Jump to content

[ROM] CyanogenMod 9


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγινε η αρχη,μολις δουλεψουν οι κλησεις και τα μηνυματα το φλασαρα:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1747042

:offtopic:

:p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=338136

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαράς το κουράγιο σου Στέλιο :) . Στην πραγματικότητα, αν ο source code ανακοινωθεί στα μέσα του Ιουλίου όπως δηλώθηκε, θα πρέπει να περιμένουμε μια σχετικά σταθερή rom από τέλη Ιουλίου - αρχές Αυγούστου (στην καλύτερη των περιπτώσεων). Κανείς από τους developers στο xda αλλά και στην cyanogenmod δεν είναι μάγος και σοβαρή rom χωρίς source code είναι αδύνατη. Όλα τ' άλλα είναι για να έχουμε να λέμε (και για ικανοποιούμε το πάθος μας για φλασάρισμα). Σε κάθε περίπτωση εκείνο που με απασχολεί εμένα είναι άλλο. Για να υπάρξει cm10 για το κινητό μας θα πρέπει να υπάρχει και αρμόδιος maintainer για το κινητό μας. Αυτήν την στιγμή στην cm9 έχουμε έναν: τον Pawitp. Αν αυτός την κάνει με πλάγια πηδηματάκια (και δεν τον βλέπω πολύ ζεστό το τελευταίο διάστημα) πολύ φοβάμαι ότι υπάρχει θέμα. Edited by Lakerdas
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση του Pawitp όταν ρωτήθηκε τι είναι η EXPERIMENTAL: "Just some builds I'm making while figuring out why the RC won't build".

 

εχουμε νεώτερα σχετικά με την έκδοση της RC;

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

εχουμε νεώτερα σχετικά με την έκδοση της RC;

 

δεν εχει καμια διαφορα με τις αλλες nightly και συνεχιζουμε κανονικα

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με καμία custom που να βασίζεται σε Vanilla Android δεν υπάρχει αφού το Android δεν την υποστηρίζει ακόμα. Η Samsung την έχει προσθέσει στις ROMs που βάζει στα κινητά της.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! στο changelog της τελευταίας nightly ανεφέρεται κάπου κάτι σχετικό με fm-radio. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό? γιατι μέχρι τώρα το μόνο που λειτουργει κάπως είναι το spirit fm.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! στο changelog της τελευταίας nightly ανεφέρεται κάπου κάτι σχετικό με fm-radio. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό? γιατι μέχρι τώρα το μόνο που λειτουργει κάπως είναι το spirit fm.

 

εφαρμογη για ραδιοφωνο παντως δεν εχει...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! στο changelog της τελευταίας nightly ανεφέρεται κάπου κάτι σχετικό με fm-radio. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό? γιατι μέχρι τώρα το μόνο που λειτουργει κάπως είναι το spirit fm.

 

Ραδιοφωνο εχουν μονο οι στοκ ρομ της samsung.Μονο το spirit λειτουργει αλλα προβληματικα:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ραδιοφωνο εχουν μονο οι στοκ ρομ της samsung.Μονο το spirit λειτουργει αλλα προβληματικα:rolleyes:

 

και η cm7 ειχε μη ξεχνιομαστε!και δουλευε μια χαρα.στο blade που την εχω ακομα μια χαρα ακουω

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα μια εφαρμογή και μου εβγαλε μύνημα πως απομένει λίγος ελευθερος χώρος, ωστόσο έκανα απεγκατάσταση τουλάχιστον 4 και ακόμα το ίδιο μύνημα..πώς θα απαλαχτώ απο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί οι τέσσερις που απεγκατέστησες να είναι μικρότερες σε μέγεθος από την μία που θες να εγκαταστήσεις.

