Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δν θελω να σε στεναχωρησω φιλε μου,αλλα....μαλλον παει για πουλημα σε κανα φαναρι το κινητο...ωραιο θα ηταν παντως κανα προγραμμα τυπου iphone που σου βρισκει το κιν. μεσω δορυφορου...
Link to comment
Share on other sites

Δν θελω να σε στεναχωρησω φιλε μου,αλλα....μαλλον παει για πουλημα σε κανα φαναρι το κινητο...ωραιο θα ηταν παντως κανα προγραμμα τυπου iphone που σου βρισκει το κιν. μεσω δορυφορου...

 

Android lost δωρεαν στο playstore.....

Κανει παπαδες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά

Υπάρχει δυνατοτητα σύνδεσης εξωτερικού usb stick στο samsung galaxy s advanced μέσω ειδικού αντάπτορα (θυληκό usb)? Πουλάνε πολλά τέτοια στο ebay.

Υπάρχει κάποιος περιορισμός? Εχω δει κάποια καλλώδια που έχουν εκτός από το θυληκό usb και έξοδο για τροφοδοσία.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Usb-type-A-female-to-Micro-USB-B-male-Host-OTG-Micro-USB-female-power-supply-/321043531199?pt=US_USB_Cables_Hubs_Adapters&hash=item4abfaf85bf

 

Χρειάζεται για να λειτουργήσει το usb stick ή απλά είναι για να φορτίζεις και ταυτόχρονα να μεταφέρεις δεδομένα από και προς το usb stick.

Επίσης όσον αφορά τους φορτιστές αυτοκινήτου χρειάζεται να προσέξουμε κάτι? Βρήκα ας πουμε αυτό τί λέτε?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/LEATHER-PULL-TAB-POUCH-CASE-COVER-AND-CAR-CHARGER-FOR-VARIOUS-SAMSUNG-MOBILE-/320957474654?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item4aba8e675e

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει κανεις να με βοηθησει γιατι θα τρελαθω σημερα!

εχω στειλει sms στο 1333 για τις ρυθμισεις ιντερνετ.οταν παω να τις αποθηκευσω μου ζηταει κωδικο pin...

βαζω τον κωδικο 1 αλλα τιποτα...δοκιμασα και τον κωδικο pin αλλα παλι τιποτα...ξερεις κανεις τι γινεται?:confused:

Edited by djnick
Link to comment
Share on other sites

Γραψε 1111 και πες μου αν μπηκε.Αυτο μου ειχανε πει εμενα.

 

το δοκιμασα αλλα δεν γινεται τιποτα...μου λεει εμπλοκη pin...

Link to comment
Share on other sites

Αντε παρε τηλ εξυπηρετηση πελατων να τελιωνεις καλυτερα.

Παιδια εχτες τα εβαλα διπλα διπλα με Galaxy S2 φιλου και ανοιγαμε ταυτοχρονα sites να δουμε τι παιζει. Εννοειτε ητανε πιο γρηγορο το S2 και το advance ακολουθουσε με διαφορα 6 με 8 Sec. Λογικα μιας και εχουμε ιδιο επεξεργαστη αν το"σκαλισουμε" θα πηγαινει και αυτο οπως και το S2 στο 1.5 ?? Γνωριζει κανεις τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Αντε παρε τηλ εξυπηρετηση πελατων να τελιωνεις καλυτερα.

Παιδια εχτες τα εβαλα διπλα διπλα με Galaxy S2 φιλου και ανοιγαμε ταυτοχρονα sites να δουμε τι παιζει. Εννοειτε ητανε πιο γρηγορο το S2 και το advance ακολουθουσε με διαφορα 6 με 8 Sec. Λογικα μιας και εχουμε ιδιο επεξεργαστη αν το"σκαλισουμε" θα πηγαινει και αυτο οπως και το S2 στο 1.5 ?? Γνωριζει κανεις τπτ?

 

ναι ας παρω καλυτερα γιατι δεν θα βγαλω ακρη...το τηλεφωνο τους ποιο ειναι?δεν εχει χρεωση ετσι?με what's up ειμαι...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά

Υπάρχει δυνατοτητα σύνδεσης εξωτερικού usb stick στο samsung galaxy s advanced μέσω ειδικού αντάπτορα (θυληκό usb)? Πουλάνε πολλά τέτοια στο ebay.

