Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αναφορα παραδοσης απο cydia(iphonedelivery.advinux.com/vroom/) λειτουργει σε iOS 5+?Το εκανα εγκατασταση αλλα στο Settings/Messages δεν μπορω να το βρω για να το ενεργοποιησω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

finaly... και για χρηστες με windows!!

 

εδώ

 

Δεν νομίζω πως μιλάμε για το ίδιο πρόγραμμα. Σωστά?

 

* Πάντως το έκανα και μέχρι στιγμής όλα δείχνουν οκ.

Edited by xrysaetos90
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα από εδώ.

Έχει καμιά διαφορά;

Όταν έτρεξα το cydia φόρτωσε για λίγο κάτι και μετά βγήκε.

Όταν ξαναμπήκα με ρώτησε αν θέλω να είμαι χρήστης, hacker ή developer. Έκανα την επιλογή μου, αλλά ότι και να πατήσω από εκεί μου λέει ότι δεν βρήκε κάποιο πακέτο.

Λίγο βοήθεια για να καταλάβω πως δουλεύει θα ήθελα και μετά θα πάρω μπρος... :)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα διαβαζοντας τη σελιδα που δίνει o dosman στο ipad μου χωρις προβληματα με τη μια. Ειναι πανευκολο και τελειωσε περιπου σε 10 λεπτα.
Link to comment
Share on other sites

είμαι καινούριος στην χρήση IOS και jailbreak ,πως μπορώ να περάσω σε ένα ipad 2 με Absinthe Jailbreak εφαρμογές και παιχνίδια που έχω κατεβάσει από το δίκτυο, ενώ το itune τα βλέπει και ξεκινα η διαδικασία όταν τελείωση στέλνει μήνυμα ότι ο συγχρονισμός απέτυχε.

ευχαριστώ

Edited by ebola75
Link to comment
Share on other sites

Εγω αφου το εγκατεστησα ,ολα πηγαν καλα.Απεφασισα ομως να κανω επαναφορα ,και εδω και 25 λεπτα ειναι σε αναμονη και γυρναει στο κεντρο της οθονης το γνωστο <ελικακι> που δειχνει οτι φορτωνει.

κατι δεν παει καλα,καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

είμαι καινούριος στην χρήση IOS και jailbreak ,πως μπορώ να περάσω σε ένα ipad 2 με Absinthe Jailbreak εφαρμογές και παιχνίδια που έχω κατεβάσει από το δίκτυο, ενώ το itune τα βλέπει και ξεκινα η διαδικασία όταν τελείωση στέλνει μήνυμα ότι ο συγχρονισμός απέτυχε.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

είμαι καινούριος στην χρήση IOS και jailbreak ,πως μπορώ να περάσω σε ένα ipad 2 με Absinthe Jailbreak εφαρμογές και παιχνίδια που έχω κατεβάσει από το δίκτυο, ενώ το itune τα βλέπει και ξεκινα η διαδικασία όταν τελείωση στέλνει μήνυμα ότι ο συγχρονισμός απέτυχε.

ευχαριστώ

Ανοιξε το cydia,πηγαινε στο settings,sources,edit,add και βαλε το παρακατω link http://cydia.hackulo.us/.Μετα περνα το AppSync for iOS5.0+ και τελος.Αυτο σου επιτρεπει να περνας σπασμενες εφαρμογες:)

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το cydia,πηγαινε στο settings,sources,edit,add και βαλε το παρακατω link http://cydia.hackulo.us/.Μετα περνα το AppSync for iOS5.0+ και τελος.Αυτο σου επιτρεπει να περνας σπασμενες εφαρμογες:)

Πέρασα αυτό που λες και μόλις το έκανα άρχισε να κατεβάζει κάτι αλλά στο τέλος έβγαλε κάτι περίεργα errors.

Ορίστε και screenshot για να το δεις και να μου πεις τι συμβαίνει (αν γνωρίζεις φυσικά...)

 

Επίσης επειδή δεν ξέρω αν είναι και το σωστό μέρος για τη συγκεκριμένη ερώτηση...

Θέλω να βάλω ένα διαφορετικό keyboard από αυτό που έχει η μαμά μήλο.

