Jump to content

[ROM] CyanogenMod 9


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Είπα να δοκιμάσω το spirit fm:sly:. Το εγκατέστησα. Το πρόβλημα; Δεν δούλεψε. Φοράω την 9-20120722 nightly +semaphore 1.2.6. Εκεί που τα χρειάστηκα:eek: ήταν όταν ξεκίνησε η εφαρμογή spirit fm, σταμάτησε να λειτουργεί το ηχείο. Ούτε ήχος κλήσης έβγαινε, ούτε με άκουγε κανείς όταν απαντούσα σε κλήση τηλεφώνου. Αμέσως το απεγκατέστησα και έκανα επανεκκίνηση και ευτυχώς:p, τώρα το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά:D. Ήξερα βέβαια τα περι κινδύνου, αλλά τουλάχιστον πίστευα πρώτον ότι θα λειτουργήσει η εφαρμογή και δεύτερον ότι το ηχείο δεν θα πάθει κάτι.:o
Link to comment
Share on other sites

έχω κι εγώ ένα πρόβλημα από εχτές η όποια βοήθεια θα ήταν ευπρόσδεκτη.

συγκεκριμένα από nightly της cyanogen9 me semaphore πέρασα στην cyanogen 9 rc2 με full cache wipe, dalvik κλπ

όμως πρέπει να ξέχασα να φορτώσω τα gapps

τεσπα μπήκα στην rc2, όλα όμορφα και βελούδινα ώσπου φόρτωσα (ο βλαξ) το go backup (και όχι το titanium) για να κάνω restore και επέλεξα τις εφαρμογές μου και το launcher layout.

όλα καλά και εδώ (μόνο στο φόρτωμα του currents "έσπασε") τέλειωσε φορτώνοντας τα πάντα κ ζήτησε reboot. Πάτησα το κουμπί της εφαρμογής για reboot και έκτοτε...

Κολλάει στο boot animation ΚΑΙ έπαψε να λειτουργεί το 3 button combo του recovery mode (ή δε μπαίνει σε recovery) και προχωράει στο κόλλημα του boot animation. (το download mode μπαίνει)

Υπάρχει τρόπος να ξαναφλασάρω το cyanogen μέσω odin ίσως; Πρέπει να γυρίσω σε official κ ξανά σε cyanogen; Πελάγωσα...

Link to comment
Share on other sites

έχω κι εγώ ένα πρόβλημα από εχτές η όποια βοήθεια θα ήταν ευπρόσδεκτη.

συγκεκριμένα από nightly της cyanogen9 me semaphore πέρασα στην cyanogen 9 rc2 με full cache wipe, dalvik κλπ

όμως πρέπει να ξέχασα να φορτώσω τα gapps

τεσπα μπήκα στην rc2, όλα όμορφα και βελούδινα ώσπου φόρτωσα (ο βλαξ) το go backup (και όχι το titanium) για να κάνω restore και επέλεξα τις εφαρμογές μου και το launcher layout.

όλα καλά και εδώ (μόνο στο φόρτωμα του currents "έσπασε") τέλειωσε φορτώνοντας τα πάντα κ ζήτησε reboot. Πάτησα το κουμπί της εφαρμογής για reboot και έκτοτε...

Κολλάει στο boot animation ΚΑΙ έπαψε να λειτουργεί το 3 button combo του recovery mode (ή δε μπαίνει σε recovery) και προχωράει στο κόλλημα του boot animation. (το download mode μπαίνει)

Υπάρχει τρόπος να ξαναφλασάρω το cyanogen μέσω odin ίσως; Πρέπει να γυρίσω σε official κ ξανά σε cyanogen; Πελάγωσα...

 

Οπως είσαι περνάς semaphore_ICS_1.2.6.tar μέσω ODIN και λογικά το κινητό θα ανοίξει κανονικότατα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

έχω κι εγώ ένα πρόβλημα από εχτές η όποια βοήθεια θα ήταν ευπρόσδεκτη.

συγκεκριμένα από nightly της cyanogen9 me semaphore πέρασα στην cyanogen 9 rc2 με full cache wipe, dalvik κλπ

όμως πρέπει να ξέχασα να φορτώσω τα gapps

τεσπα μπήκα στην rc2, όλα όμορφα και βελούδινα ώσπου φόρτωσα (ο βλαξ) το go backup (και όχι το titanium) για να κάνω restore και επέλεξα τις εφαρμογές μου και το launcher layout.

