπιταγη που σου δινουν εκεινη την στιγμη.... 100% σιγουρο το πηρα σημερα απο το mall.

πιστευω ειναι η καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα μακραν...!

δεν το ξερει πολυς κοσμος κομματια ακομα υπαρχουν αρκετα οποτε τρεξτε...

ρε παιδια ποιο χρωμα ειναι το πιο ωραιο? τελικα πηρα το ασπρο...!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα!!

το κινητακι για οποιον το θελει πουλιεται στα public με 199 ευρω με δωροεπιταγη που σου δινουν εκεινη την στιγμη.... 100% σιγουρο το πηρα σημερα απο το mall.

πιστευω ειναι η καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα μακραν...!

δεν το ξερει πολυς κοσμος κομματια ακομα υπαρχουν αρκετα οποτε τρεξτε...

ρε παιδια ποιο χρωμα ειναι το πιο ωραιο? τελικα πηρα το ασπρο...!

 

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Εσυ κανεις σαν το ανεκδοτο, " γυναικα τι χρωμα αλογο να διαλεξω ". Αν σου αρεσε το ασπρο και το διαλεξες καλα εκανες, αυτο σου εκανε κλικ εκεινη την στιγμη , οποτε πηρες και την αποφαση για να το παρεις. Προσπαθησε να το χαρεις και μη δινεις σημασια σε κανενα και εγω το ασπρο εχω διαλεξει, η διαφορετικοτητα παντα μετραει.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Εσυ κανεις σαν το ανεκδοτο, " γυναικα τι χρωμα αλογο να διαλεξω ". Αν σου αρεσε το ασπρο και το διαλεξες καλα εκανες, αυτο σου εκανε κλικ εκεινη την στιγμη , οποτε πηρες και την αποφαση για να το παρεις. Προσπαθησε να το χαρεις και μη δινεις σημασια σε κανενα και εγω το ασπρο εχω διαλεξει, η διαφορετικοτητα παντα μετραει.

 

ευχαριστω φιλε μου ακομα δεν το εχω ανοιξει....

η τιμη στα 199 ευρω ειναι πολυ καλη για το κινητο παντως...

αλλαξα 2 φορες γνωμη πριν το παρω γι αυτο....

στην αρχη ασπρο , μετα μαυρο και ξανα ασπρο...!! χαχα

μηπως εχεις υποψη σου καμια καλη θηκουλα απο e-bay?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια καλες γιορτες σε ολους. Καταρχας το κινητακι το χιλιογουσταρω γτ ειναι σαν να εχεις ενα S2 σε πιο προσιτη τιμη. Εχω επιδοτιση Vodafone και θελω να το παρω αλλα το προβλημα ειναι οτι σε καταστηματα Πλαισιο/ Vodafone δεν υπαρχει δεν εχει ερθει ποτε.Multirama και Public συνεργαζονται μονο με Wind. Ξερετε αν μπορω να κανω κατι και που μπορω να το βρω? Παντα με επιδοτιση Vodafone μιας και ειμαι καινουργιος πελατης τους.

 

Ξερει κανεις παιδια τπτ ??

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά σε όλους!

πήρα το κινητό πριν 2 μέρες και θέλω να μεταφέρω τις επαφές απο την sim στο τηλέφωνο,χρειάζετε κάποια εφαρμογή για να γίνει και αν ναι ποια???:wacko:

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά σε όλους!

πήρα το κινητό πριν 2 μέρες και θέλω να μεταφέρω τις επαφές απο την sim στο τηλέφωνο,χρειάζετε κάποια εφαρμογή για να γίνει και αν ναι ποια???:wacko:

 

Καλημερα χρονια πολλα.

Πατας επαφες,παταμε αριστερο πληκτρο και ανοιγει το μενου, πατας περισσοτερα και ανοιγει ενα αλλο μενου, επιλεγεις εισαγωγη - εξαγωγη, επειτα εισαγωγη απο καρτα sim.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

εχω μερικές απορίες

1)γιατί δε με αφήνει να διαγράψω τις επαφές απο τη sim?

2)επίσης οι επαφές δεν είναι σε αλφαβητική σειρά καθώς πάει Α-Β-Γ-ξανα Α- Ζ-ξανα Γ και γενικώς στην αναζήτηση των επαφών γίνεται το έλα να δεις!!!!!!

