Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε ολους ειναι δυνατον μετα απο μολις 10 μερες να εχει ξεβαψει το κεντρικο πληκτρο?????:mad:

 

την είχα πατήσει και γω και νόμιζα πως έχει ξεβάψει... απλά το κεντρικό πλήκτρο έχει κι αυτό ζελατίνα όπως είχε το κινητό παντού... την έβγαλα κι όλα κομπλέ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια οταν παω να παιξω ειτε το subway surfers ειτε το temple run 2 μου κολλαει και για να το κανω να παιξει κανονικα κλεινω την εφαρμογη και την ξανανοιγω. Ακομα και αν ειναι κλειστα ολα τα αλλα προγραμματα απο τον task manager μου το κανει αυτο.

Συμβαινει σε κανεναν αλλον? Υπαρχει καποια λυση?

Κατα τα αλλα μου αρεσει παρα πολυ σαν κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν παω να παιξω ειτε το subway surfers ειτε το temple run 2 μου κολλαει και για να το κανω να παιξει κανονικα κλεινω την εφαρμογη και την ξανανοιγω. Ακομα και αν ειναι κλειστα ολα τα αλλα προγραμματα απο τον task manager μου το κανει αυτο.

Συμβαινει σε κανεναν αλλον? Υπαρχει καποια λυση?

.

 

Στο temple run 2 μου το κάνει και εμένα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω το φόρουμ σαν καινούριος και θα ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία. Οταν έχω μία κλήση και πραγματοποιήσω τερματισμό από το κεντρικό πλήκτρο τότε η πάνω μπάρα πρασινίζει και κολλάει η συσκευή. Εχει κάποιος κάτι ανάλογο υπ'όψιν του;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα αξιόπιστο link-site με τον ασφαλέστερο τρόπο να κάνω την αναβάθμιση με την επίσημη 4.1, με τη λογική ότι είναι το πρώτο μου android και δεν έχω ξαναασχοληθεί.

 

Φίλε μου αυτό ακολούθησα εγώ με απόλυτη επιτυχία. Απλά αν θέλεις να κάνεις downgrade και να ξαναγυρίσεις στην 2.3.6.

ακολούθησε αυτές τις οδηγίες: είναι πολύ εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

μπορεισ να μασ στειλεισ ενα λινκ να δουμε την ρωσικη .παιδεια εγω παντως του ειχα αλλαξει ρομ το πηγα στην σαμσουνγκ μου εκαναν αναβαθμιση δεν μου ειπε κανεισ τπτ και απο οτι καταλαβα κιολασ μασ κοροιδευουν γενικα.η αναβαθμιση τουσ ειναι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

edw

http://www.ibtimes.co.uk/articles/433645/20130211/galaxy-s-advance-i9070-xxlq4-jellybean-update.htm

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει κάποιος έλληνας στο fb ότι του ήρθε με ΟΤΑ η αναβάθμιση αλλά δεν ξέρω αν τρολαρει ή όχι
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρησιμοποιείτε juicedefender (και δη το ultimate) ? ναι ή όχι ή κάποιο άλλο πρόγραμμα γι αυτή τη δουλειά ? ποιες είναι οι σκέψεις σας ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η προσφορά από το Public με τα 199 ευρώ αφορά αποστολή στο σπίτι ή παραλαβή από το κατάστημα;
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει κάποιος έλληνας στο fb ότι του ήρθε με ΟΤΑ η αναβάθμιση αλλά δεν ξέρω αν τρολαρει ή όχι

Εμενα παλι δεν μου εχει ερθει τιποτα.

Η πλακα ειναι με το ατριξ που εχω οτι δεν ειχα μπει στο "τρυπακι" να κοιταω για να αναβαθμισεις επειδη η μοτορολα ειχε πει οτι δεν θα το αναβαθμισει.

Τωρα κοιταω καθε μερα

Παιδιά η προσφορά από το Public με τα 199 ευρώ αφορά αποστολή στο σπίτι ή παραλαβή από το κατάστημα;

199€ εχει στο καταστημα, αλλα και για αποστολη στο σπιτι. Απ' οτι βλεπω λεει δωρεαν μεταφορικα.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η προσφορά από το Public με τα 199 ευρώ αφορά αποστολή στο σπίτι ή παραλαβή από το κατάστημα;

 

H παραλαβή απο το σπίτι ,η αγορά από τό κατάστημα 199 ευρώ πληρώνεις την συσκευή,μεταφορικά δέν είμαι σίγουρος άν είναι δωρεάν η όχι.

