Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός για root και αναβάθμιση σε Jelly bean στα ελληνικά;

Παιδιά γνωρίζει κανείς; Θα με βοηθούσε αφάνταστα κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά γνωρίζει κανείς; Θα με βοηθούσε αφάνταστα κάτι τέτοιο.

Όλα τα βήματα από στοκ 2.3 σε 4.1 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

αντί για τη ρομ που λέει ο τύπος, μπορείς να βάλεις όποια θες. Εγώ έβαλα τη σέρβικη.

Link to comment
Share on other sites

οι επανεκκινήσεις που λες, είναι απο το ρουτ. μαλλον δεν ήταν και η καλυτερη μεθοδος αυτη που χρησιμοποίησες ή μπορεί και να μην είχε πλήρη συμβατότητα με το firrmware σου.

 

σε καμια περίπτωση δεν ευθυνεται η ραμ.

νομιζω ειχες δικιο.ειχα κανει το ρουτ με fw xxld1.tar.md5 ενω το δικο μου ηταν xxlk2.εψαξα στο http://www.sammobile.com και βρηκα οτι το δικο μου κινητο εχει τα εξης χαρακτηριστικα

GT-I9070 Galaxy S Advance

PDA: I9070XXLK2

CSC: I9070OXXLI1

δυστυχως ολη μερα εψαχνα να βρω xxlk2 fw ροοτεδ αλλα γιοκ.το μονο που βρηκα ειναι fw το ιδιο μεν αλλα κροατιας.πιστευω δεν θα εχω προβλημα.ηδη ενω το ανοιγοκλεινω κλεινει κανονικα ενω πριν εκανε πολλες φορες επανεκκινηση ακομα και οταν το εσβηνα τελειως. θα δουμε τις επομενες ημερες.

παντως προς το παρον πεταει

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η Γερμανική, η Πολωνική και η Ουκρανική JB! :) http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_advance_gets_android_412_jelly_bean_update-news-5970.php
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός για root και προσθήκη Jelly bean στα ελληνικά;

 

Παιδιά γνωρίζει κανείς; Θα με βοηθούσε αφάνταστα κάτι τέτοιο.

 

Όλα τα βήματα από στοκ 2.3 σε 4.1 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

αντί για τη ρομ που λέει ο τύπος, μπορείς να βάλεις όποια θες. Εγώ έβαλα τη σέρβικη.

 

Άρα οδηγός για root για προσθήκη Jelly bean στα ελληνικά δεν υπάρχει…?

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου να κλειδώνω με data θέλω μόνο να χρησιμοποιώ το δέκτη gps.Υπάρχει κάποιος τρόπος να τον "βελτιώσω";

 

εάν είσαι root τότε χρησιμοποίησε αυτή την εφαρμογή..

 

 

πάντως να ξέρετε ότι για να κλειδώνει σε ελάχιστο χρόνο με το 3g γίνεται και δεν τρώει πάνω από 50kb

Link to comment
Share on other sites

Ο συγχρονισμός με το Outlook προϋποθέτει επικοινωνία του κινητού με τον υπολογιστή. Εγώ δεν έχω λύσει ακόμη αυτό το πρόβλημα.

 

 

 

Αυτό ακούγεται ενδιαφέρον. Κάποιες λεπτομέρειες παραπάνω;

 

 

Ποιο απ τα δυο δεν επικοινωνει με τον υπολογιστη σου?

 

Το samsung δεν χρειαζεται επικοινωνια με υπολογιστη.

Ξαναδιαβασε οτι σου εγραψα πριν.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να δω αν το κινητό μου ειναι ''ελληνικό'' ή παραεισαγωγης..;

 

οταν το συνδεω στο kies διπλα απο το ονομα του μοντελου μου βγαζει (EUR)

αρα δεν προοριζόταν για Ελλαδα το κινητό..;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η λύση για την επικοινωνία υπολογιστή-κινητού είναι τελικά πολύ απλή διαδικασία:

κατεβάζουμε τους USB drivers από εδώ

http://android.sc/samsung-usb-drivers-for-mobile-phones/

και με το MyPhoneExplorer ''βλέπουμε'' το κινητό και παίρνουμε back-up, ανεβάζουμε back-up κλπ.

