Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

LiquidSmooth v3.1 Beta TEST

 

Ενσωματωμένος Privacy Guard +

Built in SuperUser +

LockScreen Notifications ( Dashboard widget ) +

3g video : δεν δουλεύει λόγο Samsung

Ράδιο : δεν υπάρχει λόγο Samsung

Spirit Fm : δεν έχω ήχο στα ακουστικά ούτε στα ηχεία ενώ σκανάρει κανονικά τους σταθμούς

Gps : χωρίς πρόβλημα

Wifi Direct : δεν δουλεύει καθόλου

Link to comment
Share on other sites

LiquidSmooth v3.1 Beta TEST

 

 

Spirit Fm : δεν έχω ήχο στα ακουστικά ούτε στα ηχεία ενώ σκανάρει κανονικά τους σταθμούς

Η Λυση για το Spirit Fm

 

1. Download and install (Root needed) Spirit FM Free: http://d-h.st/vCj

2. Plug your headphones

3. Enter a knowing strong frequency

4. If you are in Europe (Spain, in my case): Settings->Band->World... (Anyone)

5. IMPORTANT!!!: Settings->Audio->Method->Galaxy S3/Note/S2_ICS (Only works with this one)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είχα την 2.3.6 και επειδή ήθελα να γίνω root, αναγκάστηκα να αναβαθμίσω στη μαμά 4.1.2 που είναι μάπα απ' ότι διάβασα κ βλέπω και στην πράξη, με τρελό lag κτλ.

 

Έκανα και custom recovery, και είμαι έτοιμος να περάσω κάποια άλλη ROM. Εσείς που έχετε δοκιμάσει τα πάντα τι μου προτείνετε? Θέλω να τρέχει όσο το δυνατόν γρηγορότερα το κινητό, να μην έχει μέσα τις σαβούρες που έχει προεγκατεστημένα η samsung π.χ., και να υποστηρίζει όλες τις λειτουργίες του κινητού (gps, wifi, data, camera, ράδιο κτλ).

 

Pure Vanilla?

CM11?

Carbon?

Την Αργεντίνικη μαμά?

Να ξαναπεράσω 2.3.6? (γίνεται να γίνω κάπως root εκεί) ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι επίκαιρο που το έχω ξανά αναφέρει αλλά καλό είναι να υπενθυμίζεται... ;)

 

Καμιά φορά τυχαίνει όταν αναβαθμίζουμε διάφορες εφαρμογές μας, κάποιο update από αυτές να έχει πρόβλημα και να παρουσιάζει στις συσκευές μας προβλήματα επιδόσεων... (aka Lags...)

 

Ένα πρόσφατο παράδειγμα είναι ο ES File Explorer.

Στα δύο προηγούμενα updates του παρατήρησα οτι συνέχιζε να τρέχει ως ενεργή διεργασία!! Και γενικά δημιουργούσε lags στο smartphone, κάτι το οποίο διορθώθηκε στην τελευταία έκδοση!!

Δείτε στο "What's New"

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop

Link to comment
Share on other sites

Άντε να σε βοηθήσω, γιατί όχι... ;)

 

Λοιπόν teodorzaf

 

1. Κατεβάζεις την Stock από εδώ http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=27331

2. Κατεβάζεις το Odin από εδώ http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1168421&d=1341114315

3. Factory reset μέσα από την συσκευή και από την custom recovery!!

4. Έχεις εγκατεστημένο το KIES στον υπολογιστή χωρίς να τρέχει.

5. Τρέχεις το Odin με δικαιώματα διαχειριστή.

6. Βάζεις το smartphone σε Dowload mode (home+power+volume down)

7. Συνδέεις το SGSA και βλέπεις οτι έχει ανάψει μπλε το πρώτο κουτάκι στο Odin.

8. Βάζεις στο PDA την Rom και περιμένεις να τελειώσει ο έλεγχος.

9. Και πατάς Start. Θα κάνει γύρω στα 6'.

10. Ξεσυνδέεις το SGSA Μόνο όταν έχεις ανάψει πάνω αριστερά στο Odin πράσινο και γράψει PASS!!

 

Αν τυχόν μπει η συσκευή σε Boot Loop μετά το PASS απλά ξεσύνδεσε το smartphone και μπες recovery και κάνε τα δύο καθαρίσματα που έχει η Stock Recovery.

 

Κάνε και ένα Factory Reset και Format την εσωτερική μνήμη την πρώτη φορά που θα ξεκινήσεις την συσκευή.

 

Αυτά. Και είσαι έτοιμος... ;)

 

Άντε και θα ανοίξω Δικό Μου Forum σε λίγο... Ακούς MyPhone??? lol lol :p

 

Όταν λες "Format την εσωτερική μνήμη την πρώτη φορά που θα ξεκινήσεις τη συσκευή", εννοείς το custom recovery ? Για να μην κάνω καμία ζημιά και δεν ανοίγει καν μετά...