Για δες στο /datadata πόσο χώρο έχεις ακόμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

και η cm7 ειχε μη ξεχνιομαστε!και δουλευε μια χαρα.στο blade που την εχω ακομα μια χαρα ακουω

 

Και η Gingerbread Miui

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα μια εφαρμογή και μου εβγαλε μύνημα πως απομένει λίγος ελευθερος χώρος, ωστόσο έκανα απεγκατάσταση τουλάχιστον 4 και ακόμα το ίδιο μύνημα..πώς θα απαλαχτώ απο αυτό;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1665742

Link to comment
Share on other sites

Ας ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για την CyanogenMod 10!:D Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση από Stock RΟΜ Gingerbread:

 

 

[*]Κατέβασε την τελευταία έκδοση της CM9 καθώς και τα Google Apps και βάλε τα αρχεία στην εσωτερική SDCard.

 

Απο το 2ο link (gapps) ποιο αρχείο απο όλα πρέπει να κατεβάσω?μπήκα στο link και έχει μέσα πολλά.

www.snowguide.gr/forum/index.php
Link to comment
Share on other sites

Απο το 2ο link (gapps) ποιο αρχείο απο όλα πρέπει να κατεβάσω?μπήκα στο link και έχει μέσα πολλά.

 

Tο πιο προσφατο :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Απο το 2ο link (gapps) ποιο αρχείο απο όλα πρέπει να κατεβάσω?μπήκα στο link και έχει μέσα πολλά.

 

Επειδή νομίζω πως έχεις το Galaxy S Plus πρέπει να σου πω πως η συγκεκριμένη CM9 είναι μόνο για το Galaxy S οπότε μην μπεις στην διαδικασία να την περάσεις γιατί θα έχεις πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγκατέστησα χτες στο Galaxy S της γυναίκας μου το Cyanogen9 με semaphore, όλα καλά, όλα ωραία! Υπάρχει όμως τρόπος να βάλω και το Ραδιόφωνο (την εφαρμογή της Samsung) ή δε γίνεται;

Έκανα search πριν το post αυτό, ωστόσο με τόσες σελίδες... μόνο τις 50 κατάφερα να ψάξω.. :O Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγκατέστησα χτες στο Galaxy S της γυναίκας μου το Cyanogen9 με semaphore, όλα καλά, όλα ωραία! Υπάρχει όμως τρόπος να βάλω και το Ραδιόφωνο (την εφαρμογή της Samsung) ή δε γίνεται;

Έκανα search πριν το post αυτό, ωστόσο με τόσες σελίδες... μόνο τις 50 κατάφερα να ψάξω.. :O Ευχαριστώ!

 

διάβασε 6-7 ποστς πιο πάνω...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο της samsung (όπως και οποιαδήποτε άλλη stock εφαρμογή της samsung) δεν μπορεί να μπει στην cm9 γιατί υπάρχει ασυμβατότητα σε επίπεδο κώδικα.

Οι επιλογές σου είναι δύο:

1) Είτε να μείνεις στην cm9 και να εγκαταστήσεις την εφαρμογή spirit fm. Προσοχή όμως, η εφαρμογή αυτή έχει αναφερθεί ότι μπορεί να προκαλέσει προβλήματα στο κινητό.

2) Είτε να περάσεις αντί της cm9 την cm7 στην οποία υπάρχει stock ραδιόφωνο.

(Απλή σύνοψη των παραπάνω).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ανοίξει κανονικά wi-fi έχω συνδεθεί με το μόντεμ αλλά οταν μπαίνω internet,google play και γενικα ....φορτώνει συνεχεία και δεν ανοίγει η σελίδα...ξέρει κανείς τι φταίει? ευχαριστώ !!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ανοίξει κανονικά wi-fi έχω συνδεθεί με το μόντεμ αλλά οταν μπαίνω internet,google play και γενικα ....φορτώνει συνεχεία και δεν ανοίγει η σελίδα...ξέρει κανείς τι φταίει? ευχαριστώ !!!

 

Κανε καμια επανεκκινηση αλλιως ανοιξε/κλεισε το wifi να δεις εαν φτιαξει.Δεν ειναι τιποτα...

Εχεις semaphore kernel..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κανε καμια επανεκκινηση αλλιως ανοιξε/κλεισε το wifi να δεις εαν φτιαξει.Δεν ειναι τιποτα...

Εχεις semaphore kernel..;

 

γραφει 3.0.8 ghost@cyanogenmod

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...