Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο το MMSC δεν είχα τελικά,το έβαλα και δοκίμασα να μπω top eleven.

Μπήκε εκεί,αλλά δεν πρόλαβα να κοιτάξω play store και youtube γιατι τελειωσαν τα mb :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερώτηση: σε gsm mode μπαίνει στο ίντερνετ?? Ή θα πρέπει να το αλλάζω??

 

Mπαινει αλλα η ταχύτητα θα ειναι σαν pstn 56k και θα σέρνεται.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο,πώς γίνεται να περάσω τις φωτογραφίες και τα βίντεο που έχω στο κινητό στο λάπτοπ? Το συνδέω με το USB αλλά βρίσκει μόνο μία φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο,πώς γίνεται να περάσω τις φωτογραφίες και τα βίντεο που έχω στο κινητό στο λάπτοπ? Το συνδέω με το USB αλλά βρίσκει μόνο μία φωτογραφία.

 

Mεσω bluetooth ,χωρις καλωδια βάλε-βγάλε

Link to comment
Share on other sites

απορία βάζω ένα wallpaper στο κινητό. είτε live ή στατικό. παρ'ολα αυτά όταν μετά από λίγο σβήνει η οθόνη (swine screen to unlock) το κινητό "ανάβει" σε μια φωτό δική μου που λογικά κάποια στιγμή έβαλα ΔΕΝ είναι όμως το wallpaper ούτε το επιλεγμένο , ούτε τέλως πάντων την θέλω . ΠΩΣ αλλάζει αυτό το background ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα βίντεο 1,2 GB ρε συ..:P

 

A ok :wacko:

 

Eκανες τις παρακατω ρυθμισεις που λεει το manual για να χρησιμοποιησεις το κινητο σαν αφαιρουμενο δισκο στο pc ?

 

Ρυθμισεις--> ασυρματη επικοινωνια και δικτυα-->βοηθητικα προγραμματα USB-->συνδεση συσκευης αποθηκευσης υπολογιστη

 

Η μπορεις να κατεβασεις το samsung kies

 

http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Link to comment
Share on other sites

απορία βάζω ένα wallpaper στο κινητό. είτε live ή στατικό. παρ'ολα αυτά όταν μετά από λίγο σβήνει η οθόνη (swine screen to unlock) το κινητό "ανάβει" σε μια φωτό δική μου που λογικά κάποια στιγμή έβαλα ΔΕΝ είναι όμως το wallpaper ούτε το επιλεγμένο , ούτε τέλως πάντων την θέλω . ΠΩΣ αλλάζει αυτό το background ?

Σε μια εικόνα πατάς ορισμός και επιλέγεις για την αρχική ή για τη lockscreen, αν θες βάζεις κ την ίδια.

Mπαινει αλλα η ταχύτητα θα ειναι σαν pstn 56k και θα σέρνεται.

Α οκ. Ευχαριστώ :)

Δοκιμασα αυτο που λεει ο weather αλλα τιποτα..πως βαζω τις ρυθμισεις για το ιντερνετ πετραν??

Σου απάντησε ο φίλος, γι' αυτο δεν απάντησα κ εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα και ενα bug που μου εκανε η συσκευη. Εβαλα να ακουσω μουσικη απο τον stock player και οτι τραγουδι (mp3) και να εβαζα να ακουσω μου εγραφε οτι δεν υποστηριζετε. Χθες ειχα ακουσει κανονικα και ολα ηταν ΟΚ. Σημερα με ενα restart επαιζε και παλι μουσικη. Δεν ξερω τι το προκαλεσε βεβαια αυτο. Το εχει παθει κανεις αλλος?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σε μια εικόνα πατάς ορισμός και επιλέγεις για την αρχική ή για τη lockscreen, αν θες βάζεις κ την ίδια.