Link to comment
Share on other sites

το λέω ξεκάθαρα φίλε μου... "Factory Reset και Format την εσωτερική μνήμη..."

το Factory Reset είναι μέσ από τις ρυθμίσεις της συσκευής... ;)

 

και γενικά το πιο σωστό είναι να κάτσεις να διαβάσεις και να κατανοήσεις την όποια διαδικασία πριν ξεκινήσεις να την κάνεις αν δεν θέλεις να έχεις αμφιβολίες για ότι κάνεις... ;)

 

Και βάλε την Ιταλική για αρχή καλύτερα.

Και όποια άλλη απορία έχεις, μπες στο προφίλ μου και ψάξε τα μηνύματα μου, αναλύω τα περισσότερα πιστεύω... ;)

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

LiquidSmooth v3.1 Beta TEST

 

Ενσωματωμένος Privacy Guard +

Built in SuperUser +

LockScreen Notifications ( Dashboard widget ) +

Launcher : έχει ενσωματωμένο τον Inspire Launcher ( την free έκδοση ) , είναι αρκετά βαρύς ,

τον αντικατέστησα με τον Nova Launcher , γρήγορος , ελαφρύς .

3g video : δεν δουλεύει λόγο Samsung

Ράδιο : αντικατάσταση με Spirit Fm ( μετά από υπόδειξη ρυθμίσεων από manos 11 δουλεύει κανονικά )

Gps : χωρίς πρόβλημα ( Προσωπικά προτιμώ το Navigon , άμεση ανταπόκριση και φωνητικές οδηγίες )

Wifi Direct : δεν δουλεύει καθόλου

 

Γενικά το κινητό έχει καλή ανταπόκριση .

Η μπαταρία σε αδράνεια κρατάει καλά... δεν μπορώ να κρίνω ακόμη πόσο κρατάει με φυσιολογική χρήση λόγο διαφόρων δοκιμών.

Link to comment
Share on other sites

το λέω ξεκάθαρα φίλε μου... "Factory Reset και Format την εσωτερική μνήμη..."

το Factory Reset είναι μέσ από τις ρυθμίσεις της συσκευής... ;)

 

και γενικά το πιο σωστό είναι να κάτσεις να διαβάσεις και να κατανοήσεις την όποια διαδικασία πριν ξεκινήσεις να την κάνεις αν δεν θέλεις να έχεις αμφιβολίες για ότι κάνεις... ;)

 

Και βάλε την Ιταλική για αρχή καλύτερα.

Και όποια άλλη απορία έχεις, μπες στο προφίλ μου και ψάξε τα μηνύματα μου, αναλύω τα περισσότερα πιστεύω... ;)

 

Ο.Κ ευχαριστώ, την Ιταλική σκόπευα να βάλω κι εγώ ;)

 

Το Factory Reset το κατάλαβα, στο Format της εσωτερικής μνήμης με μπέρδεψες λίγο... :) Εννοείς το χώρο αποθήκευσης της συσκευής υποθέτω, έτσι? Αν είναι αυτό, μόλις το έκανα!! ;)

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,ζητώ συγγνώμη, που θα ζητήσω μια πληροφορία,στη σελίδα που αφορά το 9070 που μετά την αναβάθμιση,σέρνεται.Αναγκάστηκα και πήρα το s3 το mini και είναι απίθανο.Φοράει την 4.1.2 και δεν έχει κανένα πρόβλημα.Χτες μου έβγαλε ότι υπάρχει νέα αναβάθμιση λογισμικού.Ευτυχώς πρόλαβα και την ακύρωσα φοβούμενος μην πάθω ότι έπαθα με το 9070.Πήρα στο servis και μου είπαν ότι δεν πρόκειται να πάρει την kitkat.Μήπως κάποιος φίλος την έχει κατεβάσει,θα παρακαλούσα να μου πει ποια είναι και αν αξίζει τον κόπο.Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη που αναφέρομαι σε άλλη συσκευή στη συγκεκριμένη σελίδα.
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και οταν το ανοιξα μου βγαζει την ενημερωση λογισμικου για την αναβαθμιση σε jb , εγω ομως δεν την θελω την αναβαθμιση,αλλα η ειδοποιηση δεν φευγει με τιποτα απο τις ειδοποιησεις !! καποια λυση ??:help:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις χάλασε το ακουστικό της συσκευής. Δεν ακούγεται τίποτα. Ξέρει κάνεις που είναι το επίσημο service στη Θεσσαλονίκη;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις χάλασε το ακουστικό της συσκευής. Δεν ακούγεται τίποτα. Ξέρει κάνεις που είναι το επίσημο service στη Θεσσαλονίκη;

 

Micro-tech

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση ενας φιλος εχει το κινητο ροοτ και εχει το cpu no frills! Εχει smartassv2 και sio εχετε να προτεινεται καποιο αλλο??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση ενας φιλος εχει το κινητο ροοτ και εχει το cpu no frills! Εχει smartassv2 και sio εχετε να προτεινεται καποιο αλλο??