όλα καλά και εδώ (μόνο στο φόρτωμα του currents "έσπασε") τέλειωσε φορτώνοντας τα πάντα κ ζήτησε reboot. Πάτησα το κουμπί της εφαρμογής για reboot και έκτοτε...

Κολλάει στο boot animation ΚΑΙ έπαψε να λειτουργεί το 3 button combo του recovery mode (ή δε μπαίνει σε recovery) και προχωράει στο κόλλημα του boot animation. (το download mode μπαίνει)

Υπάρχει τρόπος να ξαναφλασάρω το cyanogen μέσω odin ίσως; Πρέπει να γυρίσω σε official κ ξανά σε cyanogen; Πελάγωσα...

 

Ναι, μπες σε download mode, πέρασε μία επίσημη rom με το odin και μετά ξαναπέρασε την Cyanogen ;-)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις ταχύτατες απαντήσεις

θα δοκιμάσω πρώτα το κερνελ (υποθέτω απλά φορτώνω μόνο τον semaphore στο odin)

ελπίζω να δουλέψει θα edit-άρω για νεότερα...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις ταχύτατες απαντήσεις

θα δοκιμάσω πρώτα το κερνελ (υποθέτω απλά φορτώνω μόνο τον semaphore στο odin)

ελπίζω να δουλέψει θα edit-άρω για νεότερα...

Ναι, πολυ σωστα υποθετεις χωρις να κανεις repartition και χωρις τιποτα αλλο τικαρισμενο στο odin ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τα off topic μηνύματα για άλλα κινητά αφαιρέθηκαν όλα. Παρακαλώ μείνετε εντός θέματος (Samsung Galaxy S). Υπάρχουν ευτυχώς ενότητες για όλα τα κινητά στο myphone, απευθυνθείτε στην αντίστοιχη του κινητού σας.

Ευχαριστώ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα τα πάντα αλλά τελικά παραδωθηκα. Η rc2 μπαίνει μια χαρά. Τα gapps (δοκίμασα τα 2 ποιο πρόσφατα) μπαίνουν αλλά το gplay δεν συνδέεται (server error)

Το προηγούμενο μου πρόβλημα με το titanium δεν κατάφερα να το λύσω αφού δε δούλευε το gplay για να το κατεβάσω. Έχασα το σαββατοκύριακο.

Ο επιμένων νικά! Ψες βρήκα λίγο χρόνο και τα έκανα όλα απο την αρχή με μόνο διαφορά οτι έκανα διπλά όλα τα wipes, πρίν και μετα το κάθε φλασάρισμα. Τώρα δουλεύουν όλα (ρομ, gapps, titanium χωρίς τα data ομως, και apks):D

Με βλεπω να μένω για λιγο στην RC2 μέχρι να οριμάσει η JB. Μονο κέρνελ και inverted apps για τώρα!

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασμενη την RC2 και παρατηρώ πως πολλές φορές αλλάζει η ένταση των ήχων με αποτελέσμα να μην ακούω τις κλήσεις...Πώς γίνεται να ενεργοποιηθούν να ανάβουν οι ενδήξεις όταν έρχονται ειδοποιήσεις,π.χ. αναπαντητες και μυνήματα;
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασμενη την RC2 και παρατηρώ πως πολλές φορές αλλάζει η ένταση των ήχων με αποτελέσμα να μην ακούω τις κλήσεις...Πώς γίνεται να ενεργοποιηθούν να ανάβουν οι ενδήξεις όταν έρχονται ειδοποιήσεις,π.χ. αναπαντητες και μυνήματα;

βάλε BLN Control απο το play store

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος που βρισκόμαστε με την ics ?ανανεωνω κάθε μέρα τις ρομ άλλα καμία αλλαγήκκαι έκτος αυτό γίνεταιχειροτερη.με το ράδιο τι γίνεται? Στο χ10mini δουλεύει που ξεκίνησε πιο μετά από εμάς.
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι δεν λειτουργεί το link αλλά δυστυχώς δεν τις είχα κατεβάσει ώστε να τις ανεβάσω εγώ.

Αν κάποιος τις έχει ή τις βρει κάπου αλλού ας μας ενημερώσει για να τις προσθέσουμε στο πρώτο μήνυμα.

Νικο τωρα διαβασα το ποστ.Αν θελετε ακομη τις τροποποιημενες εφαρμογες μπορω να σας τις ανεβασω
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσεις ανέβασε τις όλες μαζί κάπου και θα αντικαταστήσω το link στην πρώτη σελίδα.