χρόνια πολλά,καλές γιορτές...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα το κινητο χτες. Απλα ΤΕΛΕΙΟ..!! Πολυ παραπανω απο τις προσδοκιες μου και η τιμη του σουπερ!! Αφου λοιπον τελιωσε η μπαταρια του με σκαλισμα απο εμενα το εβαλα για φορτιση. Το αφησα 4ωρες και μου ελεγε 100% η μπαταρια το εβγαλα το ανοιξα και μεσα σε 5 λεπτα ειδα την μπαταρια(κατεβαζοντας appl) 95% η μπαταρια. Εχω κανει κατι λαθος εγω?επρεπε να το φορτισω περισοτερη ωρα? Τα φωτα σας!
Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/4-myths-about-batteries-425222/

παιδια διαβαστε το αρθρο για να σας λυθουν οι αποριες....

εγω να φανταστειτε δεν τελειωσα την αρχικη μπαταρια οταν ανοιξα το κινητο και το φορτισα την επομενη μερα κανα 2 ωρο μεχρι να παει γυρω στο 100% και το εβγαλα...

 

*παιδες καμια εμφανισιμη θηκη για το ασπρο χρωμα εχετε να προτεινετε?*

Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, το πήρα σήμερα από το mall με 199..Επειδή όμως είναι το πρώτο μου smartphone και δεν ξέρω, μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου πει πως μπορώ να ενεργοποιήσω το 3G(Cosmote)??Πατάω χρήση δεδομένων πακέτου και δεν μπαίνει..Χρειάζεται κάποια επιπλέον ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, το πήρα σήμερα από το mall με 199..Επειδή όμως είναι το πρώτο μου smartphone και δεν ξέρω, μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου πει πως μπορώ να ενεργοποιήσω το 3G(Cosmote)??Πατάω χρήση δεδομένων πακέτου και δεν μπαίνει..Χρειάζεται κάποια επιπλέον ρύθμιση?

 

Στελνεις INTERNET στο 1333 και θα σου ερθει μηνυμα με τις ρυθμισεις! βαζεις για κωδικο 1111

Link to comment
Share on other sites

Στελνεις INTERNET στο 1333 και θα σου ερθει μηνυμα με τις ρυθμισεις! βαζεις για κωδικο 1111

 

το ιδιο μηνυμα ισχυει και για το 2g(gsm)

επισης παιδια γενικη ερωτηση που ειναι προτιμοτερο να φορτιζουμε το κινητο μας?

απο φορτιστη η απο το pc?

το εβαλα στο pc (ανοικτο το galaxy) απο σχεδον 5% και εχει σιγουρα μια μιση ωρα και δεν εχει φορτισει ακομα...

τοσο πολυ αργει και απο την πριζα?

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο μηνυμα ισχυει και για το 2g(gsm)

επισης παιδια γενικη ερωτηση που ειναι προτιμοτερο να φορτιζουμε το κινητο μας?

απο φορτιστη η απο το pc?

το εβαλα στο pc (ανοικτο το galaxy) απο σχεδον 5% και εχει σιγουρα μια μιση ωρα και δεν εχει φορτισει ακομα...

τοσο πολυ αργει και απο την πριζα?

 

ο υπολογιστής κανει παντα πιο αργη φορτιση σε ολα.. και υποτιθετε πιο σωστη για αυτον ακριβως το λογο. Εμενα κλειστο στη πριζα τελειως ξεφορτιστο κανει 3 περιπου ωριτσες να φτασει 100%...

Link to comment
Share on other sites

ο υπολογιστής κανει παντα πιο αργη φορτιση σε ολα.. και υποτιθετε πιο σωστη για αυτον ακριβως το λογο. Εμενα κλειστο στη πριζα τελειως ξεφορτιστο κανει 3 περιπου ωριτσες να φτασει 100%...

 

καταλαβα οποτε πανω κατω κανει την ιδια ωρα κανει και με τους 2 τροπους...

χρειαζεται το samsung kies για να φορτισει απο το pc? η δεν ειναι απαραιτητο γιατι εγω το εβαλα....