Υπάρχει κάποιος περιορισμός?

 

Απο οσο ξερω η συσκευη δεν υποστηριζει USB OTG (on the go). Επιβεβαιωσε το ωστε να μην παραγγειλεις αδικα το καλωδιο.

 

Παιδια εχτες τα εβαλα διπλα διπλα με Galaxy S2 φιλου και ανοιγαμε ταυτοχρονα sites να δουμε τι παιζει. Εννοειτε ητανε πιο γρηγορο το S2 και το advance ακολουθουσε με διαφορα 6 με 8 Sec. Λογικα μιας και εχουμε ιδιο επεξεργαστη αν το"σκαλισουμε" θα πηγαινει και αυτο οπως και το S2 στο 1.5 ?? Γνωριζει κανεις τπτ?

 

Δεν εχουν τον ιδιο επεξεργαστη. Του S2 ειναι Exynos της Samsung, του S Advance ειναι Novathor της ST-Ericson.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Απλα ειδα εδω: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4469&idPhone2=3621 που λεει

Advance :CPU Dual-core 1 GHz Cortex-A9 - Galaxy S2 : Dual-core 1.2 GHz Cortex-A9

Γενικα απο πειραγμα ποσο παει το εχει κανει root κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το πηρε η κοπελα μου.Και με χαλαρη χρηση δηλ κανα τηλεφωνο κ λιγο wifi ,μια μερα κρατα η μπαταρια max! Ειναι φυσιολιγικο σε ολους σας?Η να ψαχτω τι τρεχει??
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με αυτα που διαβασα εδω και για τη χρηση που το θελω το προτιμησα απο το S3 γιατι δεν αξιζει για μενα τα 200+ της διαφοράς για απλη χρηση. Πιστευω να εκανα καλα. Απο public 248 ευρω την τριτη το παραλαμβανω!:)
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω η συσκευη δεν υποστηριζει USB OTG (on the go). Επιβεβαιωσε το ωστε να μην παραγγειλεις αδικα το καλωδιο.

 

και εγώ αυτό είχα διαβάσει κάπου αλλά μετά διάβασα σε άλλο site ότι υποστηρίζει OTG. Για αυτό ρωτάω το έχει κάνει κανείς να μας πει σίγουρα?

Είναι και κλειστά να έπαιρνα τη samsung αν και δε νομίζω ότι θα βγάλω άκρη. Ότι και να τους ρωτήσεις μια τυποποιημένη απάντηση σου δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

 

Το παρήγγειλα από Public, δωρεάν με σύνδεση καρτοσυμβόλαιο 35 της wind για 18 μήνες και το περιμένω την Τρίτη...Είναι το πρώτο μου smartphone και με όσα έχω διαβάσει μάλλον θα μείνω ικανοποιημένος...Θα σας στείλω εντυπώσεις μετά την παραλαβή!:)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το πηρε η κοπελα μου.Και με χαλαρη χρηση δηλ κανα τηλεφωνο κ λιγο wifi ,μια μερα κρατα η μπαταρια max! Ειναι φυσιολιγικο σε ολους σας?Η να ψαχτω τι τρεχει??

Εμένα με λίγη χρήση από όλα γενικώς αντέχει 2 μέρες και αναλόγως και 3.Αλλά το βράδυ το κλείνω και επιπλέον οι εφαρμογές που του έβαλα είναι ελάχιστες και οι πλέον βασικές.

 

Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος από την απόδοση της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Όταν εγκαθιστάς και απο-εγκαθιστάς προγράμματα από το τηλέφωνο μένουν κάποια κατάλοιπα (όπως ας πούμε γίνεται με το μητρώο των windows), οπότε σιγά σιγά αρχίζει να δυσλειτουργεί το τηλέφωνο? Γιατί αν είναι έτσι τότε πρέπει να βάζουμε τα απολύτως απαραίτητα και να σταματήσουμε τον πειραματισμό με τα διαφορα προγράμματα.