:up:

Link to comment
Share on other sites

Petran πριν κάνω αυτα τα βήματα πρέπει να κάνω μπακ απ επαφές κλπ; αν ναι πως;

Σε μένα δεν χάθηκε τίποτα. Αλλά ψιλοσερνόταν, και έκανα ένα factory reset (αφου ειχα βάλει την jb) και ήρθε στα καλά του.

Κάνε συγχρονισμό στο gmail και κάθε φορά που θα κάνεις Log in σε οποιαδήποτε android συσκευή με αυτό το gmail, οι επαφές θα περνιούνται μόνες τους.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει back up επαφών, εφαρμογών κτλπ το κάνατε μέσο του kies;

 

Τώρα είδα την απάντηση του petran....

Edited by Sherlock_7
Link to comment
Share on other sites

Πάτησα στις επαφές μου συγχώνευση με λογαριασμό google απ ότι κατάλαβα αυτό τις μετέφερε από την συσκευή στο google account μου τώρα θέλω να τις γυρίσω πίσω στη συσκευή πως γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Το ρούταρα το τηλέφωνο και πέρασα και την JB. Πως μπορώ να δω ποιας χώρας JB έχω περάσει;

 

HOME_I9070XXLQ4_I9070SERLQ4_660490_REV00_user_low_ship.tar αυτό το αρχείο φόρτωσα μέσο odin.

Edited by Sherlock_7
Link to comment
Share on other sites

Το ρούταρα το τηλέφωνο και πέρασα και την JB. Πως μπορώ να δω ποιας χώρας JB έχω περάσει;

 

HOME_I9070XXLQ4_I9070SERLQ4_660490_REV00_user_low_ship.tar αυτό το αρχείο φόρτωσα μέσο odin.

Η έκδοση LQ4 είναι η ρωσική.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ποτε θα παρουμε την αναβαθμιση λεγεται τιποτε? καπου ειχα διαβασει οτι θα προστεθει και ζουμ στην καμερα.παιζει τιποτε τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

οταν το συνδεω στο kies διπλα απο το ονομα του μοντελου μου βγαζει (EUR)

αρα δεν προοριζόταν για Ελλαδα το κινητό..;

 

εντάξει το βρήκα, ελληνικοτατο ειναι.

πραγματικά ο go launcher ειναι φοβερός, άλλη εμφάνιση χωρίς να χρειάζεται root και σκάλισμα. παραμετροποίηση στο έπακρο το android τελικά..για να τα κάνω ολα αυτά στο iphone έπρεπε να μπλέξω με cydia και να κατεβάσω ενα κάρο tweaks

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ποτε θα παρουμε την αναβαθμιση λεγεται τιποτε? καπου ειχα διαβασει οτι θα προστεθει και ζουμ στην καμερα.παιζει τιποτε τετοιο?

Το πότε ούτε η Samsung δεν το ξέρει :p :lol:

Ναι έχει ζουμ κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πέρασα την τζελι μπιν το κινητό κολλάει πολυ. Εχω κάνει και φσκτορι ρισετ αλλα η ραμ αγγίζει τα 500 συνέχεια.

 

Σκέφτομαι να το γυρίσω στην μανισια κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πέρασα την τζελι μπιν το κινητό κολλάει πολυ. Εχω κάνει και φσκτορι ρισετ αλλα η ραμ αγγίζει τα 500 συνέχεια.

 

Σκέφτομαι να το γυρίσω στην μανισια κατάσταση.

 

μην λες τετοια! δηλαδη θα τρελαθουμε τελιως οι περισσοτεροι λενε οτι κολλαει τρελα η jb!περιμενει τοσος κοσμος να κανει αυτο το update και ειναι χειροτερο απο gb?

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πέρασα την τζελι μπιν το κινητό κολλάει πολυ. Εχω κάνει και φσκτορι ρισετ αλλα η ραμ αγγίζει τα 500 συνέχεια.

 

Σκέφτομαι να το γυρίσω στην μανισια κατάσταση.

Πέρνα άλλη jb. Εγώ έχω τη σέρβικη και πετάει..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...