 

Αναφέρει κάποιος έλληνας στο fb ότι του ήρθε με ΟΤΑ η αναβάθμιση αλλά δεν ξέρω αν τρολαρει ή όχι

 

Ούτε καί μένα δέν έχει έρθει τίποτα,λογικά άν έχει γίνει μέσω ΟΤΑ, θά είχε έρθει σέ όλους

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες το πέταξε .. μετά τσιμουδιά, όμως .. για να δουμε !

 

Τελικά τρολαρε ο λαλακας

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια παντως ειναι σκυλι . σχεδον 2 μερες με φυσιολογικη χρηση . δεν παιζω καθολου παιχνιδια ομως.

και wi-fi και 3g αρκετα ομως . αυτο που κανω για οικονομια ειναι οτι 1) οσες φορες ειμαι σε κλειστους χωρους

τερμα κατω την φωτεινοτητα και 2) δικτυο οταν δεν μπαινω 3g σε GSM .

 

το χω φορτισει εχθες το μεσημερι και τωρα ειναι στο 52%.

αρκετο wi-fi και 3g απο εχθες .

Edited by ksexou
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια παντως ειναι σκυλι . .

 

Συμφωνώ και επαυξάνω για την μπαταρία,το ειχα φορτισει πριν 2 μερες και ειναι στο 50 % ακομα με μικρη χρηση ομως ιντερνετ και τηλεφωνα,και παντα gsm mode οταν δεν ειναι απαραιτητο, και φωτισμος οθονης στο αυτοματο,για παιχνιδια δεν ασχολουμε ουτε εγώ.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα παιδιά.

Το παρήγγειλα και την επόμενη μέρα μου το έστειλαν..πλήρωσα μεταφορικά όμως 10Ε επειδή μένω σε χωριό.. -.-

Τέλος πάντων,

Με το που έβγαλα την συσκευή από το κουτί διαπίστωσα ότι πρόκειται για μια πολύ όμορφη συσκευή (δεν του φαινόταν) και το μέγεθος νομίζω είναι ιδανικό καθώς και το βάρος. Πολύ γρήγορο σε γενικές γραμμές,το μόνο που με χαλάσει είναι λίγο η αργή μετακίνηση από αρχική οθόνη σε αρχική οθόνη.

Για το Browsing και την κάμερα έχω να πω τα καλύτερα λόγια..!

Δοκίμασα και μερικά βαριά παιχνίδια. Στο Dead Trigger δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα,στο Blood & Glory:Legend όμως τα βρήκε λίγο σκούρα και έχει κάποιο lag.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ το κινητό (μαύρο) το Δεκέμβρη απο public cosmos και θα γράψω τώτα τις παρατηρήσεις μου.

 

Εντυπώσεις από κινητό: value for money! Από το sony ericsson k750i πέρασα σε αυτό το κινητό. Δεν έγραψα εντυπώσεις νωρίτερα γιατί δεν είχα ιδέα από smartphone! Το κινητό πάει μια χαρά, αλλά τώρα με τις 80+ εφαρμογές που εγκατέστησα κάποιες φορές ψιλοσέρνετε... Το gps κλειδώνει σε λιγότερο από μισό λεπτό. Το σήμα είναι λίγο απαράδεκτο, αλλά με τόσο χαμηλο sar πάλι καλά είναι!:happy: Με το κινητό κάνω τα πάντα χωρίς πρόβλημα.

 

Η γνώμη μου: για 200€ είναι super!

 

Προσωπικά δεν έχω εντοπίσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με το σήμα. Το χαμηλό SAR -γενικά- δεν σημαίνει και κακή λήψη! Και προφανώς αναφέρεσαι στο SAR head το οποίο είναι χαμηλό και όχι στο SAR body. Έχει να κάνει με το σημείο του κινητού στο οποίο βρίσκεται η κεραία του. Άλλωστε το Galaxy S2 με SAR = 0.16 δε θα έπρεπε να πιάνει τίποτα ενώ κάτι SONY με SAR>1.50 θα έπρεπε να πιάνουν ακόμα και στο 2ο υπόγειο

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα παιδιά.

Πολύ γρήγορο σε γενικές γραμμές,το μόνο που με χαλάσει είναι λίγο η αργή μετακίνηση από αρχική οθόνη σε αρχική οθόνη.

Δοκίμασα και μερικά βαριά παιχνίδια. Στο Dead Trigger δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα,στο Blood & Glory:Legend όμως τα βρήκε λίγο σκούρα και έχει κάποιο lag.

 

Βαλε το GO Launcher για να δεις ταχυτητα στην εναλλαγη οθονων..

Καμια σχεση, ειναι κορυφαιο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν παω να παιξω ειτε το subway surfers ειτε το temple run 2 μου κολλαει και για να το κανω να παιξει κανονικα κλεινω την εφαρμογη και την ξανανοιγω. Ακομα και αν ειναι κλειστα ολα τα αλλα προγραμματα απο τον task manager μου το κανει αυτο.