Επίσης έχετε βάλει antivirus, χρειάζεται?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει και αντίστοιχο ποστ σε άλλο θέμα για άλλο τηλ., δέστε εδώ ένα μαγαζί, έχει αγοράσει κανείς;

 

http://www.2808.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=69733

Link to comment
Share on other sites

Προχτες μετα απο ολονυχτιο φορτισμα οταν το ανοιξα το τηλ ειδα την μπαταρια στο 75% ενω κανονικα επρεπε να ειναι φουλ. Λεω θα ετυχε μπορει να ειχε το βραδυ καμια διακοπη ρευματος ας πουμε κ να μην το καταλαβαμε.Χτες ολα καλα. Σημερα που το ανοιξα και παλι ητανε στο 55% η μπαταρια και τωρα το φορτιζω. Εχει συμβει σε κανεναν σας? :blink:

Εdit: το φορτισα τωρα ενα δεκαλεπτο και μου εδειχνε 100% η μπαταρια. Το ανοιξα και ειναι φουλ η μπαταρια. :/

Edited by Giannis_kan
Link to comment
Share on other sites

παιδια εσεις την πρωτη φορα πως το φορτισατε το κινητο?εγω τελικα δεν χρησιμοποιησα την μπαταρια που ειχε μεσα και το αφησα 4-5 ωρες μεχρι να φορτισει και παραπανω...εκανα τιποτα λαθος?

 

η χρηση της μπαταριας μου φαινεται κατω.κρατησε λιγο η ενταξει ειναι?

(ασχετο αλλα δεν γινεται να τραβηξω πιο μεγαλο screenshot χωρις να χρειαζονται δυο για να φανουν ολες οι επιλογες?)

 

αυτο για το samsung account που μου βγαζει πανω πανω τι ειναι?πρεπει να κανω account?

 

μου εχει βγαλει επισης μια αναβαθμιση και μου λεει εγκατασταση...πως κατεβασε αναβαθμηση πριν καν χρησιμοποιησω ιντερνετ?να πατησω πανω στην εγκατασταση?

 

antivirus η καμια προστασια πρεπει να βαλω στο κινητο?η μπορω να χρησιμοποιω κανονικα τους κωδικους μου στο facebook κλπ χωρις να ανησυχω για κατι?

 

ειναι το πρωτο μου android και ειμαι τελειως ασχετος:p

 

http://imageshack.us/scaled/thumb/846/galaxysadvance1.png

 

http://imageshack.us/scaled/thumb/856/galaxysadvance2.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα....

να σας ρωτησω εσεις πως ανοιγετε την οθονη του κινητου μας?

με το δεξι κουμπι on/off η με το κεντρικο κουμπι που σημερα ανακαλυψα πως ανοιγει και ετσι??!!!

ρωταω μηπως με το καιρο με το πολυ ανοιξε/κλεισε απο το on/off θα εχουμε προβλημα με το κουμπι!

σας φαινεται οτι τα κουμπια του volume ειναι ποιο εξω απο το on/off?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα....

να σας ρωτησω εσεις πως ανοιγετε την οθονη του κινητου μας?

με το δεξι κουμπι on/off η με το κεντρικο κουμπι που σημερα ανακαλυψα πως ανοιγει και ετσι??!!!

ρωταω μηπως με το καιρο με το πολυ ανοιξε/κλεισε απο το on/off θα εχουμε προβλημα με το κουμπι!

σας φαινεται οτι τα κουμπια του volume ειναι ποιο εξω απο το on/off?

 

φιλε μου και με τους δυο τροπους ειναι το ιδιο πραγμα!

ισα ισα που νομιζω με το κεντρικο μπορει να εχουμε προβλημα!με το on/off δεν εχουμε προβλημα!

ναι τα κουμπια του volume μου φαινονται και μενα πιο εξω απο το on/off:p

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και με τους δυο τροπους ειναι το ιδιο πραγμα!

ισα ισα που νομιζω με το κεντρικο μπορει να εχουμε προβλημα!με το on/off δεν εχουμε προβλημα!

ναι τα κουμπια του volume μου φαινονται και μενα πιο εξω απο το on/off:p

 

γενικα εχω φοβο με τετοιου ειδους κουμπια...

παλιοτερα ειχα προβλημα σε κατι νοκια...

λεω να την ανοιγω απο εδω και περα πιο πολυ με το κεντρικο μιας και το χρησιμοποιω σπανια!

γενικα απο το κινητο ειμαι πολυ ευχαριστημενος για τις 10 πρωτες μερες που το εχω στην κατοχη μου!;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...