Ας υπάρχουν σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος που βρισκόμαστε με την ics ?ανανεωνω κάθε μέρα τις ρομ άλλα καμία αλλαγήκκαι έκτος αυτό γίνεταιχειροτερη.με το ράδιο τι γίνεται? Στο χ10mini δουλεύει που ξεκίνησε πιο μετά από εμάς.

 

Τι δουλειά έχει το x10 mini ? Καταρχήν η sony ericsson έχει δώσει τους drivers στην ομάδα της cyanogenmod και επίσης σιγά μην έχει ίδια συσκευή ραδιοφώνου το galaxy με το mini :X

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσεις ανέβασε τις όλες μαζί κάπου και θα αντικαταστήσω το link στην πρώτη σελίδα.

Ας υπάρχουν σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος.

Εδω ειναι,οχι ολες αλλα οι βασικες που ειχα κατεβασει και χρησιμοποιουσα και νομιζω οτι χρησιμοποιουν οι περισσοτεροι Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

εχω και το χ10 και cm9 εχει ραδιο το ιδιο το εργοστασιακο αυτο ειπα.εμεις γιατι δεν εχουμε ακομα ?
Link to comment
Share on other sites

εχω και το χ10 και cm9 εχει ραδιο το ιδιο το εργοστασιακο αυτο ειπα.εμεις γιατι δεν εχουμε ακομα ?

 

Πιστεύω και εγώ και ο nikospot σου απαντήσαμε γιατί δεν έχει το sgs :)

Link to comment
Share on other sites

Καλό απογευμα παίδες, να αναφέρω ένα μικρό αλλα πολύ εκνευριστικό προβληματακί.

Μερικές φορές οταν δέχομαι κλήση, ενώ το κινητό είναι κλειδωμένο, ανάβει η οθόνη αλλά δεν μπορώ να απαντήσω. Για να απαντήσω πρέπει να πατήσω power button να κλείσει η οθόνη (ταυτόχρονα κάνει mute) και να ξαναπατήσω power button και να ξεκλειδώσω αν προλάβω! Αντιμετωπιζει/σε κανείς άλλος αυτό το bug;

Να πώ οτι δεν εχω βάλει καμία καινούργια εφαρμογή πλήν του directory bind αλλά το πρόβλημα προυπήρχε και σε infinitum και είναι ο λόγος που γύρισα σε CM9

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αντιμετωπίσει πότε αυτό το πρόβλημα με την CM9 αλλά ούτε και με καμιά άλλη ROM αν θυμάμαι καλά.

Στο ξεκίνησε τώρα ή στο έκανε από την αρχή που είχες βάλει την CM9;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλό απογευμα παίδες, να αναφέρω ένα μικρό αλλα πολύ εκνευριστικό προβληματακί.

Μερικές φορές οταν δέχομαι κλήση, ενώ το κινητό είναι κλειδωμένο, ανάβει η οθόνη αλλά δεν μπορώ να απαντήσω. Για να απαντήσω πρέπει να πατήσω power button να κλείσει η οθόνη (ταυτόχρονα κάνει mute) και να ξαναπατήσω power button και να ξεκλειδώσω αν προλάβω! Αντιμετωπιζει/σε κανείς άλλος αυτό το bug;

Να πώ οτι δεν εχω βάλει καμία καινούργια εφαρμογή πλήν του directory bind αλλά το πρόβλημα προυπήρχε και σε infinitum και είναι ο λόγος που γύρισα σε CM9

Μιχαλη κατι τετοια κουλα μου εκανε κι εμενα ωρες ωρες η cm9 κι εφαγε ποδι.Δεν τα αντεχω αυτα:mad:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αντιμετωπίσει πότε αυτό το πρόβλημα με την CM9 αλλά ούτε και με καμιά άλλη ROM αν θυμάμαι καλά.

Στο ξεκίνησε τώρα ή στο έκανε από την αρχή που είχες βάλει την CM9;

 

Τώρα το καλοκαίρι το παρατήρησα. Δουλεύω στον ήλιο και μένει ιδρώτας στην οθόνη όταν το βάλω στο αφτί και αρχικά υπέθεσα ότι γιαυτό το λόγο δεν αντιλαμβάνεται το άγγιγμα μου η συγχύζεται η οθόνη. Με την rc2 είμαι μια εβδομάδα μόνο. Με την infinitum ήμουν κανά τρίμηνο χωρίς πρόβλημα μέχρι τον ιούνιο που έπιασαν η ζέστες.:banghead:

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...