 

1,05 mhz, ondemand, cfq και harsh jelly 5.1 με greenify και καθαρίζεις. Ισως αν φτιάξουν οι kitkat.... βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να το ψάξουν λίγο, είμαι εδώ και 3 ημέρες με την Vanir ROM, ειδικά η τελευταία έκδοση (4.4.3, 090614) είναι καταπληκτική. Μηδέν lag, καλη παραμετροποίηση, ελάχιστα και μη σημαντικά bugs.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να το ψάξουν λίγο, είμαι εδώ και 3 ημέρες με την Vanir ROM, ειδικά η τελευταία έκδοση (4.4.3, 090614) είναι καταπληκτική. Μηδέν lag, καλη παραμετροποίηση, ελάχιστα και μη σημαντικά bugs.

 

ποια GAPPS χρησιμοπoιησες (αν ειναι δυνατον δωσε links απο αυτα)

ευχαριστω!!!!:)

Edited by manos11
Link to comment
Share on other sites

ποια GAPPS χρησιμοπιησες (αν ειναι δυνατον δωσε links απο αυτα)

ευχαριστω!!!!:)

 

http://www.emccann.net/dho/5-Gapps/

Το 4.4.3 Current-DHO που είναι 61MB.

Link to comment
Share on other sites

1,05 mhz, ondemand, cfq και harsh jelly 5.1 με greenify και καθαρίζεις. Ισως αν φτιάξουν οι kitkat.... βλέπουμε.

 

Ειμαι ροοτ με αλλαγμενο κερνελ 8.2 και στοκ jelly bean! Δεν ξερω να βαλω αλλη ρομ! Το ξερω οτι αυτο που προτεινεις ειναι κορυφη ! Μπορεις να μου προτεινεις καποια αλλη ρυθμιση για το nofrills ετσι οπως το χω το κινητο?

Σε ευχαριστω εκ των προτερων :-)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ροοτ με αλλαγμενο κερνελ 8.2 και στοκ jelly bean! Δεν ξερω να βαλω αλλη ρομ! Το ξερω οτι αυτο που προτεινεις ειναι κορυφη ! Μπορεις να μου προτεινεις καποια αλλη ρυθμιση για το nofrills ετσι οπως το χω το κινητο?

Σε ευχαριστω εκ των προτερων :-)

 

Αν δεν πρόκειται να αλλάξεις Rom μια χαρά είναι οι ρυθμίσεις σου. Δοκίμασε μόνο τον pegasusq αντί για το smartass να δεις με ποιο από τα δύο ανταποκρινεται καλύτερα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πρόκειται να αλλάξεις Rom μια χαρά είναι οι ρυθμίσεις σου. Δοκίμασε μόνο τον pegasusq αντί για το smartass να δεις με ποιο από τα δύο ανταποκρινεται καλύτερα το κινητό.

 

Οκ θα το δοκιμασω ευχαριστω πολυ φιλε να σε καλα για την βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

LiquidSmooth v3.1 Beta TEST

 

Ενσωματωμένος Privacy Guard +

Built in SuperUser +

LockScreen Notifications ( Dashboard widget ) +

Launcher : έχει ενσωματωμένο τον Inspire Launcher ( την free έκδοση ) , είναι αρκετά βαρύς ,

τον αντικατέστησα με τον Nova Launcher , γρήγορος , ελαφρύς .

3g video : δεν δουλεύει λόγο Samsung

Ράδιο : αντικατάσταση με Spirit Fm ( μετά από υπόδειξη ρυθμίσεων από manos 11 δουλεύει κανονικά )

Gps : χωρίς πρόβλημα ( Προσωπικά προτιμώ το Navigon , άμεση ανταπόκριση και φωνητικές οδηγίες )

Wifi Direct : δεν δουλεύει καθόλου

 

Γενικά το κινητό έχει καλή ανταπόκριση .

Η μπαταρία σε αδράνεια κρατάει καλά... δεν μπορώ να κρίνω ακόμη πόσο κρατάει με φυσιολογική χρήση λόγο διαφόρων δοκιμών.

 

Το SpiritFm δημιουργεί πρόβλημα μετά την ενεργοποίηση του στο ακουστικό και στο μικρόφωνο , όταν κάνεις κλήση δεν ακούς τον τόνο και ο απέναντι ακούει μόνο βουητό . Μετά από αυτό η μόνη λύση είναι boot .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και οταν το ανοιξα μου βγαζει την ενημερωση λογισμικου για την αναβαθμιση σε jb , εγω ομως δεν την θελω την αναβαθμιση,αλλα η ειδοποιηση δεν φευγει με τιποτα απο τη μπαρα !! καποια λυση ??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...