 

ευχαριστώ φίλε. και ΠΩΣ βγάζω αυτή που έβαλα? (πριν προφανώς ΔΕΝ είχε καμία. μιλάω για lockscreen πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο ανουσιο bug ειναι το οτι οταν ακουγα μουσικη με τα ακουστικα και εβγαζα φωτο η μουσικη σταματουσε και αντι για το κλικ της καμερας ακουγονταν το τραγουδι που ακουγα!!!
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω ανακαλυψει ενα περιεργο bug...

Αν ειμαι σε κληση και με παρουν τηλεφωνο, μου βγαζει 2 επιλογες.. τερματισμο της ηδη ενεργης και απαντηση στη 2η η αναμονη κ απαντηση στη 2η..

Οτι και να πατησω, μετα απ αυτο αν μιλαω παλι στο τηλ και ερθει μηνυμα, αρχιζει και χτυπαει ο ηχος του μηνυματος απο το ακουστικο (η τα hands free) οποτε δε μπορω να ακουσω τον συνομιλιτη παραμονο τον ηχο του μηνυματος ο οποιος και επαναλαμβανεται. Αναγκαζομαι να τερματισω τη κληση και να διαβασω το μηνυμα για να σταματησει ο ηχος (και ολα αυτα σε αθορυβο παρακαλω :p )

Μου το εχει κανει συνολικα 5 φορες και τις 5 μετα απο 2η γραμμη εισερχομενη. Μια φορα μαλιστα ειχε κολησει τοσο π αναγκαστικα να το κλεισω για να σταματησει ο ηχος του μηνυματος.

Edited by strange_thomas
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε. και ΠΩΣ βγάζω αυτή που έβαλα? (πριν προφανώς ΔΕΝ είχε καμία. μιλάω για lockscreen πάντα)

 

δεν γίνεται να μην είχε καμια.. τί έδειχνε?

διάλεξε μια άλλη εικόνα και βάλτη..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν και όταν με το καλό έρθει η JB για τη συσκευή μας, θα έχουμε κι εμείς τα πλήκτρα στο κάτω μέρος της οθόνης; :confused:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν και όταν με το καλό έρθει η JB για τη συσκευή μας, θα έχουμε κι εμείς τα πλήκτρα στο κάτω μέρος της οθόνης; :confused:

 

όχι.. το κινητό αυτό έχει τα δικά του κουμπιά..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. έχουμε ένα θέμα με το εν λόγο κινητό. πολλές φορές ανεξαρτητου σήματος ρίχνει την κλήση. τι μπορεί να φταίει? άλλαξα τις ρυθμίσεις 3g σε 2g και αντίστροφα αλλά τα ίδια. τα φώτα σας παρακαλώ
Link to comment
Share on other sites

όχι.. το κινητό αυτό έχει τα δικά του κουμπιά..

 

Ευτυχώς. :) Από τη στιγμή που είδα τη JB, δεν τα έχω χωνέψει καθόλου.

 

καλησπέρα παιδιά. έχουμε ένα θέμα με το εν λόγο κινητό. πολλές φορές ανεξαρτητου σήματος ρίχνει την κλήση. τι μπορεί να φταίει? άλλαξα τις ρυθμίσεις 3g σε 2g και αντίστροφα αλλά τα ίδια. τα φώτα σας παρακαλώ

 

Μήπως έχεις Cosmote; :P Είναι παλιά η sim;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εμενα πρεπει να χαλασε η μπαταρια, το χα φορτισει ολο το βραδυ της πεμπτης και τωρα εχει 23% :lol:

 

 

επισης ερωτηση..πως στο π.. γινεται να απενεργοποιησω εντελως τις ειδοποιησεις του φβ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. έχουμε ένα θέμα με το εν λόγο κινητό. πολλές φορές ανεξαρτητου σήματος ρίχνει την κλήση. τι μπορεί να φταίει? άλλαξα τις ρυθμίσεις 3g σε 2g και αντίστροφα αλλά τα ίδια. τα φώτα σας παρακαλώ

Μήπως φταίει η κοσμοτέ? Εγώ με κοσμοτέ το έχω πάντα αυτό το πρόβλημα. Σε όλα τα κινητά.

