Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το galaxy s advance 2 μερες στην κατοχη μου.εχω ομως ενα μικρο προβληματακι.ενω το ροοταρα και πηγαν ολα μια χαρα το κινητο στα ξαφνικα κανει επανεκκινηση χωρις λογο και μπορει και πανω απο μια φορα στα καπακια.

τρεχει με gingerbread 2.3.6. υποψιαζομαι την ram η οποια ενεκα των πολλων εφαρμογων που εχω φορτωσει εχει επιβαρυνθει.μπορει να ισχυει αυτο?υποψιν εχω φορτωσει το smart ram booster pro για auto boost.θελω να πιστευω οτι βοηθαει αλλα...

αν καποιος εχει κατι ευχαριστω εκ των προτερων

οι επανεκκινήσεις που λες, είναι απο το ρουτ. μαλλον δεν ήταν και η καλυτερη μεθοδος αυτη που χρησιμοποίησες ή μπορεί και να μην είχε πλήρη συμβατότητα με το firrmware σου.

 

σε καμια περίπτωση δεν ευθυνεται η ραμ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω το galaxy s advance 2 μερες στην κατοχη μου.εχω ομως ενα μικρο προβληματακι.ενω το ροοταρα και πηγαν ολα μια χαρα το κινητο στα ξαφνικα κανει επανεκκινηση χωρις λογο και μπορει και πανω απο μια φορα στα καπακια.

τρεχει με gingerbread 2.3.6. υποψιαζομαι την ram η οποια ενεκα των πολλων εφαρμογων που εχω φορτωσει εχει επιβαρυνθει.μπορει να ισχυει αυτο?υποψιν εχω φορτωσει το smart ram booster pro για auto boost.θελω να πιστευω οτι βοηθαει αλλα...

αν καποιος εχει κατι ευχαριστω εκ των προτερων

 

φιλε θα σου πρότεινα να μπεις στο recovery και να κανεις wipe cache kai wipe davlic και κανε reboot και δες αν ολλα ειναι καλα;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε θα σου πρότεινα να μπεις στο recovery και να κανεις wipe cache kai wipe davlic και κανε reboot και δες αν ολλα ειναι καλα;)

το wipe cache το βλεπω.το wipe davlic δεν υπαρχει.

εχει επιλογες

wipe cahe partition

reboot

wipe data/factory reset

apply update from sdcard

Link to comment
Share on other sites

το wipe cache το βλεπω.το wipe davlic δεν υπαρχει.

εχει επιλογες

wipe cahe partition

reboot

wipe data/factory reset

apply update from sdcard

 

εχεις stock recovery ετσι??αν ειναι ετσι κανε μονο το wipe cache kai κανε reboot!και δες αν υπαρχει καμια διαφορά!!

Link to comment
Share on other sites

εχεις stock recovery ετσι??αν ειναι ετσι κανε μονο το wipe cache kai κανε reboot!και δες αν υπαρχει καμια διαφορά!!

ΝΑΙ ΤΟ στοκ ειναι.οκ το εκανα.θα το αφησω κανα δυο μερες και βλεπω πως θα παει.ροοτ με το οντιν εκανα.μου φανηκε πολυ απλο αλλα...

Link to comment
Share on other sites

οι επανεκκινήσεις που λες, είναι απο το ρουτ. μαλλον δεν ήταν και η καλυτερη μεθοδος αυτη που χρησιμοποίησες ή μπορεί και να μην είχε πλήρη συμβατότητα με το firrmware σου.

 

σε καμια περίπτωση δεν ευθυνεται η ραμ.

 

φιλε τα τσεκαρα τα sites που με έδωσες (http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23616564&postcount=4 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1369817 ) και σε ευχαριστω απλα βλεπω οτι έλειπαν καποια!!οταν ειχα το s3 το πιο ο καλύτερος συνδυασμός ηταν pegasusq me row για αυτα δεν βλεπω κατι να γράφει!!!εχω περασει τον τελευταίο CoCore-E 6.0 εχθες και εχω της governor pegasusq kai row και το advance μου πεταει!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έβγαλε update στο Kies Air, μόλις το έβαλα και μετά πήγα να το συνδέσω ασύρματα με το λάπτοπ δεν μπορούσα με τίποτα. Κρασάρει ολόκληρη η εφαρμογή στο σημείο που περιμένω να μου βγάλει τον κωδικό.:mad: Ενώ έχω όλες τις ρυθμήσεις στο pc σωστά, με την προηγούμενη έκδοση συνδεόταν μια χαρά.

 

Είμαι ο μόνος που του συμβαίνει αυτό???? :blink:

Υπάρχει καμιά λύση σ' αυτό???? πχ. Μπορώ να γυρίσω μια έκδοση πίσω?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεμα με το 3g! το ανοιγω και μπαινω κανονικα ιντερνετ(opera) αλλα οταν παω να ανοιξω εφαρμογη που θελει ιντερνετ google play maps και καποιες αλλες λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση ενω ταυτοχρονα μπαινω στον browser!

