Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά θα ήθελα τα "φώτα" κάποιου έμπειρου:

Δεν έχει πολλές μέρες που το έχω στα χέρια μου... όλα ωραία και όλα καλά....

Μόνο αυτό το θέμα με τις εφαρμογές να μην ήταν... που γεμίζει γρήγορα η RAM... Το κυρίως πρόβλημα είναι ότι κάποιες τις ανοίγει από μόνο του στην εκκίνηση π.χ. Facebook, Messenger, Viber, ChatOn κλπ.

ΥΠΑΡΧΕΙ κάποιος τρόπος να τις κάνω να μην ανοίγουν στην εκκίνηση????? :confused:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

Με root και Autostarts ή κάποια παρόμοια εφαρμογή .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερώτηση προς όσους έχουν αναβαθμίσει σε jelly bean, το πρόβλημα που είχε αναφερθεί στη ρωσική ROM σε σχέση με την αναπαραγωγή video έχει λυθεί ή παραμένει;
Link to comment
Share on other sites

αν εχω βαλει την ρωσσικη μπορω απο πανω να περασω καποια αλλη πιο σταθερη? και αν ναι πια ειναι καλυτερη?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εγινε κατι περιεργο. Στην ουσια "καηκε" η καρτα μνημης, τα εχασα ολα δηλαδη, ουτε το κινητο, ουτε ο υπολογιστης την βλεπανε. Προφανως και εγινε αντικατασταση λογω της εφ' ορου ζωης εγγυηση που ειχε.

Αυτο που παρατηρησα και μου εκανε εντυπωση ηταν οτι οση ωρα ειχα το κινητο χωρις καρτα μνημης (περιπου 8 ωρες) ειχε λιγοτερη ραμ ελευθερη απ'οτι κανονικα!

Με το που εβαλα την καινουργια καρτα μνημης η ελευθερη ραμ παλι ανεβηκε στα φυσιολογικα επιπεδα.

 

Το μοιραζομαι γιατι μου εκανε εντυπωση!

 

υ.σ. Αντε ρε samsung βγαλε την αναβαθμιση επιτελους.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους έχουν αναβαθμίσει σε jelly bean, το πρόβλημα που είχε αναφερθεί στη ρωσική ROM σε σχέση με την αναπαραγωγή video έχει λυθεί ή παραμένει;

 

Εγω το ελυσα με αλλαγη kernel σε CoCore 5.6.2. απο to XDA:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2140597

 

Σημερα βγηκε v6.0 που απ οτι διαβασα ειναι ακομα καλυτερη.

εγω χρησιμποιω SmartassV2 και zen στο No-frills CPU control.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ελυσα με αλλαγη kernel σε CoCore 5.6.2. απο to XDA:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2140597

 

Σημερα βγηκε v6.0 που απ οτι διαβασα ειναι ακομα καλυτερη.

εγω χρησιμποιω SmartassV2 και zen στο No-frills CPU control.

 

Και εγώ αυτό το κέρνελ έχω. Δοκίμασες το 6.0?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους έχουν αναβαθμίσει σε jelly bean, το πρόβλημα που είχε αναφερθεί στη ρωσική ROM σε σχέση με την αναπαραγωγή video έχει λυθεί ή παραμένει;

 

Προχθές έβαλα την γερμανική και μέχρι στιγμής δεν εχω δει τα προβλήματα της ρωσικής με το βίντεο. Όλα τα βίντεο που έχω παίξει στο YouTube παίζουν πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με το scrolling στην 4.1.2 (όσοι έχετε βάλει κάποια...) λύνεται;;;;;

Γιατί σκέφτομαι να το πάρω το κινητό αλλά όταν το έπιασα στα χέρια μου και είδα το κόλλημα ξενέρωσα κάπως...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου πεί που μπορώ να βρώ θήκη flip up για το i9070 σε μαυρό για άμεση αγορά από ελλάδα?ευχαριστώ!:)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια! χθες πηρα το κινητο σε ασπρο και ειναι απλα κουκλι!

εχω 2 ερωτησεις! πως μπορω να γραφω με μικρα ελληνικα στα μηνυματα του κινητου? εκανα τα παντα και δεν μπορεσα να βρω κατι

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια! χθες πηρα το κινητο σε ασπρο και ειναι απλα κουκλι!

εχω 2 ερωτησεις! πως μπορω να γραφω με μικρα ελληνικα στα μηνυματα του κινητου? εκανα τα παντα και δεν μπορεσα να βρω κατι

 

Δεν ξέρω πως γίνεται αλλά νομίζω πως δε σε συμφέρει κιόλας μιας και το όριο των χαρακτήρων του μηνύματος σου θα μειωθεί κατά πολύ σε σχέση με τους 160 που έχει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια! χθες πηρα το κινητο σε ασπρο και ειναι απλα κουκλι!

εχω 2 ερωτησεις! πως μπορω να γραφω με μικρα ελληνικα στα μηνυματα του κινητου? εκανα τα παντα και δεν μπορεσα να βρω κατι

 

Μηνύματα-Αριστερό πλήκτρο μενού-Ρυθμίσεις-Εισαγωγή λειτουργίας-Αυτόματο ή Unicode αντί Αλφάβητο GSM

Θα ισχύει αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω, 70 χαρακτήρες και όχι 160.

