Jump to content

Nostalgia @ myphone.gr: Nokia 8210


zerow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θα γίνω κακός...

 

Εμένα το 8210 δεν μου άρεσε καθόλου. Πολύ μικρό, πλαστικούρα και πολύ ελαφρύ, σαν ψεύτικο. Ποτέ δεν το είχα και ποτέ δεν το συμπάθησα. Πολύ πετυχημένο σαν μοντέλο, δεν διαφωνώ, αλλά ποτέ δεν ένιωσα την επιθυμία να το αποκτήσω.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 89
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά θα γίνω κακός...

 

Εμένα το 8210 δεν μου άρεσε καθόλου. Πολύ μικρό, πλαστικούρα και πολύ ελαφρύ, σαν ψεύτικο. Ποτέ δεν το είχα και ποτέ δεν το συμπάθησα. Πολύ πετυχημένο σαν μοντέλο, δεν διαφωνώ, αλλά ποτέ δεν ένιωσα την επιθυμία να το αποκτήσω.

 

Δε πας να γίνεις και Δρακουμέλ! Δε παρεξηγούμε. Η ζήλια είναι κακό πράγμα όμως :p :lol:

Δεν ήταν ψεύτικο όμως. Τα πλαστικά ήταν ιδιαίτερα καλά.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το αντίπαλο δέος του T28s. Πάντα έλεγα: T28s ή NOKIA 8210;

Οι Βορειοευρωπαίοι κάναν πολύ καλή δουλειά.

Ποτέ δε το απέκτησα στην ευρωπαική του έκδοση αλλά στην Ασιατική του.

ΝΟΚΙΑ 8250 φίλοι μου!

 

Όποιος μπορεί να διακρίνει το μενού (εκτός από τη lacta) στη 2η φωτογραφία θα θυμηθεί το περιβόητο κρυφό μενού που με έκανε να λατρέψω τα ΝΟΚΙΑ εκείνη την εποχή! Σόρυ για την ανάλυση αλλά το BOLD 9000 που έχω δίπλα μου δεν έχει την καλύτερη ανάλυση... Αύριο περισσότερες.

http://imageshack.us/photo/my-images/88/82501.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/18/82503.jpg/

 

Σε όλα του καλό: μπαταρία, οθόνη με μπλε φωτισμό αντί για πράσινο, σήμα ΑΨΟΓΟ... Δεν έχω να πω κάτι κακό γι'αυτή τη συσκευή...

Καλές εποχές! Εικονομηνύματα, sms, κλήσης φωνής ΠΟΙΟΤΙΚΕΣ.

Αντιπαλος του θα συμπληρωνα ηταν και το samsung A-100 τοτε γιατι πηγα να παρω το 8210 και εφυγα με το Α-100.80,000 δρχ τοτε

Link to comment
Share on other sites

Η ζήλια είναι κακό πράγμα όμως :p :lol:

Μπα, δεν το ζήλεψα καθόλου... Ειδικά το κόκκινο, που ήταν το πιο δημοφιλές, μου θύμιζε παιχνιδάκι από μπρελόκ! :-D

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Αντιπαλος του θα συμπληρωνα ηταν και το samsung A-100 τοτε γιατι πηγα να παρω το 8210 και εφυγα με το Α-100.80,000 δρχ τοτε

Ωραίος! με λίγα παραπάνω είχα πάρει το Α110 wap enable τότε.:)

Το πρώτο μου samsung. (μιας άλλης samsung σε σχέση με σήμερα βέβαια).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

πωπω τι μου θυμισες τωρα...μα ποσες αναμνησεις μπορει να σου φερει μια συσκευη..

πιτσιρικας ακομα ειμουνα στο λυκειο μαζευα ολο το χαρτζιλικι μου τα εξτρα απο χριστουγεννα την γιορτη μου και τα γενεθλεια μου για να το παρω...

ευτυχως που εχω μεγαλο σοι:lol:

180.000 δρχ εκανε τοτε..

οι δικοι μου να ειναι ενατιον του να ξοδεψω τοσα λεφτα για ενα τηλεφωνο αλλα στο τελος αφου βλεπαν το ζορι μου και ποσο ψησιμο τους εκανα τσονταραν κιολας γιατι βλεπαν απογοητευση ποσο καιρο μαζευα και ειχα 100.000..

και ερχετε ξαφνικα ενας κολλητος του αδερφου μου και μου λεει εχω κονε και μου εχει μια υποχρεωση η panafon 140.000 καινουριο το θες τωρα?

αυτο ηταν το ειχα σε μιση ωρα στα χερια μου..

κοκκινο...τοσο μικρο

 

το χαρηκα λιγο 1-2 μηνες αποτι θυμαμαι...