 

καποια προταση?

ευχαριστω

 

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις --> ασυρματη επικοινωνια και δικτυα --> δικτυα κινητης τηλεφωνιας --> ονοματα σημειων προσβασης ,πατα επανω στον πάροχο σου της κινητης π.χ cosmote internet --> πηγαινεις τερμα κατω εκει που λεει τυπος APN πατας επανω --> και επιλεγεις internet + DUN ,και θα εχεις μαρκαρισμενο το cosmote internet και οχι το cosmote wap .

Link to comment
Share on other sites

και επιλεγεις internet + DUN ,και θα εχεις μαρκαρισμενο το cosmote internet και οχι το cosmote wap .

 

Αυτό είναι μόνο για την cosmote να υποθέσω; Γιατί, σε Frog, F2G και Q, χωρίς να έχω επιλεγμένο το Internet + DUN, αλλά το απλό Internet, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Με stock GB 2.3.6.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μόνο για την cosmote να υποθέσω; Γιατί, σε Frog, F2G και Q, χωρίς να έχω επιλεγμένο το Internet + DUN, αλλά το απλό Internet, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Με stock GB 2.3.6.

 

Και με σκετο internet δεν εχει προβλημα δουλευει ο browser οι χαρτες κ.τ.λ με cosmote,αλλα αν δεν ειναι μαρκαρισμενο και το + DUN τοτε δεν λειτουργει το tethering ,αν θελεις να χρησιμοποιησεις το κινητο σου δηλαδη σαν wi-fi hotspot.Επισης και εγω με GB 2.3.6.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

φιλε θα σου πρότεινα να μπεις στο recovery και να κανεις wipe cache kai wipe davlic και κανε reboot και δες αν ολλα ειναι καλα;)

 

δυστυχως το προβλημα παραμενει.σε ανυποπτους χρονους μου κανει επανεκκινηση.θα ξαναπερασω τη στοκ firmware και το ξανακανω ροοτ να δω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά αύριο παραλαμβάνω το galaxy advance και θα ήθελα να μου πείτε λίγο τι παίζει με roms kernels πια είναι η καλύτερη rom μέχρι τώρα :P ήμουν πρώην κάτοχος του galaxy s και θα ήθελα να μάθω αν είναι ίδιες η διαδικασίες με odin κτλπ :P ευχαριστώ :D
Link to comment
Share on other sites

Και με σκετο internet δεν εχει προβλημα δουλευει ο browser οι χαρτες κ.τ.λ με cosmote,αλλα αν δεν ειναι μαρκαρισμενο και το + DUN τοτε δεν λειτουργει το tethering ,αν θελεις να χρησιμοποιησεις το κινητο σου δηλαδη σαν wi-fi hotspot.Επισης και εγω με GB 2.3.6.

 

Α! Thanks για την πληροφορία. :)

 

εμενα δεν μου βγαζει κατι +DUN.

στο ονοματα σημειων προσβασης μου εχει: internet wap , internet mms , internet cosmote

 

Πάτησε πάνω στο internet cosmote.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλή Ανασταση να εχουμε!

Εδω και δυο ημερες ειμαι και εγω κατοχος του Ι9070 ! Αγορασμενο απο την ...γνωστη πλεον προσφορα στο Πεζοδρομο του Περιστεριου με 169 Ευρά! Σε μαυρο χρωμα μιας και δεν υπηρχε σε ασπρο. Παραγγελθηκαν ηδη απο ebay, θηκες, καρτούλες και μεμβρανες. Η τιμη τους καμμια σχεση με τις εδω. Ας κανουν και ενα μηνα να ελθουν.

Εχω διαβασει απο την αρχη, ΟΛΕΣ τις ενοτητες του παροντος θεματος που αφορουν το κινητό μας και θελω να ευχαριστησω ολους σας γιατι με τις κατα περιπτωση ερωτησεις και απαντησεις σας με βοηθησατε να μπω δειλα δειλα στον κοσμο των σμαρτφονς αλλα και του Ανροιντ, μιας και ... στα πενηντα μου, ειναι το πρωτο μου! :O

Η επιλογη εγινε μετα απο πολυυυυ ψαξιμο και ακουγοντας τις συμβουλες σας.

Μεχρι τωρα δεν εχω κανενα προβλημα, το ψαχνω και το σκαλιζω αν και τις περισσοτερες φορες δεν ξερω τι παταω και τι κανει.:p

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλή Ανασταση να εχουμε!

