Jump to content

[ROM] CyanogenMod 9


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παληκαρια καλημερα.Τελικα δοκιμασε κανεις την experimental?H nightly 6-29 που υπαρχει στα downloads,ειναι συνεχεια της experimental η οχι?

 

...πιστεύω η επόμενη συσκευή μου θα αγοραστεί με βασικό κριτήριο την υποστήριξη.
Nα πω οτι δεν συμφωνω μαζι σου?? + 10000 :D Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παληκαρια καλημερα.Τελικα δοκιμασε κανεις την experimental?H nightly 6-29 που υπαρχει στα downloads,ειναι συνεχεια της experimental η οχι?

 

Nα πω οτι δεν συμφωνω μαζι σου?? + 10000 :D

 

την εχω βαλει απο εχθες.δεν παρατηρω καμια διαφορα μεχρι στιγμης να πω την αληθεια

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μην ψαρώνετε παιδιά. Οι rc και οι stable δεν είναι τίποτα άλλο από nightlies με άλλη ονομασία. Η μία είναι συνέχεια της άλλης.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μην ψαρώνετε παιδιά. Οι rc και οι stable δεν είναι τίποτα άλλο από nightlies με άλλη ονομασία. Η μία είναι συνέχεια της άλλης.

 

ισχύει,δεν υπάρχει καμία διαφορά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής ζήτημα με Viber:ακούω τον συνομιλητή αλλά όχι αυτός εμένα κατά την κλήση.Είναι θέμα Cyanogen,Viber ή του συνδιασμού;Σε παλιότερη εγκατάστση δεν είχα τέτοιο πρόβλημα!:wacko:
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα την βοηθεια σας για ενα προβλημα που προεκυψε με το κινητο. Ειχα στο κινητο την τελευταια CM9 29/6 απο εχτες το βραδυ και ολα οκ . Σημερα το πρωι δοκιμασαν να βαλω το 3g αλλα δεν εμπαινει με τιποτα δεν εβρισκε σημα καθολου και παρατηρησα οτι και στο 2g στη περιοχη που ειμαι ενω πριν ειχε φουλ σημα τωρα ηταν 2 γραμμες κατω. Ξαναπερασα τη ρομ και το αποτελεσμα ηταν να μην εχω σημα ουτε στο 2g καποια στιγμη εβγαζε μια γραμμη αλλα δεν μπορουσες να παρεις τηλ, γυρισα και σε παλιοτερες ρομ με odin σε gingerbread αλλα τιποτα δεν εχω καθολου σημα οποια ρομ και αν δοκιμασα σημα δεν εχω καθολου δεν ξερω τι αλλο να δοκιμασω . Αλλαξα και αρκετα μοντεμ αλλα παλι τιποτα σημα καθολου. Καθε βοηθεια δεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχεις σήμα με καμιά ROM σημαίνει ότι δεν υπάρχει εκεί πρόβλημα. Ίσως να φταίει κάρτα SIM σου. Δοκίμασες με άλλη; Αν με άλλη πιάνει το πρόβλημα λύθηκε! Αν δεν πιάνει ούτε με την άλλη τότε μάλλον μιλάμε για πρόβλημα στο hardware.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά... έχω περάσει και εγώ την cm9 και θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε πως αλλάζουμε θέση στα εικονίδια στο μενού.ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και με αλλη σιμ τα ιδια. Τωρα εχω βαλει την JW5 και εχω μερικες φορες μια γραμμη σημα για λιγο και μετα παλι καθολου σημα τι μπορει να φταει ? η κεραια μηπως χαλασε αλλα δεν εχει πεσει το τηλεφωνο στα ξαφνικα αρχισε να μην εχει σημα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και με αλλη σιμ τα ιδια. Τωρα εχω βαλει την JW5 και εχω μερικες φορες μια γραμμη σημα για λιγο και μετα παλι καθολου σημα τι μπορει να φταει ? η κεραια μηπως χαλασε αλλα δεν εχει πεσει το τηλεφωνο στα ξαφνικα αρχισε να μην εχει σημα.
Φευγεις για servis.Αν εισαι ακομη μεσα σην εγγυηση (διετια ειναι νομιζω η οχι?) του περνας την τελευταια επισημη ελληνικη και το φυγαδευεις για σμαρτεκ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά... έχω περάσει και εγώ την cm9 και θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε πως αλλάζουμε θέση στα εικονίδια στο μενού.ευχαριστώ

 

Με τον default launcher που έχει δεν αλλάζουν θέση. Θα χρειαστεί να βάλεις κάποιον άλλον από το Play Store που να υποστηρίζει την αλλαγή θέσης των εικονιδίων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν καταφερα να το επαναφερω το τηλεφωνο εξακολουθω να μην εχω σημα . Ποια ειναι η τελευταια ελληνικη ρομ για να την περασω και απο δευτερα μαλον θα το παω στη Samung για σερβις γιατι αλλη λυση δεν βρισκω.