Πρωτο μηνυμα με το καινουριο μου S advance. Θα επανελθω με απορίες.

Με γειά!!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ στην παρέα !!!!! Κάτοχος S Advance λευκού απο Public . Το πρώτο μου smartphone. Τα πάω καλά μιας και έχω μια βασική ιδέα απο τεχνολογία και ως Linuxakias θα πέσει διάβασμα : DDDDD. Καλό το μηχανηματάκι .
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung ανακοίνωσε ποια τηλέφωνα θα πάρουν την ενημέρωση για το Android 5 , όταν γυρίζει, και το οποίο τηλέφωνα θα πάρουν το update μόλις την τελευταία στιγμή και την τρέχουσα Android Jelly Bean 4.2.2 . Μετά είναι η λίστα:

 

 

Android 4.2.2

 

GT-I9080 - Μεγάλο Galaxy

GT-I9082 - Galaxy Μεγάλο DUOS

GT-I8160 - Galaxy Ace 2

GT-I8190 - Galaxy S III Mini

GT-I8350 - Galaxy Beam

GT-I8730 - Galaxy Express

GT-I9070 - Advance Galaxy S

GT-I9100 - Galaxy S II

GT-I9105 - Galaxy S II Plus

GT-I9260 - Premier Galaxy

GT-N7000 - Galaxy Note

GT-S6310 - Young Galaxy

GT-S6312 - Galaxy Νέοι DUOS

GT-S6810 - Galaxy Fame

GT-S7710 - Galaxy X Cover 2

Android 5.0

 

GT-I9300 - Galaxy S III

GT-I9305 - Galaxy S III LTE

GT-I9500 - Galaxy S 4

GT-I9505 - Galaxy S LTE 4

GT-N5100 - Galaxy Note 8,0

GT-N5105 - 8,0 LTE Galaxy Note

GT-N5110 - Galaxy Note 8,0 Wi-Fi

GT-N7100 - Galaxy Note II

GT-N7105 - Σημείωση Galaxy II LTE

GT-N8000 - 10,1 Galaxy Note

GT-N8005 - 10,1 Galaxy Note LTE

GT-N8010 - Galaxy Σημείωση 10,1 Wi-Fi

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung ανακοίνωσε ποια τηλέφωνα θα πάρουν την ενημέρωση για το Android 5 , όταν γυρίζει, και το οποίο τηλέφωνα θα πάρουν το update μόλις την τελευταία στιγμή και την τρέχουσα Android Jelly Bean 4.2.2 . Μετά είναι η λίστα:

 

 

Android 4.2.2

 

GT-I9080 - Μεγάλο Galaxy

GT-I9082 - Galaxy Μεγάλο DUOS

GT-I8160 - Galaxy Ace 2

GT-I8190 - Galaxy S III Mini

GT-I8350 - Galaxy Beam

GT-I8730 - Galaxy Express

GT-I9070 - Advance Galaxy S

GT-I9100 - Galaxy S II

GT-I9105 - Galaxy S II Plus

GT-I9260 - Premier Galaxy

GT-N7000 - Galaxy Note

GT-S6310 - Young Galaxy

GT-S6312 - Galaxy Νέοι DUOS

GT-S6810 - Galaxy Fame

GT-S7710 - Galaxy X Cover 2

Android 5.0

 

GT-I9300 - Galaxy S III

GT-I9305 - Galaxy S III LTE

GT-I9500 - Galaxy S 4

GT-I9505 - Galaxy S LTE 4

GT-N5100 - Galaxy Note 8,0

GT-N5105 - 8,0 LTE Galaxy Note

GT-N5110 - Galaxy Note 8,0 Wi-Fi

GT-N7100 - Galaxy Note II

GT-N7105 - Σημείωση Galaxy II LTE

GT-N8000 - 10,1 Galaxy Note

GT-N8005 - 10,1 Galaxy Note LTE

GT-N8010 - Galaxy Σημείωση 10,1 Wi-Fi

 

Όλο έρχεται αυτή η JB!! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...