Εδω και δυο ημερες ειμαι και εγω κατοχος του Ι9070 ! Αγορασμενο απο την ...γνωστη πλεον προσφορα στο Πεζοδρομο του Περιστεριου με 169 Ευρά! Σε μαυρο χρωμα μιας και δεν υπηρχε σε ασπρο. Παραγγελθηκαν ηδη απο ebay, θηκες, καρτούλες και μεμβρανες. Η τιμη τους καμμια σχεση με τις εδω. Ας κανουν και ενα μηνα να ελθουν.

Εχω διαβασει απο την αρχη, ΟΛΕΣ τις ενοτητες του παροντος θεματος που αφορουν το κινητό μας και θελω να ευχαριστησω ολους σας γιατι με τις κατα περιπτωση ερωτησεις και απαντησεις σας με βοηθησατε να μπω δειλα δειλα στον κοσμο των σμαρτφονς αλλα και του Ανροιντ, μιας και ... στα πενηντα μου, ειναι το πρωτο μου! :O

Η επιλογη εγινε μετα απο πολυυυυ ψαξιμο και ακουγοντας τις συμβουλες σας.

Μεχρι τωρα δεν εχω κανενα προβλημα, το ψαχνω και το σκαλιζω αν και τις περισσοτερες φορες δεν ξερω τι παταω και τι κανει.:p

 

:lol: Ωραίος ο Βαγγέλης ,καλορίζικο,και καλώς ορισες στο forum,αν γνωριζεις απο pc Βαγγέλη δεν ειναι τιποτα τα smartfone ,την ιδια περιπου αρχη λειτουργιας εχουν.Aλλα το υπεροχο forum μας εχει βοηθησει ολους πολυ,και μαθαινουμε συνεχεια.

Επισης καλη Ανάσταση να εχουμε

 

Α! Thanks για την πληροφορία. :)

 

 

 

Πάτησε πάνω στο internet cosmote.

 

Oπως λεει ο mr_47 πατα επανω στο internet cosmote και κανε scrolling το τελευταιο κατω-κατω τυπος APN και βαλτο internet + DUN

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλή Ανασταση να εχουμε!

Εδω και δυο ημερες ειμαι και εγω κατοχος του Ι9070 ! Αγορασμενο απο την ...γνωστη πλεον προσφορα στο Πεζοδρομο του Περιστεριου με 169 Ευρά! Σε μαυρο χρωμα μιας και δεν υπηρχε σε ασπρο. Παραγγελθηκαν ηδη απο ebay, θηκες, καρτούλες και μεμβρανες. Η τιμη τους καμμια σχεση με τις εδω. Ας κανουν και ενα μηνα να ελθουν.

Εχω διαβασει απο την αρχη, ΟΛΕΣ τις ενοτητες του παροντος θεματος που αφορουν το κινητό μας και θελω να ευχαριστησω ολους σας γιατι με τις κατα περιπτωση ερωτησεις και απαντησεις σας με βοηθησατε να μπω δειλα δειλα στον κοσμο των σμαρτφονς αλλα και του Ανροιντ, μιας και ... στα πενηντα μου, ειναι το πρωτο μου! :O

Η επιλογη εγινε μετα απο πολυυυυ ψαξιμο και ακουγοντας τις συμβουλες σας.

Μεχρι τωρα δεν εχω κανενα προβλημα, το ψαχνω και το σκαλιζω αν και τις περισσοτερες φορες δεν ξερω τι παταω και τι κανει.:p

 

Βαγγελη καταρχην καλοριζικο.Πρεπει να σου πω οτι εισαι πολυ τυχερος γιατι το κινητο ειναι best buy σε αυτη την τιμη.Κι εγω απο εκει το πηρα.Φαντασου οτι πριν ειχα galaxy nexus και με το advance και την 4.1.2 δεν μου λειπει απολυτως τιποτα.Αντιθέτως εχω και ραδιοφωνο και βιντεοκληση μεσω δικτυου κινητης.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να κάνω κάτι για να κλειδώνει πιο γρήγορα δορυφόρους το gps;Εβαλα το gps status και πράγματι βοήθησε καθώς κλείδωσε πιο γρήγορα στην περιοχή που βρισκόμουν αλλά όταν πήγα σε άλλη δεν κλείδωσε ποτέ κάποιον σταθερά συνέχεια έχανε το σήμα και τελικά δεν έπιασε κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να κάνω κάτι για να κλειδώνει πιο γρήγορα δορυφόρους το gps;Εβαλα το gps status και πράγματι βοήθησε καθώς κλείδωσε πιο γρήγορα στην περιοχή που βρισκόμουν αλλά όταν πήγα σε άλλη δεν κλείδωσε ποτέ κάποιον σταθερά συνέχεια έχανε το σήμα και τελικά δεν έπιασε κανέναν.

 

Κλειδωνεις σχεδον ακαριαια αν εχεις καποιο data plan και ανοιχτα τα δεδομενα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...