το εδωσα στον αδερφο μου που ηταν μεγαλυτερος και εφευγε απο το σπιτι μας για φοιτητης πρωτη φορα με το βλεμα"ωραιο το κινητο που πηρες κριμα που δεν εχω κινητο εγω...:p

το εφερε καλοκαιρι πισω με την κεραια να μην πιανει σημα πια..(δεν ξερω τι του εκανε..)

αυτο ηταν και το τελος του 8210..

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένο κινητό και αυτό. Πολύ όμορφο, πολύ εύχρηστο, πολύ σικ, πραγματικό κόσμημα. Σ ευχαριστούμε για όσα μας θύμισες.
VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλό μικρό όμορφο με αρκετά καλη μπαταρία!Το εχω απο το 2000, και αν δεν εχω μιλήσει με αυτό!Το διατηρώ σε άριστη κατάσταση (με τα γνήσια ακουστικά του,μπαταρίες,δερμάτινη κόκκινη θήκη της nokia και πολλές γνήσιες προσόψεις) Πολύ καλός πομποδέκτης,ακουστική, και κυρίως υποστήριζε net monitor και egsm.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ίσως το πιο όμορφο κινητό που έχει βγει (για την εποχή του). Η μοναδική συσκευή - μέχρι σήμερα - που χρησιμοποίησα για 2.5 συναπτά έτη ξοδεύοντας δύο επιδοτήσεις στη σειρά :O Το άφησα μόλις βγήκε το Ericsson-T68.
...Sign of Living Fast
Link to comment
Share on other sites

Μολις είχε πρωτοβγεί και το είχα πάρει σκέτη συσκευή ..(κάπου στης 150.000δρχ ή και παραπάνω δεν θυμάμαι καλά)

Φοβερό κινητό ειδικά με την μπλέ ή ασημί πρόσοψη ΑΛΛΑ η οθόνη του μέγα ΠΡΟΒΛΗΜΑ ,πάνω απο 5-6 είχα αλλάξει εφόσον στο nokia club με είχανε μάθει ...καθε μήνα άντε 2 έσκαγα για νέα οθόνη :lol::lol::lol:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στις 3 αγαπημενες μου συσκευες και αυτη που που ηταν πιο μοναδικη και πιο ξεχωριστη, ακομα και απο το πρωτο μου touch... Η πατεντα ομως με το χαρτακι κατω απο το καλυμα ομως ηταν ολα τα λευτα...
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκείνη την εποχη είχα το ΝΟΚΙΑ 7110. Κόντρα στο ρεύμα των μικρών συσκευών.:D

Απο τότε είχα τάση για μεγάλες οθόνες :lol:

Και σαν δεύτερο για δύσκολες καταστάσεις είχα το 5210.

Δεν θυμάμαι καθόλου τις χρεώσεις για mobile Internet αλλα το χρησιμοποιούσα πάντως. Θυμάμαι που έστελνα ενημερώσεις μέσω SMS στο Hellasweather για τις καιρικές συνθήκες στο χιονοδρομικό του Παρνασσου.

To 8210 δεν με συγκινουσε καθόλου. Το έβλεπα οτι ήταν μόνο για μοστρα:p:)

Το θεωρούσα υπδεεστερο του 3210 που είχα επίσης.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε κοκκινο εντονο, και μπλε ηλεκτρικ!!! Αυτες τις 2 προσοψεις του αλλαζα Απιθανο! Το θαυμαζα για το κομψο του μεγεθος!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι πιο όμορφο έχω δει σε κινητό τηλέφωνο. 90000 +άλλα τόσα επιδότηση από την Panafon σε υπέροχο κόκκινο (γυαλιστερό) χρώμα. Μου ήρθε με ελαττωματική δόνηση (πότε δούλευε πότε όχι) αλλά δε μου έκανε καρδιά να περιμένω 1 μήνα που μου είπαν για αντικατάσταση. Η δόνηση έφτιαξε μια και καλή μετά από μια πολύ κακή πτώση στα τσιμέντα της παραλίας Θεσσαλονίκης και από τότε δούλευε κανονικά.

Υπέροχη και κλασάτη συσκευή χωρίς το επιτηδευμένο δήθεν του 8850...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

ηταν ενα τηλεφωνο που δεν μπορεσα να αποκτησω. πιτσιρικας τοτε, χωρις δουλεια που να ζητησεις να μου το παρουν. ισως οτι καλυτερο ειχε βγαλει η νοκια για την εποχη. αντε και το 8850 αλλα αυτο ξεφευγε πολυ σε τιμη.