Πηρα τηλεφωνο απο το σταθερο στο κινητο και με στελνει απευθειας στο τηλεφωνητη. Μπηκα στις ρυθμισεις - κλησεις - φωνητικες κλησεις και μου βγαζει μηνυμα ''Σφαλμα ρυθμισεων κλησεων'' '' Σφαλμα καρτας SIM ή δικτυου''

Edited by sokgiorgos
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν καταφερα να το επαναφερω το τηλεφωνο εξακολουθω να μην εχω σημα . Ποια ειναι η τελευταια ελληνικη ρομ για να την περασω και απο δευτερα μαλον θα το παω στη Samung για σερβις γιατι αλλη λυση δεν βρισκω.

Πηρα τηλεφωνο απο το σταθερο στο κινητο και με στελνει απευθειας στο τηλεφωνητη. Μπηκα στις ρυθμισεις - κλησεις - φωνητικες κλησεις και μου βγαζει μηνυμα ''Σφαλμα ρυθμισεων κλησεων'' '' Σφαλμα καρτας SIM ή δικτυου''

Δες εδω και διαλεξε αναλογα τον παροχο σου μια απο τις τρεις (JVN-JVI-JVA).Κανε και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μαζι με format της sd,μολις την περασεις,να μην μεινει τιποτα μεσα και διωξτο.

Ρε παιδια,αληθεια,οι ελληνικες εχουν σταματησει σε 2.3.3??Δεν το εχω παρει χαμπαρι τοσο καιρο γιατι ως γνωστον ποτε δεν αγγιξα ελληνικη ρομ

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο μπορεί να δουλέψει μόνο με το Spirit FM από το Play Store αλλά δε θα στο συνιστούσα αφού όπως έχουν πει μπορεί να σου κάψει το ηχείο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο μπορεί να δουλέψει μόνο με το Spirit FM από το Play Store αλλά δε θα στο συνιστούσα αφού όπως έχουν πει μπορεί να σου κάψει το ηχείο!

 

ναι ναι μπορεί :))

 

υ.γ. υποθέτω αν κάνεις το λάθος και το βάζεις να παίζει για ώρα από το ηχείο , αν επιλέξεις τα ακουστικά μαλλον δεν υπάρχει πρόβλημα (εγω το έχω κάνει το λάθος να το ξεχασω για ωρες στο ηχειο και παει τωρα )

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν πρέπει να είναι δύσκολο ούτε δαπανηρό να αλλάξεις το ηχείο.

 

Μου φαίνεται κάπως κουλό να καεί το ηχείο. Ίσως κάποιος αν το αιτιολογούσε να το καταλάβαινα. Υποθέτω πως το πρόβλημα μπορεί να μην προκαλείται στο ηχείο αλλά κάπου αλλού σε κάνα τσιπάκι. Έτσι είχα πάθει με ένα παλιό ericsson που στα καλά καθούμενα σταμάτησε να παίζει ήχος. Το πρόβλημα ποτέ δεν βρέθηκε και στο τέλος μου αλλάξανε πλακέτα...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα έπαιρνα ένα ηχειακι από το eBay με 1-2 ευρώ, θα το δοκιμαζα και αν ειναι αυτό έχει καλώς. Αν δεν είναι αυτό, πίσω σε στοκ ρομ και σέρβις.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα έπαιρνα ένα ηχειακι από το eBay με 1-2 ευρώ, θα το δοκιμαζα και αν ειναι αυτό έχει καλώς. Αν δεν είναι αυτό, πίσω σε στοκ ρομ και σέρβις.

 

Βρε ναι δεν αντιλέγω, αλλά αν δεν είχα εγγύηση δε θα το διακινδύνευα. Εδώ δεν το διακινδυνεύω τώρα που έχω εγγύηση :p

:offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα έπαιρνα ένα ηχειακι από το eBay με 1-2 ευρώ, θα το δοκιμαζα και αν ειναι αυτό έχει καλώς. Αν δεν είναι αυτό, πίσω σε στοκ ρομ και σέρβις.

 

αυτό έκανα mind , απλά το περιμένω να έρθει :) (πήρα 2 για να υπάρχουν για καλό και για κακό )

 

δεν είναι ότι δεν παίζει , βγάζει ήχο αλλά με πολύ παράσιτο (με το ζόρι ακούω τις κλήσεις μου) οπότε θέλω να πιστεύω ότι αυτό είναι το πρόβλημα του

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο μπορεί να δουλέψει μόνο με το Spirit FM από το Play Store αλλά δε θα στο συνιστούσα αφού όπως έχουν πει μπορεί να σου κάψει το ηχείο!

 

 

 

Ειναι ελευθερη εφαρμογη το Spirit FM γιατι εγω δεν το βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ελευθερη εφαρμογη το Spirit FM γιατι εγω δεν το βρισκω?

Ειναι paid :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εγινε η αρχη,μολις δουλεψουν οι κλησεις και τα μηνυματα το φλασαρα:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1747042

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...