Συμβαινει σε κανεναν αλλον? Υπαρχει καποια λυση?

Κατα τα αλλα μου αρεσει παρα πολυ σαν κινητο.

Και σε μένα το κάνει στο subway surfers και με εκνευρίζει.

Εμενα παλι δεν μου εχει ερθει τιποτα.

Η πλακα ειναι με το ατριξ που εχω οτι δεν ειχα μπει στο "τρυπακι" να κοιταω για να αναβαθμισεις επειδη η μοτορολα ειχε πει οτι δεν θα το αναβαθμισει.

Τωρα κοιταω καθε μερα.

Και εγώ το άτριξ είχα πριν. Μου είχε βγάλει το λάδι! Είχα custom rom 4.1.2 και είχε διάφορα προβλήματα.

Τώρα όντως και εγώ κοιτάω κάθε μέρα!

 

 

Ερώτηση: σε gsm mode μπαίνει στο ίντερνετ?? Ή θα πρέπει να το αλλάζω??

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αντιμετώπισα ένα πρόβλημα αν θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω έτσι.

Μέσω 3G μπορώ να συνδεθώ όπου θέλω στον BROWSER.

Δεν μπορώ να συνδεθώ όμως πουθενά αλλού,ούτε στην εφαρμογή του Youtube,ούτε στο Play Store ούτε σε παιχνίδια του Facebook. (Top Eleven συγκεκριμένα) :P

 

Μήπως ξέρει κάποιος πώς λύνεται αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το GO Launcher για να δεις ταχυτητα στην εναλλαγη οθονων..

Καμια σχεση, ειναι κορυφαιο..

 

 

 

τι εννοεις? ειναι πιο γρηγορο με go launcher απ οτι με default?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αντιμετώπισα ένα πρόβλημα αν θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω έτσι.

Μέσω 3G μπορώ να συνδεθώ όπου θέλω στον BROWSER.

Δεν μπορώ να συνδεθώ όμως πουθενά αλλού,ούτε στην εφαρμογή του Youtube,ούτε στο Play Store ούτε σε παιχνίδια του Facebook. (Top Eleven συγκεκριμένα) :P

 

Μήπως ξέρει κάποιος πώς λύνεται αυτό το πρόβλημα?

Τις ρυθμίσεις για το ίντερνετ τις έβαλες??

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αντιμετώπισα ένα πρόβλημα αν θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω έτσι.

Μέσω 3G μπορώ να συνδεθώ όπου θέλω στον BROWSER.

Δεν μπορώ να συνδεθώ όμως πουθενά αλλού,ούτε στην εφαρμογή του Youtube,ούτε στο Play Store ούτε σε παιχνίδια του Facebook. (Top Eleven συγκεκριμένα) :P

 

Μήπως ξέρει κάποιος πώς λύνεται αυτό το πρόβλημα?

 

ειχα το ιδιο προβλημα παραθετω το μυνημα του weather 1967 που το λυνει

 

"To βρηκα ψαχουλευοντας και το αναφερω μηπως καποιος φιλος η φιλη εχει το ιδιο προβλημα (δεν θυμαμαι αν εχει ξαναειπωθεί αυτη η λεπτομερεια) ,στα δικτυα κινητης τηλεφωνιας --> ονοματα σημειων προσβασης --> ηταν μαρκαρισμενο σε cosmote wap δεν δινονταν επιλογη για cosmote internet --> παταω cosmote internet παω τερμα κατω που λεει τυπος APN και ηταν στο DUΝ --> το αλλαζω μαρκαροντας το internet ,και μετα μπορω να τσεκαρω το cosmote internet ,και οχι το cosmote wap που ηταν το μονο που ηταν μαρκαρισμενο ,και δεν μου εδινε επιλογη να μαρκαρω το cosmote internet."

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα αυτο που λεει ο weather αλλα τιποτα..πως βαζω τις ρυθμισεις για το ιντερνετ πετραν??

 

Tσεκάρισε στις ρυθμισεις κινητης αναλογα τον παροχο που εχεις,να βαλεις τα παρακατω για το internet και αν θελεις και για mms

 

http://magic-tips.blogspot.gr/2010/03/internet-mms.html

 

Eφαρμογη --> ρυθμισεις --> Ασυρματη εποικοινωνια και δικτυα --> δικτυα κινητης τηλεφωνιας -- > ονοματα σημειων προσβασης --> επιλεγεις τον παροχο σου που διπλα γραφει internet (Αν το APN ειναι στο DUN διπλα απο τον παροχο σου θα δεις WAP και οχι internet) και βαζεις τα σωστα ,κατω κατω που λεει τυπος APN βαλε internet η και δοκιμασε internet + DUN

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...