Βρήκα το iPad Black Keyboard που ενεργοποιείται μέσω WinderBoard αλλά δεν δουλεύει παρ' όλο που είναι τσεκαρισμένο... Καμιά ιδέα;

 

Edit : Υπάρχει τρόπος να μου εμφανίζει το Cydia ΜΟΝΟ ότι έχει σχέση με iPad;; (το 2 έχω αλλά δεν νομίζω να έχω πρόβλημα)

Edited by dosman
Προσθήκη ερώτησης

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι ότι πιο εύκολο έχει βγει στην κατηγορία του. Ένα θεματάκι υπάρχει στο cydia λόγο κίνησης, αλλά με λίγη υπομονή είναι όλα άψογα. Μπράβο στην ομάδα, και ελπίζω ότι έστω οι μισοί από εμάς να συνισφέρουμε στην προσπάθεια τους μέσω paypal
生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@doman Δες αν εχει τικαρισμενο το Appsync μεσα στο cydia και δωκιμασε να συχρονισεις με το pc

Όχι δεν το βλέπω πουθενά και με το search δεν μου το εμφανίζει...

Άρα το url που έβαλα δεν παίζει σωστά λόγω του error που βγάζει...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

 

ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να αφαιρέσω το jailbreak. Πώς μπορώ να το επιτύχω, restore με itunes; Πρέπει να φοβάμαι για το baseband όπως με το 3gs; Είμαι νέος στον χώρο, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εάν την συσκευή σου την έχεις αγοράσει απο Ελλάδα ή απ'εξω και ήταν ξεκλείδωτη, με ένα απλό RESTORE θα είσαι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω JB το ipad2 με 5,0 και έχω το εξής ανεξήγητο.

 

Με το absinthe όταν συνδέω την συσκευή εχω "sorry the attached device is not supported"

 

Οταν προσπαθώ με το CLI όπως τα λέει εδώ http://bit.ly/yXjh2S , περνάω την επιλογή για το VPN και όταν τρέχω την δευτερη εντολή cinject -j payloads όταν ξεκινάει πετάει fail.

 

Για κάποιο λόγο δεν κάθεται κανένα απο τα δυο.

 

το τρέχω σε win 7 64bit..

το ipad αγορασμένο απο πλαίσιο και είναι το wifi το απλο.

Είναι ΜΟΝΟ για 5,01? δεν παιζει σε 5,0?

Καμιά βοήθεια??

Edited by PrivateeR

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω JB το ipad2 με 5,0 και έχω το εξής ανεξήγητο.

 

Με το absinthe όταν συνδέω την συσκευή εχω "sorry the attached device is not supported"

 

Οταν προσπαθώ με το CLI όπως τα λέει εδώ http://bit.ly/yXjh2S , περνάω την επιλογή για το VPN και όταν τρέχω την δευτερη εντολή cinject -j payloads όταν ξεκινάει πετάει fail.

 

Για κάποιο λόγο δεν κάθεται κανένα απο τα δυο.

 

το τρέχω σε win 7 64bit..

το ipad αγορασμένο απο πλαίσιο και είναι το wifi το απλο.

Είναι ΜΟΝΟ για 5,01? δεν παιζει σε 5,0?

Καμιά βοήθεια??

 

Δεν γίνεται jailbreak στο iPad 2 στην έκδοση 5.0

Link to comment
Share on other sites

Thanx

Τελικά αυτό καταλαβα και εγώ και έβαλα την 5,01 και όλα ΟΚ

νόμιζα οτι έπαιζε και με την 5,0

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το iPAD 2 jailbroken στην 4.3.3. Φυσικά, έχω φτιάξει φακέλους και έχω πάρα πολλές αγορασμένες εφαρμογές και παιχνίδια, όπως και αρκετές μη αγορασμένες. Θέλω να ξέρω αν μετά την αναβαθμιση σε 5.0.1 και μετέπειτα jailbreak, θα μπορέσω να έχω το iPad μου όπως πριν, ή θα πρέπει να ξανακατεβάσω τα μη αγορασμένα, αλλά και να ξαναφτιάξω από την αρχή τους φακέλλους. Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη που έβαλα την ίδια ερώτηση και στο άλλο θέμα με το Absinth, απλά μόλις τωρα είδα ότι ανοίχτηκε αυτό το thread.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να τα φτιάξεις εσύ πάλι από την αρχή όλα.

Πιστεύεις ότι αξίζει τον κόπο να μεταβώ από τη 4.3.3 στην 5.0.1, ή καλύτερα να το αφήσω ως έχει;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι καθαρά δική σου απόφαση. Το iOS 5.0.1 φέρνει νέες καινοτομίες στο λειτουργικό.

Εαν δεν σε συγκινούν μείνε με την σταθερή 4.3.3.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα jailbreak και στο iPhone 4s μου. Όλα καλά εκτός από το γεγονός ότι μου εμφανίζει τα εικονίδια "Phone" & "App Store" λευκά! Πώς διορθώνεται αυτό (και που οφείλεται);

 

Άκυρο, το διόρθωσα μετά την εγκατάσταση του SBSettings και ένα respring.

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...