επισης παιδια μια αλλη ερωτηση γιατι ακομα μαθαινω την συσκευη και το android , οταν ειναι κλειστο και το ανοιγεται πανω πανω σας φορτωνει την καρτα sd και γενικα καποια αλλα πραγματα? Και επισης καποιες εφαρμογες στην αρχικη σας οθονη που ειναι απο την καρτα αργει λιγο να τις φορτωσει και στιγμιαια φαινεται το σηματακι της sd καρτας μεχρι να παρουν την κανονικη τους μορφη συμβαινει και σε εσας?

επισης οταν μεταφερω καποιες εφαρμογες στην sd καρτα απο την διαχειρηση αυτες γιατι δεν φαινονται στο file manager?

ελπιζω να μην κουρασα!:X

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα οποτε πανω κατω κανει την ιδια ωρα κανει και με τους 2 τροπους...

χρειαζεται το samsung kies για να φορτισει απο το pc? η δεν ειναι απαραιτητο γιατι εγω το εβαλα....

επισης παιδια μια αλλη ερωτηση γιατι ακομα μαθαινω την συσκευη και το android , οταν ειναι κλειστο και το ανοιγεται πανω πανω σας φορτωνει την καρτα sd και γενικα καποια αλλα πραγματα? Και επισης καποιες εφαρμογες στην αρχικη σας οθονη που ειναι απο την καρτα αργει λιγο να τις φορτωσει και στιγμιαια φαινεται το σηματακι της sd καρτας μεχρι να παρουν την κανονικη τους μορφη συμβαινει και σε εσας?

επισης οταν μεταφερω καποιες εφαρμογες στην sd καρτα απο την διαχειρηση αυτες γιατι δεν φαινονται στο file manager?

ελπιζω να μην κουρασα!:X

 

οχι φορτιζει με το που θα το συνδεσεις απ οσο ξερω! δε χρειαζεσαι το kies

ναι αυτο που λες ειναι φυσιολογικο ειδικα στη συσκευη αυτη που την εσωτερικη μνημη την θεωρει κατα καποιο τροπο και αυτη SDCard εσωτερικη απο οτι εχω καταλαβει! εμενα οταν το ανοιγω σκαναρει 2 φορες... μια τη μνημη του και μια για να δει αν εχω προσθετη sd. και μενα αργει να φορτωσει τα widgets αλλα νομιζω ειναι φυσιολογικο ειδικα αν εχεις πολυ φορτωμενες οθονες με πολλα πραγματα.

τωρα για αυτο που ρωτας δε ξερω γιατι δεν εχω μεταφερει καμια εφαρμογη ακομα

Link to comment
Share on other sites

οχι φορτιζει με το που θα το συνδεσεις απ οσο ξερω! δε χρειαζεσαι το kies

ναι αυτο που λες ειναι φυσιολογικο ειδικα στη συσκευη αυτη που την εσωτερικη μνημη την θεωρει κατα καποιο τροπο και αυτη SDCard εσωτερικη απο οτι εχω καταλαβει! εμενα οταν το ανοιγω σκαναρει 2 φορες... μια τη μνημη του και μια για να δει αν εχω προσθετη sd. και μενα αργει να φορτωσει τα widgets αλλα νομιζω ειναι φυσιολογικο ειδικα αν εχεις πολυ φορτωμενες οθονες με πολλα πραγματα.

τωρα για αυτο που ρωτας δε ξερω γιατι δεν εχω μεταφερει καμια εφαρμογη ακομα

 

ευχαριστω για τις απαντησεις, ελπιζω τα παιδια τα υπολοιπα να ξερουν κατι παραπανω και να μου πουν...!!

Link to comment
Share on other sites

παιδα εκτος απο το να περασω της εφαρμογες στην sd και να διαγραφω καμια φορα την ram, μπορω να κανω κατι αλλο να ωστε να μν μου κολλαει?

 

να κανεις restart καθε 4-5 μερες

 

και για την ram και για την μπαταρια θελει ενα restart καθε 4-5 μερες

το εχω παρατηρήσει και το λεω

 

ειχα να το κλεισω ενα μηνα... η μπαταρια τελειωνε με ελαχιστη χρηση σε 8 ωρες

μετα το restart 24-32 ωρες και με φουλ χρηση

οσο ομως περνουν οι μερες τοσο πιο πολυ ram χρησιμοποιει και τοσο λιγοτερο κραταει η μπαταρια

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...