Αν εννοείς αυτό, τα στέλνει με μικρά.

 

Αν θέλεις απλώς να γράφεις με μικρά πατάς το Shift το βελάκι αριστερά στο πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μενα, μετα απο 3 χρόνια σχεδόν χρήστης ios μπήκα κι εγω στον κόσμο των android με το s advance.

το πήρα online 179 ευρω απο τα public και μεχρι στιγμής ειμαι ικανοποιημένος απο την αγορά μου, μιας και ήθελα κατι οικονομικό και ποιοτικό.

καλώς σας βρήκα:)

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα-Αριστερό πλήκτρο μενού-Ρυθμίσεις-Εισαγωγή λειτουργίας-Αυτόματο ή Unicode αντί Αλφάβητο GSM

Θα ισχύει αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω, 70 χαρακτήρες και όχι 160.

Αν εννοείς αυτό, τα στέλνει με μικρά.

 

Αν θέλεις απλώς να γράφεις με μικρά πατάς το Shift το βελάκι αριστερά στο πληκτρολόγιο.

 

πολλα ευχαριστω :-) για την βοηθεια παιδια! κατι ακομα εχει κανεις μια γνωμη για το ποιος launcher ειναι best fit για το σαμσουνκακι μας?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πολλα ευχαριστω :-) για την βοηθεια παιδια! κατι ακομα εχει κανεις μια γνωμη για το ποιος launcher ειναι best fit για το σαμσουνκακι μας?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο απλος τροπος να μεταφερει κανεις τις επαφες του ειναι ο εξης:

 

Συγχρονιζεις το Sony σου, ή οποιοδήποτε αλλο, με τον υπολογιστη σου στο outlook.

Στη συνεχεια κανεις Export ολες τις επαφες απο το Outlook σε μορφη .vcf αν θυμαμαι καλα και αυτο το αρχειο πας στο gmail σου και το κανεις import. Τελειωσες. Τοσο απλα.

Και δεν εχεις αγγιξει κανενα τηλεφωνο.

 

Ο συγχρονισμός με το Outlook προϋποθέτει επικοινωνία του κινητού με τον υπολογιστή. Εγώ δεν έχω λύσει ακόμη αυτό το πρόβλημα.

 

Παιδια καλησπερα..Για τις επαφες το καλυετρο πραγμα ειναι να τις συγχρονησεις με την google και οτι smartphone αλλαζεις να μπαινουν μεσα σε δευτερολεπτα...

 

Αυτό ακούγεται ενδιαφέρον. Κάποιες λεπτομέρειες παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεμα με το 3g! το ανοιγω και μπαινω κανονικα ιντερνετ(opera) αλλα οταν παω να ανοιξω εφαρμογη που θελει ιντερνετ google play maps και καποιες αλλες λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση ενω ταυτοχρονα μπαινω στον browser!

 

καποια προταση?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

thanks φιλε!!!πραγματικα μου φάνηκε πολυ καλός κερνελ που πρότεινες:Dγια custom rom δεν με βλέπω ακομα θα δουμε στο μελλον!!!για ροοτ ακολούθησα αυτον τον οδηγω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2087424 πραγματικα ο πιο εύκολος τρόπος για ροοτ που εχω δει και χωρις να ανεβαίνει ο counter μια χαρα!!!και ολα πηγαν μια χαρα:D

φιλε μου εσυ ποιον governor kai με ποιο IO scheduler το εχεις!!!

 

φιλε εσυ που ψαχνεις πως να περασεις της επαφες σου απο ενα τηλ στο advance γιατη απλα δεν τα κανεις αντιγραφή απο το τηλέφωνο σου στην sim card και μετα βαλε την στο galaxy advance και απλα κανε εισαγωγή η εξαγωγη δεν θυμαμαι ακριβώς αλλα ενα απο τα δυο ειναι!!!(ετσι το εφτιαχνα στο s2 kai s3 μου αλλα νομιζω οτι ειναι το ιδιο και στο advance!!!)

 

φιλε μου για το ροοτ που λες οτι ειναι το πιο ευκολο ειναι μονο για jb εε?ειμαι gb οποτε δεν μπορω?

Link to comment
Share on other sites

εχω το galaxy s advance 2 μερες στην κατοχη μου.εχω ομως ενα μικρο προβληματακι.ενω το ροοταρα και πηγαν ολα μια χαρα το κινητο στα ξαφνικα κανει επανεκκινηση χωρις λογο και μπορει και πανω απο μια φορα στα καπακια.

τρεχει με gingerbread 2.3.6. υποψιαζομαι την ram η οποια ενεκα των πολλων εφαρμογων που εχω φορτωσει εχει επιβαρυνθει.μπορει να ισχυει αυτο?υποψιν εχω φορτωσει το smart ram booster pro για auto boost.θελω να πιστευω οτι βοηθαει αλλα...

αν καποιος εχει κατι ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου για το ροοτ που λες οτι ειναι το πιο ευκολο ειναι μονο για jb εε?ειμαι gb οποτε δεν μπορω?

 

ναι φιλε ειναι για jb μην το δοκιμάσεις εσυ!! ορίστε και ο οδηγός για να κανεις ροοτ το κινητο σου http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...