ποσο εκανε τοτε συσκευη? θυμαμαι οτι ειχε αρκετα λευτα.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Στο myphone έχετε βαλθεί να μας κάνετε να κλάψουμε με τα nostalgia, ε; :p Θυμάμαι, στο γυμνάσιο νομίζω, το είχε μια γνωστή μου με κόκκινη πρόσοψη κι εγώ συνεχώς από δίπλα, να το χαζεύω και να της λέω να μου το δώσει να παίξω. :lol: Από τότε το κάψιμο με τα κινητά..... :O

 

P.S.: @#$%^& memories.... :(

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο κινητο.. Ηταν παντα το αγαπημενο μου.. Θυμαμαι επαιρνα κατι περιοδικα τοτε οπως το κινητα νεα και κινητη τηλεφωνια και τηλεπικοινωνιες και δεν χορταινα να το βλεπω :lol:.. Βεβαια τοτε ημουν 9 χρονων το 1999 που βγηκε οποτε δεν ειχα κινητο .. Πιο πολυ ακομα θυμαμαι μου αρεσε αργοτερα το nokia 8310.. Αλλα δυστυχως πολυ ακριβο για την ηλικια μου.. Οποτε αυτε κι αυτο καταφερα να παρω.. Ηταν το αποθημενο μου :p
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο χωρις να του λειπουν οι δυνατοτητες.Εποχες που κυνηγουσαμε ολοι τη φορητοτητα.Που κοιτουσαμε το τηλεφωνο να μην ειναι γκουμουτσα.Ειναι βασικος λογος που με πιανει αηδια οταν βλεπω το μεγεθος του iphone.Τι γκουμουτσα κουβαλαω πλεον...

Τοτε προτιμησα και πηρα το 8850 αντι γι αυτο το οποιο επισης ειχε το ιδιο προβλημα με την οθονη

Link to comment
Share on other sites

Μπορούσα να το αποκτήσω αλλά δε το απόκτησα γιατί δεν ήθελα.

Αντιθέτως απόκτησα το 8850,άλλη κλάση κινητού με πανέμορφο γαλάζιο φωτισμό στην οθόνη.

Το 8210 ποτέ δε μου έκανε το κλικ ώστε να μπω στον πειρασμό.μικρό και συμπαθητικό αλλά μέχρι εκεί.

Το 8310 όμως,όχι μόνο το πήρα,αλλά τα έσπαγε κιόλας.αυτό ήταν τηλέφωνο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούσα να το αποκτήσω αλλά δε το απόκτησα γιατί δεν ήθελα.

Αντιθέτως απόκτησα το 8850,άλλη κλάση κινητού με πανέμορφο γαλάζιο φωτισμό στην οθόνη.

Το 8210 ποτέ δε μου έκανε το κλικ ώστε να μπω στον πειρασμό.μικρό και συμπαθητικό αλλά μέχρι εκεί.

Το 8310 όμως,όχι μόνο το πήρα,αλλά τα έσπαγε κιόλας.αυτό ήταν τηλέφωνο.

Αντικειμενικα τωρα εκτος του ραδιοφωνου το 8850 ηταν και απ το 8310 πολυ καλυτερο.θυμαμαι εχοντας το 8850 δεν μου ειχε περασει καν απ το μυαλο να παρω το 8310.Πολυ πλαστικο....

Link to comment
Share on other sites

Το ήθελα από την πρώτη στιγμή που το είδα και το απέκτησα γύρω στις 100.000δρχ. Δεν θυμάμαι κάποια άλλη συσκευή να με έχει τραβήξει τόσο να την αποκτήσω. Ούτε το iPhone ούτε καμία άλλη...

Με είχε βολέψει αφάνταστα και το άφησα για ένα sony-ericsson με έγχρωμη οθόνη και κάμερα. Το έχω ακόμα σε ένα συρτάρι και λειτουργεί άψογα. Πολλές αναμνήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Και μένα ήταν το τρίτο κινητό μετά από τα ericsson gh388(νομίζω) και gf768. 170000δρχ αν θυμάμαι καλά σε κόκκινο μόλις κυκλοφόρησε και η πρώτη μου αγορά με άτοκες δόσεις! Υπάρχει ακόμα σε ένα συρτάρι πλήρως λειτουργικό, με αλλαγμένο φωτισμό σε μπλέ και γνήσια άσπρη πέρλα πρόσοψη. Εχω και 4-5 ακόμα προσόψεις κάπου...

Είναι το κινητό που κράτησα περισσότερο χρόνο από κάθε άλλο μέχρι στιγμής!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια περισσότερο θυμάστε το κινητό αυτό καθ'αυτό ή τις καταστάσεις που περάσατε μαζί του;

 

Προσωπικά θυμάμαι το φίλο μου που το χε και που δε μιλάμε πια. Τα ξενύχτια που κάναμε ως φοιτητές κτλπ...Ωραίες εποχές!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...